בית פורומים עצור כאן חושבים

אם היינו קמים בבוקר ומגלים שאנחנו לא יהודים?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-2/1/2012 15:56 לינק ישיר 
אם היינו קמים בבוקר ומגלים שאנחנו לא יהודים?

ברוח השאלות העתידניות בפורום, גם לי יש שאלה כזו.

קמת בבוקר ויש לכם הודעה במשיבון. סבתכם מצד אימכם השאירה הודעה. היא מעוניינת לדבר על משהו חשוב.
***(כאן כל אחד יכניס את פרטי הסיפור בצורה דרמטית ופואטית לפי סגנונו)***
בסופו של יום מתברר כי אתם בכלל לא יהודים. למעשה סבת סבתכם  הינה נוצריה / מוסלמית / סיינטולוגית (מחק את המיותר על פי מוצאך או הדמיון המפותח)
לאן הלאה? מתגיירים? מתחילים להאמין בדת של אבות אבותיך או אמהות אימותיך?

מה עושים מכאן והילך?

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/1/2012 16:08 לינק ישיר 

ייתכן כתב:

למה אי אפשר לנסח דת?

הנה לך ניסוח.

יש אלוהים.

הוא רוצה שנעשה הישר והטוב.

כל דור לפי הבנתו.

כל דור לפי הישר והטוב המקובל והנהוג באותו דור

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/1/2012 16:03 לינק ישיר 

אלי,

כל טענת "ממקום אחר" מופרכת. היא נועדה לקחת את הדיון למקום אחר.

צדקו דבריך, כי יש להתקדם שלב שלב עד למסקנה או לאי ידיעה והנובע ממנה.

אין לי בעיה עם דת השכונה ואפילו אם מי שאינו יכול לנמקה. כידוע מאמר אדמוה"ז על נתאווה  להיות לו דירה בתחתונים, "אף א תאווה פרעגט מען נישט קיין קושיות". אם כביכול כך, אנו קרוצי חומר על אחת כמה וכמה.

אך כפי שהודה הקב"ה שנתאווה, כך אני מצפה ממי שנתאווה להידבק בדרכיו (תרתי משמע)  שיודה בכך ולא ישלה עצמו ועל אחת כמה וכמה שלא ירמה אחרים ( אם אני זוכר נכון זה אסור לפי דת השכונה).

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/1/2012 15:55 לינק ישיר 

ואגב סתם, רבי יהי, התחלנו בכך שחפצת להגן על הרב הדוקטור שאינו מוכן לפרוש את משנתו, וטענת כי לשם כך דרושים 1500 עמודים.
סיימנו בכך שלדעתך אולי כלל אין הוכחה, וכו'. 
האם לא הצטרפת לדעתי? שאולי בעצם הרד"מ לא פורש טענותיו כי אין לו כאלו?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/1/2012 15:52 לינק ישיר 

ילדחכם כתב:
אני מקיים סט זה של הנהגות טובות, כי את הסט הזה אלוקים ציווה על העם היהודי. 

חזור נא אחורה. ביקשנו הוכחה למשפט היפה הזה שלך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/1/2012 15:52 לינק ישיר 

יהי אור, טענת כי תמיד "יבואו עליך ממקום אחר" אך אין זאת כי אם בגלל שבשובותיך אתה דוחק עצמך למקומות מוזרים יותר מהמקור.
תחליט.
או שאתה אגנוסטיקן / אוהב את דת השכונה, או שעליך לענות על שאלות.
אם תסבור שיש הוכחות, נשאלך מהן.
אם תסבור שלא ניתן להוכיח, נשאל למה אתה ממשיך בדרך לא מוכחת.
אם תטען כי דת השכונה טובה ככל דת אחרת, נשאל על מצוות הנראות מופרכות.

וכן הלאה.
מי שטוען כי יש לו תשובות, פשיטא שאנו, הצמאים לידע, נרצה לשומען.

מי שטוען כי אין לו תשובות - או שעובר לצד שלי של המתרס - הצד המחפש תשובות, או מחליט לאמץ לעצמו דת כלשהי, בין אם זו דת השכונה, ובין אם זו דת הספגטי. (אלו ואלו...)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/1/2012 15:34 לינק ישיר 

ייתכן כתב:

מה בדיוק שאוכיח?

אני רוצה להבין ברור וללא דו משמעיות.

לא משנה איזה סט בוחרים?

כל סט ראוי באותה מידה?

נוצרי אדוק ויהודי הדוק שווים לטובה?

אם זו דעתך, אין לנו ויכוח.

זו צריכה להיות הוכחה ברמה שעובדי האלים האחרים מימים ימימה היו נדרשים לעבור לעבודתו האקסלוסיבית של האל 'י-הוה'.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/1/2012 15:27 לינק ישיר 

אני מקיים סט זה של הנהגות טובות, כי את הסט הזה אלוקים ציווה על העם היהודי. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/1/2012 19:52 לינק ישיר 

מה בדיוק שאוכיח?

אני רוצה להבין ברור וללא דו משמעיות.

לא משנה איזה סט בוחרים?

כל סט ראוי באותה מידה?

נוצרי אדוק ויהודי הדוק שווים לטובה?

אם זו דעתך, אין לנו ויכוח.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/1/2012 19:36 לינק ישיר 

הנה, עוד מעט אקיים את המנהג הקבוע שלי [לדעתך] לפרוש מהדיון.

לשאלה למה אני מקיים סט מצוות מסויימות. תשובה כי המצוות האלו יש בהם משמעות לסדר את החיים בקשר כלשהו עם האלקים. 
למה דווקא סט זה? כבר אמרתי שאכן אולי כל סט אחר היה גם טוב. [אבל "לעשות הטוב " באופן ערטילאי לא.] ולא ניתנו המצוות אלא לצרף בהם את הבריות. 
כן אני מבין שהמצוות האלו מקורם בהתגלות מסויימת [ולא מעניין אותי אם היה על הר סיני או במוחו של שמאי והלל] והם קשורים להתגלות. היינו שהם מגלים את האלקים בתוך חיינו. 
אפשר להסביר כל מצווה בפני עצמה בפרטיות אבל זה לא העיקר וגם יקח מדי הרבה זמן. העיקר שבכללות הם נותנים מסגרת לסדר את החיים בקשר לאלקים. 

רק יש לי הרגשה כי עכשיו תחזור ותשאל אותי על אמינות ההתגלות וכו'. או למה להרוג מחלל שבת או איזה שאלה אחרת.  כלומר שאף פעם אין הדיון ממוקד בשום נקודה כי תמיד תבא עלי ממקום אחר. וזה הסיבה שאיני רואה תכלית בדיונים כאלו. כי אין להם ענין לברר שום נושא אלא להתכחש כל הזמן סביב אותם דברים כלליים שאין בהם שום משמעות. אם אני לא צודק, אדרבה תוכיח זאת.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/1/2012 19:31 לינק ישיר 

אגב בעניין העם הנבחר-
שאלו מה היה קורה\ עם אלוקים היה בוחר בעם אחר?

אז עם אחר היה סובל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/1/2012 19:22 לינק ישיר 

למה אי אפשר לנסח דת?

הנה לך ניסוח.

יש אלוהים.

הוא רוצה שנעשה הישר והטוב.

כל דור לפי הבנתו.

ברגע שאתה טוען למשהו מעבר עליך לנמק.

אני לא מערבב בעיה אחרת. זו הבעיה.

לא זכיתי להבין מה לא עובד בחיים האמתיים.

אין לי שום כעס.

אני מנסה להבין ממך מה אתה טוען.

וכפי שאמרתי כל טענה ראויה ובלבד שתהיה מודעת וכנה.

הסבר מדוע הנך מקיים סט מסוים של מצוות.

כי כל אחד צריך לבחור משהו?

אני מספיק ברור?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/1/2012 18:48 לינק ישיר 

ייתכן

אמנם לא התכוונתי להגיד בדיוק כמו שהבינה לומדת, [כל הדברים שאמרה נכונים, אבל זה לא הכל. ] אבל גם לא ראיתי משהו בתגובתך שמתייחסת למה שכתבתי.

רק שבאת עלי ממקום אחר, שהוא בעיית המצוות והדינים שלדעתך לא רלוונטיים וכו'. הרי זה עניין אחר בכלל. ואין  בו להפריך או לאשר את שאמרתי. אם תרצה אפשר לדון על סוגיא זו בנפרד, אך זו לא חכמה לערבב בכך פעם בעיה אחרת. 

אכן כמו שאתה אומר, ההסברים שלי אף פעם לא יוכלו להצדיק "דת" כי זו בהגדרה לא ניתנת להצדקה, חוץ מאילו הייתי מנסח ומחדש דת פה ועכשיו, וגם אז ההצדקה היתה תקפה רק יום אחד. ואחרי זה היתה כבר נהפכת לדת. 

איני יודע מה זה להתחיל הכל מחדש. כן אני בעד להתחיל הכל מחדש שיהיה היום מעמד הר סיני חדש ותורה חדשה מאתי תצא. אבל ברצינות, מה אתה רוצה?

אני חושב שבהודעתי עליתי על נקודות חשובות באשר להתגלות, האימון בו, ואיך והאם זה יכול לחייב. לצערי איני רואה שמתייחסים לזה בכלל. דווקא הייתי רוצה לדון ולעיין בזה יותר. ואיני מבין מה זה כל הדמגוגיה הזאת שבכל פעם קופצים לטענה אחרת ובעצם אף פעם אין דיון.

ואולי הגיע הזמן שנפסיק עם הטענות  האלו שלך ושל אלי כאילו אין רוצים לדון ולהוכיח וכו' וכל הכעס על מבקשים שכר כפילוסופים. זה לא דיון שיביא אותנו אף פעם לשום מקום. ואין בו שום תועלת. 

וכן, אלי, גם קדמות הזהר הוא ענין מסובך ולכן על אף שעסקתי בנושא זה הרבה איני יכול להגיד לך מסקנא או ראיה מבוררת לשום צד. סך הכל יכולים לדון לגופם של ענינים וראייות ולהגיע למסקנא סבירה בינתיים. 

איני יודע למה אתה חושב שהיישום האורתודוקסי אינו קשור בכלל לסיבות שאני מציע. אולי בהסתכלות הליטאית שהכל הלכה וכו' זה כן, אך אני איני שותף להסתכלות הזאת כלל. אני חושב שהיהדות היא דת, וזה ענינה וענין כל מצוותיה. ושהקיום שלהם אמור לנבוע מהסיבות שהסברתי ולהביא למקומות שהסברתי. 
אם זה לא נתפס כן אכן יש לשנות. אך איני חושב שצריך לשנות את ההלכה צריך רק לשנות את התפיסה [המוקצנת לגמרי בדורנו למשל אצל החזו"א באמו"ב] שרואה בקיום ההלכה היבשה הכל.

לגבי התורה שבעל פה זה נקודה שאני פחות מתמצא בה. ולא בדיוק שוכנעתי שיש בה איזה בעייה נוראה. חוצמזה שהלא זה בעיה רק למי שמאמין שהיא היתה פעם בכלל, אתה מבין, אתה משחק כל הזמן בואם תמצי לומר שהדת נכונה, אז יש בעיה זו וזו וכו, ובחיים האמתיים זה לא עובד. אני צריך להחליט אם אכן הדת בעיקרה מוצדקת, ואחרי זה אם יש בעייה בתושבע"פ. 

תוקן על ידי יהיאור ב- 08/01/2012 18:55:23

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/1/2012 17:07 לינק ישיר 

אז קדימה ייתכן תרים את הכפפה ותעשה מעשה אתה כל הזמן בוכה ומתאונן
קדימה לעלות על הבריקדות אני אחריך.

תוקן על ידי דייר ב- 08/01/2012 17:08:08

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/1/2012 17:05 לינק ישיר 

אלי וייתכן היקרים, האם לא נמס לכם עם הדמגוגיה הזולה הזאת ??

תוקן על ידי maxmen ב- 08/01/2012 17:06:15

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/1/2012 16:56 לינק ישיר 

מצטרף למקס.

אני לא בטוח שיהי יאהב את מה שאת מייחסת לו.

אם כן, הדיון אתו לא מתנהל במישור הנכון.

אני חושב שיש פער בין עמדתך המוצגת כאן לבין מה שאני מסיק משלל תגובותיו בפורום. הוא בכל אופן לא מציג את עמדתו כך.

אני חוזר שוב לעניין המודעות והכנות. דת השכונה מודעת אינה בלתי ראויה. כמובן בסייגים המתאימים לדת כזאת.

בלי בטחון אבסולוטי. בלי דרך ארץ ילדותי ומתבטל למקורות. כפי שנוהגים בכל העולם  עם כל חכמה וחכמים בכל התחומים.

בלי הדלות הגאה שנבחרנו מכל העמים.

ועם המון מודעות כי התורה שבעל פה קפאה מלכת זה כאלף שנה ויש לחדש ימיה כקדם.

ועם הבנה ומודעות של הפער הכמעט בלתי נתפס בין מה שהדת אמורה להיות לבין מה שהיא כיום בפועל.

ואולי הגיע הזמן להפסיק להקריב דורות של אנשים רק כדי לשמור על המסגרת.

אי אפשר לאמץ את עמדתך ולהיות בה בעת חרדי או אפילו אורתודוקסי אדוק. זה לא הולך ביחד.

יש גבול כמה אפשר לכופף ולהתכופף בשם עקרון, שפרטי ביצועו לא רק שאינם מעצימים אותו, אלא אפשר לומר שאילולי היו מייחסים אותם אליו, היינו אומרים שהם סותרים אותו.

בעברית פשוטה. כל קשר בין סיבת הדת, כפי שאת מציגה, לבין הביצוע בפועל בתצורה האורתודוקסית, הוא כמעט בלתי אפשרי.

יהי,

אם דעתך כדעת לומדת, האם מסכים אתה כי יש לשנות את הכול מהשורש?

אם לא הסבר נא מדוע.

זו בעצם שאלה, כמעט לכל מאמין עצכחי.

עד כמה ועד מתי אמור להתקיים הפער הבלתי נתפס בין הרצוי למצוי וכמה אפשר להעמיס על זה שאין לנו סנהדרין וכו'

מיליוני  שנים, מיליוני אנשים יוזנו בשקרים קדושים ויעשו דברים חסרי ערך והמצב רק הולך ונהיה גרוע יותר. מנותק יותר מן המקור.

הלנצח נאכל ונאכיל לוקשים קדושים?

זה רציני?

באמת אי אפשר אחרת?

אם אכן אי אפשר אחרת, אלוהים נכשל. בגדול.

אלי,

מצטרף לדבריך.

עושים מעשה מאמינים ומבקשים שכר כפילוסופים.

רוממות נשמע ונעשה בגרונם וחרב נעשה ונשמע בידם.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > דת ואמונה > עצור כאן חושבים > אם היינו קמים בבוקר ומגלים שאנחנו לא יהודים?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 ... 8 9 10 לדף הבא סך הכל 10 דפים.