בית פורומים הליכוד החרדי

השקר נחשף: המתנחלים לא באמת משתלטים על הליכוד

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-15/2/2012 19:48 לינק ישיר 
השקר נחשף: המתנחלים לא באמת משתלטים על הליכוד

הטענה לפיה המתנחלים הקימו פרוייקט השתלטות על הליכוד, ושהם משנים באופן מלאכותי את מרכז הכובד של המפלגה ימינה. נשמעת טוב בתקשורת ומהווה כלי ניגוח מצוין, אבל מבחינה מספרית היא לא מבוססת. מנתוני הבחירות עולה כי המתנחלים מהווים בליכוד אפילו פחות מחלקם היחסי באוכלוסייה.

אליהו בן אשר, סרוגים
15.02.12 18:10

יש טענה מוכרת על־כך שתנועת מנהיגות יהודית – אנשי פייגלין – נשענת על כוחם של המתנחלים שחברים בליכוד, ומהווה נטע זר בתוך המפלגה.

השקר נחשף: המתנחלים לא באמת משתלטים על הליכוד
  חזק מאוד גם בתוך הקו הירוק (פלאש90)

טוענים שהמתנחלים הקימו פרוייקט השתלטות על הליכוד, ושהם משנים באופן מלאכותי את מרכז הכובד של המפלגה ימינה.

הטענה הזאת נשמעת טוב בתקשורת ומהווה כלי ניגוח מצוין, אבל מבחינה מספרית היא לא מבוססת במקרה הטוב, ושקרית לחלוטין במקרה הפחות טוב.

הנתונים הבאים מתבססים על  תוצאות הפריימריז שהתפרסמו באתר הליכוד (וזאת מבלי להתחייחס כאן לעתירות שהוגשו נגד התוצאות).

ראשית נציין שאחוז המתנחלים מתוך האוכלוסייה היהודית בארץ הוא כ־6%: 330,000 מתנחלים מתוך קצת פחות מ־6,000,000 יהודים.

בבחירות הפריימריז האחרונות בליכוד השתתפו 63,130 מצביעים. כמה מתוכם היו מתנחלים? לפי הרעש התקשורתי, אפשר היה לחשוב שפייגלין גייס עשרות אלפי מתפקדים ביהודה ושומרון, אך מה היה במציאות?

במציאות היו בסך הכל 4,333 קולות מיהודה ושומרון וגולן גם יחד. באחוזים – זה 6.2% בלבד. כלומר, המתנחלים מיוצגים בליכוד לפי חלקם באוכלוסייה הכללית ולא יותר (דרך אגב, 1,054 מתוך המתנחלים הצביעו בכלל לנתניהו!).

למעשה, המתנחלים בליכוד נמצאים בתת־ייצוג מובהק אפילו ביחס להגיון הדמוקרטי הבסיסי. לא הגיוני שהמתנחלים ייוצגו בליכוד כפי חלקם בכלל אוכלוסיה. הליכוד הוא מפלגת ימין, והמתנחלים הם מגזר ימני, וממילא הוא במפלגות הימין, ושם חלקם אמור להיות רב מחלקם באוכלוסייה.

בנתונים אלה הטענה המוכרת בדבר השתלטות המתנחלים על הליכוד מתרוקנת מכל תוכן. למעשה, ההיפך הוא הנכון. עצלותם הפוליטית של המתנחלים גרמה לכך שהם בכלל בתת־ייצוג ביחס לחלקם המתבקש במפלגה. מעתה, כל מי ששומע את הטענה הזאת בתקשורת צריך לדעת, שאין לה קשר למציאות, ושמטרתה היא להלך אימים על הציבור ולהוליכו שולל.

לעניין פייגלין ומנהיגות יהודית, יש לציין שרק חמישית מן הקולות שלו הגיעו מיהודה ושומרון: 3,200 קולות מתוך 15,000. ירצו נתניהו או לא ירצה – לפייגלין יש בסיס תמיכה איתן בתוך הקו הירוק. מתפקדי הליכוד של ירושלים, חיפה, פתח תקווה וראשון לציון נתנו למשה פייגלין יותר קולות מכל יהודה ושומרון גם יחד.

כל מי שמדבר על־כך שמקומה של מנהיגות יהודית מחוץ לליכוד צריך להוציא ביחד איתה גם רבע מחברי הסניפים של כל עיר ועיר בישראל. לעומת זאת, כל מי שחי ביהודה ושומרון ומפחד מתגית המשתלט, צריך לדעת שכוחו לא מגיע אפילו לכדי חלקו היחסי.
דווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-4/12/2013 12:53 לינק ישיר 

.

תוקן על ידי fkkh ב- 04/12/2013 13:33:56
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-24/12/2013 14:47 לינק ישיר 

בולשיטדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > הליכוד החרדי > השקר נחשף: המתנחלים לא באמת משתלטים על הליכוד
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר