בית פורומים בחדרי חרדים

ער? יש לך 160 הודעות חדשות מפיקוד העורף

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-16/8/2012 19:22 לינק ישיר 
ער? יש לך 160 הודעות חדשות מפיקוד העורף

חבלי הלידה של תוכנית מסרוני ההתרעה של פיקוד העורף נמצאים בעיצומם: במשך ארבע שעות במהלך הצהריים (יום ה') קיבל תושב נתניה, לא פחות מ-160 הודעות כחלק מתרגיל פיקוד העורף שאמור להתריע בפני מתקפה. "זה מטריד מאוד", הוא אמר. "אם הייתה התרעת אמת הייתי עסוק בלקרוא את ההודעות במקום לחפש מקום ממוגן".

הודעות פיקוד העורף הן לא הודעות SMS רגילות אלא מסר שנקרא cell broadcast, ומכשיר טלפון סלולרי שמקבל אותן עלול "להתנהג" מולן אחרת. לפיכך, תופעת הכפלת ההודעות תלויה במכשירים השונים ובהגדרות היצרן השונות.

תרגיל המסרונים של פיקוד העורף לא אמור היה לכלול היום את תושבי נתניה, אבל המכשיר הנייד שלו לא הפסיק לצלצל מאז הבוקר. "זה התחיל בהודעה בעברית בשעה 11:12", הוא משחזר. "ואז הגיעו עוד שלוש ברצף: באנגלית, בערבית וברוסית. ומאז זה לא מפסיק".
 
לדבריו, מאז ועד השעה 14:00 הגיעו בסך הכול 117 הודעות. "בכל פעם הן מגיעות ברצף של ארבע או שש בשפות שונות. אני לא מבין, אם כבר עושים תרגיל, לא בודקים שהבן אדם קורא עברית וחוסכים לשלוח הודעות בשפות אחרות? ונניח שהייתי עולה מאתיופיה שקורא רק אמהרית, אז למה אני לא מקבל גם הודעה באמהרית?".
 
בתחילת השבוע הודיע פיקוד העורף על הגברת היערכות במסגרת מערכת "מסר אישי", ששולחת הודעות לטלפונים ניידים. הבדיקות התקיימו לאורך כל השבוע ביישובים שונים, ואמורות היו לכלול מאות אלפי אזרחים. תוכן ההודעה הוא "פיקוד העורף, בדיקות מערכת התרעות בסלולר", ולכל הודעה מצורף מספר סידורי.

תושב נתניה טוען ששטף ההודעות הפך בשלב מסוים למטרד. "בכל פעם שאני מקבל הודעה אני צריך לבדוק אותה", הוא מסביר. "כשאני רואה שמדובר בפיקוד העורף אני יודע שצפויות להגיע הודעות נוספות. אם אני בנסיעה אני צריך לעצור בצד. זו ממש הטרדה". בחברת הסלולר של תושב נתניה, סלקום, הבהירו כי אין להם קשר לתקלה, אך העריכו שהסיבה היא שלא כל המכשירים מתאימים לפרוטוקול משלוח ההודעה.

חגי אברמוביץ', תושב ירושלים המנוי ברשת HOT מובייל, קיבל 12 הודעות מתרגיל פיקוד העורף במשך שעתיים. חגי הגדיר את האירוע כ"תופעה מטרידה מאוד". ב-HOT מובייל מסרו שהם לא מכירים תקלה כזאת, לא קיבלו תלונות על זה, ואם יש כזאת, זה קשור בפיקוד העורף. נראה שהסיבה לתקלה היא שלא כל מכשירי הסלולר מגיבים באופן דומה לפרוטוקול המסרים הללו של פיקוד העורף. יש מכשירים שהגדרות היצרן שלהם לא מתאימות.
 
מפיקוד העורף נמסר בתגובה: "בשבוע האחרון מתקיימות בדיקות מערכת מסר אישי בכל רחבי המדינה, במסגרת בדיקות אלו נשלחו מספר הודעות בשפות שונות.
הניסוי בא לבדוק את מערכת ההתראה הסלולרית בשיתוף עם חברות הסלולר השונות ומטבע הדברים משמעות הניסוי הינה לאתר תקלות כגון התקלה המצוינת על מנת להבטיח כי המערכת תעבוד כשורה בשעת חירום. יש לציין כי מערכת ההתרעה הסלולארית הינה מערכת אחת מיני רבות אשר יתריעו בשעת חירום ואינה מערכת בלעדית".
דווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-16/8/2012 19:44 לינק ישיר 

אני לא קיבלתי אפילו אחת דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-16/8/2012 19:49 לינק ישיר 

תקציבאית כתב:
אני לא קיבלתי אפילו אחת 


בס"ד

הוא קיבל בשביל כולם.

נ.ב.1. גם אני לא קיבלתי.

נ.ב.2.  זה ממש לא מזיז לי.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-16/8/2012 19:51 לינק ישיר 

נ.ב. 3. גם אני לא קיבלתידדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-16/8/2012 20:03 לינק ישיר 

נ.ב.4 זה לא מזי לידדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-16/8/2012 20:18 לינק ישיר 

מה שמזכיר לי =)
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-16/8/2012 21:48 לינק ישיר 

אני קבלתי 7 הודעות. בעברית. אנגלית. רוסית. ערבית. וכמה שחזרו על עצמם.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-16/8/2012 21:54 לינק ישיר 

 דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-16/8/2012 22:20 לינק ישיר 

גמני קיבלתידדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-16/8/2012 22:29 לינק ישיר 

יש אפלייה?דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > ער? יש לך 160 הודעות חדשות מפיקוד העורף
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר