בית פורומים בחדרי חרדים

החרדים - הנתונים האמיתיים

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-3/3/2014 17:11 לינק ישיר 
החרדים - הנתונים האמיתיים

חשיפה: מה שלא יודעים על החרדים 

להלן תקציר עיקרי הממצאים שנלקחו מנתוני הדוחות של הביטוח הלאומי, הלמ"ס, ספרי תקציבי המדינה, משרד החינוך והתרבות, מס הכנסה, מרכז מידע ומחקר משרד הכלכלה ועוד:

1. כ 57% מהחרדים בעלי כושר השתכרות עובדים לעומת 67% מהחילונים.

2. ילד חרדי מתוקצב הרבה פחות מחלקו באוכלוסיה.תקציב החינוך מעל 53 מיליארד, החינוך החרדי מקבל רק כ3 מיליארד! כ 5.5% מסך התקציב בעוד שמספר התלמידים החרדים עומד על כ 22%.

3. המימון למוסדות להשכלה גבוהה המונה קרוב ל200 אלף סטודנטים הוא מעל ל 9 מיליארד שח כשכל סטודנט עולה למדינה קרוב ל 50 אלף שח בשנה וכ 150 אלף שח לכל התואר הראשון.לעומתם בחור ישיבה גבוהה ממומן ב 240 שח לחודש שזה 2880 לשנה ואברך ב 430 שח לחודש שזה 5160 בשנה.דהיינו מה שאברך מקבל ב 30 שנה המדינה מממנת עבור תואר לסטודנט יחיד!

4. תקציב התרבות הכללית מעל 900 מליון שח בשנה ומתוכם רק כ 5% שהן כ 46 מליון לתרבות יהודית שבה שותפים גם מוסדות הציונות הדתית ועמותות חילוניות העוסקות ביהדות.

4. בביטוח לאומי חלקו של הציבור החרדי עומד על כ 6 אחוז בלבד בעוד היותו מרכיב של כ 11% מאוכלוסיית כל הנפשות בישראל.

5. ישנם שני סוגי מיסים, מס עקיף המגיע ממע"מ מכס יבוא מס קניה בלו דלק אגרות רשיונות ועוד.מס זה הציבור החרדי משלם כמו כולם!

ומס ישיר המגיע ממס הכנסה על חברות ויחידים.

א. כ 80% מהמיסים ליחידים משולמים ע"י שלושת העשירונים העליונים לפי מדרגות המס!

ב. כ 52% מציבור העובדים אינם מגיעים כלל לסף המס ולכן אינם משלמים מס הכנסה, וכאמור רובם אינם חרדים!

ג. כח הקניה החרדי הוא הגדול במדינה ועומד כיום על יותר מ 25 מיליארד שח בשנה כשהצפי לגידול בעוד 50% לשבע השנים הקרובות. המשמעות לכך היא תרומה ענקית ליציבות בכלכלת המשק הישראלי והן לקופת המדינה!

זו אגב גם הסיבה שאלפי חברות עברו להשגחות בד"ץ למרות העלויות הכרוכות בכך.

6. פשיעה: התפלגות אסירים מעל 6 חודשי מאסר נכון ל 2013 היא 64.5% לא חרדים, 33% ערבים, ורק 2.2% חרדים!!!

אלו הם רק חלק מנתונים מפתיעים שמן הסתם לא היו ידועים לציבור עד היום מכיוון שבאופן מגמתי העדיפו להסתיר אותם מעייני הציבור בכדי להמשיך ולהפיץ שקרים נגד הציבור החרדי מתוך רצון לבנות לעצמם קריירות פוליטיות.""

נתונים מתוך תקציב המדינה 2013-2014
(רוטרית - רוטר)

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/3/2014 16:47 לינק ישיר 

המספיר לצרכן  אולי :)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/3/2014 15:17 לינק ישיר 

ומי מגייר את המספרים?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/3/2014 12:56 לינק ישיר 

אברהם מגייר את האנשים ושרה את הנשים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/3/2014 12:55 לינק ישיר 

בניין - תודה על הנתונים.
אבל כמו שכבר אמר לי פעם חילוני מלומד אחד: אל תבלבלי אותי עם עובדות!!!

אם תבדוק תגלה שהחילונים כמו לפיד הם כאלה שאף פעם לא הכירו חרדי מקרוב!!! אם יצא להם להכיר חרדי מקרוב ולדבר איתו שיחה אמיתית הוא יחליף את דעותיו בתוך כמה דקות.
אני לא דוברת מטעם החרדים, אבל בעבודתי אני ממש מרגישה כך - זה מה שרואים בי - ויוצא לי לדבר ולהחליף להרבה חילונים דעות, והם תמיד מופתעים מחדש...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/3/2014 12:48 לינק ישיר 

אזניים לכתל.
איך בדיוק יודעים כמה אנשים יודעים אנגלית???
מנסיוני, מכל אלה שלומדים בבית הספר אנגלית אולי 20% מהם אכן יודעים את השפה. הרי אין תעודה על זה, כך שאין אופציה לבדוק מה רמת האנגלית אצל אנשים. ויש גם הבדל משמעותי בין המבוגרים לצעירים, שכן הצעירים יודעים יותר טוב כי זה יותר נתפס בשנים האחרונות. (זה נכון אגב בכל העולם, אם יצא לך להיות בחו"ל תמצא שדוברי האנגלית הם הצעירים)
בנושא הג'ובים השלטוניים זה נשמע מצחיק ביותר. כל מחקר שאומרים לי אני מנסה ישר לעשות זאת על אוכלוסיה חרדים שאני מכירה, ואצלי בשכונה יש את כל סגנונות החרדים.
ידוע היטב שמאד קשה לחרדי לקבל עבודה בג'וב שלטוני. גש למשרד הפנים ותבדוק כמה חרדים עובדים שם.... וכן בכל המשרדים האחרים. לא זכור לי שראיתי אי פעם חרדים במקומות האלה.
מורים בבתי ספר נחשבים לעובדי מדינה, אבל בציבור החרדי רובם ככולם עובדים מטעם החינוך העצמאי.
ובכלל זה נראה מצחיק, שבכל הכנסת יש כ20 חברי כנסת חרדים (מתוך 120) איך בדיוק הם תופסים 80% ממשרות ג'ובניקיות??? ידוע שחבר כנסת חילוני לא בדיוק יעסיק חרדי אצלו במשרד, בעוד שלחרדים למרות שהם עושים פרוטקציה לבני משפחותיהם (כמו כולם, אגב,) הם עדיין גם מכניסים אנשים חילוניים...
אז איך בדיוק הגיעו ל80%?????????????????????????????????????

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/3/2014 12:06 לינק ישיר 

ניכר שלא הובנו המונחים בדברי:

"מובטל" לצורך הדיון הוא כל מי שלא עובד (המונח הרשמי הוא "בלתי מועסקים" וב"מובטלים" מתכוונים בד"כ ל"דורשי עבודה", אבל אלה דקויות שלא מענייננו), לרבות אברך כולל (וכבר דנו רבות כאן בפורום ביתרונות והחסרונות שבהגדרת אברכי הכוללים כעובדים במכון מחקר תורני, מה שנכון להיום לא קרה ולא צפוי לקרות).

"ג'ובניק שלטוני" זה כל מי שמועסק ע"י השלטונות המרכזיים והמקומיים במדינה במישרין ובעקיפין, לרבות עבודה בשירות המדינה וברשות המקומית, במערכת החינוך הממומנת ע"י המדינה והרשויות המקומיות ובעמותות ומלכ"רים שממומנים ע"י המדינה. המאפיין העיקרי של הג'ובים השלטוניים הוא שהמונופולים והארגונים השלטוניים אינם סובלים מתחרות בפעילותם הכלכלית ולכן אינם מחויבים ביעילות כלכלית מצד אחד ומצד שני כמונופולים הם נוטים להסתאב לאורך הזמן ולעשוק את הציבור הרחב, והתוצאה היא שקשה מאוד, בהכללה, לומר על עובדיהם שהם מסוגלים להתמודד ולהצליח בשוק העבודה החופשי האמיתי. ומכאן, בין היתר, טבע ביבי את המונח "האיש השמן" ביחס למגזר זה (שרוב עובדיו הם כמובן לא חרדים כפי שציינתי לעיל, אבל זה ממש לא פוטר אותנו)

אתה כמובן מכיר היטב את המאמר שלי ויודע שהחישובים המקוריים התבססו על המסמך של משרד התמ"ת שהיה מקור המידע היחיד באותה העת, ואפשר לעדכן אותם לפי ההערכות השונות אבל בהיעדר נתוני עומק נוספים כפי שהיו במאמר המקורי לא יהיו שינויים גדולים. אז במקום 4.5% של עובדים פרטיים מחוץ למגזר יהיו אולי 6 או 7 אחוז, זה עדיין ממש לא א גרויסע גליק ולא צריך לפוגג את חששותינו.

אם אתה רוצה לדמיין שהמצב הכלכלי של הציבור החרדי לא יכול היה להיות טוב יותר ושאין שום אתגרים וסכנות שצריך לתת עליהם את הדעת, אז אתה לא במקום הנכון. מאז ומעולם קיימנו כאן בפורום דיונים בנושאים אלה ונמשיך לעשות כן וכמו שאמר יאסר ערפאת, מי שיש לו בעיה עם זה יכול לשתות את מי הים של עזה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/3/2014 03:57 לינק ישיר 

אזנים לכותל

צורת החשיבה המשונה שלך מזכירה לי את שיטת הסקרים, מבין 70 סוגי סקרים, תמיד יבחרו החילונים בסקר המחוכם שיוציא את החרדים הכי רע, משהו כמו - מסקר שנערך בבנין המגורים של מיידוף החרדי, נמצא כי 33.333% מהחרדים גנבים ונוכלים ויושבים בכלא 20 שנה (אם יש שלשה דיירים בבנין כמובן)

אבל אתה יודע מה, אתה מקבל את העונש שלך, אתה אכול מבפנים, משנאה.
חייך אינם חיים, כי אנחנו נהנים.
ומבלי להיכנס לכל מגילת השטויות שלך, עם רגלים על הקרקע אני מביט סביבי ורואה במציאות את כל החרדים שאני מכיר, ואני מכיר הרבה, כמה אלפים, אישית. לא רק מהחסידות שלי. כולם, אבל כולם, או לומדים בכולל, או עובדים
אף אחד לא ג'ובניק, לא מובטל, לא בוהה בקירות הבית, פחות או יותר בין 10-20% לומדים בכולל.
בזמן שאתה מזדקן מהר מרוב קנאה ושנאה, אנחנו לומדים עובדים ועושים חיים

נ.ב. כבר כמה שנים שאתה עושה העתק הדבק את אותה מגילה..
אתה ממש מתחיל לשעמם אותנו, הלוואי יימחק לך כבר הקובץ הזה. אמן...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/3/2014 02:19 לינק ישיר 

המקור לנתונים האלה הוא חוברת הסברה של שלמה בניזרי, אין לי גישה מלאה אליה ולכן אין לי מושג האם ננקבו בה מקורות לנתונים האלה, לכן נכון לעכשיו אין מקור אמין לנתונים הללו (בניזרי עצמו אמנם היה שר העבודה והרווחה בין השנים 2001-2003 אבל זה לא הופך אותו למומחה בתחום).

הנה מחקר מקיף שיספק לנו נתונים בנוגע לדיון:

במגזר החרדי שיעור המועסקים (בגילאי 25-64, וזו בחירה שמטה את התוצאה לטובת החרדים כי בגילאי 15-25 הפערים בין שיעורי התעסוקה החרדים והלא-חרדים גדולים בהרבה) עומד על 43.2% (לפי המצגת מכנס קיסריה זה 48.2% ולפי בנק ישראל 52.8%, לעומת 74.8% בקרב החילונים והמסורתיים או 77.5% לפי המצגת מכנס קיסריה או 78.4% לפי בנק ישראל) ומתוכם 60.4% הם ג'ובניקים שלטוניים (לעומת 31.5% בקרב החילונים והמסורתיים).

כפי שאפשר לראות מנתוני הטבלה לעיל, בקרב החילונים והמסורתיים שיעור הבלתי מועסקים עומד על 25.2% (נשים לב שהנתון בטבלה בנוגע לבלתי מועסקים הוא למעשה שיעור האבטלה שמתייחס רק למי שחותם בלשכת האבטלה וזה נתון שלא מעניין אותנו כרגע, אני מדבר פשוט על אחוז האנשים בגיל העבודה שלא עובדים) ובנוסף מתוך ה-74.8% המועסקים ישנם 31.5% שהם ג'ובניקים שלטוניים, דהיינו 31.5%*74.8%=23.526%, כלומר בקרב החילוניים והמסורתיים בגיל העבודה, 48.762% מובטלים או ג'ובניקים שלטוניים, "האיש השמן" המפורסם. אין ספק שזה נתון קשה שמעיק על הכלכלה והצמיחה של המשק.

יחד עם זאת, בחישוב זהה לגבי הציבור החרדי אנו מקבלים ששיעור הבלתי מועסקים עומד על 56.8% ובנוסף מבין ה-43.2% המועסקים שיעור הג'ובניקים השלטוניים הוא 60.4% דהיינו 60.4%*43.2%=26.0928%, כלומר בקרב החרדים בגיל העבודה, 82.8928% מובטלים או ג'ובניקים שלטוניים, שזה נתון הרבה יותר קשה בהשוואה לנתון הזהה (שאינני מקל בחומרתו כלל וכלל) בקרב החילונים והמסורתיים.

ועוד לא גמרנו, גם מבין ה-17.1072% מהחרדים בגיל העבודה שעובדים במגזר הפרטי, רק 26.5% מתוכם מועסקים מחוץ למגזר (עמ' 5 לדו"ח) ו-73.5% מועסקים בתוך המגזר, דהיינו 26.5%*17.1072%=4.53%, כלומר מבין החרדים בגיל העבודה, רק 4.53% עובדים (ולא מובטלים או בלתי מועסקים) במגזר הפרטי (ולא בג'ובים שלטוניים) מחוץ למגזר (ולא בתוכו). ובנוסף יש להזכיר גם שלפי הדו"ח שיעורי ידיעת האנגלית בקרב החרדים נמוכים בהרבה מבציבור הכללי מה שגם מגביל מאוד את יכולתם למצוא תעסוקה בשוק העבודה הגלובלי (למשל, מהנדס שדרך האינטרנט מתכנן תוכניות עבור פירמה אמריקאית). 

וכאן המקום להזכיר שגם ה-4.5% שעובדים במגזר הפרטי אצל מעסיקים לא חרדיים כוללים גם דברים כמו חברת מטריקס או מוקדי שירות חרדיים של חברות סלולר שגם הם בעצם מקומות עבודה חרדיים אקסקלוסיביים שלא ברור בכלל שלעובדים החרדיים בהם ישנה אפשרות ממשית להתקבל לעבודה במקצוע הכללי, נגיד במוקד השירות הכללי של החברה או לעבודה בתכנות בחברת היי-טק רגילה, לא מבחינת תנאי קבלה וגם לא מבחינת הסתגלותם למקום עבודה שלא מותאם לחרדים.

תוקן על ידי אזנים_לכתל ב- 04/03/2014 02:24:37

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/3/2014 22:06 לינק ישיר 

חרדים בגילאי 25-65 שזה עיקר כוח העבודה במשק ב2010 הוא היה בס"ה 6% ואם לפי הנתונים לעיל ש52.8% עובדים זה אומר שכל הרעש על חרדים שלא עובדים ביחס לשאר האוכלוסייה הוא טענה על 25.6% כלומר 78.4%-52.8% וכמה זה מכוח העבודה במשק? 6/78.4 * 25.6 = 1.959 כלומר פחות משני אחוז מכלל כוח העבודה במשק שלא עובדים... והם כמובן משפיעים על הצמיחה... חחח מצחיקה הפלוג הזאת שהיה נשמע מדבריה שהחרדים אשמים בצמיחה שירדה

מקור: http://en.idi.org.il/media/575457/Ultra_Orthodox_Employment.pdf

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/3/2014 19:47 לינק ישיר 

noshh1 כתב:
אדם לפי הטבלה שלך זה 52% ולא 57.

נשלח מהאנדרואיד שלי

אצלי הוא מופיע בשם מוזר והחלפתיו בנוש.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/3/2014 19:39 לינק ישיר 

itshak57 כתב:
נוש, זה מ2011. אולי תסתכלו על התאריכים.

אני לא יודע מי זה נוש אבל פותח האשכול מצטט מרוטר.
אני הבאתי את הקישור למקור והעתקתי תמונה משם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/3/2014 18:13 לינק ישיר 

itshak57 כתב:

אפילו ניקים הם לא קוראים, תאריכים מאן דכר שמיה...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/3/2014 18:12 לינק ישיר 

זה לא נראה לי נכון 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/3/2014 18:09 לינק ישיר 

כמה שתביאו נתונים זה לא יעזור, יש כאן עלילה על החרדים, כדי לדרוס ולרמוס אותם ולהוריד את הדמוגרפיה של החרדים המאיימת על קיומם. חוצמזה הם לא רוצים כלום.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/3/2014 17:58 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > החרדים - הנתונים האמיתיים
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.