בית פורומים בחדרי חרדים

חרדי עם כיפה שחורה ופאות, "אני מחלל שבת"

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-22/6/2014 09:00 לינק ישיר 
חרדי עם כיפה שחורה ופאות, "אני מחלל שבת"

סידרה חדשה ומרתקת בת ארבעה פרקים שללא ספק עוד ידובר בה רבות החל מהערב בחדשות ערוץ 10 
הכתב ישראל רוזנר מביא את סיפורם של החוזרים בשאלה לטענתו מדובר כבר בעשרה אחוזים מהציבור החרדי (נשמע לי קצת מוגזם) אבל ללא ספק שאם לא ירצו שהמצב ילך וידרדר מנהיגי הציבור יצטרכו לעשות חשיבה מחדש בכל הקשור למצב שכרגע אנו נמצאים בו, ואפשר להתעלם מזה כמה שרוצים אבל המציאות כרגע היא שכמעט אין בית אצלינו שאין בו מישהו במצב כזה או אחר 

בין היתר מתראיין שם בחור צעיר לבוש כחרדי שאומר ללא היסוס ופנים גלויות לגמרי אני מחלל שבת 

בחרתי לטשטש את הפנים 

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/6/2014 01:47 לינק ישיר 

itshak57 כתב:
בלי קשר, אני מוכן לחתום ולשים מליון דולר שהאיש נרקומן...

אני גם מוכן לשים אבל להפך.
אני מוכן לשים מליון שקל על כך שהבן אדם לא עשן סמים מעולם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/6/2014 23:24 לינק ישיר 

משה אמת ותורתו אמת! לא יעזור לאף מכחיש.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/6/2014 20:56 לינק ישיר 

אדם כזה לא מוגדר כחרדי בכלל אם חילול ה' זה לא משהו שבתועדה שלו. יש המוןןןן חרדים יראי שמים אמיתיים, רק אותם לא תראו בתקשורת, כי הם באמת עסוקים בעבודת ה'. חבל שההתמקדות היא תמיד על הצד השלילי שבציבור החרדי ולא להפך..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/6/2014 20:22 לינק ישיר 

ניצחו אראלים את המצוקים ונשבה ארון הקודש כל מטרת הציונים, בהקמת מדינתם היא "ליצור" יהודי חדש. לא עוד יהודי גלותי , המתבדל מסביבתו, והמקדיש את עיתותו לעבודת השם יתברך. אלא יהודי ככול הגויים, מה שבלשון אותם כופרים מתקרא אמנסיפציה. עלנו להלחם מלחמת הקודש בציונים לשם הצלת נפשות היהודים "´וידבר ה´ אל משה לאמר, צרור את המדינים´ (במדבר כ"ה, טז יז). למה? ´כי צוררים הם לכם´ (במדבר כ"ה יח), מכאן אמרו חכמים בא להורגך השכם להרגו, ר´ שמעון אומר: שכל המחטיא את האדם יותר (חמור) מן ההורגו, שההורגו הורגו בעולם הזה, ויש לו חלק לעולם הבא, והמחטיאו הורגו בעולם הזה ולעולם הבא" (תנחומא פינחס ד)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/6/2014 19:51 לינק ישיר 

חלק מדבריהם הם טענות נוקבות כלפי הקהילתיות החרדית, המעדיפה את שימור הכלל על פני טובת הפרט, או לו למי שיעיז ללכת עם חולצה צבעונית, או האשה האומללה שרק רצתה לשים כובע על הראש,  ואסור לשאול שאלות. כי הדת החרדית קדושה הרבה יותר מהרצונות שלך.  שלא לדבר על המעשים הפליליים שנחשפים שם (חלקם נחשפו אמנם גם בעבר. ) לכן כנראה מה שקרה שהבחור הזה למשל עושה חשבון, למה לי להזרק לג'ונגל החילוני, פה יש לי קהילה, עזרה, מכירים אותי, אני אשים שחור לבן , אבל שבת ומצוות מה זה מעניין כל כך...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/6/2014 20:04 לינק ישיר 

מבט_מלמעלה כתב:
לא קראתי את כל המלל, ומן הסתם לא אקרא, אבל בחור צעיר שמעיד על עצמו שהוא מחלל שבת, זה עדיין לא מוציא אותו מהמחנה. לי בישיבה היו כמה שהיו מעשנים בשבת, והיום יש מהם אברכים, ויש חרדים ברמות שונות.

לא מוציא מהמחנה? כאילו זה נורמלי?

לא, לא נורמאלי.

אבל זה לא אומר שהוא כופר, או מוציא עצמו מכלל שומרי המצוות. הוא במשבר מסויים אבל עדיין לא בהכרח שהוא בחוץ.

אם יזרקו אותו למשל מהישיבה, אם ישפילו אותו, אם יעיפו אותו מהבית - אז זה יהיה סופי.

כמו שאמרתי, אתיתי בישיבה היו מחללי שבת, ומקיימי מ**ב ז**ר, והיום הם אברכים עם בית חרדי.

יכולים להיות מכשולים, אבל לא הכרחי שזה סוף הדרך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/6/2014 17:08 לינק ישיר 

אזנים_לכתל כתב:

וזאת באמת תופעה מצערת הטוטאליות הזאת שרובם המוחלט של עוזבי העולם החרדי פורקים לגמרי עול תורה ומצוות עד הסוף המר. זה מעיד אולי, אם נתכתב עם 'הבודד', על סוג של חשיבה ילדותית של שחור או לבן, הכל או לא כלום.

זה מעיד על הצלחה חינוכית חרדית להסביר שהמזרחי בכלל יותר גרועים מחילונים. אז בוחרים ברע במיעוטו...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/6/2014 15:13 לינק ישיר 

לא רק זאת, אלא הם היו סרוגים לתקופה בעיר מעורבת וגם בזה לא החזיקו מעמד...

וזאת באמת תופעה מצערת הטוטאליות הזאת שרובם המוחלט של עוזבי העולם החרדי פורקים לגמרי עול תורה ומצוות עד הסוף המר. זה מעיד אולי, אם נתכתב עם 'הבודד', על סוג של חשיבה ילדותית של שחור או לבן, הכל או לא כלום.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/6/2014 15:07 לינק ישיר 

מתוקשר כתב:
ההקצנה גרמה להמון להרגיש את עצמם צבועים והם עצמם מצאו להם דרך משלהם וככאלו ממילא הם כבר לא רואים עצמם כחלק מהעדר ומכאן ועד להמשיך הלאה הדרך קצרה.האשמים הם אך ורק הקיצוניים שהמציאו דת חדשה וחומרות שבני אדם לא יכולים לעמוד בהם,ידם שפכו את הדם!
זו איננה ההקצנה, אלא חוסר החיבור שלהם לדרך, האנשים הללו לא 'חונכו' מעולם, הם היו חלק מהעדר ועכשיו הם פרשו ממנו. אם הם היו באמת 'מחונכים' זה לא היה אמור לקרות להם. הטענה על 'חומרות' היא מגוחכת, יש מספיק קהלות חרדיות שבקושי דורשים מחבריהם את המינימום שההלכה מחייבת, הקשת החרדית רחבה מאד. אלא שגם לקיים מצוות זה קשה, ולזה צריך חינוך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/6/2014 14:55 לינק ישיר 

"מסורתיים קלושים". יצחק, מה גורם לך לחשוב על נרקומניות? בסה"כ משפחה ענייה ואומללה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/6/2014 10:02 לינק ישיר 

זו לא פעם ראשונה שישנה כתבה על חוזרים בשאלה ובכל פעם הציבור החרדי מנסה להתכחש לגודל התופעה,הגיע הזמן לומר את האמת ישנה מגפה של חזרה בשאלה היא לא תמיד נראית לעין אבל היא קיימת,חרדים שחוזרים בשאלה לוקח להם הרבה זמן אם בכלל להוריד את הסממנים החרדים כגון תלבושת זקן וכו',בשכנות אלי מתגוררת משפחה שכלפי חוץ נראים חרדים לכל דבר לפחות נראו עד שביום מן הימים לאט לאט האשה הורידה את הפיאה ולאחר מכן את כיסוי הראש בעלה כבר קיצר את הזקן באופן קיצוני,בשבת מגיעים אליהם חברים חילונים ואף לאחרונה כבר הם עצמם סיפרו לי על המהפך בחייהם,זה כאן וזה קורה ונכון אני מבין את ההסתייגות של חלק נכבד כאן ממדי התופעה הלא חינכו אותנו שבציבור החרדי זה לא יקרה...אז זהו שזה קורה ובעיני זה לא מפתיע,ההקצנה גרמה להמון להרגיש את עצמם צבועים והם עצמם מצאו להם דרך משלהם וככאלו ממילא הם כבר לא רואים עצמם כחלק מהעדר ומכאן ועד להמשיך הלאה הדרך קצרה.האשמים הם אך ורק הקיצוניים שהמציאו דת חדשה וחומרות שבני אדם לא יכולים לעמוד בהם,ידם שפכו את הדם!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/6/2014 02:47 לינק ישיר 

כואב הלב לראות אותם. נראים אנשים טובים ונחמדים. חבל על החינוך המטופש שקיבלו שגרם להם לראות כך את היהדות.
הם תינוקות שנשבו, אך לא נשבו בין הגויים אלא בין היהודים בבני ברק וירושלים. שלימדו אותם שאין חכמה בגוים, שלא חשפו אותם לעולם, שחינכו אותם להאמין שחילונים הם או מסוממים או רוצחים. 

הרי כולנו היינו עושים כמוהם אם היינו מתיחסים ברצינות לשטויות שכתובות בעתונות החרדית ואם היינו הולכים עד הסוף עם השטויות שמטיפים במוסדותינו. 
כולנו יודעים שאף אחד לא מעוניין בתחבורה נפרדת, ושכללי ה"צניעות" בסמינרים מטופשים. וכולנו מכירים את המוזיקה והשירים של החילונים למרות ש"אסור" לשמוע אותם. יש לנו אינטרנט ואנו יודעים להוציא ממנו את התועלת. ועוד כהנה וכהנה. אבל אנחנו גם יודעים ומבינים שיש לנו דברים שלחילונים אין, יש לנו תורה, אמונה, תום, קדושה, וכו' וכו'
 הבעיה היא שאנחנו לומדים להתיחס בסלחנות למושחתים שבינינו ומבינים שאף אחד לא באמת מתכוון ברצינות בשטויות שהוא אומר. אז זהו, שלא. יש כאלה שלוקחים את העסק ברצינות וכשהם מגלים ש"עבדו עליהם" הם חשים מרומים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/6/2014 02:07 לינק ישיר 

מה אתם מתפלאים בכלל???התופעה הזאת היא לא חדשה!!
ותופעה הזאת נגרמת בגלל שחרדי את שירצה לעזוב את העולם החרדי מסתכן בזה שהוא יאבד את משפחתו את הוריו ואת ילדיו את ביתו ואת פרנסתו!
ולכן אנשים מעדיפים להיות שחקנים כל החיים.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/6/2014 01:46 לינק ישיר 

הילדשניצל כתב:
הכי מצחיק זה שיש להם כאילו בעיה עם אלוקים. ברור שהאינטרנט זה גורם פיתוי מספר אחד. אבל תגידו בפה מלא - יש לנו בעיה עם האינטרשטן ולא עם האויברשטן.
לא עבדו ישראל ע"ז אלא כדי להתיר להם עריות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/6/2014 01:20 לינק ישיר 

הכי מצחיק זה שיש להם כאילו בעיה עם אלוקים. ברור שהאינטרנט זה גורם פיתוי מספר אחד. אבל תגידו בפה מלא - יש לנו בעיה עם האינטרשטן ולא עם האויברשטן.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > חרדי עם כיפה שחורה ופאות, "אני מחלל שבת"
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 ... 5 6 7 לדף הבא סך הכל 7 דפים.