בית פורומים בחדרי חרדים

כעת מתברר: דרעי כתב את התשובה ב"יביע אומר" בעד החזרת שטחים!!!

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-30/12/2014 17:29 לינק ישיר 
כעת מתברר: דרעי כתב את התשובה ב"יביע אומר" בעד החזרת שטחים!!!

לא הבנתי מה זה השטויות האלה של כל הימניים הצבועים שהפגינו בשעתו מתחת לביתו של הרב עובדיה ולא נתנו לו מנוח וכעת מתנפלים על דרעי שהוא הוביל את אוסלו (לפי דברי הקלטת כמובן, שגם זה צ"ע גדול...).
יסבירו לנו הצבועים הזויי הימין אם הרב עובדיה היה נגד אז מי הוא זה שכתב תשובה כה מנומקת בספר "יביע אומר" בעד החזרת שטחים תמורת שלום? דרעי? פנחסי? יהודית?

אלא מה? מקללים את הכלה ומתכוונים לחמות... זה לא נוח לקלל היום את הרב עובדיה אז דרעי חוטף את הבליסטראות!

תגידו את האמת - זה אולי לא פוליטקלי קורקט -
הרב עובדיה אשם בהסכמי אוסלו, אם לא היה כותב את התשובה המנומקת (דומני 19 עמ' בספר, לא ראיתי בפנים, נא לבדוק!) אולי אולי הייתי משתכנע שדרעי הוביל אותו...

צבועים נמאסתם!!!

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2014 22:52 לינק ישיר 

אלי_ו כתב:

הטענה היא שדרעי הוליך שולל את הגר"ע בכך ששכנע אותו שיאסר ערפאת יביא שלום ליהודים ויציל חיים.
בפועל גם בזמנו היו רבים שהתריעו, הקשיבו לנאומים שלו בערבית מהם היה ברור שכוונתו אינה לשלום.

והיו גם רבים שהאמינו שיש לתת סיכוי לשלום.

לא ניתן לדעת האם מצבנו היה שונה אלמלא נחתם אותו הסכם.
גם לא ניתן לדעת מה היה קורה לולא נרצח יצחק רבין.

תוקן על ידי ונשךלשונרא ב- 30/12/2014 22:52:39

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2014 22:34 לינק ישיר 

אלי_ו כתב:

הרב עובדיה פסק עוד לפני אוסלו פסיקה עקרונית.
פסיקה שקובעת שאם החזרת שטחים תחסוך בחיי אדם מותר להחזיר שטחים.

זאת פסיקה ה ל כ ת י ת.

עכשיו צריך לבחון בראי המציאות אם החזרת יאסר ערפאת ושאר המחבלים מתוניסיה, חימושם בכלי נשק, ולתת להם לשלוט בשטח נראה כמו דרך טובה לחסוך בחיי אדם או לא.

עד כאן כתבת טוב ויפה.

דעתו של מרן זצ"ל בעניין "שטחים תמורת שלום" הושמעה עוד בתקופת הסכם השלום עם מצרים, למעלה מעשור לפני הסכמי אוסלו.
באותה עת הרב זצ"ל כיהן בתפקיד הרב הראשי לישראל ומפלגת ש"ס לא נולדה בכלל.

תוקן על ידי ונשךלשונרא ב- 30/12/2014 22:37:47

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2014 22:16 לינק ישיר 

פסק ההלכה אינו מתייחס ישירות בהסכם הספציפי וביעילות שלו, הוא עסוק אך ורק בשאלה העקרונית 'שטחים תמורת שלום ובטחון', על השאלה האם אכן החזרת השטחים תספק שלום ובטחון הוא סמך על הגנרלים ודרעי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2014 22:07 לינק ישיר 

אלי יקירי
כמה שטויות אפשר לכתוב בכדי לעוות את המציאות.

לא אטעה אם אומר שזו היתה דרכו של הרב עובדיה, כדרך חיים. אם כדי להישאר בקואליציה (= בניית מקוואות, תלמודי תורה, ישיבות, עמותות להחזרה בתשובה וכו' וכו') צריך לאשר את אוסלו, יש למצוא את ההיתר ההלכתי. או אם צריך לגייר אלפי גויי צה"ל בשביל הקואליציה  (= כנ"ל) אזי יש למצוא את ההיתר ההלכתי. זה הכל!

ומי שמנסה לתלות את הקולר בדרעי שיערב ויבושם לו, אין לי שום דבר איתו ועם ש"ס. אבל לפחות שידע שלא רק שהוא מטעה את עצמו אלא גם אחרים.

אגב, מה אתה אומר ע"ז שההיתר על אוסלו ניתן רק אם ירושלים וסביבותיה יהיו שקטים, ולא אם רק ירצחו משפחת פוגל מאיתמר או חתואל מנווה דקלים או רבים אחרים מיצהר, אלון מורה, ברכה, ושבות רחל וכו'. שאז הפסק ההילכתי לטובת אוסלו תקף!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2014 20:41 לינק ישיר 

דפתר, די להתבזות.

הרב עובדיה פסק עוד לפני אוסלו פסיקה עקרונית.
פסיקה שקובעת שאם החזרת שטחים תחסוך בחיי אדם מותר להחזיר שטחים.

זאת פסיקה ה ל כ ת י ת.

עכשיו צריך לבחון בראי המציאות אם החזרת יאסר ערפאת ושאר המחבלים מתוניסיה, חימושם בכלי נשק, ולתת להם לשלוט בשטח נראה כמו דרך טובה לחסוך בחיי אדם או לא.

הטענה היא שדרעי הוליך שולל את הגר"ע בכך ששכנע אותו שיאסר ערפאת יביא שלום ליהודים ויציל חיים.
בפועל גם בזמנו היו רבים שהתריעו, הקשיבו לנאומים שלו בערבית מהם היה ברור שכוונתו אינה לשלום.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2014 19:59 לינק ישיר 
הסכם אוסלו היה הימור על בטחונה ש מדינת ישראל, הימור מסוכן שהביא עלינו נזקים עצומים

כל המעורבים בעיסקה, אחראים בעקיפין או במישרים
אלה שאיתנו ואלה שכבר בעולם האמת
עם כל הכבוד...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2014 19:53 לינק ישיר 

ההשתוללות של אנשי הימין נגד הרב עובדיה בשעתו, ונגד מקים עולה של תורה ר' אריה דרעי כהיום, כאשר כל האמצעים כשרים בעיניהם, מעידה כאלף עדים שמדובר בציבור רע מושחת ואלים, וצודקים אנשי השמאל שמאשימים אותם בהסתה ובאחריות לרצח רבין, ולשאר רעות חולות. יש לחסום בדחיפות את כוחם של המשיחיים ההזויים והמטורללים הללו, וראשית דבר לסלקם מן השלטון.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2014 19:44 לינק ישיר 

עט_חד כתב:
שכחת להאשים את הימין בצליבת יש"ו....

הגר"ע יוסף בפסק הלכה: "שטחים תמורת שלום" אינו תקף:

אל כבוד יקירנו אחינו בית ישראל תושבי יש"ע השם עליהם יחיו. 
שלומכם ישגא לעד. 

ברצוני להבהיר את עמדתי בעניין יש"ע. לא פעם הסברתי מכבר כי פסק ההלכה אשר נתתי בזמנו "שטחים תמורת שלום" אינו תקף כלל לרגל המצב הנוכחי, אני התכוונתי אך ורק לשלום אמת, בו ירושלים וסביבותיה ישכנו לבטח, בשלום בשלווה. אולם עתה, עינינו רואות וכלות כי אדרבה מסירת שטחים מארצנו הקדושה גורמת לסכנת נפשות. לא לשלום כזה ייחלנו ולא לנער הזה התפללנו. לפיכך הסכם אוסלו בטל ומבוטל, כי אני שלום, וכי אדבר המה למלחמה. ואין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמים. 

והנני מברך אתכם בכל לב ונפש, יוסף השם עליכם ככם אלף פעמים ויברך אתכם כאשר דיבר לכם. השם ישמור צאתכם ובואכם לחיים טובים ולשלום מעתה ועד עולם בימיכם ובימנו תיוושע יהודה וישראל ישכון לבטח, ושב יעקב ושקט ושאנן ואין מחריד. 

באהבה רבה,
דו"ש וטובתכם בלב ובנפש
עובדיה יוסף

http://www.daattorah.022.co.il/BRPortal/br/P103.jsp?cat=35083

א. פתק זה ניתן לראשי יש"ע (אלה שרדפו אותו יום וליל ולא הניחו לו ללמוד במנוחת הנפש) בתקופת האינתיפדה השניה כשהיו פיגועים קשים ורבים נרצחו ל"ע ברחובות ירושלים במסעדות ובאוטובוסים. הוא נכתב כמה שנים טובות אחרי כתיבת התשובה ההיא של "שטחים תמורת שלום".

ב. הרב עובדיה בפתק זה כותב שהתשובה ההיא נכתבה רק אם לא יהיו פיגועים בירושלים וסביבותיה, זה נראה כאילו אומר: בתפוח ויצהר כן באלון מורה ואיתמר כן, בירושלים וסביבותיה לא! מעניין, לא? אני מנסה לחשוב אולי הפתק הזה נכתב בלחץ מישהו שעמד אז בראש ש"ס ורצה "לתקן" - לשיטתו כמובן - את טעותו של מורו ורבו (עפ"ל)?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2014 17:59 לינק ישיר 

ככל הידוע לי.התשובה הזו אינה מופיעה כלל וכלל ביביע אומר!!!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2014 17:49 לינק ישיר 

דפתר כתב:
לא הבנתי מה זה השטויות האלה של כל הימניים הצבועים שהפגינו בשעתו מתחת לביתו של הרב עובדיה ולא נתנו לו מנוח וכעת מתנפלים על דרעי שהוא הוביל את אוסלו (לפי דברי הקלטת כמובן, שגם זה צ"ע גדול...).
יסבירו לנו הצבועים הזויי הימין אם הרב עובדיה היה נגד אז מי הוא זה שכתב תשובה כה מנומקת בספר "יביע אומר" בעד החזרת שטחים תמורת שלום? דרעי? פנחסי? יהודית?

אלא מה? מקללים את הכלה ומתכוונים לחמות... זה לא נוח לקלל היום את הרב עובדיה אז דרעי חוטף את הבליסטראות!

תגידו את האמת - זה אולי לא פוליטקלי קורקט -
הרב עובדיה אשם בהסכמי אוסלו, אם לא היה כותב את התשובה המנומקת (דומני 19 עמ' בספר, לא ראיתי בפנים, נא לבדוק!) אולי אולי הייתי משתכנע שדרעי הוביל אותו...

צבועים נמאסתם!!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2014 17:32 לינק ישיר 

שכחת להאשים את הימין בצליבת יש"ו....

הגר"ע יוסף בפסק הלכה: "שטחים תמורת שלום" אינו תקף:

אל כבוד יקירנו אחינו בית ישראל תושבי יש"ע השם עליהם יחיו. 
שלומכם ישגא לעד. 

ברצוני להבהיר את עמדתי בעניין יש"ע. לא פעם הסברתי מכבר כי פסק ההלכה אשר נתתי בזמנו "שטחים תמורת שלום" אינו תקף כלל לרגל המצב הנוכחי, אני התכוונתי אך ורק לשלום אמת, בו ירושלים וסביבותיה ישכנו לבטח, בשלום בשלווה. אולם עתה, עינינו רואות וכלות כי אדרבה מסירת שטחים מארצנו הקדושה גורמת לסכנת נפשות. לא לשלום כזה ייחלנו ולא לנער הזה התפללנו. לפיכך הסכם אוסלו בטל ומבוטל, כי אני שלום, וכי אדבר המה למלחמה. ואין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמים. 

והנני מברך אתכם בכל לב ונפש, יוסף השם עליכם ככם אלף פעמים ויברך אתכם כאשר דיבר לכם. השם ישמור צאתכם ובואכם לחיים טובים ולשלום מעתה ועד עולם בימיכם ובימנו תיוושע יהודה וישראל ישכון לבטח, ושב יעקב ושקט ושאנן ואין מחריד. 

באהבה רבה,
דו"ש וטובתכם בלב ובנפש
עובדיה יוסף

http://www.daattorah.022.co.il/BRPortal/br/P103.jsp?cat=35083

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > כעת מתברר: דרעי כתב את התשובה ב"יביע אומר" בעד החזרת שטחים!!!
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר