בית פורומים אגודה אחת

"ואף צרה עינם בילדי ישראל",

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-7/3/2015 21:41 לינק ישיר 
"ואף צרה עינם בילדי ישראל",

שלום רב!!

כמו שכולכם ראיתם,

פורסמה קריאה של רבנים,

לפעול ולהפעיל למען מפלגת ג',

ואחת מהסיבות להפעלת האנשים,

היא מכיוון ש"צרה עינם של הממשלה הקודמת בילדי ישראל",

ושאלתי:

תורה היא,
וללמוד אני צריך,

האם יש מקור הלכתי לכך,

שממשלה צריכה להחזיק את לומדי התורה,

עד כדי לומר שכשהיא מקצצת,

נחשב ש-"צרה עינם בילדי ישראל",

[ולא שיש לי בעייה אישית ח"ו,
אם אברכים יקבלו יותר כסף,

אבל תורה היא,
וללמוד אני צריך כנ"ל],

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/7/2017 10:11 לינק ישיר 

שרפ כתב:
יש לי שאלה פשוטה, האם כל הוצאת הקיטור כאן משפיעה על הצבעתכם בקלפי או ששם אתם הולכים "כצאן לטבח" (כבר של ילדיכם) ומצביעים לג' או ש"ס?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/3/2015 12:18 לינק ישיר 

צעג

לפי ההשקפה החרדית (שאיננה מקובלת עלי), כל מי שאינו חרדי (ובפרט מי שאינו דתי) חי בשקר מוחלט, וחייו מיותרים ומבוזבזים לחלוטין. לעומת זאת החרדים חיים בדרך הנכונה והראויה ביותר, ובמיוחד בדרך ה"אמיתית", ויש רק אמת אחת אבסולוטית, האמת החרדית.

לכן העובדה שחובה על החילוניים לתמוך בכל דבר שנראה נכון לחרדים כולל בסיוע בגידול הילדים ומימון הלימודים חסרי הליבה, הינה פשוטה וברורה, שכן לפי הגישה החרדית הזכות היחידה של המדינה היא התמיכה בחרדים ובישיבות...

לפי גישה זו לא מדובר באיזה הידור כל שהוא אלא באמת האחת והיחידה שללא ספק חובה על כל חילוני לתמוך בה...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/3/2015 09:21 לינק ישיר 

בתור מחוצף מקצועי, מה פירוש הביטוי עינם צרה בילדי ישראל. האם האחריות על הילדים אינה מוטלת על ההורים? האם יעלה על הדעת שמישהו רוצה להדר בתנור ראשון והצבור יצטרך לממן את זה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/3/2015 22:48 לינק ישיר 

מי החליט מי מבין הצדדים השונים גדול ממך?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/3/2015 15:03 לינק ישיר 

לעשירות דעתי-

עם כל הוצאת הקיטור,

עדיין אני יכול לחשוב הרבה מחשבות,

ולשאול הרבה שאלות,

אבל מבחינה מעשית,

אני מבטל את דעתי לדעת גדולים ממני,

[ובפרט בנושאים ציבוריים כגון הבחירות,
לדעתי צריך אחריות גדולה לפני שאני עושה מעשה,]

ו- "אני לא מתכוון להתנצל על-זה",

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/3/2015 11:33 לינק ישיר 

פסיכ
אחזור על דבריך באשר למפלגות, בניסוח שלי:
א. הקהילה החרדית עוטפת אותך במחנק הפגנתי ויציאה מגדר הרגיל למען המעשה האצילי והקדוש - ממעל לחשב כהן גדול בקודש הקודשים - הכנסת הפתקה שלהם לקלפי הדמוקראטי.
במצב זה, גם אם אתה מתנגד לכמה ממעשיהם, מאוד קשה לחשוב באופן רציונאלי מה כן טוב לך. (כמובן, שאדם כמוני וכנראה גם שרפ ועוד, מצא את עצמו בקהילה דתית מסויימת ופוטר את עצמו בהצבעה למפלגתה. אבל הרבה פעמים האדם מעדיף לבחור מפלגה לא בדרך הסקטוריאלית).

ב. המפלגות  החרדיות מודעות לבעיה, לא פלא שהן מטיפות במשך כל הקדנציה על נבזותן ושפלותן של המפלגות האחרות, כמה שהן שונאות את התיירע וכו', מבלי לבדוק מהי תורה באמת, כיצד אוהבים אותה, מהי אהבת השם, האם הנתונים איתם הם מקרקרים-מדוייקים וכיו"ב.
עכ"פ, לפעמים אדם עשוי להאמין לרכילות וחצאי השקרים, עד שיגיע למסקנה העלובה ש-ג' באמת אוהבים את אלוקים...

כמובן, בשלב מסויים צריך להתנער מהמחלה הזו, זו בדיוק התוכנית של של העסקונה החרדית וחלק מאיתנו משחקים לידיהם...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/3/2015 22:22 לינק ישיר 

שרפ- נראה לי שקצת נסחפת עם ההגדרה של כצאן לטבח ביחס לבחירות.

לגופה של השאלה - אני תכננתי בשתי מערכות הבחירות לא להצביע למפלגה חרדית, אבל בתוך הקלפי הצבעתי ג... לאחר ההצבעה התחרטתי מאוד אבל לצערי זה היה too late..

כאדם המתעניין מאוד בהסבר התנהגות של אנשים, אני חושב זמן רב על הסבר מניח את הדעת להתנהגות לא רציונאלית זו, אינני בטוח עדיין שהבנתי לגמרי, אבל אנסה. 

הצבעה בבחירות היא התנהגות הקשורה לתהליכים של קבלת החלטות בחיים, כידוע הרבה מאוד מההחלטות שאנו מקבלים אינן ראציונאליות ומושפעות מגורמים שונים ומשונים ובכלם רגשות. הצבעה בבחירות במגזר החרדי נחשבת מצווה גדולה, כבר מגיל צעיר אנו נחשפים לגודלה של ה"מצווה" החשובה, ואיזו זכות זו להצביע בבחירות, התקשורת החרדית (כולל הלא מפלגתית) עורכת מידי בחירות שטיפת מוח ממש שמטרתה לגרום לנו להצביע למפלגות חרדיות. כל הטררם הזה גורם לכך שבפועל נתקשה מאוד לשים בקלפי פתק של מפלגה לא חרדית... מה שקורה שלמרות שמבחינה רציונאלית אין שום סיבה להצביע למלגה שעמדותיה רחוקות מאוד משלך, ההחלטה בפועל נובעת באופן בלעדי מהרגש החזק הקיים לגבי הנושא...

העובדה שהצבעה בבחירות היא התנהגות יחסית נדירה ולא יומיומית, גורמת לכך שאין מספיק הזדמניויות להתנסות בהתנהגות ולהתרגל, הרבה דברים שנחשבים חשובים מאוד בציבור החרדי הצלחתי לזנוח לאט לאט עם השנים ובהדרגה... לצערי בבחירות אין מספיק הזדמנות...

אני באופן אישי הייתי בטוח עד הרגע האחרון שאצביע לבית היהודי, כולל בנסיעה לקלפי, אך כשעמדתי מאחורי הפרגוד קפצו לי מול העניים שני הפתקים של שתי המפלגות (יהדות התורה והבית היהודי) ופשוט הרגשתי שאינני מסוגל לקחת את הפתק של הבית היהודי...

אבל בכל זאת יש לי הסבר ראציונלי גם כן, לקול שלי בקלפי יש השפעה מועטה מאוד בכלל ובפרט השפעה אפסית עלי באופן אישי, לעומת זאת הצבעה למלגה לא חרדית עלולה לגרום לי לנקיפות מצפון מיותרות שבוודאי ישפיעו עלי באופן אישי הרבה יותר מההצבעה עצמה, אז העדפתי להצביע ג וזהו, כרגע אני אומנם מתחרט על ההצבעה, אבל נקיפות מצפון אין לי. ברוך השם.

עוד שאלה מעניינת, כמה באמת יש השפעה להצבעה כזו או אחרת בקלפי על דמותו של הציבור החרדי? אשאיר את השאלה הזו פתוחה....

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/3/2015 17:36 לינק ישיר 

יש לי שאלה פשוטה, האם כל הוצאת הקיטור כאן משפיעה על הצבעתכם בקלפי או ששם אתם הולכים "כצאן לטבח" (כבר של ילדיכם) ומצביעים לג' או ש"ס?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/3/2015 19:52 לינק ישיר 

בהצלחה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/3/2015 22:28 לינק ישיר 

פסיכו לוג

נראה לי אני יקח שיעורי בית אצל הבנות שלי...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/3/2015 11:29 לינק ישיר 

כפי שהבנת, המנהל הנ"ל לא קיבלתי תשובה לגבי מהם באמת דרישות הליב"ה, ולכן אין לי מושג האם אותה רמה בסיסית זה לא בעצם הנדרש (זה כמובן לא סותר שבבי"ס אחר לומדים ברמה הרבה הרבה יותר גבוהה).
הבורות בענייני העולם, כלומר: מושגים בסיסיים של ילד בן גילך בגיאוגראפיה - לדוגמה - שהינו מקצוע ניטראלי בכל המובנים; או גרוע מכך, מחשבון, דקדוק וחיבור - שהם מקצועות חשובים יותר. אין ספק שמעיקה עד מחוצפת.
כפי שציינתי, קשה לי לכעוס על המנהל הנ"ל, כי הוא הציג את הדברים בצורה מאוד מעשית (הגדוילים לא מרשים, לך תתווכח) ועניינית ('בערך' 'רובם' עושים את 'הנדרש', לא ממש בר ביקורת). מכיון שאני תלמיד של אותו בי"ס (אותו מנהל היה אז עוזר של אביו), לא אשכח אימרה ששמענו מאחד המורים - ביחס לבתי ספר יותר פנאטיים, שבאמת לא לומדים כמעט כלום - בשם הגר"ח קנייבסקי, ש"כל ידיעה בענייני העולם, מפחיתה ידיעה בענייני התורה" (מי אני שאחלוק על הרב קנייבסקי נר"ו, אבל לפי הבנתי, כל ידיעה בענייני העולם, רק מסבירה אימרה אימרה מקבילה בתורה...).

לגבי הגטו, אני מניח שאתה צודק.
לגבי המשפט הפסיכולוגי, כמה עצובה האמת שבדברים...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/3/2015 12:40 לינק ישיר 

אח - תודה על העצה לגבי גוגל כרום.

לדעתי התשובה שנמסרה לך ממנהל החיידר לגבי כמות לימודי הליבה בחיידרים פשוט לא נכונה ותמהני האם מדובר בבורות של אותו מנהל חיידר לגבי מה זה בכלל לימודי ליב"ה או בסתם ניסיון לשנות מהאמת (כמובן שזה ביטוי עדין)... ברוב החיידרים (ואשמח לשמוע דעות אחרות) לימודי החול הם מינימליים מאוד וכוללים בעיקר חשבון בסיסי (חיבור חיסור כפל חילוק ושברים) ולא יותר מזה כלומר לא מגיעים לרמת משוואות, חזקות, שורשים וכו', כמו כן נלמדים במסגרת לימודי החול כתיבה ודקדוק (גם כן ברמה נמוכה) לא לומדים מקצועות כמו הסטוריה, גיאוגרפיה, ביולוגיה וכו' וזה אפילו לא ברמה הבסיסית ביותר. זאת הסיבה שגברים חרדים הם הרבה פעמים בורים מאוד בדברים בסיסיים ביותר במקצועות הנ"ל, בצורה שמעוררת השתאות אצל אנשים לא חרדים.

זה יכול להיות לפעמים אפילו הזוי שגבר חרדי מכיר הרבה פחות פרטים פשוטים לגבי היסטוריה של עם ישראל ממקבילו הלא חרדי... שלא לדבר על ידע בתנ"ך שכאן כבר הגענו לממדי אבסורד, אבל גם זה קורה...

ככלל, נראה לי שהסיבה המרכזית לסירוב לקבל את לימודי הליבה קשורה לדרך שבה החברה החרדית "נועלת" את הצעירים בתוך הגטו, אך זה כמובן לא מה שיגיד לך מנהל החיידר המכובד. ותרשה לי משהו בנימה פסיכולוגית... לא תמיד החברה החרדית מודעת באופן מוחלט למניעים שלה בעצמה...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/3/2015 11:05 לינק ישיר 

פסיכו
אפתח בזה שכדאי שתתחיל לכתוב הודעות דרך כרום, כך גם הקישורים יצאו טוב וגם הסדר בהודעה יהיה יותר נעים.
לגבי לימודי אנגלית, אני מודה לכם בשם ידידינו פות האשכול, שגם הוא התחיל זה עתה בלימודי תואר במקום הנ"ל.
(אגב צריך להדגיש כיום, רמת פטור הנדרשת היא גבוהה מאוד, גם דוברי אנגלית וכדו' צריכים לעשות מאמץ לעבור אותה...)

לגבי הטיעון באשר ללימודי אנגלית בחיידרים, שכמובן סיפורו האישי(?) של הדיבוק נוגע ללב, אך מעבר לך, נושא שאלה עקרונית חשובה. האם בעצם לא חיים אנו בגטו? האם לא שולטים עלינו בריוני דת?
למותר לציין שצדקת, פסיכו, בטענה שמדובר בכפיה על העתיד, ובוודאי היא נכונה לגבי חלק גדול מאלו מבקשי הפרנסה.
רק אספר שלא מזמן התבקשתי לערוך עבודה בנושא לימודי ליב"ה - לא בהקשר של בעד או נגד. במקרה פגשתי ברחוב מנהל חיידר ותיק, ושאלתיו מה המקצועות הנדרשים ללימודי ליב"ה וכמה מתוכם מיושמים כבר.
משום מה הוא בחר לענות על שאלה אחרת, שהיתה פחות חשובה לי, והיא: למה לא מקבלים החיידרים על עצמם את לימודי הליב"ה. ואלו תשובותיו:
א. בחיידרים לומדים כמעט הכל, חוץ מאנגלית, שכל הגדוייייילים אמרו לי שזה ממש חמור ואסור, למרות שבאמת אינני מבין למה! (מעניין מה טומנת ההתחמקות דרך הגדוילים..., ולא התברר למה הוא לא מבין, מה הוא כן מבין וע"פ מה?)
ב. הגדויייילים מאוד לא רצו שהחיידרים יהיו תחת שליטת משרדי הממשלה. (כנראה כדי תוודענה בעיות שחיתות, העדפת קרובים, גזענות, פגיעות פיזיות, מילוליות ומיניות - וכמובן לא התברר למה החיידרים מקבלים את שליטת משרד החינוך לגבי מקצועות יסוד)
זה הסיפור, מבחינתי לפחות 100 נקודות למחשבה, שכל אחד יקח את זה לאן שירצה...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/3/2015 23:04 לינק ישיר 

ועוד דבר אחד הדיבוק- זה שלא לימדו אותך בחיידר אנגלית (וגם אותי לא לצערי) זה לא מפני שבחרו להסתיר ממך מה תפסיד מזה בבגרותך, אלא גרוע מכך, רצו לקבוע מה תעשה בבגרותך. הסיבה שלא לומדים אנגלית בחיידר היא מאותה סיבה שלא עושים בגרויות במרבית בתי הספר של בית יעקב לבנות, לא רוצים שתצא לעולם החופשי וחלילה "תתקלקל"... אם למדת במוסדות חסידיים פשוט רוצים שבבגרותך תמצא פרנסה בתוך הקהילה ולא מחוצה לה... אם למדת במוסדות ליטאיים מעדיפים שבכלל לא תחפש פרנסה אלא תשב בכוילל ותלמד תוירה... וזה בדיוק מה שמנסה לעשות יאיר לפיד (ואני ממש לא חסיד גדול שלו) לגרום לכך שכן תוכל טיפה לצאת לעולם הגדול, ללמוד מקצוע מכובד, מה שמבחינת העסקנים היקרים (שלהם הצבענו שלשום) לא ממש מוצא חן...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/3/2015 22:55 לינק ישיר 

לצערי הקישור לא יוצא לי תקין אבל ניתן לראות זאת באתר האוניברסיטה הפתוחה בקישור קורסים אקדמיים> אנגלית כשפה זרה

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > חברה וקהילה > אגודה אחת > "ואף צרה עינם בילדי ישראל",
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.