בית פורומים בחדרי חרדים

למה לא ג' !!!

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-9/3/2015 15:10 לינק ישיר 
למה לא ג' !!!

בכל דיון כאן בפורום, המושכל ראשון הוא שבחירה ביהדות התורה היא האפשרות הכי פחות רצויה.
אחד סותם את האף ומציית לדברי הרבנים, השני מעדיף  להצביע למפלגה חילונית או חילונית למחצה, והשלישי בכלל מעדיף להמנע, העיקר לא לעשות את הדבר האיום והנורא, להטיל ג' לקלפי.

אינני חושב שזה המצב הכללי בציבור החרדי.
עובדה היא שכ90 % מצביעים ג',  ואין אפשרות שמסה כזו עושה את מה שהיא לא רוצה לעשות.
יש מספיק אנשים שאינם ממושמעים והולכים לפי נטיית ליבם ושכלם. אבל בקרב גולשי הפורום זוהי תמונת המצב.

ועכשיו אעיז ואשאל: למה ומדוע?

נציגי יהדות התורה  רציניים, חרוצים, כנים, איכותיים, אנושיים, מקצועייםמייצגים חרדי אמיתי  כמות שהוא נראה באופן טבעי, ולא מתייפיפים..

אפשר לומר שגם אם נבדוק אותם בין יהודים מן השורה בציבור אותו הם מייצגים, הם יעמדו בסטנדרטים גבוהים למדי. מדובר באנשים יראי שמים, מעורבים נגישים ואהובים על סביבתם, לא יהירים ומתנשאים, עובדים מסביב לשעון, ונותנים תפוקה לבוחריהם פי שנים או שלוש מח"כ  במפלגות אחרות.

חכ"י יהדות התורה מעוררים כבוד בהופעותיהם המקצועיות במליאה ובוועדות, עד שאפילו מלאך רע בגלובס מציע למנות את גפני לשר האוצר, ואין חולק כי ליצמן הפך את מחסן הבריאות למשרד מתפקד.

משך עשרות שנים לא נחקר או נחשד איש מהם בפלילים, וכמעט כל משרד שנפל לידם שודרג לגמרי.

כל משפחה חרדית, ולאו דוקא חרדית, נהנתה מהשגיהם.

חוק רפואת שיניים חינם שנחקק ממש לא מזמן- תוך מלחמת עולם, חסך וממשיך לחסוך אלפים רבים לכל משפחה.

חוק הבטחת הכנסה לאברכים הושיע משפחות רבות במשך שנות דור.
שלא לדבר על מניעת פיגועים קטנים יומיומיים. תארו לעצמכם רק חוק פיקדון של חצי שקל על כל בקבוק שתיה גדול, חוק איסור פרוות לשטריימל,  ועוד כל מיני דברים קטנים שאמורים לשבש לנו את החיים.

חוק הגיוס נוהל בכשרון רב, וכמפלגת אופוזציה קטנטונת הצליחו נציגנו לגרום להפלת הממשלה הנוראה בתמרונים שעוד ילמדו בבתי ספר למדעי המדינה. זאת בלי לעורר שנאה נוספת לחרדים.

הכנסת האחרונה עשתה הכל כדי להוכיח לנו כמה רע עוד יכול להיות פה, ועד כמה דרושה נציגות חרדית לוחמת אמיתית, וכמה הנציגות הממופדלת מסוכנת לעתידנו.

אולי תואילו להסביר על מה אתם מקטרים?

שאלתי מופנית לחרדים בלבד. אני מבין היטב למה מואי ושרית מתנגדים לנציגות חרדית. כמו"כ לעציצים יש מספיק אשכולות אחרים.

אשמח לתשובות ענייניות

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/3/2015 17:21 לינק ישיר 

תובלקין כתב:
א. יהדות התורה לא לחמה מספיק נגד הקיצוץ הגדול בקצבאות הילדים של הביטוח הלאומי בשנת2003 למרות שהם היו בקואליציה ואם אני לא טועה שלטו גם בועדת הכספים. חוץ מלהתאבד הם עשו הכל.

ממש. (רק שכחו לעשות עוד צעד: לפרוש מקואליציית שרון שהיה מאלץ את ביבי כשר האוצר אז לבטל את הקיצוץ הגדול בקצבאות הילדים).

תוקן על ידי הרפתקאה ב- 10/03/2015 16:32:08

אינני זוכר כרגע את הפרטים. אני רק זוכר היטב את ההתרחשות, אני אישית נאלצתי לוותר על אלפי שקלים בחודש.
אם מישהו היה חושב שחכ''י אגו''י יכלו לעצור זאת זה לא היה נסלח להם לעולם.
אף אחד לא עושה שימוש בטענה הזו, וזה מספיק כדי להוכיח שהיא אינה נכונה.
פשוט מדהים עד כמה הציבור לא זוכר כלום, בקואליצית שרון לפיד אפי איתם, לא היו אגו"י וש"ס חברות, הממשלה דאז היתה העתק מושלם של הממשלה הנוכחית, ליכוד לפיד בנט, לאחר שההתנתקות עברה בשנת 2005 הצטרפה אגו"י לזמן קצר (פחות משנה עד הבחירות), כדי לדחוק את רגליו של לפיד מהממשלה, ותמורת סכום מסויים להצלת הישיבות, תוך פחות משנה התקיימו בחירות שבהם זכה אהוד אולמרט, מאז ועד היום לא היתה שום ממשלה שהחרדים היו בה לשון מאזניים, כך שכוחם היה מוגבל מאד, והם לא יכלו להתנות שום תנאים מהותיים, אלא ללקט פירורים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/3/2015 17:02 לינק ישיר 

מסכים בכל פה עם דבריו של פותח האשכול.

אני חושב שאדם חרדי בשבילו לבחור בג' זה לא אמור להיות איזה חוק בגלל דעת הרבנים, אלא, זה באמת הבחירה הטובה בעבורו.

חברי הכנסת של ג' הם חברי כנסת חרוצים ומעולים שעובדים ללא לאות למען הציבור החרדי.

ומעולם לא היה ולא יהיה מישהו שיעמוד בזירת העשיה הציבורית שלא יהיו כלפיו טענות, כי אדם לא מושלם, ואדם לא יכול לעשות הכל, הם בני אנוש, לא מלאכים, אבל בסך הכללי הם ח"כ מצויינים העוזרים מאוד לציבור החרדי, כולל לציבור העובד.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/3/2015 16:42 לינק ישיר 

הרפתקאה כתב:
א. יהדות התורה לא לחמה מספיק נגד הקיצוץ הגדול בקצבאות הילדים של הביטוח הלאומי בשנת2003 למרות שהם היו בקואליציה ואם אני לא טועה שלטו גם בועדת הכספים. חוץ מלהתאבד הם עשו הכל.

ממש. (רק שכחו לעשות עוד צעד: לפרוש מקואליציית שרון שהיה מאלץ את ביבי כשר האוצר אז לבטל את הקיצוץ הגדול בקצבאות הילדים).

אינני זוכר כרגע את הפרטים. אני רק זוכר היטב את ההתרחשות, אני אישית נאלצתי לוותר על אלפי שקלים בחודש.
אם מישהו היה חושב שחכ''י אגו''י יכלו לעצור זאת זה לא היה נסלח להם לעולם.
אף אחד לא עושה שימוש בטענה הזו, וזה מספיק כדי להוכיח שהיא אינה נכונה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/3/2015 16:36 לינק ישיר 

הרפתקאה כתב:
הרפתקאה

ביתר עילית

בית שמש

רמת שלמה

אלעד

מי יזם את כל אלו??

למה לא הזכרת גם את שכונות רמות פולין, סנהדריה המורחבת, עזרת תורה ונווה יעקב  בירושלים?

תביא לי שכונות/ערים טריות מהקנדציות האחרונות ולא משנות השמונים והתשעים של המאה הקודמת.

אלפי דירות בבית שמש שהיא הפרוייקט הגדול ביותר בארץ בעשור האחרון.
הר יונה ג. מכרזים בביתר וברמת שלמה, נוה יעקב החדשה בשיא הבנייה.
זה לא שמחה גדולה, אבל במצב הדיור הארצי,  זה הרבה מאד.

תוקן על ידי תובלקין ב- 10/03/2015 16:39:26

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/3/2015 16:31 לינק ישיר 

תובלקין כתב:

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/3/2015 16:22 לינק ישיר 

ברימוש כתב:
הרפתקאה

ביתר עילית

בית שמש

רמת שלמה

אלעד

מי יזם את כל אלו??

למה לא הזכרת גם את שכונות רמות פולין, סנהדריה המורחבת, עזרת תורה ונווה יעקב  בירושלים?

תביא לי שכונות/ערים טריות מהקנדציות האחרונות ולא משנות השמונים והתשעים של המאה הקודמת.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/3/2015 14:05 לינק ישיר 

סקופער כתב:
תובלקין,

אנחנו נגררים לדיון שהוא לא קשור לאשכול הזה.

השאלה שלי האם חברי הכנסת יכולים בכוחם לגרום למנהלים להוריד שכר לימוד, כן או לא?

התשובה שלי היא כן רבתי, ולצערי הם לא עושים מספיק, כי יש למנהלי המוסדות לובי חזק בבתי גדולי ישראל. אם הם ממש היו רוצים הם היו עושים, אך זה לא נראה שהם רוצים...

אין זה מתפקידם. ייתכן שהם יכולים, והיה רצוי שיעשו זאת. אולי הם גם יכולים לדאוג לפינוי השלג מגן המפלצת ולדאוג לבית חולים נוסף בירושלים, ולכן? לא נצביע? נעביר את תמיכתינו לחדלי אישים תורנים,המהמרים על כל הקופה?

אתה מערב פה שני עניינים.

למה לא להצביע ולמה כן להצביע לג'. אני כן אצביע לג', בעיקר  כי אני חושב שהם עשו הרבה עבור הציבור שלנו (מבלי קשר לועשית ככל אשר יורוך שהיה גורם לי להצביע לג' גם אם היו אונסים אותי. למה לא להצביע לג'? כתבתי כמה סיבות. ענית מה שענית. כמובן בשקלול הכללי ודאי שיש להצביע לג'. 

אגב, סיפר לי חבר מהשכונה, בעלבת ירא שמים קובע עתים לתורה. את ארבעת ילדיו הגדולים קיבלו לחיידר בשכונה, את החמישי לא, למה? כי קם ועד הורים של אברכים שהחליטו שלא מקבלים בנים להורים עובדים.
האם זהו תפקידם של החכי''ם? ידוע לי על ח''כ שלא קיבלו את בנו לת''ת! ולא פעם אחת. זוהי תחרות פנימית בין קבוצות בציבור שלנו, ומי שחזק מנצח  ללא קשר לחכי''ם ואפילו לא לרבנים. נכון שאם החכי''ם יטילו את כל כובד משקלם על הנושא תהיה לזה השפעה, כמו כל נושא אחר שהם יטלו עליו את כובד המשקל. זה לא הופך את זה למשהו שהוא בתחום אחריותם. אם ידידך יחליט לא לתרום למוסדות מהסוג הזה, אבין לליבו היטב.

עכשיו, כך הוא אומר לי, מבקשים ממני להצביע ג' . אני לא צריך אותם. אני לא מקבל דרגה במעונות כי אני מקבל שכר גבוה. אני לא חי על קצבאות ילדים. אני לא קיבלתי הבטחת הכנסה. גזירת הגיוס זו בדיחה שחוקה. אני לא מקבל הנחה בארנונה. בקיצור, כל ההטבות שג' דואגים לחרדים הם בעיקר למשפחות אברכים, אותם אברכים שרודפים אותו. ולמה הוא כן יצביע ג'? כי הרב שלו מורה להצביע ג'. אך הוא היה מעדיף להצביע למפלגה שתוריד את המסים הגבוהים. שתדאג לכלכלה חופשית ותחרותית, ולא למפלגה סוציאליסטית שלוקחת כסף מבעלי עסקים כדי לחלק למשפחות עניות. הבעיה, כך הוא אומר, שאין מפלגה כזאת, וגם אם יש, יש בה בעיות של חיי הדת בארץ.

האמת, הבנתי ללבו. ועכשיו כמובן יטענו פה, בגלל כמה אברכים וכו', אבל זה המצב בהרבה מקומות. האברכים רודפים את הבעלי בתים. ואחר כך מבקשים מהם תרומות וכמובן את הקולות שלהם בקלפי.
האברכים אינם מבקשים את קולו, אלא הציבור כולו שהוא חלק ממנו.
אם יפרצו את הסטטוס קוו למשל ע''י הפעלת תח''צ מתחת לביתו זה בוודאי יפריע לו, שלא לדבר על קטסטרופות כמו ניתוחי מתים או הפיכת כולנו לעריקים.
גם ההטבות הסוציאליות שהוא מזלזל בהם, נדרשות לבניו, אחיו או קרוביו.
מספיק להציץ לארה''ב ולראות כמה משלם שכ''ל כל איש עסקים שם, כדי להבין עד כמה זה קיומי אפילו לבעלי יכולת.
גם בניית מוסדות חינוך , פארקים ובתי כנסת רלוונטיים לחברך, בדיוק כמו לכל אחד מאיתנו.

מעבר לכך שקיומו של ציבור אברכים איכותי הוא צורך קיומי של כל אחד מאיתנו למען עתידנו כאן.

שוב אני כותב, למען הסר ספק, אני ובני ביתי מצביעים ג'.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/3/2015 09:25 לינק ישיר 

תובלקין כתב:
תובלקין,

אנחנו נגררים לדיון שהוא לא קשור לאשכול הזה.

השאלה שלי האם חברי הכנסת יכולים בכוחם לגרום למנהלים להוריד שכר לימוד, כן או לא?

התשובה שלי היא כן רבתי, ולצערי הם לא עושים מספיק, כי יש למנהלי המוסדות לובי חזק בבתי גדולי ישראל. אם הם ממש היו רוצים הם היו עושים, אך זה לא נראה שהם רוצים...

אין זה מתפקידם. ייתכן שהם יכולים, והיה רצוי שיעשו זאת. אולי הם גם יכולים לדאוג לפינוי השלג מגן המפלצת ולדאוג לבית חולים נוסף בירושלים, ולכן? לא נצביע? נעביר את תמיכתינו לחדלי אישים תורנים,המהמרים על כל הקופה?

אתה מערב פה שני עניינים.

למה לא להצביע ולמה כן להצביע לג'. אני כן אצביע לג', בעיקר  כי אני חושב שהם עשו הרבה עבור הציבור שלנו (מבלי קשר לועשית ככל אשר יורוך שהיה גורם לי להצביע לג' גם אם היו אונסים אותי. למה לא להצביע לג'? כתבתי כמה סיבות. ענית מה שענית. כמובן בשקלול הכללי ודאי שיש להצביע לג'. 

אגב, סיפר לי חבר מהשכונה, בעלבת ירא שמים קובע עתים לתורה. את ארבעת ילדיו הגדולים קיבלו לחיידר בשכונה, את החמישי לא, למה? כי קם ועד הורים של אברכים שהחליטו שלא מקבלים בנים להורים עובדים.

עכשיו, כך הוא אומר לי, מבקשים ממני להצביע ג' . אני לא צריך אותם. אני לא מקבל דרגה במעונות כי אני מקבל שכר גבוה. אני לא חי על קצבאות ילדים. אני לא קיבלתי הבטחת הכנסה. גזירת הגיוס זו בדיחה שחוקה. אני לא מקבל הנחה בארנונה. בקיצור, כל ההטבות שג' דואגים לחרדים הם בעיקר למשפחות אברכים, אותם אברכים שרודפים אותו. ולמה הוא כן יצביע ג'? כי הרב שלו מורה להצביע ג'. אך הוא היה מעדיף להצביע למפלגה שתוריד את המסים הגבוהים. שתדאג לכלכלה חופשית ותחרותית, ולא למפלגה סוציאליסטית שלוקחת כסף מבעלי עסקים כדי לחלק למשפחות עניות. הבעיה, כך הוא אומר, שאין מפלגה כזאת, וגם אם יש, יש בה בעיות של חיי הדת בארץ.

האמת, הבנתי ללבו. ועכשיו כמובן יטענו פה, בגלל כמה אברכים וכו', אבל זה המצב בהרבה מקומות. האברכים רודפים את הבעלי בתים. ואחר כך מבקשים מהם תרומות וכמובן את הקולות שלהם בקלפי.

שוב אני כותב, למען הסר ספק, אני ובני ביתי מצביעים ג'.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/3/2015 08:35 לינק ישיר 

תובלקין כתב:
פותח האשכול שאל שאלה יפה, ולדעתי התשובה היא שאנשים תמיד אוהבים להרגיש בעלי בחירה ולא כפויים.
כשיש כמה אפשרויות, האדם מזדהה עם הבחירה שלו וגאה בה. אבל אם אתה חי במדינה שיש מועמד אחד, גם אם הוא יהיה מושלם אתה תרגיש דפוק שבחרת לו.
וע''ז כבר נאמר שלנו כיהודים יש זכות הצבעה ולא זכות בחירה. הבחירה העיקרית שהבורא הניח לפתחינו היא הבחירה בין טוב לרע !

מי שמצביע כעבודת הבורא, לא מתעניין בכלל באשכול הזה, והוא בכלל לא יודע מי זה גפני או ליצמן. העיקר שהרבי אמר להצביע.
אבל אלו שמצביעים "לשם העולם הזה", רוצים להרגיש שהם בוחרים ולא ש"אין אלטרנטיבה". האשכול של בדק_בית גורם להם ריאקציה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/3/2015 07:02 לינק ישיר 

הרץ_HERTZ כתב:
מואי היקר.
ביקשו ממך כמיזרוחניק באופן הכי יפה ומנומס לא להשתתף בדיון שהוא פנים חרדי.
למה אתה מתערב? אין בך תרבות?

לא התערבתי. מצידי שיצביעו לבנט או לישי.

רק הסברתי לבן אדם שמי שלא מקבל החלטות בחיים כאשר נדרש ממנו, לא יכול להשליך את צרותיו על אחרים ולבכות למה לא דואגים לו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/3/2015 01:32 לינק ישיר 

הפאשלה של חריש היא פאשלה של אדם שעושה. לא ניתן להמעיט בחומרתה, לישי זה לא היה קורה כי הוא פשוט לא עשה ולא יכול להיכשל. עמותת הדיור של חריש היתה מלווה במשרד עו''ד וינרוט אם אינני טועה. האם מהיום לוינרוט אין לקוחות? בקשר לכוחות רעננים- מקלב לא מכהן בכנסת הרבה זמן וגם לא מוזס ויעקב אשר. אז מה אם חלק מהחכי''ם מכהנים תקופה ארוכה. האם שמעון פרס, פואד, אולמרט ודומיהם מישהו חשב פעם להחליף ? עניין הכספים הקואליציוניים כמעט אינו רלוונטי היום.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/3/2015 23:48 לינק ישיר 

כמי שהצביע תמיד ג' ומתלבט אם להצביע ג' גם הפעם, אני מבין את תחושותיהם של מאוכזבי המפלגה. 

א) לא יתכן לקבל מצב שבו ח"כים יושבים בכנסת שנים ארוכות ולא מוכנים לפנות את מקומם לכוחות
צעירים ורעננים. בעוד שבכל המפלגות ישנה התחדשות, ביהדות התורה ח"כים יושבים עשרות שנים,
באמתלה מגוחכת של מקורביהם שאין להחליפם כי יש להם ניסיון...

ב) הח"כים של יהדות התורה מזרימים למוקדי כח פוליטיים הקצבות של כספים קואליציוניים על חשבון
ציבורים רחבים מספרית. הם משרתים במסירות רבה את אלה ששומרים על מעמדם וכסאם, ושוב על
חשבון ציבורים רחבים.

ג) ח"כ שעל כתפיו רובצת אחריות רבה לפסילת עמותות הדיור בחריש ולגרימת נזק כבד לאלפי משפחות
ולקריסת חלום העיר החרדית המתהווה, ממשיך בתפקידו כאילו כלום לא קרה. האם עלה בדעתו להתפטר?
הצחקתם אותו. 

זה לגמרי טבעי שבעידן הזה, המודעות של "ועשית ככל אשר יורוך", הועם זוהרן והשפעתן. המודיע ויתד כבר
אינם מקורות המידע הבלעדיים של הציבור. היום כבר יודעים יותר, הרבה יותר. וזה כבר לא מובן מאליו
שכולם מקבלים ללא עוררין את המנטרה של "חובה קדושה להצביע ג'"

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/3/2015 22:05 לינק ישיר 

מכל המקבץ דלעיל לא הוסקה מסקנא כזו.
ההיפך הוא הנכון. ראויים וראויים.
גם אם אם יש ביקורת בשוליים, הם ראויים לתפקידם וראויים גם לכבוד ויקר.
גם הסיפא של דבריך הם במחילה דברי הבל. הסיכוי לפתיחת מפלגה חדשה ע''י חכי''ם מורדים שואף לאפס. 
מי שניסו זאת בעבר, הם הרב רביץ עם תל''י וחיים מילר. כל אחד ונסיבותיו השונות ובלי להשוות ביניהם.
זה התאדה במהירות האור.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/3/2015 22:00 לינק ישיר 

"בוודאי שלא הוצע שום תחליף ראוי לחכ''י יהדות התורה"

היו צריכים לבוא לגדולי ישראל ולהגיד להם
הח"כים כיום אינם ראויים
ושגדולי ישראל יציעו את נאמניהם שהם מכירים הראויים לתפקיד
אבל הח"כים באם יגידו להם את זה, הם יעשו כמו אלי ישי ויפתחו מפלגה חדשה.....

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/3/2015 21:43 לינק ישיר 

ממה שנתקבץ פה עד עכשיו אפשר לסכם שכל הטענות שהועלו, לא היו נספרות אפילו כשמדובר בח''כ חילוני מן המנין, שאינו נדרש כלל לעמוד בסטנדרטים ודרישות כאלו והדומות להם.
בוודאי שלא הוצע שום תחליף ראוי לחכ''י יהדות התורה.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > למה לא ג' !!!
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 5 לדף הבא סך הכל 5 דפים.