בית פורומים בחדרי חרדים

כל הכבוד לגננות של זייברט!! המהפכה מתחילה!

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-26/7/2015 23:43 לינק ישיר 
כל הכבוד לגננות של זייברט!! המהפכה מתחילה!

תקדים: מאות מורות חרדיות ברשת "מגן הלב" התאגדו בהסתדרות החדשה

במבצע בזק ומרשים חתמו מאות עובדות 'מגן הלב' על טופס ההצטרפות לאיגוד עובדים בהסתדרות • יו"ר חטיבת המועצה הדתית בהסתדרות, עו"ד רפי מלאכי: "מקווה שגם יתר עובדי מערכת החינוך החרדית יבואו בעקבותיהן"

חברי כנסת ונציגים חרדים בהנחת אבן הפינה למוסדות מגן הלב באשדוד, צילום: עוזי ברק
חברי כנסת ונציגים חרדים בהנחת אבן הפינה למוסדות מגן הלב באשדוד, צילום: עוזי ברק

עובדות רשת 'מגן הלב', מוסדות לחינוך מיוחדת באשדוד, התארגנו במבצע בזק והתקבלו כחברות מן המניין בארגון 'ההסתדרות החדשה'. לדברי מורות בארגון החדש, ההתארגנות יצאה לדרך לאחר שבהנהלת המוסד ביקשו לקצץ בשכרן של העובדות ולפגוע בתנאיהן.

עמותת מגן הלב, שלה מעל ל-500 עובדות חרדיות, מפעילה את רשת צוהר הלב שלה מסגרות לחינוך מיוחד הנותנות מענה לכל סוגי הלקויות. מאז נודע על ההתארגנות מופעלים על העובדות מכבשי לחצים במטרה לגרום להן לסגת מהחתימה ולמוסס את ההתארגנות, אם כי בשלב זה נראה שההתארגנות הפכה לעובדה קיימת.

אחת מעובדות 'מגן הלב' מספרת ל'בחדרי חרדים' כי "בתקופה האחרונה הבהירה הנהלת 'מגן הלב' לעובדות כי בשל גירעון אליו נקלע המוסד מבקשת ההנהלה לקצץ במשכורותיהן של העובדות ולפגוע בתנאיהן. בין היתר דובר על אי הכרה בשנות וותק שנצברו, בתארים שהושגו במאמץ רב, ובכלל – החופש הגדול החל ולעובדות, שקיבלו 'כנהוג במקומותינו' מכתבי פיטורין קולקטיביים שנשלחו אליהן כמידי שנה בסוף שנה"ל, לא היה מושג מה יהיה היקף המשרה שלהן בשנה"ל הבאה, אם בכלל תהיה להן משרה".

לאחר שגם למנהלות המוסד לא היתה תשובה לגננות, לסייעות ולכל הצוות הפרא-רפואי שגישש באפילה והפניות הרבות שהועברו להנהלה לא זכו אף הן למענה, החליטו העובדות לפנות ל'הסתדרות'.

מי שנרתם לקליטת העובדות כחברות מן המניין באיגוד היה יו"ר חטיבת המועצות הדתיות ונציג ש"ס בהסתדרות, עו"ד ר' רפי מלאכי. מלאכי נרתם אישית למיזם כאשר הוא מגיע לאשדוד, שם עקב מקרוב אחר מבצע ההחתמה.

בשעות הערב של יום חמישי הושג היעד במלואו כשיותר מ-50% מעובדות המוסד חתמו על הטפסים (לפי החוק די בשליש), כך שההתארגנות קיבלה גושפנקא רשמית. הטפסים הועברו מיד להסתדרות שם שקדו על הזנת הנתונים מזכיר חטיבת המועה"ד בהסתדרות עמיאל עשתר ורכזת החטיבה אודליה מעודה, בתיאום עם אגף ההתארגנות והמח' המשפטית.

עם השלמת הצעד פנה עו"ד מלאכי להנהלת 'מגן הלב' והודיע להם כי ההתארגנות הוכרה לפי החוק, כאשר מרגע זה על ההנהלה להכיר בועד העובדים המגובה חוקית בידי ההסתדרות, כאשר המשמעות היא כי חל איסור לפגוע בעובדים שיזמו את ההתארגנות או לנסות לפורר את ההתארגנות. במקביל, הבהיר מלאכי כי "אנו מושיטים את ידינו להנהלה ואנו מבקשים לעבוד עמם בשיתוף פעולה, במטרה להצעיד את המוסד על דרך הלך אך בלא לפגוע בעובדות".

"הופתעתי מנכונות הצוות ובעיקר מהגישה שבה פעלו" אמר מלאכי, "העובדות הדגישו לאורך כל הדרך כי הן חשות הכרת הטוב להנהלת המוסד, שעד כה שילם לעובדות את כל המגיע להן וזאת בשונה ממוסדות אחרים. אך מאחר והגיע רגע שבו נראה היה שתנאיהן עומדים להיפגע והן שרויות באי וודאות כאשר התברר כי מי שישלם על הגירעון שנוצר יהיו העובדות, אין להן ברירה אלא להתאגד".

מלאכי הוסיף ואמר כי - "אנו בהסתדרות רואים בנשים אלו פורצות דרך ונחשוניות. בזכותן יצטרפו להסתדרות עובדים ועובדות נוספים, בעיקר מקרב מערכת החינוך החרדית, שלמרבה הצער מועסקים לא פעם בתת תנאים כאשר אין להם כל הגנה והם אפילו לא זוכים לזכויות הבסיסיות. מדובר בנשים שלא פעם הן המפרנסות העיקריות כאשר בעליהן הן אברכי כולל, ולמרות זאת יש מי שמרשה לעצמו לפגוע בהכנסותיהן. ארגון ההסתדרות, בהנחייתו של היו"ר מר אבי ניסנקורן, ישמח לתת גב לעובדים ולעובדות ויסייע להם לקבל את המגיע להם תמורת עבודתם מבלי שניתן יהיה לפגוע בהם".

חלק נוסף וחשוב לא פחות הוא כאשר ההתארגנות, זכתה לגיבוי הלכתי מלא מצד רבנים ומורי הוראה אליהם פנו העובדות, והם אשר הבהירו כי במידה וההסתדרות תתחייב לפעול לפי דין תורה אם יתעוררו חילוקי דעות בין העובדים להנהלת המוסד, אין כל מניעה לצאת לדרך כאשר ההיפך הוא הנכון. מדובר, כפי שאמר אחד מרבני העיר, "בהצלת עשוק מצד עושקו ומצווה לפעול כן".

בצעד חריג הורה מלאכי, בגיבויו המלא של ניסנקורן, להכניס את הסעיף הקובע כי ההתנהלות תהיה לפי דין תורה והדבר אף עוגן בידי המחלקה המשפטית בהסתדרות.

"אין למנהלי המוסדות ממה לחשוש"
עו
עו"ד רפי מלאכי

לבחדרי חרדים נודע כי מאז הוכר ארגון העובדים מופעל מסע לחצים על עובדות 'מגן הלב' במטרה לגרום להן לסגת מההתארגנות ולמוסס אותה, לאו דווקא מצד הנהלת "מגן הלב".

עו"ד רפי מלאכי מבהיר כי "לאחר שההתארגנות הוכרה חוקית לא ניתן לפגוע בה שכן כל ניסיון לפנות לעובד לשנות את דעתו ולחזור בו מההתארגנות, עשוי להביא עמו קנס של בין 70 עד 100 אלף שקלים לכל עובד וזאת בהתבסס על פסיקות קודמות שניתנו בעניין. אין לי ספק כי בהנהלת 'מגן הלב' ישמחו לעבוד עמנו בשיתוף פעולה, כאשר ההסתדרות יחד עם ההנהלה ישמחו לפעול כדי להעלות את המוסד על דרך המלך אך כל זאת ללא כל פגיעה בעובדות".

הוא גם מרגיע את דאגתם של מנהלי המוסדות - "אין כל סיבה לחשש. כפי שבכלל הציבור ההתארגנות היא נוהל קבוע כך הגיע הזמן שהנוהל יהיה מוכר בציבור החרדי. שיהיה ברור: אנו לא נגד מנהלי המוסדות. אנו מעריכים את עבודתם, אך אנו סבורים שגם לעובדים יש זכויות ואנו נפעל יחד עמם על מנת שהזכויות שלהם ישמרו. והכל, הא מדגיש, יהיה לפי ה'חושן משפט'".

תגובת "מגן הלב" לא התקבלה עד לרגע פרסום הכתבה. לכשתתקבל - נפרסמה

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/10/2015 21:40 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/9/2015 16:57 לינק ישיר 

דברוני כתבה:

אסף, אני חושב שהפוסט הקודם שלי עונה  בהחלט על דבריך, אני לא יודע אם נפוטיזם קשור אבל הרמת לי להנחתה עם הטענה של נפוטיזם, אולי תקרא עוד פעם  מה שכתבתי ובסבלנות, 

כפי שכבר כתבתי בדפים הקודמים זה אינטרס של הממשלה צורת ההעסקה הזאת עובדי קבלן וכדומה, זה עולה להם פחות,
 לדעתי הפתרון הוא בחקיקה, ולא בוועד, או שאנשים במקום לקטר כמוך וכמו   צדיקים אחרים, יקימו מוסדות מתחרים, ויתחרו במכרזים הבאים.  נורא פשוט.

העובדות אכן הן עובדות קבלן אבל לא מגיע להן תנאי עבדות
בגלל שזייברט רוצה להתעשר.

בבקשר לתקנות של גור שסטייפלר יצא חוצץ נגדם
וודאי ידוע לך מדוע הוקמו הסמינרים של חסג
כי גם בנות מבתים של גור לא רצו חסיד גור שלמד בישיבה של
גור .
והן רצו בחור חסיד גור שלמד בישיבה ליטאית או בישיבה כלל חסידית .או חסיד מחסידות אחרת .
וכידוע לך יש בגור בעייה של בחורים מבוגרים
שיש שדכן מיוחד שמטפל בבעייה .
אבל בשורש הבעייה התקנות אף אחד לא מטפל
והכדורים שנותנים לבחורים על מנת לדכא את היצר וגורמים לנזק בלתי הפיך !!ממשיכים לתת לבחורים.
ואחר כך יתפלאו בגור על התדמית הגרועה שיש להם

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/9/2015 14:05 לינק ישיר 

אסף, אני חושב שהפוסט הקודם שלי עונה  בהחלט על דבריך, אני לא יודע אם נפוטיזם קשור אבל הרמת לי להנחתה עם הטענה של נפוטיזם, אולי תקרא עוד פעם  מה שכתבתי ובסבלנות, 

כפי שכבר כתבתי בדפים הקודמים זה אינטרס של הממשלה צורת ההעסקה הזאת עובדי קבלן וכדומה, זה עולה להם פחות,
 לדעתי הפתרון הוא בחקיקה, ולא בוועד, או שאנשים במקום לקטר כמוך וכמו   צדיקים אחרים, יקימו מוסדות מתחרים, ויתחרו במכרזים הבאים.  נורא פשוט.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/9/2015 13:31 לינק ישיר 
אוהו איך שהנפוטיזם קשור...

מה שקורה כאן זה שיש מוסד שכמעט (אני מוסיף את הכמעט הזה רק בשביל שלא תקפוץ עם איזו אמירה על איזה נגיד מארצות הברית שעשה לפני כמה שנים הוראת קבע של ח"י שקלים למוסד. אני מידיעה די ברורה יודע שהמוסד הזה לחלוטין איננו מתבסס על תרומות) איננו ממומן מכספי תרומות אלא מכיסי ומכיסך. לו היה מנוהל על ידי משרד החינוך המוסד היה צריך להתנהל על פי כללים בסיסיים של מנהל תקין. קהילת *** באשדוד הפכה את המוסד הזה לקרדום לחפור בה מאות משרות לבנות החסידות, זייברט הפך את שדרת ההנהלה לאחוזה משפחתית, ואין ספור בתי עסק באשדוד נהנו מהשתייכותם לחסידות הנכונה וזכו לעסקים פוריים עם מגן הלב.
בקיצור זייברט באופן אישי וקהילה ספציפית באופן יותר נרחב נהנים עד למאוד מכך שהמוסד איננו מתנהל תחת משרד החינוך אלא באופן פרטי. אלא שלכך יש מחיר , המנהל צריך לטרוח בהשגת תקציבים שונים מהעירייה וממשרדי הממשלה לצורך החזקת המוסד, אבוי!!.  גם לכך נמצא פתרון מבריק: העובדות חייבות הרי להבין שהם לא במשרד החינוך אלא במוסד פרטי.... הם צריכות להתחשב בכך ולפעול בהתאם- זו חוצפה!!
בבקשה ותר על ההטבות שאתה משפחתך וקהילתך גורפים מכך שהמוסד איננו תחת פיקוח של משרד החינוך, ולא תצטרך כלל לדאוג להשגת תקציבים!
אני מציע מתווה במוסדות פרטיים שדורשים מעובדיהם לוותר על שכרן כי "אנחנו לא מקבלים מימון מלא למשרד החינוך": להצמיד את כלל המשכורות לזה הנהוג במסגרת משרד החינוך. אם המנהל מקבל יותר ממנהל מקביל במשרד החינוך, כך גם המורות יקבלו יותר ממשרד החינוך ואם  להיפך המנהל מקבל פחות ממנהל מקביל במשרד החינוך (אשרי המאמין), הוא יוכל לפנות ולבקש מן המורות שלו לקצץ אף הן בשכרן- מנהלי המוסדות מסכימים???
המצב הנוכחי הוא מזעזע, תעשייה שלמה מתנהלת ומפיקה רווחים בעלי השפעה חברתית נרחבת כתוצאה מכך שהמוסד הינו פרטי, ואת שובר התשלום להיות המוסד עצמאי נדרשות הסייעות המסכנות לממן.
ברמה העובדתית אהיה מעט יותר ברור: מורה/ סייעת יכולה להצטיין בעבודתה במגן הלב אך לא להמשיך בה בשנה הבאה רק כי ישנן 6 בנות שסיימו את סמינר *** ועדיין לא מצאו משרה- קפיש?? הן פשוט יכנסו לאותה משרה ולאותן נעליים ובאותו שכר כמו העובדות הוותיקות שפשוט אינן משתייכות ל***.
מה מקום לדיבורים על סוציאליזם וכו'? מדובר במשהו שנעשה מהמקפצה, ברור וידוע לכולן. אז לעובדות אין זכות להתאגד ולהלחם בכך??

תוקן על ידי assafsuf ב- 06/09/2015 13:31:31

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/9/2015 12:17 לינק ישיר 

אסף אני רואה שאתה לומד מהר, כבר לא מדובר בטירון  אינטרנטי, הדיון היה על  זכויות עובדים ואתה  הצלחת לדחוף לתוכו גם נפוטיזם? וגם איך ראוי לעשות את המפגש על גפילטע פיש וגעלע או על חריימה. לקיים מה שנאמר מצוות דמגוגיה,
[אני באמת לא מבין מה ההבדל אם המפגשים נעשים  במסעדת אולימפיה כמו בזמן רבין או בשטיבל אצל החרדים.] אבל אני שמח שצמצמת את הויכוח רק למגן הילד  שמקבל תיקצוב כמעט מלא, ולא לאלה שלא מקבלים תיקצוב מלא,,

התחלת עם נפוטיזם,אז נגיד על זה דבר או שניים, אני חושב שמדובר בקבוצות שלא חולקות את אותו עולם ערכים!!!!  יש כאלה שנפוטיזם היא חובה דתית אצלם,
 דוגמאות מוצלחות לעניין הם ליקווד ומיר 2 אימפריות של תורה שמונהג בהם דין ירושה ושררה,[אגב קשרים קיימים גם בציבור החילוני חבר מביא חבר בבית המשפט העליון, כמובן גם בהייטק חברים מהצבא וכדומה זה לא  יפסק כל עוד אנחנו חברה קטנה שכל אחד מכיר את השני] 

גם בקשר לחובת הצדקה  מצאנו את עולם הערכים הזה, שקרובים עדיפים על רחוקים, מבשרך  אל תתעלם, עניי עירך קודמים, וכדומה, וכבר היה מעשה שבאו לרב מבריסק בטענות על פורוש שדואג לבני משפחתו לפני האחרים, והוא ענה טוב ויפה הוא עושה כך צוותה התורה...

אני מבין ממך שבבחירה בין חוזה אישי לוועד עובדים אתה מעדיף את הגישה הסוציאליסטית ולא  הקפיטליסטית, אבל האם  יש רק סוציאליזם אחד ראוי בעיניך?רק מה ששלי יחימוביץ וקרן נויבך ממליצות עליו?
אני  מסיק לפי הסיפורים שהבאת ששם מעדיפים סוציאליזם מסוג אחר, במקום וותק בעבודה הנשים מוכנות להתחלק עם עוד עובדת מאנ"ש  במשכורת, אתה בטוח שהסוציאליזם שלך הוא טוב יותר  ומוסרי יותר?

[אני מבין מדבריך שהעובדת המוכשרת לא הייתה מוכנה לסוג הסוציאליזם הזה והעדיפה וועד וכדומה ולכן היא לא התאימה למוסד,] 

אני בטוח שכבר היה מבין עכשיו  שלא היה צורך לאיים על אף  אחת, פשוט סיפרו להם מ י דואג  להם, אלה שחתכו להם בחצי את המשכורת כדי שהבעל ירגיש יותר טוב, בפרט שהסוציאליזם של אנ"ש נראה להם ראוי יותר מוותק או וועד...

תכלית אני לא בקי בפרטים אבל אני יכול לומר שהאדמורים מבררים את הדברים  ולא נותנים לעשוק את הציבור, תשלומי החדרים והסמינרים החסידיים שהם כחצי משל הליטאים מוכיחים זאת,
כנראה שהם חושבים שאין פה עושק והדבר הוא סביר  במסגרת האילוצים,[לא כל דבר ניתן להסביר לציבור כמו שהליטאים הסבירו שחתכו חצי כדי שירגישו מאן דאמר]
אם אתה עדיין לא בטוח תפנה למזכיר המועצת ותשטח את טענותיך, אני בטוח שבישיבה הבאה ידונו ע"ז.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/9/2015 11:45 לינק ישיר 

סקופער אתה בתחרות על התמימות והנאיביות עם מואי?כיוון של הבנת בפעם ראשונה כרגיל ללומדי עיון נסביר  פעם נוספת, אתם תמיד יוצאים עם טונות של חמאה על הראש ולא מצליחים להבחין בזה, אני אעזור לך,

כשאצלכם האישה מוכנה "לסבול" למען האידאל של תורה גם לצאת לעבודה וגם  לגדל את  המשפחה זה מובן לך וטבעי לך , אבל כשאישה מוכנה " לסבול" למען האידאל של קדושה וטהרה אתה מתפלא??? אתה מבין את האבסורד? את החמאה שנוטפת לך מהראש?

כשאתם משמיצים את המועצת  של יתומים, את הנפוטיזם בציבור החסידי כשאצלכם גם יש נפוטיזם של חתנים, זה פשוט מגוחך, חמאה על הראש... 

אין שום צורך ועניין להתווכח על התקנות הם מעניינות אותי כשלג דאשקד, בדיוק כמו שהסטטיפלר לא חשב שצריך לשמוע צד שני ולהגיע לדבר עם הב"י אין לי צורך לשמוע את דעתך,

בדיוק  כמו כשיש מחלוקת בין הגרש"ז לחזו"א על חשמל בשבת ואף אחד מאיתנו הקטנים לא חשב שיש לו זכות להביע דעה במחלוקת כך גם במחלוקת הזאת  אין הבדל למרות שאצלכם בנושאים מסוימים הרבנים נותנים לכם את התחושה של 
"מבינים בשורשי הדברים" כאילו זו לא מחלוקת הלכתית שראויה רק לגדול"י.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/9/2015 22:01 לינק ישיר 

איזה כיף לפתוח את השבוע עם דברוני והכתיבה הפולנית גוראית שלו.

אתחיל בסיפור. לפני כמה שנים טובות אשתי ילדה ב"ה, ובחדר שלה בבית החולים הייתה גם כן יולדת פולנית גוראית. ותוך כדי דבריה היא מספרת לאשתי כמה זמן אסור לבעל לנגוע בה אחרי החתונה ולפני מה הדין וכו' וכו'. אשתיי הייתה בהלם, והיא לא האמינה שיש כאלה דברים... וזה לא מהצד הגברי כמו שאתה חושב...

ומן הסתם גם זה שהבעל הולך ברחוב והאשה צריכה להיגרר אחריו עשרים מטר זה גם מחלוקת הפוסקים אם כך ראוי או לא. וגם זה שהבעל אסור לו לקרוא בשם אשתו רק בשם המשפחה או פססס ולאשה אחרת הוא כן קורא בשמה, זה גם כן מחלוקת בין הראשונים???

ופעם הייתי עם אחד מעורכי המודיע ובדיוק באותו יום נפטר אחד מזקני חשובי חסידי גור, ואמר לי שהוא היה צדיק גמור. ושאלתי אותו במה התבטא צדקותו, וענה שמעולם לא ישן עם אשתו באותו חדר. והשבתי שהוא פושע ועתיד ליתן את הדין, והוא ענה שאני ליטוואק שלא מבין בקדושה וטהרה...

ומכיוון שהדברים הם דברים שבצנעה איני רוצה לפרט יתר על המידה, אך כבר הסטייפלער זצ"ל זעק ואמר שהשומרים על ה'תקנות' ככל הנראה עוברים בדאורייתא ואכמ"ל למה ומדוע. ואין לך טהור וקדוש כמו הסטייפלער זצ"ל. ממילא סקופער הוא ילד קטן טיפש עשרה וכו', כלשונך, אבל הסטייפלער? 

אגב, מכיוון שלמדתי בעבר את הסוגיא הזו, אשמח מאד אם תעלה לכאן את הטיעונים ההלכתיים של התקנות. הבה וניווכח מיהו המחדש ומיהו יין ישן נושן. לצדי כבר עומד המ"ב בסי' רמ (וגם הוא מן הסתם דאג ל"צורך של הגברים"???). בא נראה מה יש לכם להציע. גם את החוברת של פסקי תשובות על סי' זה שמכר בנפרד בביתו יש לי...

אשה שאינה רוצה שעול הפרנסה יהיה מוטל עליה פשוט קמה ואומרת לבעלה צא ופרנס!!! ואני מכיר כמה משפחות כאלה. אך רוב הנשים רוצות בעל ת"ח ומוכנות לעשות בשביל זה הרבה, גם לעבוד ולגם לגדל הילדים. מה עדיף, בעל עם הארץ שלומד מגמ' שוטנשטיין עם קצת יותר רווחה גשמית?

אז אתם רוצים לצאת לעבוד ולהתעסק עם העולם הגשמי שבחוץ (וכמובן משקפי פלסטיק יצילו אתכם מכל הזימה שבחוץ), עשו את זה, אך אל תבלבלו את השכל על קדושה וטהרה. הרי בתור בחורים תוקעים אתכם בישיבות בלי בין הזמנים, ומי שיש לו הורמונים טבעיים מטופל בכדורים מדכאים, אבל תיכף אחר החתונה אתם נשלחים לעולם הפרוץ שבחוץ...

ואגב, מהכתיבה שלך ניכר שמצוות עונה וכל המסתעף הוא דבר טמא ה' ירחם, פשוט רחמים עליך ועל כמותך. ההיפך הוא הנכון, וחבל שדבר כה קדוש וכה טהור נהפך אצלכם לדבר מאוס שיש להתרחק ממנו... כמדומני, שרק הכמרים יותר קדושים מכם...

אני מכיר המון אברכים, ואף אחד מהם לא יתבייש בזה שאשתו מרוויחה יותר ממנו. אדרבא, הוא ישמח בכפל כפליים. הרי כמה כבר מקבלים היום בכולל, בממוצע לא עולה על 2000 ש"ח. ושכר המינימום כיום הינו כמדומני 4300 ש"ח. כך שאשה צריכה לעבוד חצי משרה כדי להשתוות לבעלה... פשוט הזוי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/9/2015 13:10 לינק ישיר 

דברוני כתב:
סקופער לא שאני חושב שיש מה להסביר למישהו שחושב  קולקטיבי כמו כל השבט שלו,[אם כולם חושבי אותו הדבר סימן שאף אחד לא חושב] אבל יש כאן טירונים כמו אספסוף ומואי שלא מבינים את עומק המחלוקת לכן דרושות הבהרות.
אני מסוגל להבין אנשים שטוענים שאין בימינו ת"ח  ושיטתכם במצוות עונה צודקת, אני מסוגל להבין  גברים שטוענים בשם  הגברים שזה הצורך שלהם, אבל לדבר בשם הנשים ? שהם רוצות צריכות?זה  משפט פתיחה של נערים בגיל הטיפש עשרה שרוצים לבצע את זמם,"אחנו דואגים לך"  לפעמים טוב שיש פה אחד כמו דרול שאל  אותו...

אנחנו במאה העשרים ואפשר לשאול אותם מה הם רוצות או צריכות ולא לדבר בשמם, ותתפלא עשו את זה לא  אצל החרדים או ב"ב אלא אצל נשות אנגליה מה הם מעדיפות כסות או עונה? תתפלא שופינג היה בראש!!!

אני מציע לך לכם לא להתבזות עם משפטי חיזור,, פתיחה של בני טיפש עשרה ולטעון שזה התורה רוצה,
אני לא מבין את עזות המצח שלכם, אחרי שהשפחות שלכם חייבות להביא פרנסה  ולגדל את הילדים, לקבל משכורת מופחתת כשי שתרגישו מאן דאמר,
אתם "דואגים" להם למצוות עונה,  כאב ראש לא יתקבל בברכה,למה ההתנהגות הבהמית אגואיסטית שלכם   מזכירה לי את אלה שרוצים לעושות טובה לזקנה ולהעביר אותו את מעבר החציה בעל כורחה....

אספסוף מואי אתם טירונים בויכוחים פנים חרדיות הויכוח פה לא היה מדאגה לגננות, אצל הגננות דורשים  שבעלי העמותות[החסידים] יתנו כסף שהם לא מקבלים מהממשלה,[למזכיר משהו א נותנים תבן אבל מחייבים לתת לבנים]
אבל אצל הליטאים [במודיעין עלית]כסף שבעל המפעל רצה לתת מנעו ממנו לתת לעובדות, עושק ממש, גניבה של ממש, רק כדי שהבעל ירגיש מאן דאמר!!!!![שהאישה תרוויח פחות מהבעל]

באמת תודה על ההסבר הממצה.
הוא ממש מקסים, רק שיש בו בעיה אחת, הוא פשוט לא נכון!!
מדובר במוסד לחינוך מיוחד שמתעסק בעיקר עם אוכלוסיות שעל הספקטרום האוטיסטי וכדו' ויושב על שטח של העיריה ובמבנה שנבנה על ידי העיריה- בדוק!!
מבחינת תקצוב, להבדיל מן החינוך הרגיל הם מתוקצבים כמעט אחד לאחד, וזייברט לא נאלץ לצאת למסעות שנור ברחבי הגלובוס למען מוסדותיו.
כמובן שכמו כל מוסד פרטי המנהל צריך לעסוק בהשגת תקציבים מקופות ממשלתיות ועירוניות כאלו ואחרות- אך מגן הלב לא מתבסס על תרומות פרטיות.
כאמור כל השדרה הניהולית במקום היא שיר הלל לנפוטיזם החרדי: המנהל, המנכ"ל, היו"ר, וכו' כולם נמנים על "משפחת המלוכה". בנוסף במוסד שררה אווירה לפיה ברור שכל משרה בכירה שמתפנה אוטומטית מועברת לבת מן המגזר הנכון. בנוסף, לא אחת עובדות קיימות ומוצלחות פוטרו על מנת לפנות מקום לעובדת "מתאימה". 
בקיצור, באמת אחלה מוסד- אבל זה לא באמת מצדיק שליטה ללא מיצרים.
לנושא של זכויות העובדות: לא יתכן שהמנהלים ייהנו מכך שהמוסד איננו באחריות רשמית של משרד החינוך (באיזה מוסד של משרד החינוך נוכל למצוא ישיבות הנהלה שנערכות סביב שולחן השבת בין הגפילטע לגאלע?? באיזה מוסד חינוכי של משרד החינוך שיבוץ המורות והגננות יוכל להתבצע על ידי הנהלת המוסד ולא על ידי מפקחת חיצונית של משרד החינוך?? באיזה בית ספר של משרד החינוך ניתן לפטר עובד מוצלח ובעל ניסיון ובמקביל לקלוט עובד טירון רק כי הוא מהמגזר ה"נכון"??? באיזה בית ספר של משרד החינוך לא צריך לעמוד בדרישות וטירטורים אין סופיים מצד הפיקוח??? באיזה מוסד חינוכי של משרד החינוך הספקים החיצוניים {לדוגמא: הקייטרינג...או החנויות למימוש תלושי השי לחגים...} לא יקבעו על יד מכרז אלא באמצעות כל מיני מאנקי ביזנס?? ובבטן הרכה- במשרד החינוך אתה גם לא יכול לדווח על שעות כפולות ומכופלות של הצוות הפרא- רפואי וד"ל). אממה יש לעצמאות הזו מחיר תקציבי כלשהו- לא נורא!! את זה נגלגל על העובדות!!
הן הרי צריכות להבין שאנחנו לא יכולים לתת להן את תנאי משרד החינוך!! 
זו חוצפה- להפעיל את המוסדות שלא תחת אחריות של משרד החינוך כי זה טוב למנהלים, אך לגלגל את האחריות לפתחן של העובדות שמרוויחות 4000 שקל בחודש. הרי חלק מתנאי משרד החינוך לתמיכה זה שאנשי החינוך יועסקו בתנאי עובדות ההוראה הרגילות של המשרד. זה לא מסתדר לך, אל תיקח תמיכה! לקחת אותה, לדאוג לכל בני משפחתך, לדאוג למשרות עבור בנות קהילתך, אך לצפות מהעובדות לשלם את מחיר העצמאות שלך- חוצפה!!!
ואחרי כל זה מהיכרות אישית: מגן הלב מנוהל לרוב בצורה טובה ומסודרת שהלוואי על עוד מוסדות בציבור שלנו להתנהל כך.
זה פשוט לא קשור לויכוח על זכויות העובדים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/9/2015 10:54 לינק ישיר 

סקופער לא שאני חושב שיש מה להסביר למישהו שחושב  קולקטיבי כמו כל השבט שלו,[אם כולם חושבי אותו הדבר סימן שאף אחד לא חושב] אבל יש כאן טירונים כמו אספסוף ומואי שלא מבינים את עומק המחלוקת לכן דרושות הבהרות.
אני מסוגל להבין אנשים שטוענים שאין בימינו ת"ח  ושיטתכם במצוות עונה צודקת, אני מסוגל להבין  גברים שטוענים בשם  הגברים שזה הצורך שלהם, אבל לדבר בשם הנשים ? שהם רוצות צריכות?זה  משפט פתיחה של נערים בגיל הטיפש עשרה שרוצים לבצע את זמם,"אחנו דואגים לך"  לפעמים טוב שיש פה אחד כמו דרול שאל  אותו...

אנחנו במאה העשרים ואפשר לשאול אותם מה הם רוצות או צריכות ולא לדבר בשמם, ותתפלא עשו את זה לא  אצל החרדים או ב"ב אלא אצל נשות אנגליה מה הם מעדיפות כסות או עונה? תתפלא שופינג היה בראש!!!

אני מציע לך לכם לא להתבזות עם משפטי חיזור,, פתיחה של בני טיפש עשרה ולטעון שזה התורה רוצה,
אני לא מבין את עזות המצח שלכם, אחרי שהשפחות שלכם חייבות להביא פרנסה  ולגדל את הילדים, לקבל משכורת מופחתת כשי שתרגישו מאן דאמר,
אתם "דואגים" להם למצוות עונה,  כאב ראש לא יתקבל בברכה,למה ההתנהגות הבהמית אגואיסטית שלכם   מזכירה לי את אלה שרוצים לעושות טובה לזקנה ולהעביר אותו את מעבר החציה בעל כורחה....

אספסוף מואי אתם טירונים בויכוחים פנים חרדיות הויכוח פה לא היה מדאגה לגננות, אצל הגננות דורשים  שבעלי העמותות[החסידים] יתנו כסף שהם לא מקבלים מהממשלה,[למזכיר משהו א נותנים תבן אבל מחייבים לתת לבנים]
אבל אצל הליטאים [במודיעין עלית]כסף שבעל המפעל רצה לתת מנעו ממנו לתת לעובדות, עושק ממש, גניבה של ממש, רק כדי שהבעל ירגיש מאן דאמר!!!!![שהאישה תרוויח פחות מהבעל]

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/9/2015 23:18 לינק ישיר 

כצפוי, יצא לדברוני הגערער...

רק להזכירך, בתורה כתוב "שארה כסותה ועונתה לא יגרע", הבעל מחויב לאשתו, לא היא מחויבת לו בשרותי עונה, כלשונך העילגת.

זה שיש כאלה שחושבים שהם יותר חכמים מהתורה עצמה, וגורעים מעונתה של האשה על ידי תקנות כאלו ואחרות כביכול בשם הקדושה והטהרה, הם עתידים ליתן על כך את הדין. יש בזה גם בין אדם למקום וגם בין אדם לחברו. איסור דאורייתא ממש.

ואגב, הגברים מרגישים מאן דאמר בבית בזה שהם יושבים ועמלים בתורה כל היום, והאשה גאה בזה שבעלה ת"ח יודע ספר, בוודאי יותר מהאשה של הפולני שעסוק בעסקיו כל היום בחוצות העיר "הצנועות" (אם כי יאמר לשבחו שהינו משתדל ללמוד דף היומי בגמ' שוטנשטיין לעת ערב בשטיבל ממוזג היטב), ומדבר עם כל העולם ואשתו אך לאשתו יקרא רק בשם המשפחה או פססס, כמו שקוראים לחתולה ברחוב...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/9/2015 22:51 לינק ישיר 

לא חושב שהוא ירד לדיוטא התחתונה כמוך להשוות פררח צעיר לאדמור,וא"כ שיהיה לו לבריאות, את הקטע של מי גדול ומי לא אדמורים או ראשי ישיבות מיצנו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/9/2015 22:44 לינק ישיר 

תוקן על ידי לאסלקאדעתך ב- 03/09/2015 22:50:45

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/9/2015 22:43 לינק ישיר 

עדייןבגלות כתב:
הן נאבקות את המאבק של כל העובדים החרדים העשוקים.

נשלח מהאנדרואיד שלי

אחרי הכל אותן "גדולים" ו"אדמו"רים" משמשים בובות בידי אנשים שתוצאות פעוליהם רעות (יתכן וחלק מהם רעים בפני עצמם, אך אינני שופט אנשים שאינני מכיר אלא את התוצאות), לקיים בהידור מה שנאמר: "מקום המשפט שם מקום הרשע", סביר להניח שבתקופה הקרובה תעבור הנהגת הציבור החרדי משלטון ה"גדולים" וה"אדמו"רים" לשלטון בתי המשפט, לקיים מה שנאמר: "אלמלא מוראה של מלכות איש את רעהו חיים בלעו".

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/9/2015 22:22 לינק ישיר 

מדגם מייצג לסוג התגובות הליטאיות הענייניות בפורום,,
quote]נשגב מבינתי..
למה אחת שמעיקרא רצתה להצטרף לארגון שכזה,
תעבור לאירגון שבשליטת המעסיק, שרק יחזק את כוחו יותר?
אבל לך תבין דרוסות איש... פשוט לא יאומן,  אחרי זה מישהו עוד יחשוב שדאגת העובדות החרדיות היתה בראש  מעיינכם,
אם כבודו עדיין לא מרגיש איך החמאה נוזלת על רואשו נזכיר לו עובדות לא עשוקות במודיעין עלית שבהוראת הרבנים, 
סתם כך, הורידו להם משכורת כדי שהבעל ירגיש מאן דאמר,,,,

לשפחות שלכם שגם צריכות לפרנס וגם לגדל את הילדים, גם לתת שרותי עונה הרבנים מבקשים שלא יתנו משכורות גבוהות רק כדי שאחרי כל ההטובות האלה לגברים הם ירגישו מאן דאמר.

כמובן שרק את  טובתם של העובדות רציתם, הייתם למען טובתם גם משיגים להם את הכסף שהממשלה לא נותנת, אלא בעל העמותה צריך להשיג?לא פררחי אינטרנט מתלהמים רודפי אקשן ינהלו את חיינו!!!

אם אתם רוצים שינקי קיינבסקי  ודוד שפירא ינהלו את חייכם בבקשה, אם אתם רוצים השגים כמו קרליץ בחריש בבקשה אנחנו רוצים שאנשים מוצלחים שנשמעים לגדול"י  ינהלו אותנו!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/9/2015 21:17 לינק ישיר 

כברהיה כתב:
לאסלקאדעתך כתבה:

העובדות גוריות?

תמיהני איך הנשים הללו מוכנות לחיות עם ה'תקנות' אך על שכר נמוך אינן מתפשרות?

ואפשר לומר שגם כאן הנשים הללו לא היו מרימות אף, אלא שכנראה הבעלים הם אלה שעומדים מאחורי היוזמה הזו...

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > כל הכבוד לגננות של זייברט!! המהפכה מתחילה!
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 ... 7 8 9 לדף הבא סך הכל 9 דפים.