בית פורומים בחדרי חרדים

פת שחרית ..

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-10/8/2015 09:38 לינק ישיר 
פת שחרית ..

פת שחרית זוהי ארוחת בוקר איך שקוראים לזה היום ..
טוב לאדם להרגיל את עצמו לאכול פת שחרית (שולחן ערוך אורח חיים סימן קנה סעיף ב)
כתוב בגמרא מסכת בבא מציעא דף ק"ז עמוד ב : "שמונים ושלשה חלאים תלוין במרה וכולן פת שחרית במלח וקיתון של מים מבטלתן ת"ר י"ג דברים נאמרו בפת שחרית מצלת מן החמה ומן הצנה ומן הזיקין ומן המזיקין ומחכימת פתי וזוכה בדין ללמוד תורה וללמד ודבריו נשמעין ותלמודו מתקיים בידו ואין בשרו מעלה הבל ונזקק לאשתו ואינו מתאוה לאשה אחרת והורגת כינה שבבני מעים וי"א אף מוציא את הקנאה ומכניס את האהבה "
מה זאת אומרת ?! ..
בתחילת הכתוב מוצג שפת שחרית וקיטון של מים מצילה מ 83 מחלות גימטריה של מחלה הוא 83 וזה שקול זה לזה, בהמשך הגמרא אומרת שישנם עוד י"ג  דברים שפת שחרית תורמת להם והם : חמה, צינה, זיקין, נזיקין ובנוסף לכל זה פת שחרית מזכה את האדם ללמוד תורה וללמדה ודבריו נשמעים ותלמודו מתקיים בידו, ואין בשרו מעלה הבל, ונזקק לאשתו ואינו מתאוה לאשה אחרת, והורגת כינה שבבני מעים, ויש אומרים: אף מוציאה את הקנאה ומכניסה את האהבה.

מהו שיעור פת שחרית ?! הפרי מגדים מביא במשבצות זהב "ודע דשיעור פת שחרית כביצה". שיעור פת שחרית הוא כביצה (54 גרם). ולא יאכל בדיוק 54 גרם. לדוגמא בשיעור כזית שהוא 27 גרם לא יאכל בדיוק אלא יאכל לפחות 30 גרם. מכיוון, שלפי ההלכה כתוב שצריך שמה שנכנס לבית הבליעה כלומר הוושט יהיה 27 גרם ומה שנשאר בפינות של הפה ובשאר המקומות כמו בין השינים וכדומה לא מצטרף. ולכן תמיד טוב להוסיף על כזית קצת יותר בכדי להרחיק מן העבירה ושלא יווצר מצב שיגיד ברכה אחרונה לבטלה.

ולאחר האכילה ישתה מים או כל משקה אחר עדיף לשתות מים מכיוון שכיום במשקאות הקלים והמתוקים ישנם כל מיני כימיקלים שפוגעים בבראות ובעצמות חס ושלום ולכן עדיף מים. ולמי שאין זמן ליטול ידים לברך על הלחם לקרוא ברכת המזון בבוקר מכיוון שכל זה גוזל מזמנו ניתן לצאת מידי חובה גם במזונות. כלומר למי שאין זמן יכול גם לקחת דבר שברכתו מזונות וישתה משקה קל ובכך יצא מידי חובה.
זמן אכילת פת שחרית יתחיל מלאחר קריאת שמע של שחרית כמובן ולא יאוחר מחצות היום. כלומר, שעה לפני חצות היום.
לסיכום, אכילת ארוחת בוקר או פת שחרית היא חשובה ביותר ומועילה מאוד! תוקן על ידי alieel ב- 10/08/2015 10:01:53
דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-10/8/2015 09:42 לינק ישיר 
דילוג על ארוחת בוקר רעיון גרוע לאנשים עם סוכרת מסוג 2

 סרינה גורדון / כתב טיפ בריאות

חדשות הסוכרת אחרונות

אוגוסט 7, 2015 (טיפ בריאות)

הריצה אל מחוץ לדלת בלי לאכול ארוחת בוקר היא לא רעיון טוב לאף אחד, אבל מחקר חדש מצביע על כך שעבור אנשים עם סוג 2 סוכרת, דילוג על ארוחת בוקר עלול להמיט הרס על דם רמות סוכר לשארית היום.

בניסוי קליני קטן, חוקרים מצאו שכאשר אנשים עם סוכרת דילגו על ארוחת הבוקר, רמות הסוכר בדם שלהם היו גבוהות יותר בצהריים 37 אחוזים יותר מאשר ביום שאכלו ארוחת בוקר. ורמות סוכר בדם עדיין היו גבוהות יותר בארוחת הערב ביום מתנדבי המחקר דילגו על ארוחת הבוקר - 27 אחוזים גבוהים יותר, נאמר במחקר.

"זה רלוונטי גבוה מאז דילוג על ארוחת הבוקר גדל בהדרגה בעשורים האחרונים בחברה מערבית", אמר המחבר הראשי של המחקר, ד"ר דניאלה יעקובוביץ, פרופסור לרפואה באוניברסיטת תל-אביב בישראל.

מה עוד, היא אמרה, רמות סוכר גבוה בדם לאחר ארוחות קשורות מאוד עם ירידה מהירה בתפקוד תא בטא. תאי ביתא הם התאים בלבלב המייצרים אינסולין, הורמון זה נחוץ לגוף להשתמש בפחמימות במזון כמו דלק.

פסגות סוכר גבוה בדם קשור גם להתפתחות מוקדמת של מחלת לב סיבוכים, יעקובוביץ הוסיף.

תוצאות המחקר פורסמו לאחרונה בDiabetes Care.

יעקובוביץ וצוות שלה הראו קודם לכן כי אכילת ארוחת בוקר גדולה וארוחה קלה עשויות להיות מועילה. במחקר שפורסם בחודש פברואר בDiabetologia, החוקרים גילו כי אנשים עם סוכרת מסוג 2 היו שאכלו ארוחת בוקר גדולה וארוחת ערב לאור רמות סוכר בדם, שהיו נמוכים ב -20 אחוזים מאנשים שהיה ארוחת בוקר קטנה וארוחת ערב גדולה.

במחקר הנוכחי, החוקרים גייסו 22 אנשים עם סוכרת מסוג 2. הגיל הממוצע שלהם היה בן 57 שנים. מדד מסת הגוף שלהם (BMI) היה רק ​​מעל 28. BMI הוא הערכה גסה של כמה שומן בגוף אדם יש, וה- BMI של 28 פירושו אדם הוא סובל מעודף משקל, אך לא שמן.

משך יומיים, כל המשתתפים אכלו את אותה ארוחה בכל ארוחה - חלב, טונה, לחם ובר ארוחת בוקר שוקולד, אמר יעקובוביץ. ביום אחד, הם אכלו שלוש ארוחות - ארוחת בוקר, צהריים וערב. ביום השני, הם דילגו על ארוחת הבוקר, אבל לא היו לי ארוחת צהריים וארוחת ערב.

ביום שאכלו שלוש ארוחות, ממוצע רמת הסוכר בשיא אחרי ארוחת הצהריים היו 192 מיליגרם לדציליטר (מ"ג / ד"ל). לאחר ארוחת ערב, זה היה 215 מ"ג / ד"ל, המחקר גילה. אבל ביום לא ארוחת בוקר, שיא גלוקוז הממוצע טיפס 268 מ"ג / ד"ל לאחר ארוחת צהריים וכ 298 מ"ג / ד"ל לאחר ארוחת ערב, אמרו החוקרים. (רמת סוכר בדם נורמלית היא מתחת 126 מ"ג / ד"ל.)

יעקובוביץ אמר שנראה כי תאי ביתא "לאבד את זכרונם" בשל הצום הממושך. "לכן, זה לוקח זמן נוסף לאחר ארוחת צהריים לתאים בטא להתאושש, גרימת תגובות אינסולין קטנות ועיכבו, וכתוצאה מכך ההעלאה להגזים של רמות סוכר בדם לאורך היום ביום לא-ארוחת בוקר," היא אמרה.

Maudene נלסון, מוסמך סוכרת ותזונאי באוניברסיטת קולומביה בניו יורק, גם ציין כי דילוג על ארוחת הבוקר הוביל לרמות גבוהות יותר של גלוקגון הפרשה, אשר מעלה את רמות סוכר בדם. "ברגע שרמות סוכר בדם גבוהות, זה קשה יותר לנקות 'את הבלגן" כמו ביום ממשיך, "הסביר נלסון, שלא היה מעורב במחקר.

"בעבר, אני כבר רגוע במקצת כאשר אנשים אומרים לי שהם לדלג על ארוחת הבוקר או לשתות קפה בלבד, כי יש לנו את כל ההרגלים שלנו," אמר נלסון, והוסיף כי ממצאי השראתה לספר חולי דילוג על ארוחת הבוקר הוא לא בסדר.

יעקובוביץ אמר החלבון הוא מרכיב חשוב בכל ארוחת בוקר. היא אמרה שזה מסייע ב" ריכוז רוחני "ועוזר לך להרגיש מלא. נלסון אמר מקורות טובים לחלבון כוללים ביצים, יוגורט, גבינת קוטג 'או שעועית. היא אמרה הטונה המוצעת במחקר הייתה גם מקור טוב לחלבון, והיא אמרה שהבשר חזיר רזה, רצוי דל נתרן, יכול להיות אופציה מזדמנת.

נלסון גם המליץ ​​להוסיף פירות או דגנים לארוחת בוקר. אבל אין לי ביותר הדגנים מספיק סיבים כדי להיות בחירה טובה עבור אנשים עם סוכרת מסוג 2, היא אמרה.

העצה האחרונה 'יעקובוביץ לאנשים עם סוכרת מסוג 2 היא פשוטה: "לעולם לא לדלג על ארוחת הבוקר."
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-10/8/2015 09:46 לינק ישיר 

מה שהיה היה, היה כל כך יפה.
היום אכילת לחם מסוכנת לבריאדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-10/8/2015 09:46 לינק ישיר 

לא קראתי הכל, אבל כנראה יש לך בילבול מסויים בטקסט, וזה כנראה גרם להבנה מוטעת.

"בהמשך הגמרא אומרת שישנם עוד תרי"ג"

בגמרא כתוב ת"ר י"ג [תנו רבנן, שלושה עשר...]
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-10/8/2015 10:03 לינק ישיר 

חרדי כתב:
לא קראתי הכל, אבל כנראה יש לך בילבול מסויים בטקסט, וזה כנראה גרם להבנה מוטעת.

"בהמשך הגמרא אומרת שישנם עוד תרי"ג"

בגמרא כתוב ת"ר י"ג [תנו רבנן, שלושה עשר...]תוקן, תודה על ההערהדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-10/8/2015 10:26 לינק ישיר 

drall כתב:
היום אכילת לחם מסוכנת לבריא

כנראה שלא ...

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4625233,00.html

http://www.mako.co.il/food-kids-nutrition/Article-08954278b037631006.htm

ובלועזית: http://healthyeating.sfgate.com/healthy-simple-breakfast-bread-eggs-8384.htmlדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > פת שחרית ..
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר