בית פורומים בחדרי חרדים

החוברת המבוקשת "בהירות בענייני השעה"

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-2/2/2016 01:05 לינק ישיר 
החוברת המבוקשת "בהירות בענייני השעה"

בהירות בענייני השעה

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/2/2016 09:50 לינק ישיר 

נשמה של ילד בן 9 או בן 10?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2016 15:42 לינק ישיר 

נשמה, לא הבאת שום הסבר לשום דבר.
אתה מערבב בין אוסף רעיונות לא ברורים, ואינך מתמקד על מה אנחנו אמורים לוותר כדי להסדיר חוק דיחוי לבחורי ישיבות ועל מה לא.
מתי אנחנו מספיק חזקים כדי לוותר על חוקי הדיחוי, ומתי לא.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2016 15:37 לינק ישיר 

זהו שלא מדובר בכאלו שמביאים איתם השקפה צרופה מדורי דורות. אלא בכאלו שהתלבשו על השקפה קיימת שנשללה ע"י גדולי הדור הקודמים עליהם הם מבססים את "השקפתם" כביכול. תוך שלילה מוחלטת של מי שהולך בדרך גדולי ישראל זיע"א ושלילת גדלותו.

כל זה לצורך הותרת מעמדם על מכונו ובמחיר מזעזע של עיוות ושטיפת מוחותיהם של אלפי מאמינים אומללים.

תוקן על ידי כברהיה ב- 03/02/2016 15:38:58

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2016 15:23 לינק ישיר 

מי יסכים לדבר כזה? בכל הנוגע לגיוס בנות הטענה העולה מפיהם של שלוחינו מתקבלת על הדעת גם על דעתם של הפוקרים. אבל בגיוס בנים אתה נכנס לכל הסיפור של תורתינו אומנותינו, אין עם ישראל אלא בתורתו, תורה מגנא וכו' שהם טענות של "לא נלך לצבא גם אם אתם לא מבינים את זה", בכגון דא אי אפשר לבוא ולדרוש "עגנו בחוק"

כבר היה, אתה מקור מידע בלתי נדלה למליוני מראי מקומות, אין ביכולתי להתנצח על אודות איזשהוא מקרה שטוענים שהיה ומה זה אומר, בוא נדבר על הדברים הגדולים, על הנקודות העיקריות, הדברים הברורים.
לא זה המקום להיכנס לפרטי פרטים. מעניין אותי רק לדעת מאיפה בא הזלזול הגדול הזה באנשים שמביאים איתם השקפה צרופה מבית, מדורי דורות, ולבטל אותה במחי יד.
הלא מדובר כאן בטענות רציניות של שני הצדדים. פרטי המקרים יכולים לבוא בהמשך כראיות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2016 15:08 לינק ישיר 

גם בגיוס בנות. הסכימו לגיוס בנות חילוניות ו\או חלשות שהוא ב"יהרג ואל יעבור" על חשבון נתינת פטור ל"חזקות" ולמיוחסות שיודעות להצהיר על דתיותן.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2016 15:05 לינק ישיר 

נשמהשלילד כתב:
טוב, זה די ברור, אי אפשר לעגן בחוק כזה פטור כשאין לו גבולות ברורים. מי נקרא חרדי, לומד, וכו'
אי אפשר גם לבקש כזה דבר מבחינה ציבורית, והסברא מחייבת שזה ייצור התנגדות רבתי.
מה אכפת לנו התנגדות, אתה שואל? הרי אנחנו חזקים.
במלחמתינו אנו לא דורשים עיגון חוקי, אלא עזבונו לנפשינו.

אה, לא הגבתי כלום לכיור. אה.. נו.

במחילה, אך אינך עונה מדוע עבור הבנות יכלו לעשות זאת, ואילו עבור הבנים החליטו לבקש דיחויים רק לבחורי ישיבות.
למה שם סידרו עיגון חוקי, תוך הפקרת אלו שלא לומדים?
למה שם לא אמרו אנחנו חזקים, וגם מי שלא לומד לא יתגייס?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2016 15:02 לינק ישיר 

העניין הוא שה'כת' נוצרה הרבה לפני גזירת הגיוס

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2016 14:59 לינק ישיר 

טוב, זה די ברור, אי אפשר לעגן בחוק כזה פטור כשאין לו גבולות ברורים. מי נקרא חרדי, לומד, וכו'
אי אפשר גם לבקש כזה דבר מבחינה ציבורית, והסברא מחייבת שזה ייצור התנגדות רבתי.
מה אכפת לנו התנגדות, אתה שואל? הרי אנחנו חזקים.
במלחמתינו אנו לא דורשים עיגון חוקי, אלא עזבונו לנפשינו.

אה, לא הגבתי כלום לכיור. אה.. נו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2016 14:25 לינק ישיר 

ינשמה של ילד

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2016 14:22 לינק ישיר 

לטענתך שאם נסרב לחוק לא יהיה פתח, והכל יהיה זהב.
למה גדו"י לא דרשו בעבר פטור כללי לבנים כמו לבנות?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2016 14:12 לינק ישיר 

אשריכם ישראל!
אני באמת משתדל לא להיות משוייך יותר מידי עד כדי שהשקפתי תבלבל לי את העובדות. ניסיתי לקרוא את החוברת ממקום אובייקטיבי עד כמה שניתן. אשמח לתגובות בסגנון חכם.
נתחיל עם ההתחלה. הטענה הפותחת היא, ואהבתי את התימצות לכן אשתמש בו, שילד בן 9 חושב שנעשה להם נו נו והם יבקשו סליחה ואילו ילד בן 10 כבר מבין ש... זה פחות או יותר הטענה. הציבור משולהב, ואי אפשר להילחם בכל הכח. זה לא יעזור. אולי רק לאשכנזים וכו'
טענה יפה.
אני יכול לטעון הפוך, ומה הועילו חכמים? תגידו שאני לא מבין בזה? אני יכול להסכים עם העניין שאני לא מבין בזה רק כאשר אני מסכים עם הדרך בה אתם מציגים את הכת. חבורת הזויים, קבוצה של... לבלר יחיד וכו'.
אבל הרי זה לא נכון. יש כאן השקפה מסוג מסויים, מעוגנת בעוגנים כבדי משקל, יש עשרות אלפי מאמינים בכת, מהם אנשים המעורבים ומצויים עמוק עמוק בענייני העם והמדינה. וא"כ, הבה ונטען הפוך.

הסכמתם לחוק? פתחתם פתח! ומוכח וידוע שעל דבר שבאמת לא היה פשרות בו, לא היה למדינה מקום לנטוע יתד. אמרו את זה רבים רבים מהחופשים עצמם. הלא בחוברת עצמה הוכחתם את חוסר היכולת להילחם, רק מהעובדה הידועה שהמדינה תלוייה בדעת הקהל, ודעת הקהל כוללת בתוכה את דעת החרדים שיכלו, ועוד איך יכלו, לעמוד על רגליהם האחוריות ולא להיכנס למשא ומתן.
אז מה הטענה הנגדית פה? לא! הם לא יכלו!
הם כן יכלו.
אין כאן שטויות והגיגים מפיו של לבלר, יש כאן מחלוקת רצינית עד כמה גדול כוח הציבור נגד המדינה. וסבורני שכוחו גדול, והוכח כבר.
מקווה שהסברתי דבריי יפה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2016 13:44 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2016 13:40 לינק ישיר 

אא''ג והמצטרפים.

תודה על המחמאות, אעבירן לאשר ראוי להן.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2016 12:57 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2016 12:19 לינק ישיר 

גם אני מצטרף!

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > החוברת המבוקשת "בהירות בענייני השעה"
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.