בית פורומים בחדרי חרדים

כל הכבוד לכת הפלג ולישב"ק שלהם בירושלים

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-20/12/2016 21:34 לינק ישיר 
כל הכבוד לכת הפלג ולישב"ק שלהם בירושלים

הם מבינים עניין, הם מבינים שכפל תקציבים הוא מצווה גדולה. וע"כ הם מקבלים כפל תקציבים.
גם מהמדינה, וגם מהקנאים.
פורום: בחדרי חרדים - #שישינייעס - קבוצת הווטסאפ שיודעת הכל. בואו לעקוב live – בחדרי חרדים 
הערב במהדורה המרכזית של ערוץ 10 נחשף כי הישיבה קטנה של עץ/הפלג הירושלמי של הרב אוירבך בירושלים שמצהירה כי אינה נוטלת תקציבים מהמדינה רשומה במשרד החינוך על ישיבת תפארת משה בצלאל של חסידי גור. חילופי גירסאות בין סגן ראש עיריית ירושלים מסיעת עץ הקיצונית חיים אפשטיין להנהלת הישיבה קטנה של עץ האם הם לוקחים כסף מהמדינה. מנהל הישיבה של עץ מר איזנטל מסביר כיצד מתחלק ועובר אליהם הכסף אחרי שזה מגיע לעמותה של גור.דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-25/12/2016 08:46 לינק ישיר 
פרסומי הכזב של הפלג אל מול האמת הנחשפת

השקר והצביעות אצל הפלג אינם כלי להשגת מטרות בלבד אלא דרך חיים
שניאור מרקוביץ - מרכז החדשות
עקב התחקיר שחשף את התקצוב הנסתר של הישיבה הקטנה החדשה 'אוהל תורה' של הפלג, שהם מקבלים את הכספים מהמדינה על ידי רישום במוסד של גור, מסר הפלג את תגובתו לחדשות 10 . כזכור, באותה תגובה  הכריזו בפלג " ההוראה של הרב אוירבך שלא לקחת תקציבי מדינה חלה רק על מוסדות יסודיים בשל התערבות של משרד החינוך בתכנים, ההוראה לא חלה על הישיבות עצמם".  
אלא שמלבד התעמולה הבלתי פוסקת של כת הפלג בנושא עד היום, שלא חילקה בין הישיבות לתלמודי תורה ואף במפורש נטען כי הישיבות נתונות לשליטת משרד החינוך, הם בפרסומיהם עשו רשימה של המוסדות החדשים על טהרת הקודש כביכול, וכללו בהם את הישיבה לצעירים החדשה, כמו כן בפירסומים ששלחו לתקשורת ציינו כי הישיבה קטנה אינה מתוקצבת ע"י משרד החינוך. וכפי שגם אמר אפשטיין שההוראה היא שכל המוסדות החדשים לא יתוקצבו מהמדינה ולכן הישיבה קטנה לא מתוקצבת.
כעת נחשף, כי גם בהפלס כללו את הישיבה קטנה החדשה בכלל המוסדות שהם 'על טהרת הקודש' כביכול. בתחילת שנת לימודים זו פורסמה כתבה בעיתון הפלס שמציינת את היקפם של מוסדות הפלג והתלמידים בהם, והם ציינו כי במוסדותיהם ישנם 3000 תלמידים על טהרת הקודש, כאשר הם מציינים כי אף הישיבות קטנות והסמינרים שהקימו הינם בכלל זה. (מצו"ב).
כזכור, על הסמינר החדש בבני ברק, כבר נחשף כי לא רק שהוא מתוקצב אלא אף נמצא בתוכנית 'עוז לתמורה' של משרד החינוך, שנגדה יצאו בעיתונם בתוקף, תוכנית שנדחתה על ידי גדולי ישראל שליט"א.
השקר והצביעות של הפלג זה דבר שחוזר על עצמו לכל אורך הדרך. דוגמא למשל: כזכור, בעוד ב'הפלס' תקפו את 'המחוז החרדי' בכתבות חוזרות ונשנות, נחשף כי אוריאל קוק מבכירי הפלג במוסד שלו שיתף פעולה עם המחוז החרדי במשרד החינוך, וכינס את הצוות להשתלמויות מטעם המחוז, עם היתר שקיבל מהרב עזריאל אוירבך מרבני הפלג, בעוד כל גדולי ישראל שליט''א הורו שלא לשתף פעולה עם המחוז החרדי.
בציבור החרדי נדים בראשם לחסידי סאטמר שנפלו בפח שטמנו להם, כאשר הם הוזילו מכספם לריק כביכול באמת מקימים מוסדות על טהרת הקודש, וכך גם לשאר מערכות הכזב של הפלג, ולא השכילו להבין ולשמוע מה שכל צעיר מכלל הציבור החרדי בארץ הקודש יודע שכל תעמולת הכת כולה שקר מתחילה ועד סוף, ולא השתנה דבר בפועל בארץ הקודש כי אם לטובה.
יצויין, כי קולות בחסידות קוראים כעת לראשי החסידות לנתק את הקשר עם הפלג ולהפסיק את הזרמת הכספים לעיתון ולמפלגה, מאחר וכבר ברור כי הבחירה היא בין הכרת המציאות לבין המשך טמינת הראש בחול על חינם.
מצו"ב הכתבה בהפלס, ותמונה שפורסמה בעיתון הפלס מביקורו של מנהיג הפלג הרב שמואל אוירבך בישיבה קטנה 'אוהל תורה' המדוברת.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-22/12/2016 08:32 לינק ישיר 

שקרי הפלג הנחשפים שוב ושוב מביאים לעידכון חדש של "איסור לקיחת הכספים" 

מעשה המרמה שנחשף שופך אור על כלל דרכי הפלג 

שניאור מרקוביץ - מרכז החדשות

סערה גדולה והדים נרחבים בציבור החרדי לחשיפה אמש כי הישיבה קטנה החדשה של  הפלג בירושלים מתוקצבת ע"י משרד החינוך בדרך עוקפת דרך מוסד סמוך של חסידות גור, למרות ההצהרות הנחרצות אודות אי נטילת תקציבים. 

כזכור, הישיבה לצעירים 'אוהל תורה' הוקמה בתחילת שנת הלימודים שעברה במסגרת הפרוייקט של הפלג להקמת מוסדות חינוך חדשים לקהלם, מוסדות שלדבריהם אמורים להיות ללא שליטה של משרד החינוך, שלפי התעמולה הבלתי פוסקת בעיתון הפלס מתערב בכל מוסדות החינוך החרדי המתוקצבים על ידו ומנסה להכתיב בהם את סדרי הלימוד. 
אמנם, לשאלות אז על דבר המשך תקצוב כמה וכמה מוסדות ותיקים של הפלג ע"י המדינה, ענו תועמלני הפלג כי הוראת רבם היא שמוסדות ותיקים ימשיכו לקבל כסף ומוסדות חדשים יוקמו "על טהרת הקודש". אולם חשיפה זו מנפצת את ה"תירוץ" הזה, שכן גם ישיבה זו הוקמה במסגרת המוסדות החדשים. לפיכך, הפלג נאלץ להעמיד תירוץ חדש (בתגובה שנמסרה לכתבה) לפיו כל ה"איסור" על נטילת תקציבים הוא רק במוסדות יסודיים ולא בישיבות וכו', בעוד חלק גדול מתעמולתם עד היום נגע גם ל"התערבות" משרד החינוך בישיבות כביכול. 


כפי שנחשף, הפלג נקט כאן במעשה מרמה כשלא רשמו את המוסד עצמו שפתחו במשרד החינוך, אלא רשמו את התלמידים במוסד של גור שבתמורה מקבלים אחוזים מהכסף. בכך יכולה הישיבה מחד להכריז שהיא איננה מתוקצבת ולקחת כספים מסאטמר, ומאידך לקבל את הכסף מהמדינה ע''י המוסד ההוא. 

כזכור, לפני כחודשיים, נחשף כי הסמינר שהקימו הפלג לבנות קהלם בבני ברק לא די בכך שנוטל תקציבים מהמדינה, אלא אף קיבל על עצמו את תוכנית עוז לתמורה של משרד החינוך שנדחתה ע"י גדולי ישראל שליט"א. אז טענו בעיתון הפלס כי ההיתר שניתן לסמינר לתקצוב הוא "בדיעבד", והתועמלנים הסבירו כי משרד החינוך אילץ אותם להכניס את התוכנית הפסולה, כעת לפי ההוראה החדשה יכולים אנשי הפלג לומר גם על אודות הסמינר שהוא אינו בכלל האיסור החדש שמצהירים עליו בפלג, מאחר ומדובר בסמינר ולא במוסד יסודי.
 
ניתן להניח שבחשיפות הבאות של שקרי וצביעות הפלג ונטילת התקציבים בדרכים עוקפות תוך הטלת רפש על כל שאר מוסדות הקודש החרדים, נשמע תירוצים חדשים ומעניינים מאלו.
 
מלבד השקר מדובר בצביעות גדולה, כאשר בעוד הם זועקים נגד כולם הם בעצמם עושים זאת, ובדרך כלל רק הם אלו העושים את הדברים עליהם הם זועקים, כמו ב'עוז לתמורה' כאמור. צביעות זו מצטרפת אל רשימת הצביעויות הבלתי נגמרת של הפלג שמצהיר כל העת על איסורים ו"ענינים" חדשים, אך ממש במקביל ממשיכים ראשיו לנקוט בדרך ההפוכה מזו שהם מצהירים, אם זה בעניין הגיוס, התייצבות וכיו''ב, (כאשר כל ראשי ישיבות הפלג חותמים על דיחויים, חיים אפשטיין תומך בתקציב לעידוד גיוס חרדים, והרב אוירבך מחלק היתרים של 'הוראה פרטית' להתגייס ממש), וכן אקדמיות ואינטרנט, (כאשר  ראשי הפלג הולכים לאקדמיה ומחזיקים סמארטפונים). ועוד ועוד. 

חשוב להבהיר: יש לגנות בכל תוקף את אלו שמסרו את הדברים לתקשורת החילונית ובעקבותיהם למשרד החינוך (כפי שהבאנו אתמול), והוא בכלל מסירה. בכלל, דברים כאלו אמורים להיות נידונים אך ורק בציבור החרדי.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-21/12/2016 20:11 לינק ישיר 

משחרר כתב:
השאלה לא רק על חיים אפשטיין אלא גם למה מנהל החיידר בני אייזנטל בתגובתו לכתב ערוץ 10 נצרך לטעון שהישיבה לא נהנתה מהתקציבים, אם התגובה הרשמית מחצר הגר"ש שאין בעיה לישיבות לקחת תקציבים מהמדינה??

'בני איזנטל: יש מי שעושה שימוש בשמות של הילדים, של הבחורים, והוא נותן לי מזה אחוזים... האם מקבלים כסף על הילדים האלה? התשובה היא כן. האם הישיבה מקבלת? התשובה היא לא.'

מחצרו של הרב אוירבך נמסר כי "ההוראה של הרב שלא לקחת תקציבי מדינה חלה רק על מוסדות יסודיים בשל התערבות של משרד החינוך בתכנים, ההוראה לא חלה על הישיבות".

מהתשובה של בני איזנטל ניתן ללמוד שהיה רצון אצלם להפיל את זה על גור, שגור כביכול רצו להרוויח עליהם כסף, והם רק מקבלים פירורים, וגם זה לא לישיבה
רק שכנראה בעקבות החשיפה בתקשורת הכללית הודיעו להם מגור שכדאי שיוציאו הבהרה ברורה שכל הכסף הלך אליהם, כי אחרת...
וזוהי ההבהרה מחצר הגר"שדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-21/12/2016 15:55 לינק ישיר 

עובדתי כתב:
פורום: בחדרי חרדים - ביג זירו מתלונן על התערבות משרד החינוך - כעת גם בישיבות קטנות – בחדרי חרדים

ו
לפתע הוא אומר שאין התערבות בישיבות קטנות.


די לצושטלים העקומים.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-21/12/2016 09:24 לינק ישיר 

כעת ביג זירו הוסיף עוד כמה פנינים משלו, המיועדים רק לנו.

הוא לא מספק שום הסבר רציני. לא על הסמינר החדש שלהם שלוקח תקציבים. ורשום בעוז לתמורה.
לא על דעת זקנים שלוקח תקציבים.
לא על הראיון של איינזטל ואפשטיין. שניהם למעשה סותרים את דבריו.

הוא רק רוצה שנאמין לו אישית, ללא שום הסבר רציני.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-21/12/2016 08:30 לינק ישיר 

פשוט, אייזנטל חייב לספק הסבר לתורמים.
בניגוד לביג זירו, שתפקידו כאן אינו אלא לספק הסבר לקוראים.
בחו"ל, הוא אומר דברים הפוכים, שם הוא לא חייב למה שהוא כותב כאן.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-21/12/2016 08:28 לינק ישיר 

פורום: בחדרי חרדים - ביג זירו מתלונן על התערבות משרד החינוך - כעת גם בישיבות קטנות – בחדרי חרדים

ו
לפתע הוא אומר שאין התערבות בישיבות קטנות.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-21/12/2016 08:28 לינק ישיר 

השאלה לא רק על חיים אפשטיין אלא גם למה מנהל החיידר בני אייזנטל בתגובתו לכתב ערוץ 10 נצרך לטעון שהישיבה לא נהנתה מהתקציבים, אם התגובה הרשמית מחצר הגר"ש שאין בעיה לישיבות לקחת תקציבים מהמדינה??

'בני איזנטל: יש מי שעושה שימוש בשמות של הילדים, של הבחורים, והוא נותן לי מזה אחוזים... האם מקבלים כסף על הילדים האלה? התשובה היא כן. האם הישיבה מקבלת? התשובה היא לא.'

מחצרו של הרב אוירבך נמסר כי "ההוראה של הרב שלא לקחת תקציבי מדינה חלה רק על מוסדות יסודיים בשל התערבות של משרד החינוך בתכנים, ההוראה לא חלה על הישיבות".דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-21/12/2016 08:20 לינק ישיר 

וכמובן, כדי להצדיק את התועבה הזו, יש כאן שוטה אחד שמפרסם כאילו אין אפשרות חוקית לרשום מוסד חדש.
הוא מביא לנו חוק הקיים בכוללים, ומנסה לצשטל אותו לישיבות קטנות (שדינם כדין בתי ספר) כדרך הצושטיילים העקומים של הכת.

ובמקביל, השוטה מספר לנו שהישיבות הקטנות פטורות מהגזירה שלא לקחת כסף מהמדינה.
בניגוד גמור לפרסומים שלהם בעבר, ובניגוד לדבריו על ישיבה אחרת שזוכה לא לקחת כסף (כי טרם נחשף קלונם). וכמובן בניגוד לדברי אפשטיין.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-21/12/2016 08:15 לינק ישיר 

זה לא גור, אלא מנהל ישיבה מקומי שבקש לעשות בוכטה אישית.
לגיטימי לגמרי.
ברור שהיה הדלפה פנימית כלשהי, אחרת איש לא היה יודע עובדה זו.
כמו שבהמשך יצאו ההדלפות על מקומות הרישום של כל ילדי הת"תים של הפלג ושאר מוסדותיהם.

העוול הגדול, אינו אלא העובדה שהכת הזו מפרסמת השמצות נגד כלל הישיבות קטנות, במטרה לשכנע לרשום במוסדות הכת, ובמטרה לגרום לקנאים לתרום להם כסף.
בעוד האמת הפשוטה שהם מבקשים לקבל כסף גם מהמדינה כבעבר, וגם מהתורמים.

וכפי שאפשטיין סייע לחשוף את קלונם.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-21/12/2016 01:21 לינק ישיר 

למה גור היו צריכים את השטות הזאת???  פאדיחה גדולהדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-21/12/2016 00:33 לינק ישיר 

ערל, המסירה כביכול זה נושא בפני עצמו שאכן ראוי לדון בו כפי שראוי לדון על הערכאות והמסירות של ברנשי הפלג נגד ראשי הכוללים, נגד בתי הכנסת בקרית ספר, נגד הנהלת יתד, נגד ישיבת אורחות תורה וכו' וכו'.

אך הסיפור עצמו אינו אלא עוד אחד מיני אלף, מדובר ס"ה בחשיפה היומיומית של צביעות הפלג אשר שוב ושוב ושוב צפה על פני המים שכל הקנאות וה"מסירות נפש" הסרוחה על פניהם של נוער הזנבות אינה אלא להצדיק את המרידה בהנהגה של גדו"י רח"ל.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-21/12/2016 00:18 לינק ישיר 

מי לימד אתכם לאכול קורצא בעלילות שקריות אצל החילונים?

אני בטוח שלא הרב שטיינמן ח"ו

יש פה טביעות אצבע ברורות ידו של מי במעל הזה להשחיר בעיני החילונים את החרדים בעלילות שפלות והזויות (לתשומת לב חסידי גור, שתכירו את פני שותפיכם הנורבגים מדגל, ושתבינו עם מי אתם מתעסקים שם במפלגתכם)

אתם יודעים היטב שעתיד היהדות הנאמנה הוא בידי המוסדות החדשים שהוקמו על טהרת הקודש, ועל כן אין זה פלא שחברתם יחד עם שונאי התורה בנסיון נכפש ונאלח לאכול קורצא בדברי הבל שאינם תופסים אף מבחינה חוקית, ומדובר פה רק בנושאים טכניים ופורמאליים העומדים בתנאי חוקי ערכאותיהםדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-20/12/2016 23:58 לינק ישיר 

כתבת שם כל כך הרבה שטויות, מכל בחינה שהיא.
גם חוקית, אין חוק שצריך לחכות 3 שנים.
ובעיקר אין לך שום תשובה, אתה רק רוצה שמישהו יאמין לך לדברים המופרכים שאתה מעיד חי נפשך.

כי לא יטוש ה' עמו!!!דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-20/12/2016 23:15 לינק ישיר 

הזויי כת אנשי הדמים והמרמה בעלילותיהם הכוזבות...
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > כל הכבוד לכת הפלג ולישב"ק שלהם בירושלים
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.