בית פורומים יד בנימין

ראש מועצת נחל שורק או ראש מועצת תורת החיים

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-6/6/2017 14:47 לינק ישיר 
ראש מועצת נחל שורק או ראש מועצת תורת החיים


משהו מאוד מוזר קורה כאן במערב הפרוע של מדינת ישראל. אכן, נכון שתלמידי ישיבת החיים קבעו כאן יתד והם אלו שקבעו לנו ויקבעו לנו לתמיד מי יהיה ראש מועצת נחל שורק.

אבל ההתנהלות של המועצה והחרמת כל שטחי הציבור לטובת ישיבת תורת החיים עוברת כל גבול.

 

בימים אלו מנסה ראש המועצה לעשות "הצרחת" שטחים להחליף את השטח שמול המועצה שאמור לשרת אותנו התושבים להקמת מוסדות ציבור כבנקים, קופות חולים וכו', בשטח שעליו עומדים גן ציבורי, מקוואות ובית הארחה ללא רישיון, שלכאורה ניתן לישיבה בניגוד לחוק (עם ישיבת תורת החיים לא נחתם הסכם 81 ככל הנראה מכיוון שהישיבה לא הצליחה להוכיח שברשותה היו נכסים בגוש קטיף (כפי דרישת מבקר המדינה, שבדוח 58א מלין מדוע "ניתן" לישיבה בית הארחה על אף שלא היה לה בית הארחה בגוש קטיף).

מטרת ה"הצרחה" היא להשאיר ביד בנימין את הקראווילות שניבנו בהיתר זמני למפוני גוש קטיף בלבד ועפ"י החוק אמורים להתפנות מיד בנימין (וגם עפ"י הסכם שנסגר איתי בבית המשפט המינהלי בזמן שהוצבו כאן), את הקראווילות מעוניין ראש המועצה "למכור" לישיבת תורת החיים (ראש המועצה ניסה להעביר תב"ר מיוחד למטרה זו בישיבת המועצה ולאור דרשתי, תב"ר זה הורד מסדר היום).

 

מתגובות שקיבלתי ממשרד האוצר וממשרד החקלאות, אין להם מושג מי מתגורר בקראווילות ומי גובה את דמי השכירות.

 

אם לדעת ראש המועצה הקראווילות ש"נשכחו" כאן שייכים למועצה שיואיל בטובו וייתן לתושבי יד בנימין את זכויות השימוש בהם (תושבים רבים שחיתנו את ילדיהם יכולים ליהנות מזכות זו ובפרט שהשטחים עליהם ממוקמים המבנים, שייכים לתושבים), אין שום סיבה הגיונית שישיבת תורת החיים תשתלט על כל המרחב הציבורי על חשבון התושבים.

 ראש המועצה הפך את יד בנימין ליישוב חריג אשר לטענתו "יד בנימין כיישוב דתי, משופע במבני חינוך אזוריים וארציים, עובדה המחייבת בניה למגורי תלמידים ביישוב"

אני חולק עליו. יד בנימין הוא יישוב רגיל שמשום מה ישיבת תורת החיים שבה לומדים מספר מצומצם של תלמידים (במסגרות שמעל לגיל 18) ובשמם ישיבה זו מנסה להשתלט על כל שטחי הציבור ומבני המועצה.

ביד בנימין מוסדות חינוך כמו בכל יישוב גדול צעיר ורגיל, בי"ס יסודי ברויאר 848 תלמידים, בי"ס על יסודי צביה קטיף 421 תלמידים כולל פנימייה, אולפנת טהר 99 תלמידות (בימים אלו נבנה עבורם מבנה), תלמוד תורה יסודי בנים תורת החיים 388 תלמידים, בית ספר יסודי בנות תורת החיים 448 תלמידות, ישיבה קטנה על יסודי תורת החיים 76 תלמידים וישיבה גבוהה תורת החיים עם מספר מצומצם של תלמידים. לכל בתי הספר מבנים חדשים אשר נבנו ע"י משרד החינוך.

אני דורש מראש המועצה לפרסם קריטריונים מסודרים למגורים בקראווילות ופרסום מי הם אלו שגרים היום בקראווילות אלו ועל סמך איזה היתר.

פניתי למשרד האוצר ורשויות התכנון בדרישה לסלק מיד בנימין את כל המבנים הלא חוקיים ולהפסיק לעשות כאן "הצרחות" של שטחי ציבור ששייכים לתושבים ואני מתכוון להגיש התנגדות למהלך.

 

אני קורא לכל התושבים שמבינים שיד בנימין הוא הבית שלהם ושטחי הציבור הם השטחים היחידים שיתנו להם להתפתח, לפנות אלי blauy@013.net   ולהצטרף להתנגדות שלי.

תוקן על ידי איציק_בלוי ב- 12/06/2017 18:36:39
דווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-6/6/2017 16:06 לינק ישיר 
פניה לחברי שורקות

חבר ועדת שורקות
שלום רב

 בישיבת מליאה מס' 2017004 מיום א' 30/4/2017 התבקשתם לאשר "הצרחת" שטחים במועצת נחל שורק, הצרחה שמיועדת להשארת הקראווילות ביד בנימין, וכפי שאמר יו"ר הוועדה משה קזולה "למבנים האלה יש היתר עד סוף 2017. במבנים האלה יש תלמידי אברכים ואנחנו לא בוחנים מה יש בתוך המבנים האלה, המבנים האלה יש להם פטור, והתב"ע הזו נעשית כדי להסדיר בעת סיומו של הפטור כדי לעשות סדר טוטאלי ולכן אנחנו עושים גם את הסדר, וגם את הבדיקה, ואת הכל בתאום עם המועצה רצים עם התב"ע כדי שנוכל לעשות את ההצרחה וגם לסיים את התנאי הזה שקובע עד 120 יחידות וזה מה שיהיה במקום".

 משום מה היישוב יד בנימין הפך למערב הפרוע של הוועדה, ללא כל קומפילציה בסיסית ונכונה (הקומפילציה הקודמת היתה שקרית), בכל כמה חודשים הנכם מתבקשים, לאשר איזו "הצרחה" או העמסת תושבים נוספים ליד בנימין ומשום מה הנכם מאשרים (קשה לי מאוד להאמין שביישובכם הייתם מאשרים), ללא כל הפעלת שיקול דעת אישי.

 לפני אישור הפרוטוקול, אשמח להעיר מספר הערות ולתת לכם תמונה קצת שונה על יד בנימין ועל היסטוריית התב"עות והתושבים.

 אני קניתי את השטח שלי לפני תכניות פינוי גוש קטיף כשהתב"ע היתה בר/256, תב"ע זו שונתה לתב"ע בר/256/7 בטענה שכל השינויים הם למען מפוני גוש קטיף, בפועל תב"ע זו לא שינתה מאומה למפוני גוש קטיף, מטרתה היחידה והאמתית של שינוי התב"ע היתה תוכנית מיוחדת להשתלטות על שטחי הציבור לטובת "מוסד חינוכי" שבקומבינה מיוחדת קיבל היתר מיוחד ל 120 יח"ד לטובת אברכים בלבד (וכפי שאמר אסקוזידו באותה ישיבה

"8:20 אסקזידו: בכל השטח המופיע חום לבן שאותו קיבל הרב טל ממדינת ישראל, אנחנו מבקשים בניה לתלמידים לאברכים במסגרת המועצה כמו שדיברנו, ללא תוספת יח"ד...

מה זה אברכים ?, אברך זה לעולם מישהו נשוי (אז זה בעצם משפחה), הם נשארים במקום כ 6 שנים והיח"ד שייכים לישיבה כשהם עוזבים.

 31:25 סיכום אסקזידו: אם לא היה פינוי גוש קטיף לא היינו מגיעים עם התוכנית לכאן ולא היינו עושים שום שינוי, נזכור שזה אנשים שנמצאים בקרוונים שהוצבו בגוש קטיף בשנות ה 90 ושיפצו אותם ברמה ירודה ביותר, אנשים שבמקום בית של 200 גרים כיום בבית של 60 מטר, כל יום שהם נמצאים בקראוונים זה סבל אחד גדול וכמה שיותר מהר נעשה להם את הבית זה יהיה יותר טוב.").

 

כשהתחילו עבודות הכשרת השטח לקראווילות ללא התרי בניה הגשתי עתירה בבית המשפט המינהלי בתל אביב ושם הוסכם איתי שלא תיוותר אף קראווילה ביד בנימים וכל הקראווילות קיבלו היתר זמני כחוק.

 משום מה ובניגוד לחוק, חלק מהקראווילות עדיין נמצא ביד בנימין על שטחי ציבור ששייכים לציבור תושבי יד בנימין וניתנו במיוחד באופן זמני למפוני גוש קטיף.

 פניתי למשרד האוצר ולמשרד החקלאות כדי לברר מי מתגורר בקראווילות אלו ומי מקבל את שכר הדירה, משרדים אלו הודיע לי שאין להם מושג...

 לפני כחודשיים החליטה המועצה לפתוח תב"ר לטובת ישיבת תורת החיים לקניית קראווילות אלו שככל הנראה למשרד האוצר נוח למכור אותם למועצת נחל שורק ואתם מתבקשים לתת בסיס למכירה זו (בעקבות התנגדותי, סעיף זה הורד מסדר היום)

 עפ"י התב"ע והפרוטוקול, סופר לכם כי "יד בנימין כיישוב דתי, משופע במבני חינוך אזוריים וארציים, עובדה המחייבת בניה למגורי תלמידים ביישוב"

בפועל יד בנימין הוא יישוב צעיר ורגיל שמשום מה ישיבת תורת החיים שבה לומדים מספר מצומצם של תלמידים (במסגרות שמעל לגיל 18) ובשמם ישיבה זו מנסה להשתלט על כל שטחי הציבור ומבני המועצה.

ביד בנימין מוסדות חינוך כמו בכל יישוב גדול ורגיל, בי"ס יסודי ברויאר 848 תלמידים, בי"ס על יסודי צביה קטיף 421 תלמידים כולל פנימייה, אולפנת טהר 99 תלמידות (בימים אלו נבנה עבורם מבנה), תלמוד תורה יסודי בנים תורת החיים 388 תלמידים, בית ספר יסודי בנות תורת החיים 448 תלמידות, ישיבה קטנה על יסודי תורת החיים 76 תלמידים וישיבה גבוהה תורת החיים עם מספר מצומצם של תלמידים. לכל בתי הספר מבנים חדשים אשר נבנו ע"י משרד החינוך.

 מספר יח"ד הדיור ביד בנימין כולל הדיור המוגן הוא כבר מעל 1000, פי שתיים מהאישור הבסיסי שהיה ל 530 יח"ד, כשהדיור המוגן יאוכלס, אנשים "ידרכו" אחד על השני. ועכשיו הנכם מתבקשים לבצע "הצרחות" ולהשאיר לנו את הקראווילות שמיועדים למשפחות כשלאף אחד לא תהיה אפשרות אכיפה ומעקב על הגרים בהם.

 

אודה לכם מאוד אם תסירו את הסכמתכם לשינוי תב"ע זה.

 

בכבוד רב
איציק בלוי
השחף 4 יד בנימין
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-6/6/2017 17:32 לינק ישיר 


דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-7/6/2017 01:41 לינק ישיר 
זו חליפתי, זו כפרתי


מקוואות נשים וגברים, בית הארחה וגן משחקים שמול בריכת השחיה בתמורה לקראווילות שמול המועצה לישיבת תורת החיים

תוקן על ידי איציק_בלוי ב- 07/06/2017 01:57:27
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-8/6/2017 06:47 לינק ישיר 
פניה לחשב הכללי האחראי על פינוי הקראווילות

בס"ד 7.6.17

 לכבוד
החשב הכללי
רוני חזקיהו

שלום רב

 הנדון: פנוי מבנים יבילים שקיבלו היתר זמני מיד בנימין

 עפ"י הסדר שהוסכם איתי בבית המשפט המינהלי עת"מ 2097/05, בעקבות עתירה שהגשתי נגד העמדת המבנים היבילים למפוני גוש קטיף ביד בנימין, על כל הקראווילות והמבנים היבילים להתפרק ולהתפנות מיד בנימין מיד בסיום השימוש בהם לטובת מפוני גוש קטיף (מצ"ב העתקי ההיתרים הזמניים).

 ב 7.3.17 חברי מועצת נחל שורק היו אמורים להצביע על תב"ר למען ישיבת תורת החיים לקניית 55 קראווילות ע"ס 2,055,375 ₪, לאחר הזהרתי הורד הנושא מסדר היום.

 בישיבת מליאה מס' 2017004 מיום א' 30/4/2017 החליטה הועדה מקומית לתכנון ובניה "שורקות" להפקיד שינוי תב"ע ל"הצרחת" שטחים ביד בנימין

כשמהנדסת הוועדה הגב' אנה קוגן מסבירה "אתם רואים יש פה קו כחול בחלק מהמגרש שהוא מיועד למוסד חינוכי וגם כאן, ומבקשים את האזור הזה של מוסד חינוכי להעביר למגרש שהוא היום מוגדר כמוסד מרכז אזרחי לעשות ביניהם החלפה. למה? מפני שבמגרש הזה היום קיימים מגורונים 32 מגורונים שמשמשים שבעצם בעבר הם קיבלו פטור בהוראת שעה למפונים של גוש קטיף וקיימים בעצם עד היום. מה שבעצם מבוקש שהמגורונים האלה ישמשו לצרכי התלמידים, אברכים שלומדים באזור של המוסד"

וכשיו"ר הוועדה מר משה קוזולה מסביר לנוכחים שהמטרה היא  "למבנים האלה יש היתר עד סוף 2017. במבנים האלה יש תלמידי אברכים ואנחנו לא בוחנים מה יש בתוך המבנים האלה, המבנים האלה יש להם פטור, והתב"ע הזו נעשית כדי להסדיר בעת סיומו של הפטור כדי לעשות סדר טוטאלי ולכן אנחנו עושים גם את הסדר, וגם את הבדיקה, ואת הכל בתאום עם המועצה רצים עם התב"ע כדי שנוכל לעשות את ההצרחה וגם לסיים את התנאי הזה שקובע עד 120 יחידות וזה מה שיהיה במקום"

 דוח חמור של מבקר המדינה 58א קובע שישיבת תורת החיים לא הוכיחה מעולם שהיו לה נכסים בגוש קטיף. לכן עד היום לא נחתם עם ישיבה זו הסכם העתקה לפי סעיף 81 לחוק פינוי גוש קטיף.

 מבדיקה שעשיתי מול משרדך (עפ"י חוק חופש המידע, מצ"ב) נכתב לי שלמשרדך אין מושג מי מאכלס כיום 65 מבנים שבבעלות המדינה ושלמשרדך אין מושג מי גובה ומקבל שכר דירה על מבנים אלו.

 מבדיקה שעשיתי מול משרד החקלאות, נכתב לי שגם למשרדם אין מושג מי מנהל ואחראי על מבנים אלו. לטענתם מינהלת תנופה חוסלה בסוף דצמבר 2015 ועם ישיבת תורת החיים לא נחתם הסכם.

 עפ"י התקנות המיוחדות להיתר הזמני שניתנו למבנים אלו כפי שנקבעו בסעיף 8 (ב) "בתום ארבע שנים מיום מתן הפטור לפי תקנות אלה יפורקו, ייהרסו ויפונו המבנים הזמניים והמבנים החקלאיים שהוקמו והוצבו לפי תקנות אלה בידי המבקש אלא אם כן קיבל בעבורם המבקש היתר לפי פרק ה' לחוק; שר האוצר רשאי להאריך את המועד להריסתו, פירוקו ופינויו של מבנה אשר ניתן לו פטור לפי תקנות אלה עד יום י"ג בטבת התשע"ח ( 31 בדצמבר 2017 ), ובלבד שהתקבל אישור היושב ראש כי המבנה משמש במישרין את מפוני חבל עזה וצפון השומרון בהחלטה מנומקת בכתב

 עפ"י דו"ח ביקורת שעשתה וועדת שורקות (מצ"ב), ביד בנימין 115 יח"ד (קראווילות ומבנים יבילים) אשר משמשות משפחות הקשורות לישיבת תורת החיים (משפחות שאינם ממפוני גוש קטיף), כשרוב יחידות אלו נבנו ע"י המדינה במסגרת ההיתרים הזמניים ואמורים להתפנות מיד בנימין.

 מרשימת ההיתרים אל מול המספר שקיבלתי ממשרדך (עפ"י חוק חופש המידע) 64 מבנים בלבד. יש לי חשש כבד שמשרדך איבד את החשבון ומישהו מנסה להעלים ולהשאיר מבנים שניבנו במסגרת ההיתר ביד בנימין (אודה לך על בדיקת עומק).

 אומנם לכאורה אין קשר בין תביעה שהגשתי בזמן האחרון עפ"י חוק חופש המידע בבית המשפט המינהלי נגד מינהלת תנופה לקבלת ההסכמים שנחתמו עם ישיבת תורת החיים לבין תביעתי לפינוי של הקראווילות מיד בנימין, אבל כדי להציג את ההתנהלות, מצ"ב המסמכים שקיבלתי בעקבות עתירה זו ובהם הסכם שנחתם בין מינהלת תנופה למוא"ז נחל שורק וישיבת תורת החיים (הסכם שנחתם בשבוע האחרון לפני סגירת מינהלת תנופה) ובו החליטה המינהלת להעביר לישיבת תורת החיים 4.4 מיליון ₪ לתכנון וזאת על אף שלא נחתם עם ישיבה זו הסכם 81 כנ"ל, הסכם זה נחתם בהמשך לישיבת מינהלת תנופה על כדאיות ההשקעה בישיבה זו, האם להשקיע 60 מיליון ₪ על שיפוצים (?) או לבנות מבנים חדשים ב 75 מיליון ₪, בישיבה זו הוחלט שעדיף לבנות מבנים חדשים ב 75 מליון ₪ .... (ישיבה תורת החיים שכאמור, לא הוכיחה שהיה לה רכוש בגוש קטיף ולא נחתם איתה הסכם 81).

 לאור כל הנ"ל, אני מתכוון להגיש בג"צ נגד משרדך ואודה לך מאוד אם תוכל לעדכן אותי האם משרדך מתכוון לפנות בזמן הקרוב את כל המבנים שאינם בשימוש מפוני גוש קטיף, או שמבנים אלו נמכרו או עתידים להימכר לישיבת תורת החיים או למועצת נחל שורק ולהישאר ביד בנימין.

 בכבוד רב
ובתודה מראש
איציק בלוי
השחף 4 יד בנימין
054-7602018

 

 

 
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-4/7/2017 17:44 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-24/7/2017 23:12 לינק ישיר 
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > חברה וקהילה > יד בנימין > ראש מועצת נחל שורק או ראש מועצת תורת החיים
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר