בית פורומים חדשות 24

בית ברסלב בנווה שאנן בסכנת סגירה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-23/10/2017 00:22 לינק ישיר 
בית ברסלב בנווה שאנן בסכנת סגירה

שנתיים בלבד לאחר היווסדו, נמצא בית רבינו בנווה שאנן בסכנת סגירה • הסיבה: תכנית פינוי בינוי לטובת פרוייקט נדל"ני ענק • עד כה לא נמצא מקום חלופי
 
שכונת נווה שאנן בחיפה, כשמה כן היא. מקום שקט ושאנן, המכיל בתוכו מגוון רחב של עמך בית ישראל: קהילה חרדית ליטאית לצד קהילת בעלי תשובה ספרדים, קהילות נוספות של דתיים לאומיים ועוד. כמו לשאר המקומות, גם לשם הגיע וזרח אורו של רבינו הקדוש הננמ"ח זיע"א. זעיר פה זעיר שם החלו להתקבץ חסידי ברסלב בשכונת נווה שאנן, לשיעורים משותפים בספרי רבינו, נסיעות למירון בצוותא ועוד, עד שלפני שנתיים, בעשרת ימי תשובה התשע"ו, שכרו מקום בשכונת נווה שאנן וקראו את שמו "בית רבינו נווה שאנן חיפה".
 
מהר מאוד הפך המקום למיני מרכז לחסידי ברסלב שבאיזור. הוכנסו ספרי תורה וספרי ברסלב, נתרם הריהוט וכל שנצרך, מניינים בשבת ובחול החלו לפעול שם תמידים כסדרן, שיעורים, סעודות הילולא, ואף כולל אברכים שהחל לפעול שם מתחילת חורף תשע"ז.
 
בלי עמותה, בלי ספונסרים עשירים, אך ורק עם הבטחת רבינו הקדוש "מה יש לכם לדאוג מאחר שאני הולך לפניכם", החזיקו את עצמם אנ"ש ביחד וכך הצליחו להקים את המקום הנפלא הזה יש מאין. את שכר הדירה שילמו כולם, כל אחד נתן מכספו קצת, וכך את שאר ההוצאות.
 
והתוצאות לא אחרו לבוא, מקורבים חדשים נוספו למעגל הקדושה והמניין התרחב, נשמות חדשות זכו להגיע לציון המצוינת לראש השנה ולהשתתף בקיבוץ הקדוש, אורו של רבינו החל זורח בבירת הצפון הגדולה והמנוכרת לכאורה.
 
הבעל דבר שלא נח ולא שקט ניסה בכל כוחו בדרכים שונות להפריע את העשייה המבורכת אולם חסידי ברסלב המלומדים בניסים המשיכו להתבודד ולהתמודד עם כל המניעות, כל זאת עד לפני כשלשה חודשים, אז הודיעו להם כי לפי סעיף מסויים שנמצא בחוזה השכירות עליהם לפנות את המקום שכן זה נקנה ע"י חברת נדל"ן מקומית לצורך תוכנית "פינוי בינוי".
 
כל החברים נשאו עיניהם לשמים והמשיכו להתפלל למען הצלחת המקום, כאשר הם מוסיפים בהשתדלות ומחפשים ותרים אחר מקום אחר על מנת שהנר של רבינו לא יכבה חלילה באיזורם, תושבי השכונה - גם אלה שאינם נמנים על באי המקום ואפילו כאלה שקצת נחשבו כביכול 'מתנגדים' - נרתמו אף הם לנסות ולעזור ולחפש אולי יש מקום לשכירות - ולעת עתה הישועה לא נראתה באופק.
 
בשבת בראשית האחרונה (תשע"ח), התפללו אנ"ש בשמחה גדולה, רקדו ומחאו כפים והשתדלו שלא להצטער בשבת, אולם מיד לאחר צאת השבת נארזו הספרים, קופלה הפרוכת, פונו הרהיטים והמקום התרוקן. פרוייקט הנדל"ן לא עוצר.
 
חסידי ברסלב בכל הדורות לא אמרו נואש מעולם ולא התייאשו, וכאמונים על דברי רבינו הקדוש בספר המידות "צריך להודיע צערו לרבים, ורבים יבקשו עליו רחמים", החליטו כעת לפנות לכל אנ"ש די בכל אתר ואתר, בארץ ובעולם, לבקש עליהם רחמים עד ימצאו מקום לה' משכנות לאביר יעקב, ויזכו להפיץ את אורו של רבינו הקדוש ביתר שאת וביתר עוז אמן.
 
לפרטים / סיוע: תומר: 052-8649039 - יוסף:  052-7453077 - יעקב: 058-7669465.

_________________

סוכנות הידיעות "חדשות 24" מפעילה פורטל קולי הפעיל 24 שעות ביממה, ל"עדכוני חדשות" המתעדכן און ליין ומציג מבזקים, סקופים, חשיפות, מידע ושידורים חיים ממוקדי ההתרחשויות. לצד ראיונות ושיחות תוכן בנושאים חדשותיים מגוונים עם אישי ציבור אנשי תקשורת ופוליטיקה, ללא נקיטת צד או עמדה.

הפורטל הקולי של "חדשות 24": 1900-50-2424
דווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > חדשות 24 > בית ברסלב בנווה שאנן בסכנת סגירה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר