בית פורומים בחדרי חרדים

#me too - השתיקה הרועמת בציבור החרדי

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-6/2/2018 08:17 לינק ישיר 
#me too - השתיקה הרועמת בציבור החרדי

www.haaretz.co.il/opinions/1.4622637 "ההוא שפגע בי מינית כמה פעמים בגיל 11 היה איש חרדי נשוי. הייתי לבושה בצניעות רבה ביותר. אחרי בת המצווה שלי ביקרתי אצלם בשבת, הוא ביקש מאשתו שתלך לישון ותשאיר אותי אתו. היא צעקה, 'היא בת מצוה! אתה כבר לא יכול לגעת בה!'. ולמה אי אפשר לספר ולהתלונן? בנות בכיתה ט' בבית יעקב יכולות לענות על כך. המחנכת סיפרה להן על תלמידה שהותקפה ברחוב ונשארה בבית במשך כמה ימים כדי להתאושש. היא נסעה לבקר אותה ואמרה לה 'זו אשמתך!'. התלמידה התגוננה, היא הרי שומרת על כללי התקנון ולובשת גרביונים עבים במיוחד. ענתה לה המורה: 'כן, אבל יש בך משהו'". כך כותבת לי רחלי באס, חרדית נשואה, אם לשלושה, מטפלת רגשית ומסייעת לנפגעות תקיפה מינית. לא כולם אמיצים כמו רחלי, שהסכימה לחשוף את סיפורה הקשה. נשים שפניתי אליהן וידעתי שנפגעו אמרו, שעדיף לשתוק, שהן אינן מוכנות נפשית לחשיפה. אבל הנה כמה סיפורים וציטוטים אמיתיים — בחלקם שונו הפרטים המזהים, לבקשת הקורבנות ולשמירה על פרטיותם וביטחונם — כתשובה למאמר של ישראל כהן ("הארץ" 13.11), המכחיש את העוולות, התקיפות וההטרדות המיניות בחברה החרדית ומאדיר את מדיניות ההפרדה כמונעת תופעות כאלה. "אני זוכר את המלמד שלי בכיתה ה' מקדם אותי כל בוקר בברכה ומכניס את ידיו הקפואות לתוך הסוודר שלי וממשש אותי, מצמיד אותי אליו" (י', בוגר תלמוד תורה וישיבות). "ישבתי עם לקוח חסידי מבוגר, שהזמין אותי לייעץ לו על עיצוב פנים לחנות חדשה. הוא בחן אותי עמוקות והחל לשאול שאלות, הוא פירש לא נכון את הנחמדות שלי: את חושבת שאני יפה? נכון היית רוצה להיות אתי? חייכתי כמו סתומה והסמקתי. מיותר לציין שלא קיבלתי את העבודה ולא טרחתי לבקש הסברים. כשבעלי ניסה להבין למה, הסברתי לו שהמחיר שהצעתי היה לו יקר" (ר', אדריכלית). "התחלתי לעבוד במפעל חסד חרדי. הבוס שלי שם עלי עין מההתחלה, הוא החל לבקש ממני עזרה בכל מיני תחומים, יוצר סיטואציות מלאכותיות כדי לשהות אתי. כששמעתי אותו מתנשף בטלפון בשיחת עבודה שניהלנו, קפאתי, לא נעניתי לו, ושילמתי בכמה שנים של אי קידום ומשכורת מינימום" (ג"ר). "אתמול היתה לי שיחה עם אחותי הקטנה. היא סיפרה לי על אונס שעברה חברה שלה. גבר חרדי גרר אותה מאחורי משאית ואנס אותה, והיא לא העזה לצעוק כי לא ידעה מה בדיוק קורה לה, מה הוא עושה, ובעיקר פחדה שאם תצעק יבואו עוד אנשים ו'יראו לה'... היא לא ידעה מה לצעוק. איך בת סמינר תמימה יכולה להתמודד עם משהו שאין לו שם? אחותי סיפרה לי על עוד מקרים של הטרדות, גברים שחשפו את עצמם מול בנות, שלא ידעו מה הוא עושה ולמה, ומה לעשות עם זה" (נטלי רוזנבלום). "חוויתי פגיעה מינית במשפחה, שנמשכה שנים עקב הרגל השתיקה והתעלמות המשפחה מסימנים ברורים. כששמעתי באחרונה על פגיעות נוספות מאותו אדם, פניתי למשטרה. רבנים פסקו למתלוננות להעיד, אבל אחר כך חזרו בהם, כדי שלא יישב בכלא זמן רב מדי. מתלוננות הוטרדו. הושוויתי לנאצית ולדאעש, וחלק מהמשפחה לא מדברים אתי עד היום. בתחילת דרכי בשוק העבודה הוטרדתי מינית פעמים רבות במקומות עבודה חרדיים. ברחתי ברגע האחרון מתקיפה של מייסד ארגוני חסד גדולים בירושלים, שלאחר מעשה אמר שזאת אשמתי כי סידרתי את שיערי לפני צאתי מהעבודה" (שפרה מבני ברק, בוגרת סמינר). בקבוצת הפייסבוק שאני מנהלת, "פמיניזם חרדי", המאמר של כהן עורר סערה. "יש הרבה סיבות לכך שנשים חרדיות לא השתתפו בקמפיין MeToo. לא בגלל מה שכהן כותב ולא מפני שהחברה בהפרדה עוזרת למניעת הטרדות ותקיפות מיניות. המאמר מקומם ומכעיס בעיקר מפני שהתקשורת החרדית בכלל לא מדווחת על הקמפיין ולא מאפשרת את הבמה שהתקשורת החילונית נתנה למתלוננות. אם משהו יביא את המבול של MeToo החרדי, וזה יהיה מבול של מי שופכין, זה יהיה מאמרים כמו של כהן" (א"ר). "האיש שבתמונה הוא ת"ג (צורפה תמונה וצונזר השם, א"ש), תושב מנצ'סטר עיר מגורי. הוא בכלא על פגיעות מיניות חמורות בקטינות. כשנה לפני שנעצר הייתי במשרדו לראיון עבודה. הוא טרח להדגיש, שהביא את הבת שלו למשרד כדי למנוע חשש של ייחוד" (רחלי באס). "עיזבו את ההדרה שכהן מייפה כל כך במאמר. איפה מרכיב הנפגעים, בעיקר בקרב בחורי הישיבות, למרות ואולי אפילו בגלל ההפרדה?" (חוי בלושטיין, מדריכת כלות ומדריכה לחיי אישות). כל אלה הם חלק מזערי מקולות אותנטיים מן השטח. כל הציטוטים הללו לא הובאו כדי להוכיח עד כמה הציבור החרדי חולה, שכן קמפיין MeToo העולמי חושף תחלואה אנושית חוצת תרבויות, השקפות ומעמדות. הסיפורים והציטוטים הללו מובאים כדי ששרהל'ה ויהודה וחיימק'ה ומנוחה ואיתמר וישראל מאיר ושירה וברכה ירגישו שהם לא לבד ואינם אשמים. בשנים האחרונות החלו לפעול ארגונים בתוך הקהילה החרדית, המביאים את קולם של הנפגעים והנפגעות לתודעה הציבורית, והם עושים עבודה מבורכת. בתקשורת החרדית (הדיגיטלית בלבד) החלו לעסוק בנושא, אך השתיקה הרועמת, הפחד, המבוכה והאשמה מהדהדים ונוכחים. אותם צריך לעצור, ואת מכחישי הכאב והסבל של הקורבנות. הכותבת היא מייסדת ומנכ"לית שותפה בתנועת "נבחרות", נשים חרדיות לייצוג שוויון וקול

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/2/2018 16:16 לינק ישיר 

לא לשכוח את הצד השני, עלילות שוא.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/2/2018 12:10 לינק ישיר 

יוחנןש כתב:
בדיוק להיפך, היום הנערות החילוניות בגיל 13-18, חזותן מוכיחה עליהן מה הן רוצות ומה הן מבקשות, בדיוק כמו עמיתותיהן לתועבה - בנות 18 ומעלה. 
הן חושפות מה שהן מתאוות והן קורצות, והן גם קושרות קשרי מעשים אסורים (על פי תורה) בגילים הנ"ל, מה שכנראה לא היה בעבר.
גם לפי החוק, בשנים האחרונות תוקן שהן רשאיות למשל, לחתום על ניתוח לשינויי גוף כאלה ואחרים (שבדרך כלל גם כן קשור לכל הנ"ל - לרצון לבלוט ולהבליט תרתי משמע, לרצון למשוך ולעורר). וכל זה מפני שה'מומחים' החילונים כבר הבינו שהן מספיק בשלות בגיל הזה להחליט 'על גופן' לכאן ולכאן.
כך שאפקט הגיל הוא דווקא עניין הפוך, שברבות השנים זה פוחת והולך.

ממש לא נכון,

הן מסכנות מהתשקורת שהן צורכות,

רק בגיל מבוגר חלק גדול מהן מבינות שהן מכשיר בידי הסמול התקשורתני,

ואז הן מתקרבות ליהדות.

יישמע לכם מוזר,

אבל הבנות החילוניות היום הרבה יותר צנועות מה שהיו החילוניות לפני שני עשורים,

כי "החילוניות" האחרות מונעות מהן ללכת בצורה פרוצה,

הן מבינות שבחורה בת 16 שהולכת בצורה פרוצה,

לרוב איננה מבינה את המשמעות של הבגדים שהיא לובשת,

והן מעירות להן בצורה שאף חרדי פרומר לא מסוגל להבין.

מניסיון של עשרות שנים,

התרופה לבעיות הצניעות של החילונים זה רק "קידוש השם",

עוד שיעור תורה ועוד חרדי שמקדש שם שמים בהליכותיו.

ולכן החילונים הסמולנים דוחפים נשים לכל תפקיד בצבא כדי לעצור את הדתיים בצבא.

לשמחתנו בגלל "התגובה המאופקת" של הציבור הסרוג, התופעה הזו נבלמה !

לו הם היו נלחמים בה התופעה הייתה מתפשטת,

מי שמפיץ פריצות זה מי שח"ו מחלל שם שמיים
, ממש כך,גם אם הוא מדבר כל היום על צניעות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/2/2018 11:55 לינק ישיר 

יוחנןש כתב:
בדיוק להיפך, היום הנערות החילוניות בגיל 13-18, חזותן מוכיחה עליהן מה הן רוצות ומה הן מבקשות, בדיוק כמו עמיתותיהן לתועבה - בנות 18 ומעלה. 
הן חושפות מה שהן מתאוות והן קורצות, והן גם קושרות קשרי מעשים אסורים (על פי תורה) בגילים הנ"ל, מה שכנראה לא היה בעבר.
גם לפי החוק, בשנים האחרונות תוקן שהן רשאיות למשל, לחתום על ניתוח לשינויי גוף כאלה ואחרים (שבדרך כלל גם כן קשור לכל הנ"ל - לרצון לבלוט ולהבליט תרתי משמע, לרצון למשוך ולעורר). וכל זה מפני שה'מומחים' החילונים כבר הבינו שהן מספיק בשלות בגיל הזה להחליט 'על גופן' לכאן ולכאן.

בס"ד

בדיוק. חזותן, ותו לא!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/2/2018 11:09 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/2/2018 09:54 לינק ישיר 

יוחנןש כתב:
חז"ל מכריעים בכל המבוכה במשפט קצר: פיתוי קטנה - אונס. כלומר המפתה את הקטנה והיא התפתתה, דינו כ'אונס' לכל דבר.
אם כי יש לסייג בין 'קטנה' הלכתית (עד גיל 12 לערך) לבין 'קטינה' חוקית שזה בגיל יותר מבוגר, ולפי ההלכה הנצחית דינה כבוגרת וגדולה לכל דבר. ולכן אם נערה בן 14 למשל התפתתה כבר אין דינו כאונס אלא כפיתוי.

בס"ד

ראשית אביא ציטוט מהדף היומי  משבוע שעבר, ואז אגיב.

דף כח עמוד ב
* לאורך כל העמוד, הגמרא מפרטת תרופות למחלות שונות (חולי בפי הטבעת, כאבי אוזניים ועיניים).
* המהרש"ל כתב: "יש חרם הקדמונים שאין לסמוך על רפואות התלמוד, כדי שלא להוציא לעז על חכמים הקדמונים, ולא ידעו שיש שינוי במקומות, וכ"ש בזמנים, שהדורות פוחתים והולכים, ואם הראשונים כענקים, אנו כיתושין".

אז המהרש"ל בעצם אומר שמה שהיה פעם, לא חייב להיות היום מכיוון שהדורות פוחתים. אז היום נערה בת 12-18 [לפחות] זה לא מה שהיה פעם, שהיו מתחתנים מוקדם וכו'.

וכן יש את דינא דמלכותא דינא לגבי דברים המועילים [ולא על מוכסים גזלנים וכו'] , אז גם היום עד גיל 18 לפחות נערה היא קטינה לכל דבר ועניין.

וכן כשאנשים מן היישוב [ולא רב אחד, אלא רק אנשים שלא מבינים]  אומרים לי לגבי השיטה שפיתחתי, ש"יגידו התיקון הכללי" או "מוסר", מה לעשות, צריך עזרים היום שלא היו פעם [ולא בטוח שלא היו, או שלא היו צריכים].

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/2/2018 08:24 לינק ישיר 

חז"ל מכריעים בכל המבוכה במשפט קצר: פיתוי קטנה - אונס. כלומר המפתה את הקטנה והיא התפתתה, דינו כ'אונס' לכל דבר.
אם כי יש לסייג בין 'קטנה' הלכתית (עד גיל 12 לערך) לבין 'קטינה' חוקית שזה בגיל יותר מבוגר, ולפי ההלכה הנצחית דינה כבוגרת וגדולה לכל דבר. ולכן אם נערה בן 14 למשל התפתתה כבר אין דינו כאונס אלא כפיתוי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/2/2018 03:28 לינק ישיר 

ולשרה_בן כתב:

כשהבת שלך בת ה 6 תבוא הביתה ותספר שגבר שלח לה ידיים האם גם תטען שהיא אשמה?
יש לך מושג איזה נזק נפשי נגרם לילדים או לנשים שגבר פגע בהם מינית?
אתה מנסה לומר כאילו שליחת ידים לגופו של מישהו אחר זה לא כל כך חמור.
אתה נראה לי אדם נטול רגשות, עדיף שתקרא קצת על הנושא לפני שאתה מביע את דעתך.
עצוב ומסוכן שיש אנשים החושבים כמוך.

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי ולשרה_בן ב- 13/02/2018 15:26:25

כשקראתי את הדברים שלך - ישבתי ודמיינתי לעצמי - מה אחשוב אם הבת שלי (או סתם ילדה) תבוא עם תלונות כאלה.

והגעתי למסקנה שאמנם אאמין לה.

למה בעצם?

לא בגלל שאין מצב שילדה אשמה, אלא כי אם ילדה - שאינה ידועה כערמומית או משהו - מגיעה להתלונן -
זה מעיד שזה היה באמת שלא לרצונה.
מדוע היא מתלוננת? כי מישהו נטפל אליה שלא לרצונה.

אבל!

אם לא אשמע את הסיפור ממנה, אלא עדות שכך וכך נראו דברים - אין זה בהכרח שזה לא לרצונה.
אולי באמת מישהו נטפל אליה והיא התביישה/פחדה לספר, נכון, זאת אפשרות אחת,
אבל אולי לא, אולי היא נתפתתה ורצתה בכך, ואולי אולי אפילו פיתתה.

תראה, בספר בן סירא (הגמ' מביאה את זה בתחילה בביקורתיות, ולאחמ"כ מאשרת את האמרה הזו) - כך נאמר:

"בת לאביה מטמונת שוא מפחדה לא יישן בלילה בקטנותה שמא תתפתה בנערותה שמא תזנה בגרה שמא לא תינשא נישאת שמא לא יהיו לה בנים הזקינה שמא תעשה כשפים"

זה שקטנה עלולה להתפתות - הדברים ברורים כשמש, צריך להיות עיוור בשביל לטעון שלילדות אין רצון להתבלט,
למשוך תשומת לב ויחס, ויותר מכך. כולנו מבינים זאת היטב היטב.

בקשר למה שאמרתי שילדה עשויה גם לפתות, יש לי אמנם הרהורים שניים על כך.
אין ספק שזה הרבה יותר נדיר, צריך בשביל זה עזות מסויימת -
א) הן מצד שהיא קטנה והוא גדול. ב) והן מצד שהיא הבת והוא הבן.

שני הגורמים האלה היו בעבר כמעט מוחלטים, קטנים לא היו מעיזים פניהם בפני גדולים, ונשים היו פחות מעיזות בפני גברים.

אך דווקא כיון שאין ויכוח על כך שדורינו שונה,
וקטנים הרבה יותר מעיזים פניהם בפני גדולים,
ונשים הרבה יותר בוטחות בפני הגברים -
לכן לי נראה בסברה שייתכנו מצבים - אמנם נדירים - שגם ילדה תבוא לידי פיתוי של מבוגר.

מצד שני - אצל המיינסטרים החרדי - דיי נשמרו היחסים החברתיים בסגנון של פעם,
אז באמת קשה לדמיין קונסטלציה כזאת בציבור חרדי נורמלי.

לסיכום:
- מבוגר עשוי להטפל לקטנה או קטן שלא לרצונם - פשוט וברור.
- קטנה או קטן עשויים להתפתות למבוגר לרצונם - פשוט וברור.
- קטנה המפתה גדול - נשמע לי רחוק אך לא משולל לגמרי, קטן המפתה גדול - מסתבר עוד יותר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/2/2018 10:28 לינק ישיר 

ולשרה_בן כתב:

בציבור החרדי יש נטיה להאשים את הקורבן.
יש המון סיפורים על נשים שהלכו להתלונן לרבנים או בנות ובנים שהתלוננו למנהל והטיפו להם מוסר על כל שהם גרמו לגבר לחטוא.
הגיע הזמן להפסיק לטאטא את הסוטים מתחת לשטיח.

בפרשת הפדופיליה בנחלאות בירושלים!!
הורה רב השכונה לפנות למשטרה !!
והתברר שהנאשם המרכזי בפרשה התעלל בילדים בשכונה אחרת ובמקום שמשפחות של הילדים שהוא התעלל בהם !!
יפנו למשטרה העסקנים השתיקו את הפרשה !
והורו לפושע לעזוב את השכונה !!
היום הפושע יושב בכלא !!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/2/2018 09:43 לינק ישיר 

בס''ד
ברוקלינאי. ניסיתי לשלוח לך משהו באישי, אבל אלי יש באג

נשלח מהאנדרואיד שלי

הידעת?! אין דבר כזה "עם פלסטיני" !

ארץ ישראל היא מדהימה, אבל א- פאקאקטע מדינה  

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/2/2018 09:32 לינק ישיר 

ברוקלינאי כתב:
אני רוצה לסייג את דבריי.  במקרה של פדופיליה מצווה לפרסם (אחרי שיודעים בוודאות כמובן)

אינני רואה כל הבדל הנגזר מ"טעמו האישי" של בעל העבירה.

בין אם זה כלפי נשים, ילדים, או גברים אחרים - המדדים זהים.

עד כמה הוא אלים, עד כמה מתמיד במעשיו, וכדו'

צריך להיזהר שהאהבה והדאגה שלנו לילדים לא תעוור אותנו מהתנהלות מושכלת ומחושבת, וממשפט צדק.

אתה משווה גבר שזרק משפט לאשה לבין פדופיל?
הפמניסטיות הכניסו הכל לסל אחד מתוך מחשבה שזה ישרת את האינטרסים שלהן להרוס חיים של גברים בגלל טעות בודדת. הסיבה שכתבתי הסתייגות על פדופיליה היא מפני שזה ממש דיני נפשות. לא ענין של עונש כמו השיימינג (20 שנה אחרי.. או אחרי שהאיש נפטר) אלא פשוט להזהיר מסכנה.  אני יודע על אחד שתקף הרבה ילדים ונערים לפני 25 שנה ואנשים השתיקו את זה ולא נידו אותו. בין הקרבנות שלו היה בחור אחד שהתאבד אני הכרתי אותו.
כיום הוא שינה את דרכו סביר להניח שעשה תשובה אמנם את זה רק בורא עולם יודע. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/2/2018 04:58 לינק ישיר 

ברוקלינאי כתב:

עובדתי כתב:
כרגיל לילדים בריאים בנפשם אין יצרים מיניים (עד גיל ההתבגרות).

ההתבגרות היא הבשלות להולדה, הפוריות, אך התשוקה קיימת עוד קודם.

אף פעם לא יצא לך לראות ילדים וילדות צעירים המבקשים קרבה? זה טבעי.

סלח לי, אבל נראה לי שבלבלו אותך לגמרי, המציאות היא ברורה כל כך.

מי שחושב שילדים מפתים מבוגרים, משהו לא בסדר איתו.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/2/2018 00:50 לינק ישיר 

מקביסט כתב:

נ.ב. מה ומי זה "אצלכם"?

"אצלכם" זה הורים לילדים, אחים ואחיות לילדים, מחנכים לילדים, או כל מי שמכיר ילדים בכלל...

מודה ומתוודה - אין לי ילדים, אך אני חושב שיש לי מינימום היגיון,
אם הורים ומחנכים יעדכנו אותי מניסיונם במשהו שאני לא יודע - אכפוף את הראש ואקשיב להם.

עד כמה שידוע לי - לילדים בריאים בנפשם יש תשוקה ויש יצר.

בחייך מקביסט, מה גורם לך להתקומם נגד ההיגיון הפשוט הזה?

לא קראתי להזניח אף ילד, ולא קראתי להטיל עליו את כל האשמה, רק להכניס דברים לפרופורציות.

בס"ד
ראשית כל, אני מאחל לך כמה שיותר מהר מתוך בריאות ונחת ילדים טובים שהולכים בדרך ה'.
שנית. אם אתה רוצה, יש לי סגולה בדוקה עלי, שאחרי זה נולדו לי 5 מליארד דולאר [כל ילד הוא מליארד לפחות]. פרטים באישי.
שלישית. ניקך מעיד עליך שאתה מברוקלין. מכיר את שניצי בפלטבוש? אולי אוכל להסביר לך דרך משל דרך השניצליה שלו.

אמנם הלשון שלי הטעתה... אינני נשוי וערירי, אלא רווק מתבגר מעט...
זה לא מונע ממני לקבל את איחוליך לילדים בריאים וטובים... תודה.

עדיין אני חושב שיש לי היכרות מסויימת עם ילדים, בנוסף לכך שגדלתי עם ילדים בת"ת ועם אחים בבית -
גם עבדתי כמה שנים - נקרא לזה "סוג של מדריך" עם ילדי בית ספר.
אהבתי אותם כנפשי.

היו ילדים טובים כמו מלאכים, היו קשים יותר, והיו קשים מאוד (:

בכל אופן אני יכול להודיע לך חגיגית שילדים הם בני אדם...
אומרים שאין להם יצר טוב... זה דבר שיותר התקשיתי לראות, כי היו כאלה שהיו טובים כל כך...
אך על כך שיש להם "יצרי מעללי איש" - אני יכול לחתום בשתי ידיים (:

אז למה פתאום בנשא הזה אנשים חושבים שאין להם תשוקות?... לא מצאתי שום שום בסיס מדעי-מציאותי לכך.

בקשר לברוקלין - כמו שכבר הבהרתי פעם בפורום -
ביליתי שם אמנם תקופה מחיי, אך כשחזרתי הפורום כבר לא אפשר לי לשנות את הניק...
בכל אופן - פחות הייתי איש של מסעדות... "כושר דילייט" עוד שם?

תוקן על ידי ברוקלינאי ב- 15/02/2018 00:55:44

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/2/2018 00:26 לינק ישיר 

ירון777 כתב:
אני רוצה לסייג את דבריי.  במקרה של פדופיליה מצווה לפרסם (אחרי שיודעים בוודאות כמובן)

אינני רואה כל הבדל הנגזר מ"טעמו האישי" של בעל העבירה.

בין אם זה כלפי נשים, ילדים, או גברים אחרים - המדדים זהים.

עד כמה הוא אלים, עד כמה מתמיד במעשיו, וכדו'

צריך להיזהר שהאהבה והדאגה שלנו לילדים לא תעוור אותנו מהתנהלות מושכלת ומחושבת, וממשפט צדק.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/2/2018 00:03 לינק ישיר 

עובדתי כתב:
כרגיל לילדים בריאים בנפשם אין יצרים מיניים (עד גיל ההתבגרות).

ההתבגרות היא הבשלות להולדה, הפוריות, אך התשוקה קיימת עוד קודם.

אף פעם לא יצא לך לראות ילדים וילדות צעירים המבקשים קרבה? זה טבעי.

סלח לי, אבל נראה לי שבלבלו אותך לגמרי, המציאות היא ברורה כל כך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/2/2018 21:00 לינק ישיר 

בס''ד
סיכום ביניים שלי, לפי הלך הרוח בפורום בכלל בזמן האחרון, וכאן ועכשיו באשכול הזה.
יש את הקיצוניות של העולם בmetoo, ויש את הקיצוניות הנוצרית המטורפת, של לטאטא את הליכלוך מתחת לשטיח. ולא מכבסים את הכביסה בחוץ.
מה עדיף? ראו ברמב''ם.

נשלח מהאנדרואיד שלי

הידעת?! אין דבר כזה "עם פלסטיני" !

ארץ ישראל היא מדהימה, אבל א- פאקאקטע מדינה  

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > #me too - השתיקה הרועמת בציבור החרדי
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 5 לדף הבא סך הכל 5 דפים.