בית פורומים כשרות

הסכנה שבכשרות צהר והנזק שנגרם לצרכי הכשרות  

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-27/2/2019 16:34 לינק ישיר 
הסכנה שבכשרות צהר והנזק שנגרם לצרכי הכשרות  

פחות משלושה חודשים אחרי שהרבנות הסירה את תעודת הכשרות משווארמה בבאר שבע, זכה הדוכן לתעודה מטעם 'צהר פיקוח מזון'.
לפני כחודשיים וחצי, הסירה הרבנות את הכשרות מחנות השווארמה ג'ירוס בתחנה המרכזית בבאר שבע. הסיבה הרשמית "הפרה חמורה של נהלי הכשרות". בפועל נמצא בביקורת של המשגיחים שומן כבש לא מוכר ולא מסומן (כלומר בלי הכשר) ובעל הבית לא ידע להסביר איך הגיע השומן לחנות שלו, ולגלגל השווארמה.
פחות מחודשיים לאחר שנתפסו עם טריפות בשווארמה, דוכן השווארמה כבר מתהדר בתעודה מטעם 'צהר פיקוח מזון', וזאת למרות שבעבר התבטאו ראשי מערך הכשרות של צהר, כי לא ייכנסו במקומה של הרבנות במקום של שלילת תעודה בשל בעיות כשרות.
"אנחנו לא רוצים לקחת לרבנות, אנחנו רוצים להוסיף עוד עסקים שלא היו כשרים עד היום. אני לא מיתמם, ומן הסתם יהיה מי שיעבור אלינו, אבל מבחננו לא יהיה בכך ש'נחטוף' לאחרים את פרנסתם או כשרותם, אלא בזה שנרבה כשרות בישראל", אמר הרב רפי פוירשטיין בהשקת מערך הכשרות של צהר.מארגון צהר נמסר בתגובה: "אנו לא נוהגים לדבר על הלקוחות שלנו בתקשורת בטח לא על העבר שלהם, רק נבהיר שהעסק הזה כמו כל מאות העסקים המפוקחים על ידי כשרות צהר כיום, נהנים מכשרות אפקטיבית תחת תנאי כשרות קפדניים".
מהרבנות הראשית נמסר: "מקרה זה מראה את המכשול הגדול של פתיחת הכשרות וכניסת גופי כשרות פרטיים ללא כשרות ופיקוח הרבנות המקומית שלהם יש את הכלים היכולות והסמכויות להעניק כשרות ולפקח כי המקום כשר. הרבנות המקומית מוצאת טריפות בבית העסק ומורידה כשרות, ולאחר מכן נכנס גוף כשרות פרטי המטעה את הציבור בהצגת המקום כמושגח."
ממרכז ליב"ה נמסר: "המקרה החמור הזה שוב מוכיח עד כמה מסוכנת הכשרות הפיראטית. הציבור שוב נוכח לדעת שכל דיבורי צהר על כך שלא באו לפגוע בכשרות הרבנות הם הטעייה ושהם לא יבחלו בשום הזדמנות לפגוע במעמד הרבנות הראשית שהקים  הזדמנות לפגוע במעמד הרבנות הראשית שהקים הרב קוק זצ"ל ובזה לחבור לאויבי היהדות במדינה דוגמת הרפורמים. ידע הציבור ויזהר מלסמוך על כשרות צהר שהיא פיראטית וללא סטנדרטים של בקרה ופיקוח, ויאכל רק במקום המושגח כראוי על ידי הרבנות המקומית."נשלח מהאנדרואיד שלי
דווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > כשרות > הסכנה שבכשרות צהר והנזק שנגרם לצרכי הכשרות  
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר