בית פורומים בחדרי חרדים

שפטל: "נפלו המסיכות מפניו של מנדלבליט, שהכשיר שרץ ופסל אדם ראוי"

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-7/3/2019 17:54 לינק ישיר 
שפטל: "נפלו המסיכות מפניו של מנדלבליט, שהכשיר שרץ ופסל אדם ראוי"

עורך הדין התייחס למסקנות ועדת הבחירות המרכזית בתוכניתו ב-103FM, שהחליטה בניגוד סימטרי להמלצות היועמ"ש: "במקום להטיל מימיו בבריכה - עשה זאת מהמקפצה"

מסקנות ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-21, שפירסמה את החלטותיה ופסלה את רשימת בל"ד לכנסת בבחירות הקרובות, ולעומת זאת הכשירה את מועמדותו של ד"ר מיכאל בן ארי, זאת בניגוד להמלצתו של היועמ"ש, אביחי מנדלבליט שהמליץ לעשות ההפך - להכשיר את בל"ד ולפסול את בן ארי. עו"ד יורם שפטל התייחס לכך היום (חמישי) בתוכניתו ב-103FM: "השבוע התגלה לגמרי פרצופו האמיתי של היועמ"ש, הלא הוא מנדלבליט, שהסיר לגמרי את המסיכות, במקום להטיל את מימיו בבריכה, עשה את זה מהמקפצה, ולמה אני מתכוון? השבוע ראינו מופע אימים, אין דרך אחרת להגדיר אותו, של היועמ"ש בוועדת הבחירות של הכנסת".

"מצד אחד, הוא הכשיר את בל"ד, וכמובן כל רשימה ערבית אחרת, ואילו לעומת זאת, הוא פסל את מיכאל בן ארי מלרוץ לכנסת. עכשיו תראו מה קורה כאן. חוק יסוד הכנסת, סעיף 7א' קובע כי רשימה שפועלת נגד קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית, בין ישירות ובין אפילו ברמז ובעקיפין, תהיה פסולה מלרוץ לכנסת", תקף שפטל, והמשיך על המפלגה הערבית: "עכשיו, כל המהות של כנופיית בל"ד, כמו יתר הכנופיות האנטישמיות שרצות בבחירות לכנסת, המהות המרכזית והחשובה ביותר של פעילותם הפוליטית, זה חתירה נגד קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית. הם מצהירים על כך בגלוי ללא הרף, כבר בערך 20 שנה ומעלה".

שפטל לא פסח גם על המתמודד מרשימת חד"ש-תע"ל לכנסת: "אז בא היועץ המשפטי ואומר 'לא הונחו בפניי מספיק ראיות'. ולגבי עופר כסיף - בסך הכל הוא היה צריך לעיין בראיון שהוא נתן ל"ארץ" בעבר. תראו איזה שרץ מנדלבליט מכשיר, כאשר הוא פוסל יהודי ציוני, פטריוט ולאומי, מכל היבט שלו. תשעה ילדים, כולם היו חיילים קרביים, כל חייו למען עם ישראל. אבל עופר כסיף, שאומר חלאה ניאו-נאצית, ועל יהודים שעולים להר הבית סרטן עם גרורות, ומירי רגב היא זוהמה, ונתניהו רב מרצחים, ושאביב כוכבי הוא פושע מלחמה, שישראל מבצעת בפלסטינים רצח עם זוחל".

"מנדלבליט אומר שלא הובאו בפניו ראיות. הרי הם הגישו הצעת חוק בכנסת, הצעת חוקה שבה במפורש מתבטלת קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית. כלומר ישראל תהיה מדינת כל לאומיה ולא יהודית. ח"כ טיבי אומר רעל אנטי ציוני, ואמר את זה מעל דוכן הכנסת והיא שייכת לעם היהודי כולו".

"ליועץ המשפטי אין בעיה עם זה, זה בסדר", הוסיף עורך הדין, "אבל ד"ר מיכאל בן ארי מדבר 40 דקות, וממנו הוציאו את המשפט שהערבים הם אומה רצחנית. הוא במפורש מדבר על הערבים שקמים להחריב את מדינת ישראל. על כך הוא מדבר. זה ההקשר האחד. הוא אומר שלא ייכון שלום בלי תיקון הנכבה. אמירה ברורה להשמדתה של מדינת ישראל, באמצעות הכנסת 5 מיליון ערבים לתוך הקו הירוק. בכך הוא לא מסיים את דעתו. הציונות היא קולוניאליסטית. הציונות היא תנועה לאומנית. לכן, מה המסקנות שלו? יש לבטל לגמרי את חוק השבות ואת מדינת ישראל".

המגיש אמר עוד: "אפילו אם הדברים לא היו הוצאת דברים מהקשרם, עדיין צודק בן ארי בהגדרה הזאת. אבל זה לא מטריד את מנדלבליט. מה שמטריד אותו זאת האמירה של ד"ר בן ארי, כדי להשפיע על בג"ץ, שידון בשבוע הבא בעתירות. הוא מדליף שבוחנים לפתוח בחקירה פלילית. חאג' אמין אל חוסייני, גנרל ה-SS שקיבל דרגות מהימלר, אמר על האיסלאם והנאציזם להיטלר: "יש דימיון רב בין הנאציזם לאיסלאם. הנאציזם עם הבולשביזם הן תנועות הרצח הגדולות ביותר בהיסטוריה. לגמרי לא במקרה החג המשותף שלהם הוא ה-1 במאי, והדגל שלהם אדום. כל אחד טוען שהוא סוציאליסט. ברגע שהוא אמר את זה, מה יש יותר רצחני מאשר הנאציזם?".

"זה היה שבוע טוב ליהודים, כי נחשף הפרצוף של מנדלבליט", סיכם שפטל, "אכיפת חוק בררנית זה כבר ביטוי שלא עובר חמישה אחוז מהמשמעות של עיוות הדין המחריד שבן הכשרת השרץ המזוהם בל"ד, ואי נקיפת אצבע נגד עופר כסיף, אבל לשלוח ציפורניים לצווארו של ד"ר בן ארי".

להאזנהדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-7/3/2019 20:40 לינק ישיר 

לא יודע אם זה שבוע טוב ליהודים, אבל זה בהחלט שבוע טוב לביבי, וכידוע ביבי טוב ליהודיםדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-8/3/2019 01:45 לינק ישיר 

אני מוצא קוים מקבילים בהתנהגותו של מנדלבליט בין פסילת בן ארי, ובין כתבי האישום לביבי

אפשר להבין את הצעד של פסילת בן ארי, לפי החוק היבש החדש, אבל הטענה היא על ההפליה נגדו ואי פסילת מועמדים פלסטינים

אותו דבר עם ביבי, אם ללכת לפי החוק היבש יש להעמידו לדין, אבל איפה לפיד? איפה עוד עשרות חברי כנסת שעברו עם ביבי אותו מסלול ועוד יותר גרוע?

כאן יוצא מנדלבליט מסכן חלש החושש מחביריו בעמדה המשפטית, ומכלבי התקשורת הנובחים
ההסבר היחיד איך ממקורבו של ביבי ומעמדת מזכיר ממשלה, הוא מגיע למקום בו הוא נמצא כיוםדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-8/3/2019 01:50 לינק ישיר 

או שהוא נסחט, או שהוא רוצה להתקדם לעליון, וכולנו יודעים מה הדרך להתקדם במדינתנו המתוקנת.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-17/2/2020 01:36 לינק ישיר 

או שהוא אדם לא ישר בלשון המעטה, כפי שנראה מחשיפת ההתנהלות שלו בפרשת הרפזפצצה מתקתקת: נחשפו הקלטות משיחות אשכנזי ומנדלבליט

מה קרה באוגוסט 2010, בימים שבין פרסום מסמך הרפז בתקשורת ועד שהרמטכ"ל אשכנזי עדכן את היועץ המשפטי לממשלה שהוא בידיו? והאם מנדלבליט התנהג בפרשה כפרקליט צבאי ראשי או כסניגור אישי של אשכנזי? • האם ההקלטות הקוליות שנחשפו הערב יגררו לחקירה פלילית

4קובי עוזיאלי, כ"א שבט תש"פ 16/02/2020 21:38

האם התיק ייפתח שוב?גבי אשכנזי/אביחי מנדלבליטגבי אשכנזי/אביחי מנדלבליטצילום: אוליבר פיטוסי/הדס פרוש, פלאש 90

פרשן לענייני משפט, ברוך קרא, חשף הערב (ראשון) במהדורה המרכזית ב'ערוץ 13', את הקלטות השיחות של הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, והפרקליט הצבאי הראשי לשעבר אביחי מנדלבליט מהימים שלאחר פרסום המסמך שהסעיר את המדינה וצמרת צה"ל. 

ב'חדשות 13' הדגישו כי כל השיחות שנחשפו בכתבה הערב, מותרות לפרסום ואינן כלולות בחומרים שביהמ"ש לא אישר למערכת 'המקור' לפרסם.

מה קרה באוגוסט 2010, בימים שבין פרסום המסמך בתקשורת ועד שהרמטכ"ל אשכנזי עדכן את היועץ המשפטי לממשלה שהוא בידיו? והאם מנדלבליט התנהג בפרשה כפרקליט צבאי ראשי או כסניגור אישי של אשכנזי?

שיחה בין הרמטכ"ל אשכנזי לעוזרו ארז וינר, אחרי פרסום המסמך:

וינר: "אני חושב שצריכה להיות איזושהי אמירה...אני לא יודע אם בתקשורת, אבל אפילו ברמת הצבא, אולי להכין איזה שהוא דף...לדעתי אתה צריך לקרוא לגלנט מחר, מתישהו נביא אותו אליך. תגיד: שמע אם אתה יודע על מישהו שעשה נגדך קונספירציה ומדליף, אז בוא תגיד לי".

אשכנזי: תראה החולשה שלנו זה שיש לנו את הנייר. זו הבעיה שלנו

וינר: טוב, אבל אתה לא הוצאת אותו

אשכנזי: אני לא הוצאתי את הנייר.

וינר: גם בני (גנץ) וגם זה שמעו עליו מכל מיני מקורות נוספים. אבי (בניהו, דו"צ) בעצמו הרי שמע

אשכנזי: לא, אבל גדי (איזנקוט) ויואב (הכוונה לבני גנץ, בלבול של אשכנזי, ב"ק) יודעים את זה מאיתנו

וינר: בעז אמר לי שיש את הנייר הזה לפחות בעוד שלושה ארבעה מקומות, שזה לא רק אצלנו חונה

אשכנזי: תראה, אם תהיה חקירה, אני לא מתכוון לשקר. אנחנו נצטרך להגיד איך הגיע המכתב"

וינר: "לא, אם תהיה חקירה נגיד שהגיע ל...

אשכנזי: נגיד גם ממי הגיע

וינר: כן, ושהתלבטנו ולא עשינו עם זה כלום, כי חשבנו שזה לא נכון". 

היועמ"ש דאז, יהודה ויינשטיין, ראה בפצ"ר מנדלבליט שומר סף ושיתף אותו בהחלטותיו בקשר לחקירה. בשיחות סגורות אמר ויינשטיין שהיה משוכנע שמנדלבליט תפס מרחק מהמעורבים הפוטנציאלים בפרשה. לאורך כל ימי הסערה הללו נתן מנדלבליט לרמטכ"ל ולעוזרו דיווחים שוטפים מהדיונים בלשכת היועץ המשפטי לממשלה.

וינר: ויינשטיין דיבר עם הפצ"ר והוא עושה עכשיו איזו התייעצות אצלו. הכיוון שלו זו חקירת משטרה והוא רוצה משהו קצר ותכליתי...הפצ"ר אמר לו שאנחנו נשתף פעולה עם מה שצריך. תהיה חקירה של המשטרה. זהו. הוא יעדכן.

אשכנזי: טוב, אנחנו נאמר את האמת, בסדר גמור, אהה נאמר את האמת וזהו...תהיה חקירה ואנחנו נגיד את מה שצריך להגיד, אז תחשוב מה צריך להגיד".

אחת השאלות המרכזיות בפרשה היא מתי ידע מנדלבליט שהמסמך שהמשטרה בעקבותיו, נמצא אצל אשכנזי וכמה זמן שיתף פעולה עם הסתרתו?

המשטרה סברה שמנדלבליט ידע על אשכנזי שהמסמך בידו בצהרי ה-9 באוגוסט 2010, ולאחר מכן בשיחה שניהל עם עוזרו של היועץ המשפטי לממשלה הערים עליו ושלח אותו לבקש את המסמך מהעיתונאים.

מנדלבליט טוען שידע שהמסמך אצל אשכנזי רק בערב ולכן בשיחה עם נזרי לא היה מודע לכך

מיד אחרי אותה שיחה עם נזרי, מנדלבליט מתקשר לוינר:

מנדלבליט: טוב דיברתי עם רז

וינר: נו

מנדלבליט: אמרתי לו ש...לא דיברתי ככה לעומק אבל אני חושב שהכי טוב, שהכי פשוט, יעשו את זה בדרך המלך, שיילכו לעיתונאים, לא נראה לי להתחיל לחפור עכשיו איפה זה, וגם אני בסוף אהיה עד בסיפור הזה, אה אמרתי לו, לא רוצה, תלכו בדרך המלך, תלכו לעיתונאי קבלו ממנו את המסמך, אין אה...אין לו חיסיון על המסמך עצמו, יש לו חסיון על המקורות.

אם כדברי היועץ ויינשטיין במהלך השיחה הזאת מנדלבליט כבר ידע שהמסמך אצל אשכנזי, הרי שמדובר בשיחה בלתי נתפסת.

מנדלבליט: אני עובר עכשיו על הידיעות של הבוקר, וראיתי שבידיעות של הבוקר רמז למה שהוא דיבר שם. רמז למה שהוא דיבר אתי, רז, שהם חוששים שהם יצטרכו ללכת להוציא צו מבית משפט וזה יקח להם הרבה זמן.

בין מנדלבליט לויינשטיין והמשטרה קיימת מחלוקת דרמטית בשאלה מה נאמר בטקסט הבא. איכשהו דווקא מילת המפתח נשמעת לא טוב בהקלטה. לגרסת המשטרה זה היה תוכן השיחה:

מנדלבליט: אבל עזוב אני לא רוצה, לא אמרתי לו שום דבר שהוא בלשכה שם...אז בסדר ירד מזה, יגיד להם, שיילכו ישיגו את זה לבד, לאן שיגיעו יגיעו

המשטרה סברה ש"הוא בלשכה שם" זה המסמך שכביכול העלים מנזרי.

מנדלבליט שלח את ההקלטה למתמלל מקצועי, והוא תרגם את המלים הללו באופן לגמרי אחר:

מנדלבליט: אבל עזוב אני לא רוצה, לא אמרתי לו שום דבר שהוא איש קשה...אז בסדר ירד מזה, יגיד להם, שיילכו ישיגו את זה לבד, לאן שיגיעו יגיעו.

בשיחות סגורות אומר מנדלבליט שהאיש הקשה הוא גלנט. זו כמובן גרסה הרבה יותר טובה למנדלבליט, שכן לפי גרסה זו הוא באותה עת חשד בכלל שגלנט הוא זה שמחזיק את המסמך, ולא אשכנזי. מה שהטריד באמת את מנדלבליט באותה עת הוא גבי אשכנזי.

מנדלבליט: אני יותר דואג מגבי עכשיו. בסדר זה מה שרציתי להגיד לך. תגיד להם שירדו מזה, שיילכו בדרך המלך
וינר: מאה אחוז.

גרסתו של מנדלבליט, אם כן, היא שנודע לו על המסמך אך ורק בערב של ה-9 באוגוסט ולא בצהרי היום; כלומר אחרי השיחה עם נזרי. נכון, הוא אומר התמהמתי לילה, אבל לא הטעתי במכוון את נזרי. לדבריו, למחרת בבוקר - בעשרה באוגוסט - כבר הורה לרמטכ"ל להודיע לווינשטיין שהמסמך בידו.

ויינשטיין טען אחר כך כי מנדלבליט הודה בחקירתו כי היה מודע לכך שהמסמך בידי אשכנזי בעת השיחה עם נזרי. מנדלבליט טוען היום כי החוקרים הטעו אותו במכוון, וכי גרסתו הראשונית היתה שהשיחה התנהלה בערב. למחרת בבוקר, בהוראת מנדלבליט, אשכנזי מתקשר לויינשטיין.

ויינשטיין: הלו

אשכנזי: יהודה

ויינשטיין: כן

אשכנזי: שלום, בוקר טוב, גבי

ויינשטיין: היי גבי מה שלומך

אשכנזי: בסדר עסוקים מעל הראש

ויינשטיין: וכי חשבת אחרת, מצאת לך ג'וב

אשכנזי: מצאתי לי ג'וב. זה היה יכול להיות ג'וב טוב, אם לא היו חיילים ועניינים. תשמע יש לי משהו שאני רוצה לומר לך. ראיתי אתמול שהתחלתם את החקירה, היום אני רואה בבוקר, פתחתי עיתונים שאתם מחפשים את המסמך...אז אני רוצה לשתף פעולה עם זה. לי יש את המסמך הזה כבר איזה חודשיים או שלושה, אולי יותר.

ויינשטיין: אה, זה טוב, אוקיי. אני אבקש מהמשטרה לקחת את זה ממך.

אשכנזי: עכשיו, תשמע יש לי שתי בקשות.

ויינשטיין: אנא

אשכנזי: קודם כל אני אשתף פעולה ואני חושב שחשוב שיידעו את הפרטים. דבר שני, אני מתכונן עכשיו לטירקל (עדותו בפני ועדת טירקל שחקרה את מאורעות המרמרה), אני מחר מופיע...אז את המסמך הם יכולים לבוא ולקחת, אין לי שום בעיה. עכשיו, רק שאני רוצה, בוודאי בטח ירצו לשמוע ממני דברים.

ויינשטיין: הם ירצו לשמוע ממך דברים. הם לא ישמעו ממך מלה לפני שאתה מסיים את פרשת טירקל.

אשכנזי: והדבר השני, בגלל שאני, אתה יודע, אני לא רוצה רוצה שזה יפגע בחקירה ושזה ייצא ברגע לתקשורת.

ויינשטיין: למה הכוונה, את זה לא הבנתי.

אשכנזי: אני לא רוצה שזה ייצא לתקשורת, עכשיו, היום או מחר.

ויינשטיין: כל עוד שאתה מעיד.

אשכנזי: עד שהם לא מדברים אתי, אני לא רוצה שייצא שום דבר לתקשורת.

ויינשטיין: אוקי, מאה אחוז.

אשכנזי: מה זה? אי אפשר לסגור את זה אתם?

ויינשטיין: אני יכול לסגור את זה.

אשכנזי: אז תסגור את זה אתם חד וחלק וש...

וינשטיין: אתה תתן להם רק את המסמך, אתה לא תדבר אתם עכשיו דבר וחצי דבר, אתה תדבר אתם...

אשכנזי: לא אני אין לי בעיה לדבר אתם, אני רק רוצה לגמור את העניין הזה עם אה...

ויינשטיין: אני אומר אתה אל תדבר אתם עכשיו לפני טירקל, אתה מעיד בפני טירקל מחר?

אשכנזי: כן

ויינשטיין: אז מחר עם סיום העדות, אם ירצו להחליף אתך מילה, יחליפו אתך מלה ולפני שיחליפו אתך מלה לא יתנו לזה פרסום.

אשכנזי: שום דבר. אני רוצה שישמעו את הדברים.

ויינשטיין: בסדר גמור.

אשכנזי: בסדר? אז אתה?

ויינשטיין: אני מטפל בזה.

אשכנזי: תודה, ביי.

ויינשטיין: תודה לך גבי.

מלשכת חבר הכנסת גבי אשכנזי נמסר בתגובה ל'ערוץ 13': "מדובר בהקלטות ישנות מלפני קרוב לעשור שכולן פורסמו מספר פעמים בעבר. מאות אלפי השיחות של אשכנזי נבדקו ונסרקו על ידי המשטרה, מבקר המדינה והיועץ המשפטי לממשלה שהחליט לסגור את תיק החקירה. כל החשדות הוזמו והופרכו. מאחלים לכל איש ציבור שהאזנה מסיבית לכל שיחותיו תסתיים באופן דומה".

מטעמו של היועמ"ש אביחי מנדלבליט נמסר בתגובה ל'ערוץ 13': "חוות דעתו של היועץ המשפטי לממשלה לשעבר עו"ד יהודה וינשטיין בעניין המשך כהונתו של ד"ר אביחי מָנְדלבליט בתפקיד מזכיר הממשלה, עמדה הן לפני ועדת האיתור למשרת היועץ המשפטי לממשלה והן בפני הרכב של חמשת שופטי בג"ץ, ונדחתה על ידם מכול וכול. לאחר שבחנו מסמך מפורט מטעמו של ד"ר מנדלבליט בעניין, ועדת האיתור ושופטי בג"ץ קבעו פה אחד שלא דבק כל רבב בהתנהלותו של ד"ר מנדלבליט, והתיק נסגר לפיכך מחוסר אשמה".
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-21/2/2020 01:40 לינק ישיר 

הערב מתפרסם תוספת 
https://twitter.com/MikiG100/status/1230567954405707778

https://twitter.com/MikiG100/status/1230579343539261440

תוקן על ידי חיים_התמים ב- 21/02/2020 01:41:57
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-21/2/2020 02:48 לינק ישיר 

איפה פוטין
רוסיה זה קטן על המאפיה השיפוטית של ישראל
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-21/2/2020 15:59 לינק ישיר 

הוא מ"הצד הנכון", ולכן כלבי השמירה של הדיקטטורה המתקראת דמוקרטיה שותקים בעניין.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-25/2/2020 10:33 לינק ישיר 
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > שפטל: "נפלו המסיכות מפניו של מנדלבליט, שהכשיר שרץ ופסל אדם ראוי"
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר