בית פורומים בחדרי חרדים

מה פייגלין עשה כשהיה חבר כנסת?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-8/4/2019 17:11 לינק ישיר 
מה פייגלין עשה כשהיה חבר כנסת?

תוקן על ידי מצדרביעי ב- 08/04/2019 15:10:39

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/4/2019 17:11 לינק ישיר 

מה עשית בכנסת האחרונה? ההישג החשוב ביותר שלי הוא התפיסה החדשה שהבאתי לפוליטיקה ולמרחב הציבורי שלנו, תפיסה האומרת – חירות וזהות אינן סותרות זו את זו אלא להפך! רק מתוך הזהות שלנו אנו יכולים לזכות בחירות ולחיות חיים אישיים ולאומיים בעלי משמעות. וגם להפך – רק מתוך חירות אמיתית אפשר להתחבר לזהות האמתית. ההבנה כי החירות היא התשתית לקיום היהודי הביאה אותי לקדם מהלכים משמעותיים בכנסת ולהצביע תמיד (גם אם בניגוד למשמעת הקואליציונית) גם עבור חירות האדם וגם לטובת הזהות היהודית בישראל. כך למשל קידמתי ו/או הצבעתי: • נגד המשך חוקי החירום בישראל. • נגד מעצרים מנהליים. * נגד הזנה בכפיה. • נגד החוק הביומטרי. • נגד מיסוי ייתר של זוגות נשואים בעסק משותף (תיקון שהעברתי). • בעד גירושים שויוניים. • החזרת האחריות לכבישים – (הצעת חוק) • בעד העברה מבוקרת של קרקעות הלאום לאזרחי המדינה. • בעד שוק חופשי אמיתי (לא מסירת נכסי הלאום לגרעיני שליטה) ונגד הלאמה פופוליסטית של השווקים. • מלחמה ללא מורא בשחיתות (הסרתי חסינות מול איומי חברת 'שראל' תוך סיכון כלכלי אישי גדול מאוד). • נגד רתימת מוסדות אזרחיים (אוניברסיטאות) למרדף אחר משתמטי גיוס. • נגד הגדלת סמכויות מעצר ללא משפט. • בעד רב ראשי אחד (חוק שיזמתי) • בעד רפורמת הגיור. • בעד 'ברית הזוגיות' כפתרון אישי (כל עוד אינה מאיימת על מעמדה הערכי של המשפחה המסורתית) • בעד קנאביס רפואי. (חוק שיזמתי) • נגד קציר האיברים בסין (במסגרת השדולה הליברלית שיזמתי) • בעד צבא מקצועי התנדבותי (במסגרת השדולה לצבא מקצועי שיזמתי) • נגד ה"פנסיות" התקציביות על חשבון הציבור - שמעל 15,000ש"ח בחודש. • בעד שמירת ערכי המשפחה (אין באמת חירות וזהות, בלי משפחה וקהילה)
השב

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/4/2019 20:14 לינק ישיר 

מה שעושים רוב חברי הכנסת.
כלום.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/4/2019 20:54 לינק ישיר 
בצלאל סמוטריץ'

פייגלין אמר הבוקר שהוא זה שמנע את מתווה פראוור להסדרת ההתיישבות הבדואית בנגב. 
מכיוון שהייתי שם כמנהל הפעילות בתנועת רגבים (תשאלו את בני בגין מי טרפד לו את התכנית והחוק) ולא זכרתי את פייגלין שם הייתי חייב לבדוק את זה.

>>>
אז ככה. 
מתוך 8 ישיבות שהתקיימו בוועדת הפנים בדיון על החוק (נובמבר דצמבר 2013) פייגלין:

* נעדר מ-2 ישיבות. (23.12.13, ו- 30.12.13).

* ב-3 נוספות (6.11+25.11+9.12) הוא רשום ברשימת הנוכחים אך לא הוציא מילה מהפה (אולי פשוט יצא).

* בישיבה נוספת זכה להערה לקראת סוף הפגישה: "כשתגיע בזמן תשמע מה קורה" (16.12).

* בפגישה נוספת מוזכר רק בקריאות ביניים שלו נגד הח"כים הערבים שמפריעים לנציג רגבים לדבר. בחור בשם סמוטריץ (20.11).

* בישיבה אחת בלבד דיבר לגופם של דברים והביע התנגדות. גם פה, כשהוא מסתמך על החומרים של רגבים (13.11).

אז לא ברור אם זה הג'וינט או סתם המגלומניה, אבל במקרה הזה הבנאדם פשוט לא מחובר.

מקווה שאת הפרקים האחרים במצע הוא כתב קצת יותר ברצינות

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/6/2019 21:37 לינק ישיר 

למה לא כתבת שהוא הצביע בכל הקריאות בעד גיוס חובה בכפיה לבחורי ישיבות?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/6/2019 21:49 לינק ישיר 
מצדרביעי

avishai323 כתב:

באמת מעניין, מצאת מקור, אבל...

מה עם זה שהוא הקים את "השדולה לצבא מקצועי" באותה קדנציה?

והנה כתבה בנושא-חודש לפני הצבעתו-
https://www.kipa.co.il/%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%95%D7%AA/%D7%A4%D7%99%D7%99%D7%92%D7%9C%D7%99%D7%9F-%D7%9E%D7%A6%D7%99%D7%A2-%D7%9C%D7%94%D7%A4%D7%95%D7%9A-%D7%90%D7%AA-%D7%A6%D7%94%D7%9C-%D7%9C%D7%A6%D7%91%D7%90-%D7%94%D7%AA%D7%A0%D7%93%D7%91%D7%95/

ואגב, לאיפה נעלמו החכי"ם החרדים בהצבעות אלו?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/6/2019 22:12 לינק ישיר 

פדיחות, באת לקלל ונמצאת מברך, הנה עוד טור יפה שכתב באותה תקופה:

בית שביעי

נוסחת פייגלין: צבא ללא כפייה

הודעהא' מרץ 03, 2013 7:45 pm

נוסחת פייגלין: משה פייגלין: "כולם מבלפים! אף אחד לא רוצה את החרדים ואת הערבים בצבא"

03/02/2013

הח"כ הטרי משה פייגלין קורא להפוך את צה"ל לצבא התנדבותי ומקצועי: "יש לאפשר לצה"ל לגייס רק את מי שבאמת תורם לו, ושהוא מסוגל להכשיר אותו באופן מקצועי וליהנות מפירות השקעתו"

הח"כ המיועד משה פייגלין, שיגר הבוקר מכתב לראשי הסיעות בכנסת ובו הוא קרא להפוך את צה"ל לצבא על בסיס התנדבותי ומקצועי. בניגוד לדעה הרווחת, כי הצבא הוא גורם מאחד בחברה הישראלית, מאמין פייגלין כי השירות הצבאי מוביל דווקא לפילוג ולפירוד בעם.
במכתב שנשלח הבוקר, הוא הרחיב את עיקרי הצעתו, ובין השאר כתב כי חוק גיוס חובה יישאר במתכונתו, אך צה"ל יגייס רק את מי שמעוניין להתגייס בהתאם למסלולים שיפורטו בהמשך, המתגייסים ליחידות לוחמות יתגייסו לפחות לשלוש שנים ויקבלו שכר מינימום בתקופת ההכשרה וכן שכר קבע בתקופה המבצעית ויחידות המילואים יקבלו שכר גבוה בנוסף לדירוג גבוה בהעדפות לאומיות.

בהמשך למכתב, אמר ח"כ משה פייגלין: "נכון להיום חלקים גדולים מאוד בחברה בישראל, ולאו דווקא חרדים, מוציאים את הדרך להשתמט משרות החובה. בשרות המילואים משרתים אחוזים בודדים מכלל החברה. השרות הצבאי בכפייה הוא אחד הגורמים המפלגים ומפוררים את החברה בישראל. כמו כן החובה לגייס את כולם היא למעשה נטל על הצבא שמטפח אבטלה סמויה וחוסר מקצועיות." 

עוד הוסיף פייגלין כי: "ההסכמה על הצעה זו אינה דורשת שינוי חקיקה אלא שינוי תפיסה. יש לאפשר לצה"ל לגייס רק את מי שבאמת תורם לו, ושהוא מסוגל להכשיר אותו באופן מקצועי וליהנות מפירות השקעתו. מאידך כל מי שהצבא לא זקוק לו, יוכל לתרום את חלקו הן בשרות הלאומי/אזרחי והן בהתגייסותו למוכנות לשעת חירום. מי שלא ירצה לתרום בשום תחום יישאר "בסוף התור" בכל מקום ובכל תחום שבו החברה תעודד את מי שתורם לה."

אתוס צבא העם ובלון הבעיה החרדית
משה פייגלין 
ג אדר התשעב 26.02.2012 

שעת בוקר מנומנמת של יום שישי, כבישי גוש דן עוד לא התעוררו, גשם דק מטפטף, חניה בשפע ברחוב בו לא ניתן להכניס סיכה. הוזמנתי לשעת פטפוט נינוח של סוף השבוע, באולפן רדיו תל אביב, בתוכניתה של נחמה דואק. האולפן מחופה זכוכית וכרום, הכל מודרני ונוצץ, האנשים חביבים – "אוי" מזדעזעת בכנות גמורה אחת העובדות שחשה ברתיעה קלה כבקשה ללחוץ את ידי – "חשבתי שלכיפות שחורות זה אסור אבל לכיפות סרוגות זה מותר" – לחצתי את ידה כפי שאני נוהג לעשות במקרים שכאלה, מוותר על הניסיון להסביר – ישנם עומקים של פער תרבותי ובורות שלא ניתן לגשר עליהם כבדרך אגב.
השידור מתחיל ומייד מעלה נחמה לשידור את ה"פראיירים" באוהל המחאה. מישהו שאינני מכיר חוזר שם על המנטרות הרגילות נגד החרדים וההשתמטות וכל זה. מן מסטיק חסר טעם שכזה שנלעס כבר ששים שנה במקומותינו ומדי פעם מישהו מחליט לנפח באמצעותו בלון – ולפוצץ. 'אופס' – אני אומר לעצמי – אז הנה מדורת השנאה החדשה. מעניין מי תכנן ומי מימן את המיצג הזה, מן הסתם מי שעשה את התרגיל עם קווי האוטובוס החרדיים וקודם לכן עם "שריפת המסגדים" – הרי בלי איזו מדורת שנאה חודשית עסיסית אי אפשר פה...

אז הוא אומר שם מה שהוא אומר ונחמה קוראת בהתרגשות רבה לכל התל אביבים המנומנמים לצאת עכשיו – ממש עכשיו – ולהצטרף ל"פראייר" ההוא ואז היא פונה אלי ושואלת – נו מה דעתך? ואז אני מנצל את ההזדמנות כדי לפרגן קצץ לציבור ביש"ע ומזכיר מי מתגייס הכי הרבה וכל הדברים שכולם יודעים – "כן אבל מה עם החרדים?" אומרת נחמה – ואז אני מסביר מה הפתרון ונחמה זורקת – "רעיון רע!" ועוברת לנושא הבא.

מיד אומר מה הפתרון, אבל קודם לכן אומר שלילדי אני מסביר שקודם שהם פותחים רדיו לשמוע חדשות – הם צריכים להבין שהם בעצם פותחים רדיו כדי לשמוע מה האיש שמפעיל אותו חושב שצריכים להיות החדשות, מה הוא מחליט שצריכה להיות האג'נדה הלאומית. כלומר כשאני פותח לשמוע חדשות אני מוכר עצמי לעבדות מנטאלית – אני מפקיד בידי עורך החדשות את ההחלטה היכן תודעתי צריכה להימצא, וחשוב יותר – היכן אינה צריכה להיות.

טוב אז ביום ראשון שאחרי אותו בוקר תל אביבי באולפנה של הגב' דואק, אני פותח לשמוע חדשות. שבע בבוקר, רשת ב', אריה גולן – החדשה הפותחת – נו ניחשתם?

כמובן – "הפראיירים!". אין לי זמן וחשק לעקוב ולהוכיח את כל החוליות בשרשרת אבל התמונה מאוד ברורה. כסף גדול – אירופאי מן הסתם – אסטרטגים ציניים – בובות של אוהלים – עורכי חדשות – בית המשפט העליון – חסל סדר חוק טל – וכולם עבריינים. הצבא שאינו מגייס על אף שעכשיו זו חובתו אבל הוא ממש לא מסוגל ולא רוצה, החרדים שבין כך ובין כך לא יתגייסו העיקר שכולנו שונאים קצת יותר – איזה יופי... מישהו כבר מסמן את הדבר הבא.

אה כן – אז מה הפתרון לבעיית גיוס החרדים. כמו תמיד הפתרון הוא להתמודד עם הבעיה האמיתית ולא זו שהכריזו עליה עורכי החדשות. הבעיה האמיתית היא אתוס "צבא העם". גיוס החובה נועד לשרת את האתוס הזה ובעקיפין לתת כוח בידי קבוצות מיעוט באוכלוסיה – בין השאר כדי לעורר מדנים, להפריד ולמשול. לגיוס החובה אין שום קשר לצרכי הביטחון – נהפוך הוא, הוא פוגע בו. אבל במדינה שאתוס הביטחון הוא אתוס היסוד שלה – הכוח לגייס בכפיה (או לפתור מגיוס) הוא הכוח לקבוע מי שייך ומי בחוץ. הם לעולם לא יוותרו על כוח אבסולוטי שכזה. הלאו הנחרץ של הגב' דואק לא נבע מחשש לביטחון המדינה. הוא נבע מחשש לאובדן הכוח הזה.

צה"ל כבר מזמן אינו צבא העם. הנתונים היבשים הם שפחות משליש הגברים הכשירים, משרתים את מלוא שלוש שנות שירות החובה. נתון מדהים עוד יותר הוא שבפועל – פחות מ 4% מהגברים הכשירים משרתים שירות מילואים משמעותי (מתוך גיליון 'מחר' מס' 6 ניסן תשע"א, המוקדש כולו לנושא זה – ניתן גם להורדה באינטרנט).

מעבר מדורג ומושכל לצבא התנדבותי מקצועי, אשר יתבסס על תגמול ראוי מחד, ויצירת מעמד חברתי מוערך – מאידך, יביא לכך שהצבא יוכל לברור את המתאימים לו, להכשירם הכשרה אמיתית, ארוכה ומשמעותית - כולל הכשרה אקדמית כמקובל בצבאות רציניים – ולבנות עצמו כראוי לשדה הקרב העתידי.

אני יודע – בציונות הדתית לא אוהבים את הרעיון הזה. חושבים שם שדרך הצבא יסללו את דרכם אל לבה של ההוויה והלגיטימיות הישראלית. רדו מזה! השירות הצבאי הוא ערך חשוב מאוד, אך מי שאוחז במושכות לעולם לא יוותר עליהם תמורת בשר התותחים הסרוג.

רוצים להתגייס – תתגייסו, אבל גיוס בכפיה סותר עקרונית את רעיון החירות העומד בבסיסה של היהדות. בעיתות מלחמה אין ברירה וככול הנראה רישום והכשרה בסיסית של כשבועיים, חייבת האוכלוסייה כולה לעבור, כהכנה לעיתות חירום – כולל חרדים בתנאים הדתיים הנפרדים והמוקפדים ביותר. אבל דווקא האוכלוסייה הדתית לאומית צריכה להחליף דיסקט ולהוביל את רעיון חירות האדם. בסופו של דבר, מה שהחריב את גוש קטיף, היה מחסור חמור בחירות, לא בחיילים דתיים.

*פורסם במקור ראשון

ואפי' בשמאל מתקבל על הדעת

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/6/2019 22:57 לינק ישיר 

מצדרביעי כתב:

באמת מעניין, מצאת מקור, אבל...

והנה כתבה בנושא-חודש לפני הצבעתו-
https://www.kipa.co.il/%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%95%D7%AA/%D7%A4%D7%99%D7%99%D7%92%D7%9C%D7%99%D7%9F-%D7%9E%D7%A6%D7%99%D7%A2-%D7%9C%D7%94%D7%A4%D7%95%D7%9A-%D7%90%D7%AA-%D7%A6%D7%94%D7%9C-%D7%9C%D7%A6%D7%91%D7%90-%D7%94%D7%AA%D7%A0%D7%93%D7%91%D7%95/

ואגב, לאיפה נעלמו החכי"ם החרדים בהצבעות אלו?

מהשדולה הזו לא יצא כלום.
מההצבעה שלו בפועל, יצא חוק לגיוס חרדים בכפיה.

יש סיבה שאתה לא עונה למה שכחת לכתוב לנו שהוא הצביע בעד גיוס חובה בכפיה לחרדים???

(החרדים החרימו את ההצבעה כמחאה יחד עם כל האופוזיציה, היחיד שהצביע נגד היה שטבון מהקואליציה).

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/6/2019 23:40 לינק ישיר 

הסיפור של פייגלין נגמר
היה לו גל מאוד חזק בבחירות האחרונות, הגל הזה התפספס (או שמראש לא היה כזה חזק) והוא נגמר

בבחירות האלה אם הוא משתדל בתוך מפלגה אחרת אולי יש לו סיכוי... והערכה שלי שגם עם הימין החדש הוא לא עובר אבל זה הסיכוי היחיד

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/6/2019 00:19 לינק ישיר 

מצדרביעי כתב:

1. אתה יכול להסביר איך זה מסתדר עם הצבעה על גיוס בכפיה לבחורי ישיבות?
אם הוא חושב שצריך צבא מקצועי, למה לגייס את כל העם (החרדי..)

2. בינינו, שום דבר לא יצמח מהדיבורים על צבא מקצועי, מה שכן קורה כאן ועכשיו זה ההצבעה שלו בעד גיוס בחורי ישיבות
ועל כך אמרו - אדם נמדד במעשיו ולא בדיבוריו

שאלת למה כולם כל כך שונאים את פייגלין, ניסיתי להבין בעצמי למה אני חש דחייה כל כך גדולה מהאדם הזה, קשה להצביע על משהו מסוים, אבל אני חושב שזה בעיקר כי הוא מדבר כמו בן אדם רהוט, בשפה גבוהה, כאילו הוא יודע מה הוא רוצה מהחיים שלו, כשבפועל הוא חרטטן ודמגוג וכמעט כל מה שהוא אומר הוא אומר גם להיפך, הוא בעד הדת ובעד הריסת הדת בעת ובעונה אחת, הוא בעד גיוס בני הישיבות ובעד אי גיוסם בעת ובעונה אחת
נראה שהוא לא זקוק בכלל לסמים..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/6/2019 10:39 לינק ישיר 
מצדרביעי

א. נקודה למחשבה, אם החרדים אכן החרימו את ההצבעה היות והבינו (ואולי אפילו קצת הסכימו...) שיעבור בכל מקרה, אולי גם פייגלין הצביע בעד-היות וידע שיעבור בכל מקרה?

ב. כהמשך ל-א', היות וכל הסימנים מראים שבאופן עקבי פייגלין ה"הזוי" וה"סכסכן" מתנגד נמרצות לגיוס בכפייה, וגם יוזם מהלכים עבור זה, מסתבר שאם הצביע בעד- זה היה בשל משמעת קואליציונית- בתוספת העובדה שהיה ברור לו שבכל מקרה יעבור.

תוקן על ידי מצדרביעי ב- 18/06/2019 08:40:21

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/6/2019 10:43 לינק ישיר 

השוואה לא נכונה בכלל.
שטבון מהקואליציה הצביע נגד. ולא קרה לו אסון.
אם היו רואים עוד חברי קואליציה שמכריזים על הצבעה נגד, בהחלט אפשרי שהיה נוצר סחף.
רק ששטבון היה הצדיק היחיד בסדום.

אגב, פייגלין היה יכול גם להיעדר מההצבעה. זה לא מוגדר כהפרת משמעת קואליציונית.
אבל או שהוא בעד גיוס בחורי ישיבה בכפיה. או שהוא מוג לב מהזן הגרוע ביותר.

מה יותר חמור?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/6/2019 15:52 לינק ישיר 

לכבודם של חכמי הפורום, ניהלתי עם פייגלין שיחה בנושא

אני: שלום משה. יש משהו שמפריע לי מאד בדיונים עם חרדים: הם מצביעים על כך שאתה הצבעת בעד גיוס חובה של תלמידי הישיבות. אי לכך מציירים אותך כגורם עוין.

הנה הקישור

http://www.knesset.gov.il/vote/heb/Vote_Res_Map.asp?vote_id_t=2059

פייגלין: אין לי מושג מה היה ההקשר, ומה בדיוק אמר החוק. אל תשכח שהניסוח של הצעת הגיוס שלנו בא מאוחר יותר. אבל מה שבולט הוא ששום ח"כ חרדי לא התנגד...

כך שנראה לי שכדאי שיקשטו עצמם לפני שהם קושטים אחרים.

מישהו שם עובד קשה כדי למצוא אצלנו פגמים וסתירות וזה סימן טוב.

אני: הח"כים החרדים נעדרו מההצבעה במופגן. כזכור.

פייגלין: אני פשוט לא זוכר מה היה שם. מזתומרת נעדרו. למה לא הצביעו נגד כמו שטבון? כנראה שמדובר היה בשימור מצב קיים, פורמליסטיקה הכרחית להמשך הפעילות השוטפת של צה"ל או משהו כזה ואחריותי כחבר קואליציה גברה.

אני: כלומר לא משהו עקרוני נגד תלמידי הישיבות

פייגלין: ברור שלא. מה זה הקישקוש הזה. הלוואי ויכולתי בעצמי לשבת וללמוד תורה יומם ולילה

אני: אבל הח"כים החרדיים נעדרו במופגן, זה לא היה דיון פורמלי אלא מהותי.

פייגלין: במחילה - אין לי שום כוונה להמשיך ולחפור בעניין. לדעתי אתה נופל כאן בפח. אין שום ח"כ שאינו חרדי שפעל עבור החרדים ועמד לצידם יותר ממני. דרעי ביוזמתו טרח לבוא ולהודות לי על כך. אין שום ח"כ שפיו וליבו והצבעתו היו שווים ועלו לו מחירים יותר ממני. אין שום מפלגה שמציעה לחרדים יותר כסף (שוברים) ויותר חופש(צבא מקצועי) מזהות.

אז עכשיו מישהו לוקח אותך לסיבוב של פלפלנות שמסתיר את התמונה הגדולה.

אין לי מושג מה היה שם - יכול להיות שגם לא הבנתי על מה אני מצביע - זה קורה הרבה בכנסת, יכול להיות שלא הקדשתי לכך מספיק מחשבה, סביר להניח שאם ראיתי שכל החכים החרדים אינם נמצאים אז הסקתי שמדובר בפוליטיקה ולא במשהו באמת חשוב - ואני מה לעשות עדיין לא חובש כובע שחור ולא עובד אצל האדמורים ושלל שיקוליהם. בקיצור – עד כאן.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/6/2019 16:08 לינק ישיר 

אין גבול לטמטום???

הרי היה זה הדגל של יאיר לפיד. הוא הצליח לאלץ את כל המפלגות להתחייב שיצביעו בעד גיוס בחורי ישיבה בכפיה.
כמעט כל חברי הקואליציה הצביעו בעד, היחיד שהתנגד, היה שטבון.
כל האופוזיציה נעדרו במופגן.
זה היה פעם ראשונה במדינה הזו שהעבירו חוק המחייב בחורי ישיבות להתגייס בכפיה.

והמשיח לא יודע מה מדובר בכלל...
ולהשלמת התמונה העגומה, הליצן טוען להגנתו שהחרדים נעדרו מההצבעה ולא הצביעו נגד...
(איך את זה הוא זוכר?)

אגב, אתה זוכר כמה פעמים טענת שזה שקר והמשיח שלך לא הצביע בעד גיוס בחורי ישיבות בכפיה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/6/2019 16:28 לינק ישיר 
מצדרביעי

avishai323 כתב:
אין גבול לטמטום???

הרי היה זה הדגל של יאיר לפיד. הוא הצליח לאלץ את כל המפלגות להתחייב שיצביעו בעד גיוס בחורי ישיבה בכפיה.
כמעט כל חברי הקואליציה הצביעו בעד, היחיד שהתנגד, היה שטבון.
כל האופוזיציה נעדרו במופגן.
זה היה פעם ראשונה במדינה הזו שהעבירו חוק המחייב בחורי ישיבות להתגייס בכפיה.

והמשיח לא יודע מה מדובר בכלל...
ולהשלמת התמונה העגומה, הליצן טוען להגנתו שהחרדים נעדרו מההצבעה ולא הצביעו נגד...
(איך את זה הוא זוכר?)

אגב, אתה זוכר כמה פעמים טענת שזה שקר והמשיח שלך לא הצביע בעד גיוס בחורי ישיבות בכפיה?

אבישי, "בוא", עם כל הכבוד-קשה לדעת מה היה באמת מאחורי הקלעים...
הרי החרדים היו שותפים ב"ועדת שקד" ולא זכור לי שהיה להם תלונות לגביה,

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/6/2019 16:30 לינק ישיר 

נחמד שאתה מביא תירוצים במקומו. אתה מוזמן להתמודד במקומו...
בפועל, מדובר על חוק גיוס בחורי ישיבות בכפיה. 
(חלק מהחרדים ניסו לפעול בוועדה, ללא הצלחה).

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > מה פייגלין עשה כשהיה חבר כנסת?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 לדף הבא סך הכל 4 דפים.