בית פורומים בחדרי חרדים

האם לשלם ביטוח לאומי עבור הבן?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-2/6/2019 19:47 לינק ישיר 
האם לשלם ביטוח לאומי עבור הבן?

בני נ"י כבר בן 19, והביטוח הלאומי מנדנד לו שישלם להם דמי ביטוח חודשיים. הוא כמובן אינו עובד, ואין לו מאיפה לשלם. אני כמובן לא מעוניין לשלם, אבל אם אין ברירה אני כן אשלם.

השאלה היא מה יקרה אם לא נשלם, עד שיתחתן ויתחיל לשלם בעצמו?

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/6/2019 19:59 לינק ישיר 

יתחילו להגיע חובות ישנים פלוס ריבית והצמדה והגיוני שגם הוצאות עורך דין\משפט וכו'
בקיצור תחלה "טובה".

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/6/2019 20:22 לינק ישיר 

אין ברירה

כמדומני שאם לא ישלמו אז כשיתחתן ויהיו לו בעז"ה יורידו את החוב מקצבת הילדים

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/6/2019 21:24 לינק ישיר 

בן שלומד באמת בישיבה בלי עבודות כלל א"א לבקש ממנו שישלם, אבל את הבנות כן כדאי ללמד לעשות הכנסה כגון בייבי סיטר וכדו' כדי לשלם את הביטוח הלאומי. זה חינוך טוב לחיים, לקחת אחריות, בפרט אם מצפים מהו אח"כ לפרנס בית של תורה...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/6/2019 21:53 לינק ישיר 

תבדוק אצל חבריך אם יש מעסיק שמעוניין לרשום תלוש משכורת על שמו.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/6/2019 21:57 לינק ישיר 

מנסיוני מה שכתב יצחק ממש לא נכון. ברגע שרוצים לשלם הם מוחקים את כל הריביות וכו' כך שנשאר החוב הבסיסי. מאידך, אם הבחור יתחתן נניח בגיל 23, יצטבר שם חוב לא קטן והוא יצטרך מתישהו לשלם אותו מכיסו הדל. בקיצור זה אפשרי אבל אם אתה לו שמעני - עצה של חבר - אם יש לך אפשרות, אל תעמיד את הבן שלך במקום הזה, זה רק יגרום לאי נעימות ביניכם (הוא יגלה את זה בגיל שאנשים חושבים שהכל מגיע להם). תשלם את הכמה עשרות דקלין האלה וסגור את הסיפור...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/6/2019 22:21 לינק ישיר 
חרדי

נראה לי שאפשרי למצוא לו עבודה קטנה, למשל ניקוי בית הכנסת במוצאי שבתות שלא ע"ח סדרי הלימוד, אף תמורת משכורת קטנטנה של 200 ש"ח למשל, ואז מפרישים סכום קטן לביטוח לאומי.

ממה ששמעתי, אין בעיה חוקית בזה, אך תברר.

תוקן על ידי חרדי ב- 02/06/2019 20:21:07

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/6/2019 22:35 לינק ישיר 

ההורים שלי שילמו לי עד שהתחתנתי, אני מציע לך שתשלם לבן שלך עד שיתחתן, אחרת הוא יצבור חובות של 1500 שקל לשנה...
בהצלחה

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/6/2019 23:07 לינק ישיר 

מי שמגיש דיחוי אסור לו בכלל לעבוד

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/6/2019 23:24 לינק ישיר 

נכון שהבן שלך לומד ואין לו הכנסות:אם תרצה לחתן אותו מהיכן הבחור הצדיק יהיה לו כסף לחתונה?התשובה מן הסתם ההורים יעזרו לו:אז תתחיל כבר לעזור לו מעכשיו ,מקסימום תקזז את הסכום  בעתיד מהוצאות חתונה,אל תשכח מדובר בביטוח! שהוא עלול  חס וחלילה לצרוך!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/6/2019 23:47 לינק ישיר 
פלדלפי

הדיבוק כתב:
מנסיוני מה שכתב יצחק ממש לא נכון. ברגע שרוצים לשלם הם מוחקים את כל הריביות וכו' כך שנשאר החוב הבסיסי. מאידך, אם הבחור יתחתן נניח בגיל 23, יצטבר שם חוב לא קטן והוא יצטרך מתישהו לשלם אותו מכיסו הדל. בקיצור זה אפשרי אבל אם אתה לו שמעני - עצה של חבר - אם יש לך אפשרות, אל תעמיד את הבן שלך במקום הזה, זה רק יגרום לאי נעימות ביניכם (הוא יגלה את זה בגיל שאנשים חושבים שהכל מגיע להם). תשלם את הכמה עשרות דקלין האלה וסגור את הסיפור...

ואם יש כמה בנים??? מי שיש לו שישלם ומי שאין לו לא צריך לדאוג !! 
כשהילד יתחתן ובעז"ה היו לו ילדים הוא ייגש לביטוח הלאומי ויגיד שלא היה לו מושג מעולם שצריך לשלם ויגיש בקשה לוויתור על ריביות והם תמיד מוותרים ואז עושים קיזוז עם הקצבת ילדים 
אז שנה וחצי הוא לא יקבל 150 שקל בחודש מביטוח לאומי... ואם הוא יתעצבן על האבא שלא שילם שישבור את הראש בקיר... ההורים לא חייבים הכל לילדים. שיגיד תודה שקיבל דירה 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/6/2019 00:03 לינק ישיר 
חרדי

מיררער כתב:
מי שמגיש דיחוי אסור לו בכלל לעבוד

ברור לך?
מופיע באיזשהו מקום?

תודה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/6/2019 06:25 לינק ישיר 

פלדלפי כתב:

ואם יש כמה בנים??? מי שיש לו שישלם ומי שאין לו לא צריך לדאוג !! 
כשהילד יתחתן ובעז"ה היו לו ילדים הוא ייגש לביטוח הלאומי ויגיד שלא היה לו מושג מעולם שצריך לשלם ויגיש בקשה לוויתור על ריביות והם תמיד מוותרים ואז עושים קיזוז עם הקצבת ילדים 
אז שנה וחצי הוא לא יקבל 150 שקל בחודש מביטוח לאומי... ואם הוא יתעצבן על האבא שלא שילם שישבור את הראש בקיר... ההורים לא חייבים הכל לילדים. שיגיד תודה שקיבל דירה 
ואם הוא לא יקבל דירה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/6/2019 07:33 לינק ישיר 

בעבר רק מי שיצא לעבוד והתחיל להפריש, הביטוח הלאומי נזכר בו וחייב אותו בחוב הישן אבל לאברכים הרבה פעמים גם לאחר החתונה החוב היה ממשיך לגדול וביטוח לאומי גם לא היה מקזז מדמי קצבאות הילדים שלא לדבר על מענקי הלידה, הבעיה היתה שמי שלא שילם בתור אם יתחיל לשלם יושת עליו כל החוב הישן וכך החוב היה ממשיך להצטבר, לפני כמה שנים עבר חוק התיישנות שביטוח לאומי לא יכול לגבות יותר מ7 שנים אחורה וכך נשואים שהיה להם חוב של 15 ו20 שנה אחורה הרוויחו את כל אותם שנים שהם לא שילמו מעבר ל7 שנים, ועל היתרה של 7 שנים (כ10,000 ש"ח) ביטוח לאומי הגיע לפריסה של עד 50 תשלומים שקוזזו מקצבאות הילדים.

כיום אין שום רווח מלא לשלם כי החוק קובע שברגע שביטוח לאומי שלח מכתב התראה לא חלה התיישנות.

הערה נוספת: הסכום לתשלום איננו עשרות ש"ח כפי שכתב הדיבוק, החוק קובע שמי שעובד משלם (עובד+מעביד) 7.5 אחוז מהמשכורת אבל מי שלא עובד משלם 175 ש"ח ולבן ישיבה שאינו יכול לעבוד יש הנחה מסוימת כמדומני משלם 120 ש"ח, אבל אם הוא עובד מספק שעות חודשיות יוצא שהתשלום שלו הרבה יותר נמוך כי הוא נקבע ביחס לשכר ואם יעבוד מספק שעות בודדות בחודש הביטוח ודמי הבריאות אכן יגיעו לעשרות שקלים בלבד. אפשר לעשות זאת באופן חוקי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/6/2019 08:19 לינק ישיר 

שישלם
אמי מפותח עם חוב של אלפי שקלים בגלל זה
מה שכן בתור בחור ישיבה יש הנחה קטנה בחודש

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/6/2019 08:26 לינק ישיר 

מעניין שלא קם פה מישהו להציע את הפתרון הפשוט: שיתגייס 4;. כך הצבא ישלם עליו ביטו"ל. ולעצם העניין: שלם (ואם קשה לך בדוק אולי אפשר להוריד ממעשרות).

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > האם לשלם ביטוח לאומי עבור הבן?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.