בית פורומים עצור כאן חושבים

סיפור פשוט

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-7/6/2019 17:32 לינק ישיר 
סיפור פשוט

ברור שאלה שמארגני הם מצעדי הגאווה אינם בעד ההומואים. הם בעד שינוי החברה. הריסת החברה הקיימת. והם משתמשים ב"חלשים" מכל סוג, אריתראים, הומואים, פלסטינים, נשים, כדי לפורר את הקיים בהווה, כדי להוסיף שליטה. לעתיד.

אבל בכל זאת, זה נוגע בליבת קיומנו.. חשבתי עליו הרבה. וכתבתי. (כבר פורסם).

סיפור פשוט

ספר בראשית היה יכול להתחיל במאבקי טיטאנים, במפץ קוסמי, בצירופי אותיות, במהלכי מלאכים, בהאצלת תארים. המחבר האלוהי בחר בכיוון מאד מינורי לכאורה. הסיפור על איש ואשה וייצר. שם נברא האדם.
סיפור זה מסביר לנו ציורית את פירוש חז"ל, ו"זכר ונקבה" פירושו שהמהות האנושית השלמה היא חיבור של איש ואשה. ולפני שאנו רצים אל גדולות ונצורות, אנו חייבים לדעת שזה הבסיס, הגרעין.
איש אישה וייצר. והצורך בסובלימציה. כל התרבות האנושית כולה היא הערת שוליים לסיפור הזה. על זה בנויה כל הספרות, המוסר, הדת, התרבות.
אפשר כמובן-אחרת. אלה כיוונים שניסו אותם, בכל הזמנים, בכל התרבויות. בכל הטרופים, ותמיד הגיעו למסקנה הקולקטיבית: אלו דרכים ללא מוצא. אין אף חברה שבנויה כך. זוהי מפלצת

מהו מפלצתי

למבנה הגופני של האדם יש מגבלות מאד ברורות, אסתטיקה ברורה, וחריגה ממנה, ללא שום כוונה רעה היא זוועה, היא מפלצת. תארו לעצמכם כי נולד ילד, הכי יפה בעולם. אבל עם ארבע עיניים, או עם אף במקום האוזן, ואוזן במקום האף. או עם 8 ידיים. זוועת עולם אם זה יקרה לנו. גם בפריס. גם במכה.
אם ילד נולד עם שיניים עקומות, חסר רגל, שפה שסועה, עפעף שמוט, לא רציני יחסית לדוגמאות הקודמות. ההורים מוציאים את מיטב כספם, מקדישים את חייהם כדי להפכו ל"נורמלי". אף אחד לא אומר. נולדת ככה, תצעד גאה בנכות שלך.
כאן אנו רואים עד כמה מסוימים אנחנו. עד כמה אנחנו בריאים, ויפים, רק במסגרת אלוהית-טבעית שהוטבעה בנו.
על אחת כמה וכמה בפרצוף המוסרי שניתן בנו.

אלוהים כמהנדס

בספרות הקודש ובספרות היפה מתואר הקדוש ברוך הוא כאב, כסב, כאדריכל העולם. לא מספיק נאמר בשבחו כמהנדס. כל מי שניסה לבנות מערכת כלשהיא, יראה כמה מורכבים השיקולים הפונקציונליים שחייבים לקחת. הבה נבדוק את האדם: הראש שנמצא במקום הרחוק ביותר מהקרקע, האיברים החשובים שיש בהם לרוב כפל, מערכות שנכנסות לפעולה רק בגיל מסוים, הסינון והחימום של אויר הנכנס לגוף. מבנה ההפצה המורכב וההירארכי עד דק של בנית האנרגיה מהמזון. והיד תקצר מלמנות.
אנו משתמשים בעין לראיה, ובאוזן לשמיעה, באף לנשימה והרחה. כמובן יכולנו אחרת. יכולנו לאכול דרך האף, ולראות דרך האזן, ללכת על הידיים. זה טיפשי. זה מטורף. אף אחד לא משקיע בכך אנרגיה. יש שביל החיים שאף אחד לא יורד ממנו.
עיצוב מערכות הרבייה באיש ובאישה מורה על התאמה אבסולוטית. חיבור אחר הוא כמו לאכול דרך האף. אפשרי ומטורף.

הנשק השטני

בספר שמות מסופר על האויב הראשון שהיה לעם ישראל בצאתו ממצריים. עמלק. האנרכיסט המושלם. עם ישראל, המיועד לבנות את העולם, שותפו של האל, מול עם שמבלה את העולם, נווד, חומס אחרים. האויב האולטימטיבי. ומה כלי נשקו, מלבד הנשק הפיזי כמובן, משכב זכור. וכך מפרש רש"י בעקבות חז"ל, את "אשר קרך בדרך" דברים כ"ה י"ח. "לשון קרי וטומאה, שהיה מטמאן במשכב זכור". האוייב השטני, עם הנשק השטני, המשפיל, המאיין.
זה מסביר את הפרופגנדה המטורפת בזכות המיעוט החולני הזה. עמלק הנוכחי לא נואש מחיסול מדינת ישראל. הוא יודע שלהרוג זה לא cool, אז הוא כמעשה בלעם, מזרים המוני כספים כדי להורג את הנפש. אינטרס של תרבות המערב השוקעת לטמא את מדינת ישראל.

מים גנובים ימתקו

יש כללים ידועים במציאות. יש מים ששותים בעמל. וטעמם פחות מתוק ממים שלא עמלו עליהם. מרירות העמל נותרת. חז"ל אומרים זאת לא כתעמולה לגניבת מים (את הפירוש הזה לקח עמלק) אלא כדי שנדע ששם יש לנו מלכודת. ולא נופתע. בילדות, ממתקים טעימים מאוכל מזין.
משל: קיבלנו מיליון ₪ לבנות בית. אנו בורחים עם הכסף לתענוגות של טיול נשים ואוכל. ברור שבחודש הראשון מצבנו טוב לאין שיעור מזה שנכנס לפרויקט בניית בית.
יש בהנדסה הנפשית האנושית ממדים כאלה. נתנו לנו מיליון ₪ בצורת יצרי מין, לבנות את פרויקט חיינו. אבל זה קשה. הסובייקט צריך לרדת למציאות האובייקטיבית, להיאבק שם עד זוב דם על חייו, כדי לשוב ולהיות סובייקט שלם. אז בואו נקצר את הדרך. לא נצא החוצה. נבזבז את היצר בתוכנו פנימה. זה אכן יותר מתוק.
וכך נולדה האוננות. (אין צורך להתמודד על זולת), הזואופיליה (אין צורך להתמודד עם בן אנוש) הפדופיליה (אין צורך להתמודד על מבוגר) וההומוסקסואליות ( אין צורך להתמודד עם אישה) הרי למה להתמודד את מבנה אישיות שונה, ומחויבות, ואחריות, וצרכים פיסים שונים, כשהכול נפתר במין מזדמן, ומחשבה דומה, וחוסר מחויבות.

הטירוף הפוסט מודרני

אחד הדברים שאפיינו את האדם החילוני הוא האמונה בהגיון, ביידע, בקדמה. הפוסט מודרנה זרקה את כל זה. מאות בשנים שמוסכמה בסיסית בתרבות שהומוסקסואליות היא סטייה, והיא שפלה, והיא שלילית. ז'אן ז'נה, הסופר הפושע וההומוסקסואל כתב על "הגאולה דרך הביבים", הוא ידע שזה ביוב וכך מילה זו הופיעה במילונים ובספרי הפסיכולוגיה, שלא נכתבו ע"י "אומופובים". שום תגלית לא נתגלתה מאז. מעולם לא נתגלה שום גן המחייב הומוסקסואליות.
ופתאום. בפקודה. שהרי לא נתגלה שום שינוי (חוץ ממות המודרניזם), אנו נדרשים ב"עולם חדש ואמיץ" לדעת למפרע שזו אינה סטייה, שהם "נולדו כאלה". מאיפה לך ? נשאל בחשש. "זה ידוע !" עונה כל ערס מתקדם. מי שמתנגד לדעה זו נצלב או למעט מוקע כבלתי רלבנטי ו"אומופוב".
והמתקפה כל כך בורה אלימה וטוטאלית, מצות פוסט מודרנה מלומדה, שילדים וזקנים מתיישרים לפיה. לפי אותו הגיון של "איך לשרוד באושוויץ". שתוק ואל תתגרה בחזקים.

דטרמיניזם ? גנטיקה ?

האמירה "הוא נולד כזה" מלבד שהיא שקרית, היא מלכודת פתאים. הרי יש כאלה שמתלבטים על נטייתם: למה שיתלבטו, שילכו לעשות בדיקת דם...
ואין שום "בדיקת דם" כזו. במחקר אחד מפוקפק, גילו מתאם סטטיסטי חריג, עם גן מסוים, שרוב נשאיו אינם סוטים.
משל יפה לנושא זה הוא גן האלימות. גילו גן שיש לו מיתאם עם תוקפנות ואלימות, והוא מצוי יותר אצל אוכלוסיה פושעת. בינגו ! אבל בעיה, הוא מצוי אצל שליש מהאוכלוסייה. מצוי אצל רוצחים, וקצבים, ושחקני פוטבול, ורמטכ"לים, ומנצחי תזמורות, ונשיאים, ואלופי שחמט...
אז מה נמליץ להפיל כל ילד כזה ? הרי הוא מבטא גם תחרותיות ומצויינות...נביא מציאות גן כזה כסיבה להקלה ברצח או באונס ? האם מתאם סטטיסטי עם תכונה מסוימת הוא סיבה להפסיק לחנך ? לדרוש מוסרית ?

אסור לתקן...

החופש האנושי המחלט והאוטונומיה המוסרית האנושית נותנים את אותותם בכל תחום. סורים רוצים בכפיה להיות אירופאים-מותר, גברים רוצים להיות נשים-מותר, מכוערות רוצות להיות מנותחות – מותר (באלפי ניתוחי אינקויזיציה), שמנים רוצים להיות רזים, חיים רוצים להיות מתים. הכל מותר.
אם מישהו סוטה רוצה לשנות את סטייתו, מייד מגוייסים כל חכמי הסמול לומר שזה אסור, וזה לא טבעי, לא אותנטי, וזה לא יצליח, וזה נגד הקידמה, שזה נגד הלוגיקה.
למרות שיש כאלה שהצליחו, הם מוכחשים. כמו הבדואי שראה לראשונה ג'ירפה ואמר "אין חיה כזו".
עריצי משטרת המחשבה נופלים בכשל "האדם השלישי" שהזהיר מפניו אריסטו וממציאים לזה שם מיוחד: "טיפולי המרה". זה לא מישהו שנופל ואתה נותן לו יד. משהו שהתקלקל ואתה מתקן. זה "טיפולאמרה". פרוצס, מכונה מסובכת. המרה זה רע. המרה זה אנקויזיציה.
"אין מחקרים שמראים על הצלחת טיפולי המרה". ודאי. יש טרור. אסור לעשות מחקרים כאלה. מי שיוכיח אחרת הוא פרימיטיב-אומופוב-מסית לרצח. הוא מזהם את האויר מסביבו בעישון פסיבי. מי שמעוניין לתקן חייב לפעול כמו אנוס, ולא להחצין את תיקונו. הטוב הוא הרע. הרע הוא האותנטי. אוניברסיטה שתוכיח שיש חיוב בטיפולי המרה תוגלה לטהרן.

הוא בעצמו כזה...

בטורי התגובות לכל רב המוחה נגד התופעה (נותרו רק רבנים, לאחרים אין אומץ) יש עשרות תגובות בבונים בשירות הקידמה "הוא בעצמו כזה". ובכך הם מוכיחים שאין להיות גאה בתופעה , שהרי כוונתם להעליב.
עוד אספקט מטומטם בזה הוא כי 99% מהאנושות היתה עויינת לסטייה כזו עד לא מזמן. אז מה, משה היה "אומופוב", ושלמה המלך, ואריסטו, והרמב"ם, ותומס מאקווינו, ופטר הגדול, ודקרט, ושפינוזה, ובן גוריון, וסיינט ראבין ?
מלבד זאת. האם שונאי השחורים הם שחורים לטנטים ? האם האנטי נאצים הם נאצים לטנטים ? האם הנאבקים בגזענות הם גזענים לטנטים ? או אולי לתחום זה לוגיקה מיוחדת משלו, מחוץ לכדור הארץ.
ולמעט מזעיר שהגיון זה נכון לגבם, בבחינת "הפוסל במומו פוסל" יש לדונם לשבח. הרי הגנאי התורני הוא לא על הנטיה הנפשית שנוצקה באדם, אלא על אי היכולת לדכא אותה, על אי היכולת למנוע החצנתה . אדרבא, מי שגובר יותר על יצרו ראוי יותר לשבח. זה שקרוב אצל עצמו וחסרונותיו, ודואג לא ליפול.
יש סיפור על אמורא שעמד להכנס לחדרה של אשה פנויה וצעק כדי להתגבר על יצרו "שריפה" !. באו ומצאו אותו שם. שאלו אותו, לא חששת שיראו אותך כולם במצב הזה, בכניסה לחדר. אמר להם: הבושה עדיפה על החטא.

התודעה קובעת את ההוויה

לעניין כמות הסוטים:
פחות מפרומיל מהאוכלוסיה הם אנסים, ומספר דומה הם גנבים, ופחות מכך הם רוצחים.
אם נתחיל בעידן פוסט פוסט מודרני ונאמר. אנסים נולדו כך. גם קלפטומנים, ולכן גניבה מותרת. רוצחים הם מסכנים ןניתן להצדיקם. יהיו למחרת 30% גנבים, ואנסים. ואם נעשה מצעד גאווה המספר יגדל יותר. ואם נטמיע זאת בחינוך הדור הבא מגיל אפס, וחצי מהילדים יולדו להורים גנבים ואנסים הדבר ייחשב כדרך הטבע ממש. רק ענן האבק שיעלה בעקבות האנרכיה הטוטאלית שתיווצר יעיד כי שכנה כאן סדום.

בריאות החברה, בריאות האדם

העולם ככללו אולי מושלם, אך דייריו רחוקים מלהיות כאלה. יש גבוהים מדי ונמוכים מדי. יש שנולדו ללא רגל ויש שנולדו עם שני ראשים. יש שנולדו זכר ונקבה ביחד. פיסית. זה האנדרוגינוס המצוי במקורות. אנשים כאלה נידונים לפי דינים המכוונים לבריאות החברה. אין היתר לעשות "מה שבא" בגלל שהייתה "תקלה בייצור". כמו שהאדם מלא סובלימציות בכל תחום: עושה צרכיו במקום מסוים, ושומר על ניקיון ואוכל באופן מסוים. לומד במקום מסוים, והורג במקום מסוים. גם התחום המיני כפוף לחובה שבסובלימציה.

משפחה ולאום

בסין בונים כיום גורדי שחקים שגובהם 600 ו 800 מטרים. תארו לכם שהכול נבנה בצורה הכי משוכללת שיש. רק קבלן היסודות מרמה. הבטון אינו בטון, ויש רק 50% מהברזל. הקלקול יכול להיות רק אחוז אחד מהבניין. אבל הבניין יקרוס.
המציאות בנויה בצורה הירארכית. יש אדם, יש קשרי דם, יש משפחה, יש חברים, יש הסכמים, יש כבוד לעבר משותף, יש חברה, יש דת. יש ויתורים, ודחיית סיפוקים, וקדושת ערכים. כך נבנית חברה.
אם אתה הורס את התא המשפחתי, אין משמעות לערכי החברה היהודית, אין משמעות לערכי הלאום. כקוריוז אולי תצלם סוטים עם כיפה או ח"כ ימני "גאה". הבניין הזה יתמוטט.

אתולוגיה

יש תחום מדע שנוצר לפני כ 100 שנה, חקר ההתנהגות או אתולוגיה. חוקר בשם קונראד לורנץ הראה, בדרכו שלו, כמה הטבע יכול להיות טועה. יש שלב מסוים אחרי הלידה, בו הגוזל רואה את שניצב לפניו. והוא מטביע אותו כהורה שלו. כניסיון העמיד את עצמו במקום אימא אווזה, והאפרוחים הלכו אחריו לכל מקום, עד לבגרות.
דוגמא זו מאירה את חוסר הפשטות או השבירות של המושג טבע.
במציאות יש יסוד גברי, והוא הכובש, והחזק, והטרנסנדנטי, והחיצוני, והשכלי, והקר, ויש יסוד נשי, שהוא האימננטי, והחם, המקיף כל, והאימהי, והרגשי, והפנימי. כך נוצרנו. כך זה בכל התרבויות.
חנך ילד לכיוון הנשי, והא יצא מבולבל לגמרי, חנך ילדה בכיוון הגברי, והיא תמצא את המשלים שלה באשה.
תן לתינוק הורים הפוכים כאלה, והוא ייצא מבולבל בריבוע.
תן לו חברה שמגבה סטיות כאלה. הוא ייצא מבולבל בשלישית. והרבה יותר קשה לתיקון.
זו לא הוכחה שיש מיגדר ולא מין. זו הוכחה שאת הטבע אפשר לקלקל, וקשה מאד לשקם.

ספרות של מוסר

יש מושג בתורה שנקרא "אישה סוטה". מושג זה מקיף חלק קטן מאד מהתנהגות נורמלית של אישה, ובכל זאת נכתבו עליו כמה מיליארדי מילים, של תורה ומשנה וגמרא, ושו"תים, ופרשנים. ההתנהגות המוסרית של האדם היא מערכת שנבנית בעדינות, לאורך אלפי שנים, בדחילו ורחימו. חכמים על כתפי חכמים.
אפילו במסגרות שבהן "הכל מותר", סיפור של גילוי עריות נמשל לרצח חיים, סרט גילוי עריות "מעורר אי נוחות". והכוונה אינה אי נוחות כמו לשבת על ספסל, אלא אי נוחות במובן זה שאחרי כל ההיתרים האנרכיסטיים, גם הפרועים ביותר מבינים שמעבר על מבנים מסוימים בנפש – שורף את הכל.
כאן אנו נדרשים למכור מערכת שנבנתה באבולוציה של כל היצירה האנושית, למערכת פרועה , באתיקה של קופים, שהופיעה לפני שנתיים.

דמוניזציה של הדור הקודם

אחד הדברים המשעשעים בדמוניזציה המטורפת של מתנגדי הסטיות, הוא שאבותינו, לא הפטריארכים, לא המטאפוריים, כולם חשבו כך , כמו ה"אומופובים".
מתוך מילון "אוצר הלשון העברית": ליעקב כנעני: 1960 "הומוסקסואליות: תאווה חולנית של אדם אל בן מינו".
יעקב כנעני לא למד במכינת עלי. אצל הלוינשטיינים. היה חילוני. חבר של שלונסקי. מול ביתו לא היתה אף הפגנה. מעולם לא מחו על הגדרה זו. כך גם במילון הפסיכיאטריה. כך גם במילון וובסטר.
יש קידמה ?
האם מותר לכפות שינויי שפה כי יש קידמה, לגנוב כי יש קידמה ? האם מותר לשנות מוסר ללא הסבר כי יש קידמה ? האם מותר לכתוב בשגיאות כי יש כידמא ?
יש אנשים דתיים שלושת אלפים שנה לאחר קבלת התורה, כי במושגים של מוסר, כמעט ואין שינוי.
שפת java שונה במחלט מכתב היתדות, אך מושגים כמו אהבה, נאמנות, חינוך, צדק, רכוש הוגנות – לא השתנו מאז סיני בבל או כנען.

חומרת המאבק

החילוניים שבויים ברובם בכבלי הקמפיין הסוטה. בין הדתיים, הטיפשים ומשת"פים נוהגים לפרוט לפרוטות ולסנגר על פורצי גדר, "העונש על זה הוא סקילה ועל זה חנק" . אם אתם מסנגרים על נוסעים לים בשבת – סנגרו על שוכבי משכב זכור.
אנשים לא מבינים את חומרת הצונאמי האנטי מוסרי שעובר עלינו. עונש ההריגה היה על סוטים בנוסח הישן, כאלה שידעו שזה רע אך הלכו שבי אחרי יצרם ותאוותם. הסוטים ומפעיליהם בנוסח החדש, אנשי הקרן החדשה והחברה הפתוחה קוראים תיגר על כל עולם הערכים, זה שספר בראשית נמצא בבסיסו, ובעצם יותר מכך, זה שכל האנושות מבוססת עליו.
הם גרועים מעברייני התנ"ך וגרועים מאנשי סדום, בשם הליברליזם הם כופים סדום מוסרית על כל העולם.
בניגוד לעולם השמרן, המניח קיום אלוהים בבסיס הבריאה, ומחפש את הדרך אליו, אנו ניצבים כאן מול עולם פוסט מודרני פוסט מרקסיסטי, ריק במהותו מאל וממוסר, שבו האדם מבקש לברוא את האל, ואת המוסר במו ידיו. מלהיב ? הנסיון האחרון במאה ה 20, במאבק בין תלמידיו הימניים של היגל לתלמידיו השמאליים, גבה למעלה מ 100 מיליון קורבנות, הנסיון הנוכחי רוצה בריסוק הזהות האנושית וריסוק מעמד המשפחה. היעד נושא פחות אבדות בנפש, אבל ריסוק האדם, הן במישור הנפש הן במישור החברה.
השם ישמרנו ?

יגאל כנען, בפייסבוק.


נשלח מהאנדרואיד שלי
דווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
מחובר
נשלח ב-13/6/2019 11:36 לינק ישיר 

 את ״חלון אוברטון״ ותוכלו לשנות את הדיון במדינה

טכניקה רבת השפעה הנקראת ״חלון אוברטון״ מסוגלת לעצב את חיינו, את החוקים שלנו ואת עתידנו, מבלי שנרגיש בכך, באמצעות מניפולציה על תפיסת העולם שלנו. תזיזו את ״החלון״ ותוכלו לשנות את הדיון הציבורי. תשנו את הדיון, ותשנו את המדינה. אחרי שכתבנו על כך לפני שבעה חודשים, החלטנו כעת לצלול לעומק הנושא. החל מחקיקה של הזנה בכפייה ונישואים עם רובוט ועד חוק הלאום ומחאת הקוטג׳

 נקודת מבט, פסיכולוגיה 3 באפריל 2015

פייסבוקטוויטרפינטרסט

fotolia.com

ג׳וזף אוברטון אהב לצאת לטיסות לילה. בשקט של הגבהים הוא מצא זמן להרהר בנושא שהעסיק אותו בשנים האחרונות יותר מכול: איך נושאים שהיו בלתי לגיטימיים לחלוטין בעיני הציבור, יכולים להפוך פתאום למרכז הדיון הציבורי. כאשר מטוסו התרסק באחת מהטיסות הליליות, עמיתיו למחקר במכון המחקר Mackinac Center במישיגן, ארה״ב, לא נתנו למחקר שלו לרדת לטמיון.

כפי שכתבנו בגיליון 263, מאז 2003 הם המשיכו לפתח את המודל שהגה אוברטון וקיבל את השם ״חלון אוברטון״, או ״חלון ההזדמנויות של אוברטון״, שיכול להסביר איך נושאים שנחשבים לטאבו, או בלתי מתקבלים על הדעת, יכולים להפוך במשך הזמן ללגיטימיים. למשל איך פדופיליה מתחילה להפוך לחוקית בימים אלה במדינות באירופה, איך בעתיד אפשר יהיה להתחתן עם רובוט ומה יכול לקרות בעקבות הדיון על חוק הלאום בארץ. מצד שני, אפשר גם להבין בעזרת מודל אוברטון מדוע הצליחו להציל את חוף פלמחים מידם של יזמי נדל״ן ומדוע המחאה החברתית נכשלה, לפחות בינתיים.

לפני שנרחיב על מקרים הנמצאים על סדר היום הציבורי בישראל, כדאי להיזכר איך מתרחש תהליך אוברטון שהופך נושא לא לגיטימי ללגיטימי. לצורך כך נחזור לדוגמה שהביא בלוגר רוסי, המכנה את עצמו זוהל. הדוגמה הפכה במהירות הבזק לוויראלית בין הבלוגרים בשפה הרוסית, כיוון שזוהל שאל שאלה הזויה לחלוטין: מה דעתכם על קניבליזם?

איך עובדת השיטה

סביר להניח שאם מישהו יעז לשאול במפגש חברים או בדיונים מסביב לשולחנות עגולים ״מה דעתכם על אכילת בשר אדם?״ הוא ייתקל במבטים של תיעוב וסלידה, וכולם ימהרו להחליף את הנושא. גם בראיונות בטלוויזיה או בוועדות פרלמנטריות הנושא לא יעלה. כל דיון בו נחשב לבלתי מקובל לחלוטין. לפי אוברטון, במצב הזה, כשהנושא נחשב לטאבו, הוא נמצא בשלב של ״בלתי מתקבל על הדעת״, או בניסוח של מודל אוברטון הוא נמצא בשלב של ״אפס חלון הזדמנויות״.

אבל נניח שמישהו בעל אידאולוגיה קיצונית, איזשהו סוג של פרנקנשטיין, יאמין שקניבליזם יכול להיות דרך טובה לדלל את אוכלוסיית העולם כדי לשמור על המשאבים של כדור הארץ. אבל הנושא נחשב לטאבו, מה הוא יעשה? בשלב הראשון הוא יכנס מדענים לדיון משותף תחת הכותרת: ״אנתרופולוגיה של מנהגים אקזוטיים בפולינזיה״. הכנס יאפשר לדון בנושא הקניבליזם כי למדע מותר לחקור כל דבר. לאחר הכנס יפורסמו תקצירים וציטוטים של החוקרים שהשתתפו בו. כך למעשה מחק פרנקנשטיין את הטאבו המוחלט שהיה על הדיון בנושא, והעביר אותו מתחום ה״בלתי מתקבל על הדעת״ לתחום אפור יותר.

אם בעתיד פדופילים יוגדרו כ״בעלי נטייה מינית מסוימת״, כמו שמגדירים באופן ניטרלי ״סטרייטים״ או ״הומוסקסואלים״, פדופיל יוכל להיות מורה מחנך בכיתה א׳

כדי לבסס את השלב הזה, לפי אוברטון, אי אפשר להמשיך להשתמש במונח קניבליזם בגלל האסוציאציות שהוא מעורר. חייבים להמציא לו שם יותר מכובד שיסתיר את המהות האמיתית של התופעה. כמו פושע שמחליף שם ותעודת זהות (כך בארץ למשל, מחיקת חובות הפכה ל״תספורת״). לטינית נחשבת לשפה מכובדת של אנשי רוח ולכן פרנקנשטיין בוחר במונח הלטיני ״אנתרופופגיה״.

כעת צריך לבסס מקרה מהעבר הרחוק, שישמש כהוכחה לכך ש״אנתרופופגיה״ יכולה להיות לגיטימית. למשל, בנצרות יש טקס סמלי שבו אוכלים מבשרו של ישו בתפילת כל יום ראשון. ״האם תעזו להאשים את הכנסייה הנוצרית במשהו רע?״ יטען פרנקנשטיין.

בשלב הזה כבר אפשר להזיז את חלון ההזדמנויות של אוברטון לתחום הדיון ה״רציונלי״. איך? באמצעות יצירת דיון מלאכותי של בעד ונגד הנושא. הדיון יכלול טיעונים כמו: ״לאדם יש זכות להחליט מה יאכל״, או ״אין הוכחה מדעית שאנתרופופגיה מזיקה״. לאלה שמתנגדים לתופעה כבר אפשר לקרוא ״שמרנים רדיקליים״ שמסרבים לקבל הוכחות מדעיות לכך שלאכול אנשים זה דבר נורמלי.

השלב הבא הוא לפרסם את הנושא בציבור הרחב דרך סרטים או שירים. למשל קליפ חדש של ליידי גאגא בשם ״Eat me baby״. כעת הנושא כבר בכותרות ומתפשט בכלי התקשורת, וחלון ההזדמנויות של אוברטון יכול לעבור מהשלב ה״פופולרי״ לשלב האקטואלי. אולי לוביסטים יתחילו לדחוף קדימה חוק שכותרתו ״איסור של איסור אכילת אדם״. 

עד כאן התסריט ההזוי של הבלוגר הרוסי שמראה איך אפשר להשתמש במודל של חלון אוברטון כדי להכשיר כל תועבה. אבל האם הוא באמת כל כך הזוי? 

הולנד מכשירה פדופילים
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-13/6/2019 11:32 לינק ישיר 


פעם כמה אנשים החליטו שקרטונים זה אוכל.
רוב האנשים לא התייחסו אליהם יותר מדי ברצינות, הלא אנו יודעים שקרטונים זה לא אוכל. אבל אגודת אוכלי הקרטונים נעלבו עד עמקי נשמתם ויצאו למחאה. הם יצאו למצעדים, פרסמו תמונות של אדם אוכל קרטון, והניפו דגל מיוחד של קהילת הקרטון.
"זה מה שאנחנו אוכלים, אז זה אוכל" הכריזו חברי הקהילה. "וכל מי שאומר שזה לא אוכל פשוט שונא אותנו וסובל משנאת הזר".
כל מי שהעז לחשוב בקול שאולי קרטון זה לא אוכל נאלץ להתבייש לו בפינה ולשתוק. המדינה כמובן מימנה אינפוזיות, תרופות וניתוחים לאוכלי הקרטונים. (בג"ץ חייב את המדינה לממן את זה. כי אם זה לא ימומן זו אפליה). מי שהעז להביע דעה אחרת הואשם מיד בפגיעה בחופש הדיבור.
אחת המדינות עוררה את זעם העולם, כאשר היא סרבה להניף את דגל הקרטון יחד עם דגל המדינה על מוסדות הלאום. איזה מדינה מפגרת.
"אז מה אם זה לא מזין את הגוף?" תמה אחד הקרטוניסטים בקול על האמירה המטומטמת כאילו מה שלא מזין אינו אוכל. "הלא הרפואה של היום יודעת לתת טיפול אלטרנטיבי להזנה. אז מה אכפת לי שקרטון זה לא מזין. בג"ץ לימיני ושיאכלו את הכובע כל הפרימיטיבים החשוכים".
יום אחד נמאס לכל האנשים שלא נותנים להם להביע את דעתם. הם קמו ותלו שלט גדול שאומר "קרטון זה לא אוכל". (האמת היא שגם את זה הם פחדו לומר, אז הם הניפו שלט גדול שאומר "בשר, לחם וביצים זה אוכל"). הם קוו שאולי אם הם יניפו את השלט הזה, אז עוד אנשים חנוקים, שלא נותנים להם לומר מה שהם רוצים, יעזו לומר מה שהם חושבים למרות משטר המחשבות החונק.
תגובות הקרטון לא אחרו לבוא: "מה הם חושבים לעצמם? מה הם ירויחו בשלטים האלה? סתם שנאה ותו לא". כמובן שהשלטים הורדו מיד, והעיר שושן....

תוקן על ידי כי55 ב- 13/06/2019 09:32:46
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > דת ואמונה > עצור כאן חושבים > סיפור פשוט
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר