בית פורומים בחדרי חרדים

דיווחים מחצר הקודש גור שברחוב אלקנה שהתפצלה מהחצר המרכזית שברח' ירמיהו

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-3/11/2019 20:40 לינק ישיר 

*עדכוני גור ארה"ב* יונתן בורנשטיין העושה בימים אלו בארה"ב מדווח משם שלראשונה הוא עומד לשוב ארצה, מבלי שיצליח לממן גם את עלות הטיסה (מחלקה ראשונה כמובן). הדלתות הוגפו בפניו, אין תרומות. הברזים נסגרו. מלבד הקפאת התרומות עברו על בורנשטיין כמה חוויות משפילות במיוחד. בחתונת משפחת וקסלר שהתקיימה השבוע עמד יונתן בכניסה לאולם וראה איך הכרזה ששלחה הנהלת איחוד מוסדות גור נקרעה לגזרים שפוזרו על רצפת האולם. בעודו יושב נזוף ראה איך ר' דוד מנדל ברלינר נכנס בקלילות לאולם, ולא האמין שכולם ניגשים אליו לברכו בחום... אבל יונתן אינו היחיד. עתה שב לארץ גם פולק מערד, אשף גיוס כספים שהבטיח לרבי מיליון דולר לנייע חיידר תמורת השתתפות הרבי בדינר שערך. אבל ההתחייבות התמוססה. הוא עידכן משם ש"בארה"ב אי אפשר היום להוציא דולר לגור". קצפם של הגבירים יצא לא רק על המתרחש בגור אלא בעיקר על כך שדווקא עכשיו כשהאיחוד בקריסה השקיע האיחוד יותר מ2 מיליון ש"ח בפגיעה בחצר הגר"ש. כעת מתכנן יונתן ועידה נוספת אבל גם הוא יודע שאין לו מה לתלות תקוות גבוהות.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-3/11/2019 22:38 לינק ישיר 

בס"ד נפתח היום הישיבה קטנה אחרי כמה ימי בין הזמנים שסיימו את השיפוצים.
וגם נפתח בהיכל הישיבה כולל חושן משפט לאברכים הרוצים להגות בתורה.  אברכי הכולל מקבלים מלגה נאה ומכובדת כדי לאפשר להם ללמוד במנוחת הדעת. במשך השבוע בעזרת השם יסתיימו השיפוצים במתחם החיידר, ויתחיל ברוב פאר והדר חינוך בדרך ישראל סבא, לתפארת כל בית ישראל .דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-3/11/2019 23:40 לינק ישיר 

בלי תמונות לא שווה כלום. גם אני בונה מוסדות "עלתוליארץ"... השאלה היא כמות התלמידים.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-4/11/2019 16:49 לינק ישיר 

רלבח בטלגרם:

מרן ראש הישיבה בדברים נדירים: "אותם אנשי טרור שעובדים מטעם חסידות גור (נדל"ן) ומבצעים הלבנת פנים ועבירות חמורות של בין אדם לחבירו, מקבלים בין היתר את כוחם גם מכ15 אלף החסידים שכביכול עומדים מאחוריהם". וכאן אמר מורינו ראש הישיבה דברים שכל אדם ירא שמים וישמע, איך לא ירעד - "ולכל אחד ואחד מאותם כ15 אלף איש שאינם יוצאים כנגד ומוחים בגלוי, יש חלק בעבירות הללו של בין אדם לחבירו".

דברים מבהילים של גאון התורהדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-6/11/2019 00:14 לינק ישיר 

מסתבר שאנשי הרב הגאון הרב שאול אלתר לא שותקים
הם מגישים תלונה במשטרה נגד טאוב שהעז להשוות את ראש הישיבה לקורח
הם שכרו משרד עורכי דין על מנת לפנות למשרד החינוך נגד הפיטורים של מורות והעפת תלמידים והתעללות בילדי משפחות שאב המשפחה היה בשמחת תורה אצל הרב הגאון שאול אלתר שליטא!!


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-6/11/2019 11:28 לינק ישיר 

האם פורשי חסידות גור יהפכו את אשדוד ל"בירתם"?

על רקע המשבר בחסידות גור וה"פרישה" של הקבוצה בראשותו של בן דודו של האדמו"ר, ישנם חסידי גור באשדוד הטוענים שבעיר הולך ומתהווה מוקד של המחנה החדש

פורסם בתאריך: 5.11.19 18:30

מאת: מאיר אוליאל

על חסידות גור בעיר כבר שמענו רבות, על העוצמות, ועל אין ספור הצלחות בזירה המקומית. רק שהפעם מדובר בסיפור מורכב יותר, בעקבות משבר פנימי בין ראשי החסידות בירושלים – בין הזרם המרכזי בהנהגת האדמו"ר מגור ר' יעקב אריה אלתר לבין ה"פורשים" בהובלת בן הדוד, הרב שאול אלתר – יש הטוענים שבאשדוד תקום האופוזיציה הראשית, וחלקם אף אומרים שזה עניין של זמן, שנה לכל היותר, עד שיתרחש הפיצוץ הסופי. השאלה המרכזית האם אגודת ישראל בעיר תינזק משמעותית ממהלך שכזה.

בין שלל החסידויות שנמצאות בעיר אשדוד, נמצאת גם חסידות גור, הגדולה שבהן, המונה כיום בעיר כ-2,200 משפחות. לקהילה יש מוסדות חינוך רבים, כוללים, ומוסדות חינוך משלהם.

גם בעיני הציבור החרדי והחילוני בעיר, חסידות גור נתפסת כחסידות שמרנית. היא נחשבת סמן ימני בכל הקשור להפרדה בין גברים ונשים ובמה שקשור ליחסי אישות.

לאחרונה נוצר פיצול בחסידות המרכזית שממוקמת בירושלים. כידוע בציבור החרדי הלימוד המרכזי בו מתרכזים הוא לימוד הגמרא, ובלימוד הגמרא יש כמה סגנונות לימוד העיון והבקיאות. העיון הוא לימוד מעמיק שכולל את כל המפרשים שפירשו בו והוסיפו טעמים. ולימוד הבקיאות זהו הלימוד הפשוט יותר בו לומדים את דף הגמרא בתוספת שני מפרשים המונחים לצדי הגמרא.

ואם כן כידוע בחסידות גור תמיד היה נהוג שלומדים בדרך המעמיקה והחזקה, דרך העיון. רק שלפני כמה שנים החליט האדמו"ר מגור הנוכחי שהוא משנה את שיטת הלימוד לפשוטה יותר. מה שהביא את בן דודו ר' שאול אלתר לפתוח בית מדרש בסמוך לחסידות הגדולה שבו הנהיג את שיטת לימוד העיון שהיא החזקה ביותר בליווי יותר פתיחות וקרבה לזרם הליברלי יחסית של גור בחו"ל.

במגזר החסידי יודעים כולם שאת חופשת הקיץ הגדול חסידי גור נוסעים לאמריקה ומיד לפני אלול חוזרים. וכבכל שנה תורם אחד הגבירים של החסידות דוד ברלינר את מיטב הכסף שאף בנות החסידות יוכלו להגיע ולהשתתף בחופשת הקיץ  – מן הסתם בהפרדה. רק מה שקרה לאחרונה היא שהאדמו"ר ר' אריה יעקב אלתר החליט שרק הבנות יסעו למחנה והבנים ישארו בארץ. מה שנגרם מחמת זה, שהתורם ברלינר החליט שלא לשלם ולתמוך אף במוסדות האדמו"ר בארץ. ועוד יותר אף תומך בר' שאול, כך לפי יודעי דבר.

ההקשר המקומי

רוב הציבור באשדוד שמזדהה עם הרב שאול אלתר מנסה לשמור על פרופיל נמוך. חלקם מסתירים זאת וחלקם אומרים זאת בגלוי אולם סירבו להתראיין בשמותיהם. לפי שיחות שכתב "כאן דרום" ערך עם כמה מהם עולה, כי לאחרונה חילקו להם טפסי הרשמה לחסידות המחודשת ההולכת וניבנת בזמן זה בשקט בשקט ואפשר שתקום דווקא בעיר אשדוד.

דיברנו עם יעקב (שם בדוי), חסיד גור תושב אשדוד.

האם זה נכון שבעיר אשדוד יש מהלך שקט שכזה שהולך להוביל מהפכה בחסידות?

"לאחרונה זה צף בעקבות שני הסיפורים המפורסמים, אבל שתדע שזה כבר כמה שנים שאברכים ובחורים חסידי גור בעיר רוצים ללכת להיות בקרבתו של ר' שאול. רק שהחסידות עושה לנו צרות, מאיימים עלינו שיזרקו את ילדינו ממוסדות החינוך, ידאגו שיזרקו אותנו מהעבודה ועוד שלל דברים, וזה מה שמביא לעיכוב של הדבר הזה. אבל שתדע כל דבר סופו להתגלות כמאמר המפורסם על מה שצף. זה בדיוק מה שקורה עכשיו, הם הסתירו שנים את כל הפוליטיקה ואת המחנק שהם עושים והיום שאנחנו רוצים להתפתח הם מקשים עלינו".

מאיפה יהיה לכם כסף להקים מוסדות משלכם בעיר?

"מה הכוונה? הרי רוב חסידי גור בעולם הם יותר רוצים בפתיחות וגם הרבה מהתורמים הגדולים הם עם רב שאול, ולכן זה ענין של זמן אך בסופו של דבר זה יקרה ואנחנו נוכל להחזיר הרבה חסידי גור שסרו מהדרך בגלל הדרך הקלוקלת".

לפי דעתך אגודת ישראל בעיר צריכה לחשוש?

"בהחלט כן אני יודע שזה נשמע הזוי אבל אנחנו ניהיה כוח חזק אם זה באשדוד שהרבה אנשים שכיום לא אומרים זאת שהם רוצים את רב שאול כמנהיג שלהם יבואו ויצטרפו ואנחנו נוכל לשלוח נציגים משלנו ולחיות בדרכה של חסידות, אך שפויה יותר".

ישיבת מטה הבחירות של ג' באשדוד. בראש השולחן היו"ר יחיאל וינגרטן (צילום: מטה יהדות התורה)

תגובת יו"ר יהדות התורה באשדוד, הרב יחיאל וינגרטן, סגן ראש העירייה ובעצמו חסיד גור: "יש הרבה דיבורים אבל בתכל'ס לא קורה כלום וגם לא יהיה כלום. חסידות גור תמשיך להיות כהרגלה בעיר ולא לכל שמועה צריך להאמין".דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-6/11/2019 14:03 לינק ישיר 

הפיצול בגור- עו"ד בועז פייל, המייצג קבוצת הורים המשתייכים לגר"ש אלתר ל'כאן מורשת': מדובר בעשרות תלמידים שהתבקשו לא להגיע למוסדות. במכתב היינו עדינים עם הפרטים כי זה רגיש. מקווה שזה לא יגיע לאלימות.


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-7/11/2019 02:09 לינק ישיר 

*מנדי גרוזמן בחצות בסקופים:* בקהילת הגר"ש אלתר מעבירים מסר לאנשיהם שעדיין בתוך חצר גור - אל תמהרו להצהיר פומבית על השתייכותכם אלינו, הזמן בידינו. כשהתשתית תהיה מוכנה, המעבר עבורכם יהיה טוב יותר.


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-7/11/2019 02:24 לינק ישיר 

*בדוק ומאומת:*

בשבועיים האחרונים נפגע מאוד כלכלית, בורנשטיין מאשדוד מחברת אריסטוקרט (יבואן גדול של מוצרי תינוקות). זאת לאחר שהשתתף בשמחת תורה אצל ראש הישיבה.

כמה חנויות מובילות שבבעלות חסידי גור ובראשם יש חסד שבניהולו של חסיד גור - דניאל ורדיגר, הודיעו לו באופן מיידי על הפסקת הזמנת סחורות אצלו, מה שגרם לו לנזק כלכלי מיידי חסר תקדים.

בנו, פנחס בורנשטיין המתגורר בירושלים פנה לראש הישיבה בשבוע שעבר וביקש ברכה עבור אביו שנקלע למצוקה.

ראש הישיבה ענה: "הוא לא הגיע עבורי, הוא הגיע לכבוד התורה ובטוחני כי לא ייפגע. תגיד לו שלא ידאג והוא לא יראה כל נזק ואני מברך אותו שיראה ברכה גדולה".

ימים ספורים עברו ואתמול באופן שבלתי ניתן לתיאור מישהו בשיחה אקראית מחבר בין בורנשטיין לרשת עולמית המתעסקת בייבוא וייצוא של מוצרי תינוקות, והם בדיוק נתקעו עם ספק עולמי אחר שלהם שמשום מה נקלע לקשיי אספקת סחורות ותוך שעתיים שיחות טלפוניות, בורנשטיין הופך להיות ספק של חברה ענקית וכבר בהזמנת הסחורות הראשונה, כל מחסניו התרוקנו......

*יש אלוקים ויש תורה !!!!!*


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-7/11/2019 15:24 לינק ישיר 

*חצר הקודש גער*
גור תורה !!

*בשורה משמחת!*

לאור הצפיפות שנוצרה בבית החסידים שברחוב אלקנה, החל מעתה ועד להודעה חדשה תפילות השבת ייערכו בעז"ה באולם שבבניין המרכזי של סמינר לוין (הישן) שברחוב מנחת יצחק בירושלים.

לאור השינוי מעתה גם עזרת נשים פתוחה.

סעודה שלישית ברוב עם. מורנו ראש הישיבה ישא מדברותיו. שמעו ותחי נפשכם.


בברכה רבה,

הנהלת המוסדות


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-7/11/2019 20:09 לינק ישיר 
מצדרביעי

שרית560 כתב:
*בדוק ומאומת:*

בשבועיים האחרונים נפגע מאוד כלכלית, בורנשטיין מאשדוד מחברת אריסטוקרט (יבואן גדול של מוצרי תינוקות). זאת לאחר שהשתתף בשמחת תורה אצל ראש הישיבה.

כמה חנויות מובילות שבבעלות חסידי גור ובראשם יש חסד שבניהולו של חסיד גור - דניאל ורדיגר, הודיעו לו באופן מיידי על הפסקת הזמנת סחורות אצלו, מה שגרם לו לנזק כלכלי מיידי חסר תקדים.
נשלח מהאנדרואיד שלי


חובה- שאנחנו מצידנו נחרים את יש חסד בתמורהדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-8/11/2019 10:35 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-9/11/2019 19:17 לינק ישיר 
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-10/11/2019 11:33 לינק ישיר 
הכתבה המלאה על הגר"ש אלתר.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-10/11/2019 14:10 לינק ישיר 

הסיפור הכי אמיתי והכי יפה הוא מה שמופיע בעמוד 22. השאלה ששלחו לר' שאול מטעם הגליון והתשובה שענה. אין יותר קוצקאי מהתשובה שענה. הכרה עצמית ואמת.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > דיווחים מחצר הקודש גור שברחוב אלקנה שהתפצלה מהחצר המרכזית שברח' ירמיהו
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 ... 10 11 12 14 15 16 לדף הבא סך הכל 16 דפים.