בית פורומים בחדרי חרדים

ועדת הרבנים לענייני תקשורת כקווים להתנהלות המגזר החרדי

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-2/10/2019 17:12 לינק ישיר 
ועדת הרבנים לענייני תקשורת כקווים להתנהלות המגזר החרדי

הקימו ועדה בקול רעש גדול.
הוציאו קול קורא שכל מי שלא עובר לקווים שבבעלות הועדה הרי שהוא עובר על אביזרייהו דגילוי עריות!
ועכשיו כשמתגלית השחיתות וההתעללות בציבור.
פתאום זה כבר לא האחריות של הרבנים
כל רב מושך בכתיפיו. האחד אומר אני לא האחראי על זה ואני לא יודע.. השני אומר כבר חודשיים אני ממונה בועדה.. השלישי אומר אני לא קשור לנושא מישהו אחר אחראי.. הרביעי אומר התפקיד שלי זה רק לתת לך מספר טלפון.. https://www.kikar.co.il/332516.html
אין שום קול קורא!
דממה מהדהדת!
שתיקה רועמת!

אותה התנהלות קיימת בכל שאר הנושאים.
למשל אוטובוסי המהדרין יצאו אין ספור קול קורא על החיזוק והתיקון הגדול.
ומה בנוגע לאלימות שהופעלה נגד זוגות שרצו לשבת ביחד באמצע האוטובוס?
פתאום זה כבר לא האחריות של הרבנים
אין שום קול קורא!
דממה מהדהדת!
שתיקה רועמת!

נער הייתי וגם זקנתי
אני זוכר אין ספור מכתבים והכרזות של גזירות ותקנות על הציבור בנושאי צניעות. שבת. וחינוך.
אבל אני לא זוכר ולו קול קורא אחד בנושא שחיתות או אלימות.
(חפשו באתר את הכתבות המזעזעות על השרוף מסקווער ועל בקבוקי התבערה בתפרח ועוד אירועי אלימות שונים. לא יצא שום מכתבי גינוי על האלימות הזו. רק על הלבן בפוניבז היה מכתב כי זה פגיעה בכבוד התורה. אבל כנראה שסתם לפגוע באנשים רגילים זה לא כל כך נורא)

ועל כך זעק הנביא: לָמָּה לִּי רֹב זִבְחֵיכֶם?.. וּבְפָרִשְׂכֶם כַּפֵּיכֶם אַעְלִים עֵינַי מִכֶּם גַּם כִּי תַרְבּוּ תְפִלָּה אֵינֶנִּי שֹׁמֵעַ יְדֵיכֶם דָּמִים מָלֵאוּ... שָׂרַיִךְ סוֹרְרִים וְחַבְרֵי גַּנָּבִים כֻּלּוֹ אֹהֵב שֹׁחַד וְרֹדֵף שַׁלְמֹנִים יָתוֹם לֹא יִשְׁפֹּטוּ וְרִיב אַלְמָנָה לֹא יָבוֹא אֲלֵיהֶם.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/10/2019 21:41 לינק ישיר 

מישהו הגיב לי בפרטי שרק העסקנים הם המושחתים. אינני מקבל את הטענה הזו. הרי צמחו וגדלו מתוך הציבור והם בשר מבשרם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/10/2019 22:28 לינק ישיר 

זה המצב ההזוי היום בציבור החרדי, חבל שאי אפשר לעשות לכך סוף

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/10/2019 09:26 לינק ישיר 

אתה כותב שטויות,

אני מניחה שזהו חוסר הבנה מובנה של אדם מהצד כלפי הציבור החרדי,

או יותר גרוע שנה ופרש.

חשבתי להגיב באשכול: מה יהיה עם הקווים הנחסמים אחד אחרי השני?

ולאור המסקנה לעיל הסתפקתי אם יש בכך טעם,

ובכל זאת -

ציטוט:

אבל למען השם בשביל מה אתם משחיתים כאן מילים לריק? זה הרי לא מזיז לאף אחד כלום!

בסופו של דבר הרבנים קובעים! רק הרבנים קובעים
ואני לא מכיר אפילו רב אחד שמתיר לעבור למספר שאינו בבעלות הועדה קרי ב"קומה הכשרה".

ולכן ממש לא ברור לי מה זה נותן לכם לקטר כאן?

אם אתם שייכים לציבור החרדי הקלאסי שמציית לרבנים ללא עוררין אז המקסימום שאתם יכולים לעשות זה לנסות לעלות לבית של הרבנים ולשכנע אותם לפרק את הועדה.
ואם אתם שייכים לציבור החרדי המודרני אז מי מונע ממכם לעבור למספר חופשי שאינו בבעלות הועדה?

תגובה:

1.

בסופו של דבר הרבנים קובעים! רק הרבנים קובעים

בהחלט נשמע שזה מציק לך מאד, משתתפת בצערך הרב שהרבנים קובעים, סביר להניח שגם הגנב רוטן על הסדרי האבטחה הכבדים בבנקים. ככה זה, יש כאלו שברוב תחכומם מנסים לנצל את הפרצות שאדם מן השורה לא ממש אכפתי לגביהם, אבל מה לעשות... הם נתקלים באותם דמוית שנואות... הרבנים, מה הם עושים שם, לעזאזל?

אז ברור שהעצב שלך הוא השמחה שלנו, ב"ה שיש רבנים!  ב"ה שהם גודרים גדרות ושומרים על כרם ישראל.

2.

לא כל דבר זה הרבנים !

ולא, זהו לא סעיף מנוגד לסעיף הקודם.

הרבנים הם המילה האחרונה - וטוב שכך.

אבל לא כל דבר שקורה מנוהל מלמעלה,

יש דברים שקורים מלמטה, ומעורבות הרבנים, רק כי נשאלו.

ויש סתם עניינים של חיי קהילה, וחיי יומיום.

לדוגמא: חינוך ילדים, בעבר היו תלמודי תורה רבים שייכים לחינוך העצמאי ולמדו בהם חשבון ואנגלית עד כיתה ח', וכי הרבנים אמרו לשנות ולהופכם ל'חדרים' ? לא! זה הגיע מהשטח, אנשים רצו חינוך יותר שמור ! וכתוצאה מכך, כמו כללי שוק - היצע וביקוש,  המוסדות רבו על לב ההורים ושינו את מתכונת הלימודים. אכן, כעת התערבות בתכני הלימודים זוהי שאלה ששואלים עליה רבנים. לא בגלל התכנים אלא בגלל ההתערבות.

התערבות היא מסוכנת גם אם היא בין חומש בראשית לשמות. לא מוכנים שגורמים זרים כמוך יתערבו בתכני ילדינו.

גם גורמי אבטחה בבנק לא מוכנים לשמוע מאנשי הפשע עצות איך לייעל את השמירה, ייתכן ובעצות אין כל דבר שמזיק, אבל לא תודה... לא רוצים לשמוע עצות מפי הגנבים... לא יודעים מה מסתתר מאחורי....

סוף דוגמא.

לסיכום:  אין התערבות של רבנים איך להתנהל בחיי היוםיום – זהו לא נושא של רבנים!!!, אבל כן,  שואלים רבנים שמתעורר צורך לכך, כאשר עולות שאלות, כאשר יש סוגיה של שמירה.

ועדיין, הרבנים לא מעורבים בכל פרט ופרט, הם נותנים מתווה כללי, והדברים מטופלים בתוך הקהילה. אין אף אדם הגיוני שחושב שהרב הזה - אמר לחסום קו פלוני, והרב הזה נגד קווי תוכן משפחתיים, אלו לקויות של השטח. אפשר לטפל בהם, צריך לטפל בהם.

אין כל קשר בין הצורך עצמו ללקויות שקיימות בשטח.

וכי אם יש לקויות מסוימות בדרך סלולה, עדיף ללכת בדרך זרועת מוקשים?

3.

לגבי טלפונים כשרים

כמות הטענות שיש לי על ועדת הרבנים גדולה משלך, מהסיבה שלי יש פלאפון קשר, קווי התוכן המשפחתי שלי נחסמו – ועוד.

(ואפילו שוקלת לכתוב על כך למשרד התקשורת. אני באמת חושבת שלקטר כאן בפורום זה חסר תועלת)

אבל לגבי חיוניותם – אין כל ספק. נקודה. סימן קריאה.

הקומה הכשרה של הטלפונים בבזק (קו ונקי) הוקמה עוד לפני עידן הדור השלישי בטלפונים הניידים, עוד לפני שמשהו בקושי ידע מה זה אייפון.

ולמה?

כי גם בקוי טלפון נייחים – של בזק –  היו קווי תועבה !

לא הכל זה אינטרנט ואייפון.

הצורך בקומה כשרה, נחוץ יותר בטלפונים ניידים כשלכל נערה בת 14 כבר יש מכשיר משלה, ואין לזה שום קשר לאינטרנט דווקא.

4.

שוב: תפקוד לקוי בשטח לא מעיד על העדר הצורך.

הצורך  -  נכון

על התפקוד מותר לקטר, לדבר, ולשנות.

תוקן על ידי עמ_קנית ב- 03/10/2019 07:28:45

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/10/2019 10:31 לינק ישיר 

עמ_קנית כתבה:

אתה כותב שטויות,

כתבת הרבה דברי טעם, אבל כנראה שלא שמת לב שזה לא ממש סותר את דבריו של בעל האשכול, לא באשכול הזה ולא באשכול חסימת הקווים כך שהמשפט שלך שציטטתי מיותר.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/10/2019 10:38 לינק ישיר 

עמ_קנית
כתבת כדרכך ארוך ארוך כאורך הגלות

אבל לא ענית על השאלה הכי קריטית.
איך יכול להיות שהרבנים שהקימו בקול רעש גדול את הועדה הזו.
עכשיו פתאום מתנערים מהאחריות??

למה יודעים רק לגזור גזירות על הציבור.
אבל כאשר הציבור זועק שמתעללים בו.
פתאום יש שתיקה רועמת!?

מנהיגות זה אחריות!
לא חוכמה לגזור גזירות על הציבור ואז כשמגיעים הקשיים לברוח מאחריות.

ואתייחס לדבר נוסף שכתבת ואני מצטט:
בעבר היו תלמודי תורה רבים שייכים לחינוך העצמאי ולמדו בהם חשבון ואנגלית עד כיתה ח', וכי הרבנים אמרו לשנות ולהופכם ל'חדרים' ? לא! זה הגיע מהשטח, אנשים רצו חינוך יותר שמור !
סוף ציטוט.
למה הרבנים לא התערבו אז?
למה הם לא צעקו שאסור לשנות?
למה הם לא צעקו שזה יזיק לילדים? שזה יזיק לציבור החרדי?
למה הם לא צעקו את דברי הגמרא הקדושה "כל שאינו מלמד את בנו אמנות כאילו מלמדו ליסטות"!?

למה תמיד ההתערבות היא רק לצד המחמיר שגוזר גזירות על הציבור.
ואף פעם אין התערבות למנוע הקצנה וגזירות מיותרות על הציבור??

אלו שאלות קשות שדורשות חשבון נפש מעמיק על ההתנהלות של הציבור החרדי.
אני כותב זאת מתוך כאב ואהבה לציבור החרדי שאני חי בתוכו.
הגישה שלך שלא להתייחס לטענות ולכנות אותי "שנה ופירש". היא בדיוק חלק מהבעיה!
את לא מכירה אותי ואין לך מושג מי אני ומה אני.
הכי קל זה ברגע שאני מביע ביקורת על ההתנהלות החרדית להתייחס אלי בצורה מזלזלת.
אבל הטענות מדברות בעד עצמן. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/10/2019 12:56 לינק ישיר 

לא כל שינוי הוא התערבות.
התערבות של השלטון בתכני הלימוד לא דומה ואפילו לא קצת, לנהירת הורי תלמידים ל'חדרים', והסבת  תכני הלימוד ביתר תלמודי התורה בשל רצון למשוך תלמידים.
אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה - מרצונך. שמשהו  אומר לך מה לעשות  - לזה קוראים התערבות.
(ואגב, לא קל להתקבל ל'חדרים' הללו, הרבה יותר קל להתקבל לתלמוד תורה שמעניק השכלה כללית יותר נרחבת) 

ולגבי השטויות -
אולי אסביר יותר במדויק: הטענות נגד הרבנים בטענה שלא לוקחים אחריות -  מגוחכות
כל בר דעת לא מצפה מרב שינהל בעצמו ועדת לעניני לא משנה מה,
ובעיתיות שקיימת בה אינה משוואה לבעיתיות ברב או לבעיתיות בצורך.
מי שלא מבין דברים כ"כ פשוטים בהוויה החרדית כנראה אינו חי כאן,
והאמירה הזו - אינה דרך להתמודד עם הטענה -  אלא מסקנה פשוטה הנובעת מהדברים.

אם יש משהו לא תקין / צורך בחישוב מסלול מחדש - בהחלט צריך לפנות- ליידע, לבקש מענה,
החלטה נחוצה לשעתה שלא ממומשת בצורה מיטבית לא הופכת אותה על פניה,
בכל תחום.   גם בתחומי ממשל, למשל.  

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/10/2019 13:14 לינק ישיר 

האיכרים הנבערים ברוסיה האמינו שהצאר הוא טוב ואת כל הצרות עושים השרים הרעים
אם הצאר יודע ממה שעושים השרים הוא לא טוב ואם הוא לא יודע לא צריך לאפשר לו לבחור את השרים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/10/2019 15:19 לינק ישיר 

A_Smithee כתב:
האיכרים הנבערים ברוסיה האמינו שהצאר הוא טוב ואת כל הצרות עושים השרים הרעים
אם הצאר יודע ממה שעושים השרים הוא לא טוב ואם הוא לא יודע לא צריך לאפשר לו לבחור את השרים

זה עוד הרבה יותר גרוע.
כאן מפתחים דוקטורינות מפולפלות למה בדיוק ככה זה צריך להיות כי "זה ההוויה של הציבור החרדי" וכי "זה מה שכל בר דעת מצפה"..
אוי אוי אוי
שה' ישמרנו ויצילנו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/10/2019 17:45 לינק ישיר 

התשובה לשאלה פשוטה: שומרי הסף של גדולי ישראל מקבלים לכאורה "משלוחי מנות" כל השנה מן ... וכך יכולים  להמשיך לעשות עם הציבור כפרות כל השנה!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/10/2019 17:47 לינק ישיר 

חריף_ומקשה כתב:

עמ_קנית
כתבת כדרכך ארוך ארוך כאורך הגלות

אבל לא ענית על השאלה הכי קריטית.
איך יכול להיות שהרבנים שהקימו בקול רעש גדול את הועדה הזו.
עכשיו פתאום מתנערים מהאחריות??

למה יודעים רק לגזור גזירות על הציבור.
אבל כאשר הציבור זועק שמתעללים בו.
פתאום יש שתיקה רועמת!?

מנהיגות זה אחריות!
לא חוכמה לגזור גזירות על הציבור ואז כשמגיעים הקשיים לברוח מאחריות.

ואתייחס לדבר נוסף שכתבת ואני מצטט:
בעבר היו תלמודי תורה רבים שייכים לחינוך העצמאי ולמדו בהם חשבון ואנגלית עד כיתה ח', וכי הרבנים אמרו לשנות ולהופכם ל'חדרים' ? לא! זה הגיע מהשטח, אנשים רצו חינוך יותר שמור !
סוף ציטוט.
למה הרבנים לא התערבו אז?
למה הם לא צעקו שאסור לשנות?
למה הם לא צעקו שזה יזיק לילדים? שזה יזיק לציבור החרדי?
למה הם לא צעקו את דברי הגמרא הקדושה "כל שאינו מלמד את בנו אמנות כאילו מלמדו ליסטות"!?

למה תמיד ההתערבות היא רק לצד המחמיר שגוזר גזירות על הציבור.
ואף פעם אין התערבות למנוע הקצנה וגזירות מיותרות על הציבור??

אלו שאלות קשות שדורשות חשבון נפש מעמיק על ההתנהלות של הציבור החרדי.
אני כותב זאת מתוך כאב ואהבה לציבור החרדי שאני חי בתוכו.
הגישה שלך שלא להתייחס לטענות ולכנות אותי "שנה ופירש". היא בדיוק חלק מהבעיה!
את לא מכירה אותי ואין לך מושג מי אני ומה אני.
הכי קל זה ברגע שאני מביע ביקורת על ההתנהלות החרדית להתייחס אלי בצורה מזלזלת.
אבל הטענות מדברות בעד עצמן. 

יש לך ים של שנאה עיוורת,
ואתן דוגמה אחת,
לגבי מי שאינו מלמד בנו אומנות כמלמדו ליסטות,
מתי זעקת על המלמדים אומנות ללא תורה,
אצל מי יש יותר ליסטות אצל הלומדים אומנות ללא תורה או אצל הלומדים תורה ללא אומנות,
ומאיזה גיל מלמדו אומנות,
מי אמר שמגיל גן חובה,
ומי אמר שחייבים אפיקורסות לצד אומנות ובכלל יש המקדישים את חייהם ללימוד תורה וכך היה כל הדורות וטוב שכך לולי כך בכלל לא היית כאן,
אבל משום מה רבים הקשקשנים שכמותך בכלל לא מדברים על לימוד אומנות אלא לימוד ליבה כך שכרגיל הכל אמתלאות להעביר את הדוסים על דתם.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/10/2019 18:54 לינק ישיר 

לא מעניין אותי לימודי ליבה. ואף פעם לא השתמשתי במונח המתנשא והבזוי הזה. אני מדבר על לימודי אנגלית ומתמטיקה ברמה נאותה!. אין בליבי שנאה. יש בליבי כאב וחרדה עצומה לעתידנו. אני חפץ חיים. ואילו כל המושחתים ותומכיהם שמתעללים בציבור רוצים את הדיכוי ואת השחתת הנפשות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/10/2019 20:34 לינק ישיר 

יש באופן כללי איזה סחף בציבור החרדי לכיוון הקיצוני והמחמיר יותר. בגלל אופי הקהילה הסגור אז מי שמתון או מקל יותר מפחד להשמיע קול פן יבולע לו וירעו לו. מי שמחמיר ומקצין לעומת זאת פחות חושש שיענישו אותו למרות שחומרותיו הזויות ולא מציאותיות . הסחף לכיוון הקיצוני זורם יותר בקלות מאשר לכיוון המקל וגם אם הרוב לא חושב כמו הקיצונים כמו למשל בוועדת התקשורת עדין מפחדים מהמיעוט הקיצוני פן יבולע להם.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/2/2020 21:51 לינק ישיר 

שוב השתוללות של עסקני ועדת הרבנים לענייני תקשורת: חסמו את ש"ס!
שאלה בחשבון: כמה אנשים צריכים להתערב כדי להסיר חסימה של קו טלפון אחד? בדיוק כפי שהתרחש בסבב הבחירות לכנסת ה-22, ממש היום, "עסקני ועדת הרבנים לענייני תקשורת" חסמה את קווי המידע של ש"ס לציבור אוהדיה ותומכיה. רק בהתערבות קשת רחבה של רבנים, חברי כנסת ו"משפיענים", החסימה נפתחה. עד מתי שר התקשורת ישתוק בנושא זה? מתי רשות התאגידים תממש את ההחלטה להוציא צו סגירה לעמותת ועדת הרבנים לענייני תקשורת? כל התשובות לשאלות.
מאת: אבי וייס, 19.2.20, 20:25 התודות של ש"ס

את השתוללות "עסקני ועדת הרבנים לענייני תקשורת" תיארתי בהרחבה בפעם האחרונה כאן, כולל פירוט תלונה, שהוגשה על ידי ליועמ"ש לממשלה, בגין מעשים הנחזים להיות פליליים, לכאורה, גם מתוך משרד התקשורת עצמו.

בדיוק כפי שהתרחש במסע הבחירות הקודם, לכנסת ה-22, גם במסע הבחירות הנוכחי לכנסת ה-23, נחסמו ונחסמים הקווים של מפלגות חרדיות, שמשום מה "עסקני ועדת הרבנים" החליטו לחסום אותם.

הקו של ש"ס, שנחסם היום בפעם השנייה (אחרי שנחסם במסע הבחירות הקודם), הוא קו מידע, שמספרו 0723-400-500. זה קו מידע מאוד פעיל של המפלגה לאוהדיה ותומכיה.

החסימה הבריונית של הקו של ש"ס היום, הובילה להתערבות מהירה של קשת רחבה של רבנים, השר דרעי, חברי כנסת ו"משפיענים", כמפורט בהודעה המצויה כאן מצד שמאל, בה מנהלי ומפעילי קו המידע של ש"ס, מודים לכל אלה שסייעו בהסרת החסימה.

אין ספק, שחוסר האונים המתמשך של הרגולטורים, הוא אחד הסיבות העיקריות להמשך ההפקרות הבלתי נסבלת הזו.
https://rotter.net/forum/scoops1/605133.shtml

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/2/2020 22:24 לינק ישיר 

כל מי שרק מכיר ולו קצת את האדון לבקוביץ ואת ההתנהלות שלו,

יודע שאין כל קשר בין ההתנהלות שלו,

לבין ההתנהלות של הציבור החרדי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/2/2020 23:44 לינק ישיר 
בדיחה טובה

רעיונוביץ כתב:

כל מי שרק מכיר ולו קצת את האדון לבקוביץ ואת ההתנהלות שלו,

יודע שאין כל קשר בין ההתנהלות שלו,

לבין ההתנהלות של הציבור החרדי.

בדיוק אותו הדבר. כוח משחית ופגיעה ממונית במאות אלפי אנשים. 

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > ועדת הרבנים לענייני תקשורת כקווים להתנהלות המגזר החרדי
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.