בית פורומים בחדרי חרדים

המר דאתרא מ. עילית, מוכיח שאתם לא בני תורה למדנים, אלא עדר חסר חשיבה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-11/10/2019 09:40 לינק ישיר 
המר דאתרא מ. עילית, מוכיח שאתם לא בני תורה למדנים, אלא עדר חסר חשיבה

לה''ו. הבוקר הוא (או יחצ''ן כלשהו) החליט להזכיר שיש רב ראשי לק''ס. והוא הביא ''שני פסקי הלכה'' שלא ידעתם מעולם, על אף שלמדתם שנים רבות.
: רבה של מודיעין עילית הגר"מ קסלר מתריע במכתב לתושבי העיר: "פתיחת המרפאות בחול המועד הינם רק לצרכים דחופים ועל ציבור הפונים לדעת כי האחיות מחויבות לענות לכל הפונים והאחריות על חילול המועד מוטלת על הפונים".
עוד מהגר"מ קסלר: "פתיחת הבנקים בחוה"מ הם רק לצרכים דחופים המוגדרים 'דבר האבד'. כל פנייה בעניין אחר גורמת להכשיל את הפקיד.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/10/2019 09:54 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/10/2019 10:05 לינק ישיר 

לה''ו. איני יודע אם קיים מכתב שכזה. העיקר ''שדאגו'' שזה יגיע לקו החרדי, ועכשיו כולם יודעים ש...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/10/2019 00:39 לינק ישיר 

למיטב ידיעתי הוא דווקא צודק...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/10/2019 00:45 לינק ישיר 

מצדרביעי כתב:
למיטב ידיעתי הוא דווקא צודק...

נכון מאוד.

אולי במקום לכתוב על המרא דאתרא, יכתוב במפורש על השולחן-ערוך ועל התורה המצויה בידינו.

בכך יוריד את התחפושת ויגלה את ה'כופר' שבו

זו ההלכה ואין בלתה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/10/2019 03:39 לינק ישיר 

לא הבנתי מה הבעיה עם המכתב (אם קיים )

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/10/2019 06:45 לינק ישיר 

בעניין הזה הוא צודק. גם אני קיבלתי הוראה כזו מהרב יעקב יוסף ע"ה כאשר עבדתי בבנק למשכנתאות.
אם כבר רוצים לבוא אליו בטענות, יש נושאים אחרים: ניהול מדיניות של שמירה על עוני. שחס ושלום לא יהיה קו תחבורה ציבורית לעיר מודיעין הסמוכה, או לתל אביב.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/10/2019 09:12 לינק ישיר 

לה''ו. תקראו היטב. מה שכתבתי , זה על היחצ''נות.
כל מי שלמד טיפל'ה הלכה יודע שלא הולכים סתם למרפאה בחוה''מ, ולבנק אם זה לא דבר האבד.
שחור כתום. בתור יועץ משכנתאות, אתה בטח קיבלת מהרב יעקב יוסף, שאם אדם יכול לקחת / למחזר משכנתא, כי יש חלון הזדמנות בחוה''מ, זה חיסכון אדיר בכספים.
זה כמו שאם יש לך וולוו ויונדאי, וישאלו אותך מה יותר נח, זה מן הסתם פחות דבר האבד.
אבל אם ישאלו אותך אם וולוו יותר חסכונית בדלק וחלפים לעומת יונדאי, ועכשיו יש לו הזדמנות לקנות אחד מהם, זה *כן* דבר האבד.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/10/2019 10:50 לינק ישיר 

hot_trend כתב:
לה''ו. תקראו היטב. מה שכתבתי , זה על היחצ''נות.
כל מי שלמד טיפל'ה הלכה יודע שלא הולכים סתם למרפאה בחוה''מ, ולבנק אם זה לא דבר האבד.
שחור כתום. בתור יועץ משכנתאות, אתה בטח קיבלת מהרב יעקב יוסף, שאם אדם יכול לקחת / למחזר משכנתא, כי יש חלון הזדמנות בחוה''מ, זה חיסכון אדיר בכספים.
זה כמו שאם יש לך וולוו ויונדאי, וישאלו אותך מה יותר נח, זה מן הסתם פחות דבר האבד.
אבל אם ישאלו אותך אם וולוו יותר חסכונית בדלק וחלפים לעומת יונדאי, ועכשיו יש לו הזדמנות לקנות אחד מהם, זה *כן* דבר האבד.

נשלח מהאנדרואיד שלי

"כיוון מלאכתו במועד" הוא סיבה גדולה להחמרה אפילו באופנים של דבר האבד, כמבואר בהלכה.

יש אנשים, שהם 'עסוקים' בערב חג, וקובעים מועד לביקור במרפאה דווקא לימי המועד 'הפנויים' - הם עושים דבר אסור!

כך גם בבנק, ראוי לסדר את רוב העניינים הניתנים לסידור בערב חג, ולא להעסיק אנשים עבורך בימי החג, כשיכולת לעשות זאת (בלחץ זמן! כן) בערב חג

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/10/2019 15:00 לינק ישיר 

כיוון שהכל אסור ואסור אני פשוט מציע לחבר שלחן ערוך חדש וקצר ביותר בו יהיה כתוב רק מה שמותר ...הרבה יותר פשוט.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/10/2019 15:06 לינק ישיר 

ברכת_החמה כתב:

כיוון שהכל אסור ואסור אני פשוט מציע לחבר שלחן ערוך חדש וקצר ביותר בו יהיה כתוב רק מה שמותר ...הרבה יותר פשוט.

נשלח מהאנדרואיד שלי

כל משכילי הדורות למיניהם כתבו הבלים שונים ובתוכם זה,
אז מה חידוש יש לך חוץ מהבל מעופש וישן זה ?!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/10/2019 15:21 לינק ישיר 

אותך אף אחד לא לוקח ברצינות .מה שתכתוב לא מגרד לי את הזרת.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/10/2019 20:42 לינק ישיר 

באמת מוזר שרב חושב שעליו לפסוק הלכות.
איפה הוא צמח?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > המר דאתרא מ. עילית, מוכיח שאתם לא בני תורה למדנים, אלא עדר חסר חשיבה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר