בית פורומים בחדרי חרדים

צה"ל: בשנת 2,018 45% מהתעודות פטור על רקע פסיכאטרי - חרדים

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-8/11/2019 11:45 לינק ישיר 

י' בחשון תש"פ , 08/11/19

זינוק בפטורים משירות צבאי הניתנים על רקע נפשי

זינוק מדאיג במספר הפטורים משירות צבאי – כך עולה מנתוני צה''ל שסיכמו את שנת הגיוס האחרונה, 2018.

מהנתונים שפורסמו בעיתון מעריב עולה כי בשנה האחרונה נרשמה עלייה של 30% במספר תעודות הפטור שניתנו לצעירים שהיו אמורים להתגייס לצה''ל, אך הצבא שחרר אותם על רקע בעיות ומחלות נפשיות לכאורה (4,500 צעירים קיבלו פטור, לעומת 3,500 בשנת 2017).

לפי הנתונים, מתוך 4,500 הפטורים - 44.7% הם חרדים, 46.6% חילונים ועוד 8.7% צעירים שלמדו בחינוך הדתי־ממלכתי. בשנה האחרונה לבדה נרשמה עלייה של 100% במקרים שבהם הגיעו צעירים עם מסמכים, המעידים כי הם סובלים ממחלת נפש הקשורה לסכיזופרניה.

נ. ב.
רוב החרדים מקבלים דיחוי וכלל לא ניגשים לקב"ן.

הציבור החרדי הוא 10% מהאוכלוסיה היהודית, כלומר כ 50% מהחרדים - כביכול חולי נפש.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/11/2019 13:26 לינק ישיר 

לה''ו. החברותא שואל: איך צבוע העם, כור ההיתוך של המדינע, מרשה לעצמו לקטלג אנשים בכלל, ולפרסם ברבים?!
הרי הם מקשקשים חזור ואמור, ''שכשמסתערים על מטרה, אתה סומך על החייל לידך, ולא משנה אם חובש כיפה, או כיפת ברזל הוא''...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/11/2019 14:51 לינק ישיר 

אופטימיסת כתב:

נ. ב.
רוב החרדים מקבלים דיחוי וכלל לא ניגשים לקב"ן.

הציבור החרדי הוא 10% מהאוכלוסיה היהודית, כלומר כ 50% מהחרדים - כביכול חולי נפש.

לא הבנתי את החשבון שלך.

מחיפוש מהיר עולה שבשנת 2012 למשל מחזור הגיוס החרדי היה כ- 8000 מלש"בים, ובשנת 2017 התפרסם נתון של 11,800 מצטרפים חדשים להסדר הדיחוי (אינני יודע אם וכמה מתוכם דת"ל).

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/11/2019 18:50 לינק ישיר 

הזינוק במספרים הוא במגזר הכללי. אצל החרדים העליה במספרים אפילו לא מגיעה לגידול באוכלוסיה. ואיך הגעת למסקנה שרוב ישראל גנבי במקום רוב גנבי ישראל קטונתי מלהבין.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > צה"ל: בשנת 2,018 45% מהתעודות פטור על רקע פסיכאטרי - חרדים
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר