בית פורומים בחדרי חרדים

טור מאלף על סאטמאר ועל נתניהו (דוד דמן ב'משפחה')

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-1/12/2019 15:22 לינק ישיר 
טור מאלף על סאטמאר ועל נתניהו (דוד דמן ב'משפחה')

על דאטפת – אטפוך

1.

מה אתה אומר על סאטמר?

כך שאל אותי מישהו השבוע.

מה אני אומר על סאטמר? מישהו בכלל שואל אותי! ובכלל, מי אני ומה אני לחוות דעה על הקהילה הענקית והעצומה הזאת. כי סאטמר היא בסופו של דבר לא רק סאטמר. בחצר סאטמר יש הרבה תורה ויראת שמים ומפעלי חסד ענקיים, שקשה למצוא דוגמתם.

ובכל זאת, מה אתה חושב על הביקור האחרון של הרבי והנאום שלו שהפריע כל כך את מנוחתו של הצורר ליברמן?

האמת? מה יש לי לומר על הביקור, שכמו כל ביקור אחר של אדמורי"ם ומנהיגי קהילות מחו"ל, הוא עוצמתי, רב רושם ומעורר השראה. אין ספק שכל ביקור שכזה, מחזק את היישוב היהודי בארץ ישראל, וזה כבר דבר מבורך לכשעצמו. ואני לא מדבר רק על מטבע זר שזרם לארץ בהיקף נרחב. חוץ מזה, טוב מאוד שהיהודים של ארץ ישראל יכירו את המנהיגים ואת היהודים של חוץ לארץ, כמו שגם ההפך - מומלץ מאוד.

אבל בכל זאת, כדאי להדגיש פן אחד צורם במיוחד, שבא לידי ביטוי לא מעט בקהילה הסאטמרית החשובה, ולא רק במהלך הביקור הזה. ולא, אני לא מתכוון לקריאת התגר הגורפת שלהם נגד שלוחי דרחמנא שמאחוריהם עומדים רוב רובם של גדולי ישראל, קדושי עליון, בעבר ובהוה. בוויכוחים האלה, לימדו אותנו, שאלו ואלו דברי אלוקים חיים, ואותנו לימדו שגם אם אנחנו לא מבינים לפעמים, לפחות אנחנו לא מבטלים את הצד השני בכינויים פחותים ומעליבים. גם היחס לרבי מסאטמר זי"ע בעל ה'ויואל משה', שדעתו בשאלת ההתנהלות שלנו ביחס למוסדות המדינה, היתה שונה בתכלית מדעת רוב גדולי ישראל בדורו - היה אפוף חרדת כבוד עצומה ואינסופית.

מה שצורם במיוחד, הוא בועת הדיסאינפורמציה שאנשים בתוך הקהילה הזאת, בעיקר אלו שגרים מעבר לים, מתבוססים בה בלי סוף. אתה פותח את העיתון המגזרי שלהם, ונדהם לקרוא ידיעות ארוכות ונמלצות על המתרחש בארץ ישראל, שאין ביניהם לבין המציאות מאומה. הוצאת דברים מהקשרם, וניפוח אירועים שוליים, הם מעשים שבשגרה בתקשורת המחוספסת הזאת. הכל כשר כדי לשרת את המניפסט הקהילתי.

וכך, אני פוגש לא מעט יהודים שבאים מהצד השני של האוקיינוס, שבטוחים שבארץ ישראל, בחורים נוהרים לצבא, ובנות ישראל נחטפות ברחובות כדי לשרת בצבא של הציונים. אף אחד לא מספר להם את האמת. אף אחד לא מעז לגלות להם, שגם במשך שנים לאחר שרוב הישיבות ומוסדות התורה נתמכים בידי הממשלה, עדיין הם בית היוצר הגדול ביותר בעולם לתורה וליראת שמים.

נותר רק לקוות שבמהלך הביקור החשוב הזה, אלו שהשתתפו בו השכילו להבין שבארץ ישראל, למרות כל הנסיונות והקשיים, לא ממש סוחבים בחורים מהסטנדרים שלהם לצבא, ומי שרוצה ללמוד תורה, לומד ומתעלה באין מונע ומפריע. לא שהכל דבש. הציונים הם אותם ציונים והים הוא אותו ים. אבל עדיין אין תורה כתורת ארץ ישראל.

מקווה גם שככלות הביקור הזה הם הבינו שבארץ ישראל, כל יהודי חרדי הוא, בעצם, נגד הציונות. זה שאת מערכת היחסים המדוייקת שלנו עם הציונים, אנחנו קובעים לפי דעת גדולי ישראל, בדיוק כמו שהיהודים נוהגים באמריקה עם הרשויות שם - זה לא הופך אותנו לציונים או כאלו שתומכים בהם.

2.

אבל לאביגדור ליברמן, להבדיל אלפי הבדלות, הביקור הזה בא מאוד בזמן.

הוא כבר בזבז את כל ארסנל התחמושת שלו נגד החרדים, האשים אותם בכל הרעות החולות, וכשאוטוטו מסע השיסוי שלו החל לגווע, הגיע הביקור הזה, והאיש הבזוי הזה מצא סיבה שקרית למסיבה. בבורות אופיינית, הוא קשר את כל עם ישראל לביקור הזה ולתכניו השונים, והנה שוב החרדים הבזויים האלה, שכדאי לנדות אותם לנצח נצחים.

בסוף, כשהבין עד כמה הצליח להשתטות, והבין שאחנו בדיוק לא חלק מהענין, הוא נזף בנו על כך שאנחנו לא 'מוחים' על דבריו של הרבי, והוכיח שהבנתו בחרדים אף פחותה מרמת השכלתו הכללית כמאבטח בתי מרזח משכבר הימים. לך תסביר למולדובי המגודל הזה שאצל החרדים מכבדים גדולי ישראל ומנהיגיו, גם כשהדברים הם לא ממש לרוחנו, או כשאנחנו לא ממש מזדהים עם כל מילה.

וכן, עם חלק מהדברים שנשמעו באותו נאום, אין חרדי שלא מזדהה. אין ספק שהציונות נוסדה כדי לעקור כל זיק יהודי, ומערכת החינוך החילונית עושה כל מאמץ כדי להשכיח את 'שמע ישראל' מילדי ישראל. מצד שני, דווקא אביגדור ליברמן, האיש שמאשים אותנו על כך שלא מחינו על מה שנאמר, הוא זה שבמעשיו הנלוזים, ובהחרמתו השערורייתית את הציבור החרדי, מצדיק את הדברים שנאמרו כפי שלא היו צודקים מעולם.

מעולם לא התייצב פוליטיקאי וקרא בריש גלי להדרת הציבור החרדי כולו מהמרחב השלטוני. מעולם לא היה אדם במערכת הפוליטית, גם לפיד בימיו הטובים, שהטיח כינויי גנאי על גבול האנטישמיות ועלבונות כה קשים בציבור שלנו. אז אם יש קונצנזוס חרדי סביב חלק מסויים מתוך נאומו של הרבי, התודות הן לאביגדור ליברמן. הציוני האולטימטיבי.הפעם, לא רק בעיניים סטמריות.

3.

כעת כמה מילים לבנימין נתניהו. בכל זאת, זה היה השבוע הטראגי שלו.

עוד רבות ידובר על האקטיביזם השיפוטי המתריס הזה שהוריד ראש ממשלה בדרכים לא דמוקרטיות. ראש ממשלה שפעם אחר פעם לא הצליחו להכניע אותו בקלפי, יורד מהבמה בגלל כמה עבירות מוזרות שאף אחד לא מבין בדיוק את מהותן. אוסף ביזארי של חטאים ועוונות, שאף אחד לא מבין כיצד הן מתחברות לעבירת השוחד החמורה.

לא שנתניהו הוא צדיק גדול. אולי ילמדו ממנו אחת ולתמיד עד לאן קמצנים יכולים להגיע - האם אין לך את הכמה גרושים לרכוש אלכוהול וסיגרים עד שאתה נאלץ לסחוט אותם מאיזה מליונר בעל כרחו? אבל בכל זאת, גם מבלי להיות משפטן, יש תחושה באוויר שהאישומים הכביכול כבדים האלה, הם לא מהסוג הישן והקונבנציאלי והמוכר. מדיף כאן ריח חזק של רצון להאשים אותו בכל דרך, גם במחיר של יצירת עבירות חדשות שלא שערום אבותינו.

מצד שני, אין ספק שהרדיפה המשפטית החלה בעקבות הרדיפה התקשורתית הבלתי פוסקת, והרדיפה הזאת היא ללא ספק גם בגלל הקשר ההדוק שלו עם הציבור החרדי. נתניהו הוא שנוא נפשם, בעיקר בגלל האידיאולוגיה הימנית שאותה נשא ברמה, אבל גם כנראה לא מעט בגלל שהואשם לא אחת ב'כניעה' לחרדים. חבל רק, שבעשור שנות כהונתו, הוא לא הצליח לבער את הקינים הנגועים האלה ממוסדות השלטון.

מצד שלישי, חז"ל כבר הזהירו אותנו מאנשים שמטביעים את השני בשעת דחקם, כשבסוף יצוצו אלו שיטביעו אותם כשיקלעו בדיוק לתוך אותה סיטואציה. לא לפני מעט שנים, היה פוליטיקאי ציני אחד שקרא לראש הממשלה אהוד אולמרט, לא ממש חביב הטור הזה, להתפטר כשהוגש נגדו כתב אישום. היום הפוליטיקאי הזה רואה בעיניים כלות, כיצד פוליטיקאים ציניים אחרים קוראים לו לעזוב את תפקידו ולהתמקד בהגנתו המשפטית.

על דאטפת - אטפוך!
דווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-1/12/2019 15:51 לינק ישיר 

הרבי מסאטמאר בא בזמן?
נראה לך שאם הרבי מסאטמאר לא היה בדיוק בא, ליברמן לא היה מוצא עוד נושא כדי לתקוף?
אמרו שאם נלך לצבא יתקפו אותנו פחות, אז אמרו, אלפי חרדים התגייסו, לעומת לפני 7-10 שנים שהיה כמעט 0 גיוס חרדים, והשנאה התעצמה פי כמה
ותודה לקל על כך, החשש הגדול יותר הוא מהתקרבות יתר לחילונים.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-1/12/2019 16:14 לינק ישיר 

מאמר יפה. עוקץ את מי שצריך לעקוץ בארסיות מתוקה...דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-1/12/2019 17:31 לינק ישיר 
מצדרביעי

איש_חשוב כתב:
הרבי מסאטמאר בא בזמן?
נראה לך שאם הרבי מסאטמאר לא היה בדיוק בא, ליברמן לא היה מוצא עוד נושא כדי לתקוף?
אמרו שאם נלך לצבא יתקפו אותנו פחות, אז אמרו, אלפי חרדים התגייסו, לעומת לפני 7-10 שנים שהיה כמעט 0 גיוס חרדים, והשנאה התעצמה פי כמה
ותודה לקל על כך, החשש הגדול יותר הוא מהתקרבות יתר לחילונים.אחד המאפיינים המובהקים של אנטישמיות, היא שלא משנה מה היהודון יעשה- נתקוף אותו...
כך, הנאצים תקפו את היהודים על קומוניזם ועל קפיטליזם.

כך, ליברמן תוקף את החרדים שמקבלים תקציבים מהמדינה ומצביעים בבחירות בהמוניהם.
ומוסיף את הסאטמרים שנוהגים בדיוק כמו שהוא רוצה, לא מצביעים בבחירות ולא לוקחים תקציבים מהמדינה- ועוד מחבר אותם ביחד...דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-1/12/2019 20:03 לינק ישיר 

לגבי ליברמן הוא טעה בגדול.... לברמן לא בור ולא נעליים בהבנה מה זה חרדי


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-5/12/2019 13:25 לינק ישיר 

השבוע הוא מצליף הרבה יותר חזק בתעמולה של סאקמאר. מביא דברי אמת וצדק מול הצביעות והשקר.
מציע שיביאו לכאן מה שכותב השבועדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-6/12/2019 01:27 לינק ישיר 

כנראה משהו שורף לו...... לא ידוע בדיוק איפה......

שיזפזף בערוצים הטלויזיונים של בעלזא כמו 'מלכויות של מטה' או ערוץ 'שבע ברכות' באתר הידברות, אולי ירווח לו......דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-6/12/2019 02:55 לינק ישיר 

הרגע התקשרתי אליו ושאלתי לו מה שורף לו, ואכן בונדמן צודק, זה הכל קנאה, הוא מקנא בסאטמר ובעיקר בקהילה של הארוני בבני ברק. קהילה מעורר השתאות.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-6/12/2019 11:37 לינק ישיר 

אבל אם הבנתי נכון אז זה שורף לו מהצד של רז"ל.......דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > טור מאלף על סאטמאר ועל נתניהו (דוד דמן ב'משפחה')
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר