בית פורומים בחדרי חרדים

האלוף בריק : זיוף נתוני צה"ל לא טעות - זו תרבות דיווח

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-5/12/2019 12:17 לינק ישיר 
האלוף בריק : זיוף נתוני צה"ל לא טעות - זו תרבות דיווח

https://www.inn.co.il/News/News.aspx/420168

האלוף במיל' יצחק בריק, לשעבר נציב קבילות החיילים ומפקד המכללות הצבאיות, שוחח היום (רביעי) עם אסתי פרז בכאן רשת ב' ומתח ביקורת על מהימנות הדיווחים של קצינים בכירים וזוטרים.

השיחה עם בריק נערכה על רקע הדיווח ולפיו צה''ל זייף את נתוני גיוס החרדים בשנים האחרונות כדי לעמוד ביעדי הגיוס.

''הוצאתי ב-2018 דו"ח ובו פרק על התרבות הארגונית של צה"ל, תרבות קלוקלת שגורמת לכשלים מאוד חמורים בתפקוד שלו. אחת התופעות בצה"ל שהולכת ומעמיקה זה קשר שתיקה ודיווחים לא אמינים. תופעה זו נבעה מגיוסים לא מבוקרים של כוח אדם שהביאו למצב של פערים בלתי ניתנים לגישור של ביצוע תכניות עבודה ומשימות, ואז מפקדים מבינים שעל מנת לקבל בכל זאת חוות דעת, בהרבה מאוד מקרים, נגדים ומפקדים מדווחים דיווחים לא אמינים, ויש גם קשר של שתיקה, כי מבינים שבכל מקרה פתרון לא יגיע ואם אני אגיד שיש לי בעיה אז יגידו שאני בכיין, אז אני מעדיף לשתוק.

''כתוצאה מזה אני מוצא בצה"ל בעשר השנים האחרונות תופעה מאוד חמורה שמה שמגיע למעלה לפיקוד הבכיר בהרבה מאוד מקרים הוא לא אמין. תמונה מעוותת, היות והפיקוד הבכיר לא תמיד יורד למטה לדבר עם המג"דים ולראות בעיניים, והוא נשען על תמונה ואותה הוא מציג לקבינט ולוועדת חוץ וביטחון, יש לי דוגמאות כאלה לאלפים".

בריק המשיך: "אני אומר באחריות כמעט מלאה. זו לא טעות מקרית ולא שבמקרה לא ידעו לספור, מדובר פה בהוספת אנשים שאין להם שום שריד דתי, וגם דתיים שלא בקריטריונים, צה"ל לא יודע מה זה קריטריון? פתאום הוא התבלבל וזה קופץ פי שלושה?".

לדבריו, לא מדובר בשגיאה של קצין בודד, ''יש כאן תהליך שמעורבים בו מפקדים בכירים שיעשו הכל להגיד שהם זכאים. אני טוען שהמקרה הזה מחייב ניקוי אורוות וצריך לטפל בכל מי שהיה בשדרה הזו.

תוקן על ידי רעיונוביץ ב- 05/12/2019 10:16:01

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/12/2019 13:10 לינק ישיר 

מוסד דובר צה"ל זכה פעם לאחוזי אמינות גבוהים. אבל זה היה מזמן. 
היום כבר אי-אפשר לסמוך על הודעות הדובר, וזכור השקר שפירסם
בזמנו הדובר לשעבר מוטי אלמוז בפרשת אלאור עזריה.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > האלוף בריק : זיוף נתוני צה"ל לא טעות - זו תרבות דיווח
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר