בית פורומים בחדרי חרדים

מי עדיין ממשיך לנסוע על אופנוע?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-17/2/2020 12:12 לינק ישיר 
מי עדיין ממשיך לנסוע על אופנוע?

חבורת המתאבדים הזו שעל המצח שלהם חרוט המילה "מתי" ולא "האם" .היות והם חבורה של מזוכיסטים שאין מה לדבר אליהם אני פונה בזאת לבני משפחתם שיחוסו על עצמם שלא יתייתמו וימנעו את האופנוע ושאר כלי המשחית מבני משפחתם בעיקר בכבישים בינעירוניים מסוכנים ונערים צעירים שלא מסוגלים לנהוג בצורה בטוחה .
מי שרק נפצע בתאונה יכול לברך את מזלו היטב שיצא בזול ואולי למד את הלקח להתרחק מכלי ההרג האלה .בכל תאונה או התנגשות כמעט תמיד כלי הרכב הקטן יפסיד.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/2/2020 02:29 לינק ישיר 

רוצה_לעזור כתב:

שאלת לגבי הסכנה באופנוע? קיבלת תשובה מפורטת שאל רובה לא התייחסת. לא ניסיתי לשכנע אותך להוציא רשיון לאופנוע, הצגתי לך את הצד השני של התמונה: יש בהחלט רוכבים אחראיים, יש דרך להתנהג נכון בכביש ויש הרוגים גם בתאונות דרכים עם רכבים.

חבל שאתה אומר את זה, עניתי לך ממש בפרוטרוט על הקורס שציינת כאן
אמרתי לך שהקורס ממש לא יעזור, בגלל שרוב התאונות הקטלניות נגרמות בגלל כלי רכב אחרים המעורבים, נהגי האופנועים הם הכי עירניים בכביש ודווקא בגלל הסכנה העצומה שברכיבה שלהם על 100-110 קמ"ש+ כשהגוף חשוף, אבל כלי הרכב האחרים עוברים מנתיב לנתיב או לפעמים עסוקים בטלפון, אין צורך להאריך על איך נראית המדינה שלנו
איך בדיוק יעזור הקורס המופלא שלך, כשהנהג חשוף בעצם לאינספור עברייני תנועה שעלולים כל שניה לרסק אותו?
גם הביאו לך כאן דוגמא של נהג אופנוע שמחכה ברמזור ככה באמצע הכביש, ואז מגיע רכב מאחורי שלא בלם בזמן ומעיף אותו כמה מטרים, איך בדיוק יעזור לנהג האופנוע, זה שהוא הכי זהיר בעולם?
ומה עם עקיפות לא זהירות שעוקפים את האופנועים גם בכבישים עירוניים?

יש לי אגב רשיון לאופנוע, אני מכיר את הכלי הזה מכלי ראשון, ולא נגעתי באופנוע 22 שנים!! תודה לקל למדתי מטעויות עצובות של חברים, ואני מוכן לשלוח לך צילום רשיון הרכב שלי

תוקן על ידי איש_חשוב ב- 20/02/2020 02:30:58

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/2/2020 01:05 לינק ישיר 

*דובר מד"א, זכי הלר :* בשעה 00:12 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב גלבוע על רוכב אופנוע שהחליק בכביש 716 סמוך לצומת יששכר לכיוון עין חרוד איחוד. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח העמק גבר כבן 40 עם פגיעה רב מערכתית, במצב אנוש, תוך פעולות החייאה.

*פאראמדיק מד"א רומן בלמן סיפר:*

"כשהגענו למקום ראינו על הכביש גבר כבן 40 ובסמוך אופנוע, הוא היה מחוסר הכרה וסבל מפגיעה רב מערכתית קשה מאוד, הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים שכלל פעולות החייאה מתקדמות, ופינינו אותו בדחיפות לבית החולים כשמצבו קריטי. "

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/2/2020 23:00 לינק ישיר 

אין ספק שכדאי לחייב את האנשים לעבור קורסים.
אבל, כמה אחוז מאלו שעוברים קורס, זה משפיע עליהם כהוגן?

ואם עוברים את הקורס שלא מרצון, אלא מחובה או בשביל הנחה. כמה זה משפיע?

ברור שאי אפשר למגר את האופנועים. אבל אם תעמולה טובה, אפשר להפחית.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/2/2020 20:52 לינק ישיר 

avishai323 כתב:

רוצה לעזור היקר:

אני מרגיש מוכרח לומר לך, שאני רואה אותך מפעם לפעם רוכב על האופנוע, וכל פעם אני שם לב לכך שאתה רוכב בצורה זהירה חריגה מכולם. זה פשוט בולט לעין.

היכולת הזו שלך. היא אישית שלך. לא מצויה בכלל.
תעקוב אחרי אחרים שרוכבים, תראה שרובם לא רוכבים בצורה זהירה כל כך. יש מופרעים יותר ויש פחות. יש זהירים יותר ויש פחות. אך מעודי לא ראיתי מישהו שרוכב בצורה זהירה כמוך.

אתה יודע היטב כמה הרוגים ופצועים יש מרכיבה באופנוע. וחבל לשכנע שזה לא כלי נורא מסוכן.
אתה באמת רוצה לעזור. לא רק כאן בפורום. אלא בכללי. אם תעזור לאנשים שלא רוכבים זהירים כל כך לצאת מהכלי הזה, יהיה לך זכות גדולה!

א. תודה.

ב. אני ריאלי. יש אופנועים בכל העולם וזו עובדה מוגמרת. חלק מצי כלי הרכב כולל גם דו גלגלי. אפשר לכתוב מידי פעם פוסט רגשי או רגשני נגד זה, אבל בגדול הדברים הם חסרי תועלת.
מצד שני, כן אפשר לשפר את המיומנות של הרוכבים ולהפחית את מספר הנפגעים.
מן הראוי היה שהמדינה או לכל הפחות חברות הביטוח ידאגו לכך. אבל מכיון שזה לא קרה (וסבירות נמוכה שיקרה בעתיד), כדאי להשקיע את האנרגיות בשידול רוכבים ללכת לקורסים ולרכוש ציוד מיגון.
במקביל, להמשיך ללחוץ על הגורמים האחראים על כך לסייע ולתמרץ כספית את אלו שישקיעו בתחום (ע"ע ההוזלה באגרת רישוי לרכבים שהותקן בהם מובילאיי).

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/2/2020 08:30 לינק ישיר 

רוצה לעזור היקר:

אני מרגיש מוכרח לומר לך, שאני רואה אותך מפעם לפעם רוכב על האופנוע, וכל פעם אני שם לב לכך שאתה רוכב בצורה זהירה חריגה מכולם. זה פשוט בולט לעין.

היכולת הזו שלך. היא אישית שלך. לא מצויה בכלל.
תעקוב אחרי אחרים שרוכבים, תראה שרובם לא רוכבים בצורה זהירה כל כך. יש מופרעים יותר ויש פחות. יש זהירים יותר ויש פחות. אך מעודי לא ראיתי מישהו שרוכב בצורה זהירה כמוך.

אתה יודע היטב כמה הרוגים ופצועים יש מרכיבה באופנוע. וחבל לשכנע שזה לא כלי נורא מסוכן.
אתה באמת רוצה לעזור. לא רק כאן בפורום. אלא בכללי. אם תעזור לאנשים שלא רוכבים זהירים כל כך לצאת מהכלי הזה, יהיה לך זכות גדולה!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/2/2020 08:23 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:

רוצה_לעזור כתב:

מכיון שאינך בעולם הזה, אחכים אותך שקיימים קורסים יעודיים שמלמדים רוכב אופנוע לצפות סכנות, להתכונן אליהן כמו שצריך וגם להתחמק מהן כשנוצר מצב חירום בכביש.

ההבדל בין רוכב שעבר קורס כזה לבין אחד שלא, הוא תהומי. רוכב מנוסה יכול להבדיל ביניהם מצפייה בהתנהגות כביש שלהם במשך דקה אחת.

אני לא אומר שהקורס מונע תאונות ב-100%, אבל הוא בהחלט מפחית משמעותית וכמו שאמרו פה, גם נוסעי רכב נפגעים בתאונות.

אילו המדינה היתה מעוניינת להגדיל ראש, היתה מדרגת את מחירי הביטוח בהתאם לפרמטרים שהרוכב השקיע/משקיע בבטיחות שלו ולא עולה לכביש ו"אלוקים גדול".

אגב, רוכב אופנוע הוא נהג טוב יותר גם כשהוא ברכב 4 גלגלים. חד משמעית.

ותודה על הדאגה, יש לי ביטוח מורחב, גם לרכב וגם לאופנוע.

נראה לי שהבנת היטב, המציאות זועקת, הרוג שלישי על אופנוע רק השבוע האחרון, אין כל ספק שהכלי הזה רוצח את רוכבו, ואתה מדבר כאן קורס להימנע מסכנות.. הכלי הזה די מזכיר את משחקי הגיימבוי של הילדים, אתה רואה אותם טסים במהירות מטורפת כשמידי פעם קורה להם אבוד, והם מתחילים את המשחק מחדש
רק שבמשחק המציאות, קורים גם הרבה אבודים ואין ריסט, אי אפשר להתחיל מחדש
אז רוכבי האופנועים הכי הכי מנוסים עם הרבה שנים, טסים במהירות 100-120 קמ"ש בכבישים בינעירוניים, וכל שניה זה משחק על החיים, כל שניה הם נמנעים מעוד סכנה, עד שבהבזק של חלקיק השניה, הם מאבדים את החיים, אם זה בגלל שאדם אינו מלאך ו"קורים לו אבודים", ואם זה בגלל יתר משתמשי הדרך, נהגים טועים או עוקפים, הרי יש נהגים מטורפים שטסים על הרכב שלהם ב140 קמ"ש כמעט כל הזמן ועוקפים מימין ומשמאל, מספיק שאחד כזה יגע נגיעה קלה באופנוען המיומן שלך שעבר אלף קורסים, והחיים שלו נגמרים ברוב המקרים, ובמיעוטם בנכות לכל החיים

ביקשתי ממך בקשה צנועה, צלם את ביטוח החובה שלך, טשטש את הפרטים, אתה רוצה לומר שלא מצאת אף חבר עם ביטוח חובה?? שיתן לך לצלם ותבוא להראות..

הנסיון שלך להציג אותי כרוכב קל דעת שלא עשה ביטוח חובה, לא מצליח לשכנע אותי לרדת לחניון, להוציא את הביטוח ולהעלות תמונה.

שאלת לגבי הסכנה באופנוע? קיבלת תשובה מפורטת שאל רובה לא התייחסת. לא ניסיתי לשכנע אותך להוציא רשיון לאופנוע, הצגתי לך את הצד השני של התמונה: יש בהחלט רוכבים אחראיים, יש דרך להתנהג נכון בכביש ויש הרוגים גם בתאונות דרכים עם רכבים.

בוקר טוב גם לך.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/2/2020 02:06 לינק ישיר 

רוצה_לעזור כתב:

מכיון שאינך בעולם הזה, אחכים אותך שקיימים קורסים יעודיים שמלמדים רוכב אופנוע לצפות סכנות, להתכונן אליהן כמו שצריך וגם להתחמק מהן כשנוצר מצב חירום בכביש.

ההבדל בין רוכב שעבר קורס כזה לבין אחד שלא, הוא תהומי. רוכב מנוסה יכול להבדיל ביניהם מצפייה בהתנהגות כביש שלהם במשך דקה אחת.

אני לא אומר שהקורס מונע תאונות ב-100%, אבל הוא בהחלט מפחית משמעותית וכמו שאמרו פה, גם נוסעי רכב נפגעים בתאונות.

אילו המדינה היתה מעוניינת להגדיל ראש, היתה מדרגת את מחירי הביטוח בהתאם לפרמטרים שהרוכב השקיע/משקיע בבטיחות שלו ולא עולה לכביש ו"אלוקים גדול".

נראה לי שהבנת היטב, המציאות זועקת, הרוג שלישי על אופנוע רק השבוע האחרון, אין כל ספק שהכלי הזה רוצח את רוכבו, ואתה מדבר כאן קורס להימנע מסכנות.. הכלי הזה די מזכיר את משחקי הגיימבוי של הילדים, אתה רואה אותם טסים במהירות מטורפת כשמידי פעם קורה להם אבוד, והם מתחילים את המשחק מחדש
רק שבמשחק המציאות, קורים גם הרבה אבודים ואין ריסט, אי אפשר להתחיל מחדש
אז רוכבי האופנועים הכי הכי מנוסים עם הרבה שנים, טסים במהירות 100-120 קמ"ש בכבישים בינעירוניים, וכל שניה זה משחק על החיים, כל שניה הם נמנעים מעוד סכנה, עד שבהבזק של חלקיק השניה, הם מאבדים את החיים, אם זה בגלל שאדם אינו מלאך ו"קורים לו אבודים", ואם זה בגלל יתר משתמשי הדרך, נהגים טועים או עוקפים, הרי יש נהגים מטורפים שטסים על הרכב שלהם ב140 קמ"ש כמעט כל הזמן ועוקפים מימין ומשמאל, מספיק שאחד כזה יגע נגיעה קלה באופנוען המיומן שלך שעבר אלף קורסים, והחיים שלו נגמרים ברוב המקרים, ובמיעוטם בנכות לכל החיים

ביקשתי ממך בקשה צנועה, צלם את ביטוח החובה שלך, טשטש את הפרטים, אתה רוצה לומר שלא מצאת אף חבר עם ביטוח חובה?? שיתן לך לצלם ותבוא להראות..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/2/2020 22:30 לינק ישיר 

למר רוצה-לעזור:
האם יש לך ספק שאם בזמן חז"ל היה אופנוע הם היו גוזרים שלא להשתמש בו?
(כמו שאפילו שינו הלכות לפעמים בשל אסונות כאלו ואחרים, מפני ש"ראו שבאים לידי סכנה").

גם אם נניח שתכנון נכון-עוזר כמו שאתה טוען, אבל המציאות היא שרוב הנהגים "שוכחים" מדי פעם לתכנן תכנון נכון....

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/2/2020 22:26 לינק ישיר 

כמה אחוז מרוכבי האופנועים יודעים היטב איך להזהר?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/2/2020 22:07 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:

רוצה_לעזור כתב:

אני רוכב ותיק שעבר תאונות (ב"ה קלות) ואני יכול לומר לך בוודאות ששלוש התאונות שלי היו יכולות להמנע בתכנון נכון של הנסיעה, למרות שבשלושתן לא הייתי אשם.

באחת התאונות נפגעתי קל בס"ד רק בזכות מעיל, כפפות וקסדה מלאה וסגורה.

אני מצפה עדיין לתשובה -
בתאונה בה נהרג אברימי וינברג ז"ל, נפתחה הדלת האחורית של המשאית ופגעה בו, הוא היה חבוש היטב בקסדה ומעיל, באיזה תכנון טוב יותר יכול היית להינצל אילו היית במקומו? הקסדה שלו אגב הייתה תקינה לגמרי, היא לא הצילה אותו כי אין סיכוי לצאת מתאונה כזאת בחיים עם הקסדה והמעילים הכי טובים בעולם.
ומה עם תאונות אופנוע שקורות גם כשהנהג זהיר ונוסע "רק" על 100 קמ"ש כמו ילד טוב, אבל מכונית אחרת עברה מנתיב לנתיב בחוסר זהירות ונכנסה לו לתוך המסלול?
איזה "תכנון חכם" תוכל לומר כאן?

בקיצור, נסיעה כל הכלי הזה בנסיעה של מעל 50 קמ"ש, ובפרט בנסיעה ביעירונית כאשר הרכבים חולפים על ידו במהירות שמעל 50 קמ"ש, זה טירוף טוטאלי, סיכון חיים עצום

ולא לחינם מחירי ביטוח אופנועים הם פי 3 עד פי 4!! ממחירי ביטוח רכב
לעומת ביטוח חובה לרכב (על ארבעת נוסעיו, אגב) הוא 1400 ש"ח שנתי, הרי שביטוח אופנוע מתחיל מ3500, ואם מדברים על נפח מנוע המאפשר בכלל נסיעה מחוץ לעיר מדובר ב4500+
הביטוח יודע את מה שכולנו יודעים.

כדאי גם לפתוח כאן את מה שהרבה יודעים, רוב נהגי האופנועים לא מבטחים ביטוח חובה! הסכומים האדירים האלו גורמים לשיקול דעת טועה, ואם המשטרה תתחיל לאכוף את זה כמו שצריך, תתחיל לעצור כל יום אופנועים לבדיקה שגרתית לראות למי יש ביטוח חובה ויתנו קנסות ונקודות באבי אביהם, מחצית האופנוענים יעזבו את הכלי הזה.

אמרת שאתה רוכב אופנוע ותיק, שמא תוכל לצלם לנו את ביטוח החובה שלך לאחר טשטוש הפרטים, וכך נוכל לראות את גובה הסכום?

תוקן על ידי איש_חשוב ב- 18/02/2020 18:39:44

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/2/2020 20:03 לינק ישיר 

ברכת_החמה כתב:
הביטוח של אופנוע היה צריך להיות עוד כפול ממה שבאמת הם משלמים רק המדינה דורשת מחברות הביטוח ששאר הנהגים יסבסדו אותם כי זה חוסך למדינה פקקים וצריך לעודד .

נשלח מהאנדרואיד שלי

אכן, הדברים ידועים. מפעם לפעם יש מחאה כלשהי בנושא.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/2/2020 19:41 לינק ישיר 

הביטוח של אופנוע היה צריך להיות עוד כפול ממה שבאמת הם משלמים רק המדינה דורשת מחברות הביטוח ששאר הנהגים יסבסדו אותם כי זה חוסך למדינה פקקים וצריך לעודד .

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/2/2020 19:17 לינק ישיר 

...

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי יצחקהספרן ב- 18/02/2020 19:18:31

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/2/2020 18:38 לינק ישיר 

רוצה_לעזור כתב:

אני רוכב ותיק שעבר תאונות (ב"ה קלות) ואני יכול לומר לך בוודאות ששלוש התאונות שלי היו יכולות להמנע בתכנון נכון של הנסיעה, למרות שבשלושתן לא הייתי אשם.

אני מצפה עדיין לתשובה -
בתאונה בה נהרג אברימי וינברג ז"ל, נפתחה הדלת האחורית של המשאית ופגעה בו, הוא היה חבוש היטב בקסדה ומעיל, באיזה תכנון טוב יותר יכול היית להינצל אילו היית במקומו? הקסדה שלו אגב הייתה תקינה לגמרי, היא לא הצילה אותו כי אין סיכוי לצאת מתאונה כזאת בחיים עם הקסדה והמעילים הכי טובים בעולם.
ומה עם תאונות אופנוע שקורות גם כשהנהג זהיר ונוסע "רק" על 100 קמ"ש כמו ילד טוב, אבל מכונית אחרת עברה מנתיב לנתיב בחוסר זהירות ונכנסה לו לתוך המסלול?
איזה "תכנון חכם" תוכל לומר כאן?

בקיצור, נסיעה כל הכלי הזה בנסיעה של מעל 50 קמ"ש, ובפרט בנסיעה ביעירונית כאשר הרכבים חולפים על ידו במהירות שמעל 50 קמ"ש, זה טירוף טוטאלי, סיכון חיים עצום

ולא לחינם מחירי ביטוח אופנועים הם פי 3 עד פי 4!! ממחירי ביטוח רכב
לעומת ביטוח חובה לרכב (על ארבעת נוסעיו, אגב) הוא 1400 ש"ח שנתי, הרי שביטוח אופנוע מתחיל מ3500, ואם מדברים על נפח מנוע המאפשר בכלל נסיעה מחוץ לעיר מדובר ב4500+
הביטוח יודע את מה שכולנו יודעים.

כדאי גם לפתוח כאן את מה שהרבה יודעים, רוב נהגי האופנועים לא מבטחים ביטוח חובה! הסכומים האדירים האלו גורמים לשיקול דעת טועה, ואם המשטרה תתחיל לאכוף את זה כמו שצריך, תתחיל לעצור כל יום אופנועים לבדיקה שגרתית לראות למי יש ביטוח חובה ויתנו קנסות ונקודות באבי אביהם, מחצית האופנוענים יעזבו את הכלי הזה.

אמרת שאתה רוכב אופנוע ותיק, שמא תוכל לצלם לנו את ביטוח החובה שלך לאחר טשטוש הפרטים, וכך נוכל לראות את גובה הסכום?

תוקן על ידי איש_חשוב ב- 18/02/2020 18:39:44

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/2/2020 16:25 לינק ישיר 

רוצה_לעזור כתב:
יצחקהספרן כתב:

רוצה_לעזור כתב:

איש_חשוב כתב:

הייתי אתמול בהלוויה, הלב התפלץ לשמוע את זעקותיה של האשה, אני חושב שכל אשה צריכה להעמיד בפני בעלה את הברירה "או אני או האופנוע"
הכלי הזה מסוכן בעיקר כי הנוסע עליו חשוף לחלוטין וכל תאונה עם אופנוע בכביש בינעירוני מסתיימת בפציעה קשה או במוות, אין לו את ההגנה שיש לרכב, כמו כריות אויר ושילדת הרכב עצמה כמובן, לנסוע 100-110 קמ"ש על הכלי הזה זה טירוף לחלוטין
וצריך להבין שזה לא קשור בכלל למיומנותו של הרוכב, זה תלוי ביתר כלי הרכב שעל הכביש באותה שעה, וכל טעות אנושית יכולה להעיף את רוכב האופנוע אל מותו
רק להזכיר, העו"ד שנפטר לפני כמה חדשים על אופנועו גם לא היה אשם בכלל בתאונה, בעל המשאית סטה למסלול שלו.

סביר להניח שהעו"ד היה נהרג באותה תאונה גם אם היה עם רכב.

רוכב אופנוע צריך להיות מיומן, לצפות סכנות ולהתמגן. את זה אפשר לרכוש באמצעות קורסים והשקעה בציוד מיגון.

להגיד "לא" זה הכי קל.

או שאתה רוכב אופנוע שרוצה ליפות את העובדות או שאינך מבין דבר וחצי דבר על אופנועים קל וחומר על הכבדים שבהם.

נשלח מהאנדרואיד שלי

אתה רגיל גם ליסוע על אופנוע מחוץ לעיר?

ועוד שאלה, כשאתה רואה אופנוענים אחרים, נראה לך שהם נזהרים כמוך?
כי אם לא, לא ברור אם יש טעם לדבר על תכנון נכון, שהרבה מהרוכבים לא מסוגלים לו בכלל.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > מי עדיין ממשיך לנסוע על אופנוע?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.