בית פורומים בחדרי חרדים

מאות אלפים שמבחינתם לא רה״מ ולא שר הבריאות או האוצר קובעים

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-2/4/2020 20:36 לינק ישיר 
מאות אלפים שמבחינתם לא רה״מ ולא שר הבריאות או האוצר קובעים

הנה מול עיניכם שתי דוגמאות להלך החשיבה וההתנהלות של ההנהגה (הידועה) מחצר רשב"ם מול רשויות המדינה ומשרד הבריאות כפי שמשתקף מדברי השופרות/יחצנים:

השופר ישראל כהן:

מאות אלפים שמבחינתם לא רה״מ ולא שר הבריאות או האוצר קובעים, ממתינים להכרעתם של מרנן שר התורה הגר״ח קנייבסקי ומרן ראש הישיבה הגר״ג אדלשטיין בנוגע ללימודי הילדים מחר בחיידרים

ואכן כזכור מרן שר התורה הורה להמשיך את הלימודים בישיבות ובתלמודי התורה חרף האיסור של משרד הבריאות (כשלר' גרשון אדלשטיין היתה דעה שונה בעד אימוץ הנחיות משרד הבריאות, ולא היה בכוחו לצאת נגד חצר רשב"ם).

והנה שופר נוסף של ההנהגה הליטאית דהיום לאחר "הכרעתו" של שר התורה להמשיך את הלימודים בניגוד למשרד הבריאות:

מישהו חשב ברצינות שהקורונה תנצח את לימוד התורה?

מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי ומרן הגרי"ג אדלשטיין החליטו להשאיר את כל מוסדות הלימוד (ישיבות, ת"תים וכוללים) פתוחים. תוך הקפדה על כללי משרד הבריאות, חלוקה לקבוצות וכדומה. במקומות שנתקלים בבעיות, הרשויות יסייעו למציאת פתרונות הולמים.

תוקן על ידי נוירולוג ב- 02/04/2020 20:40:01

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/4/2020 23:41 לינק ישיר 

.

https://twitter.com/avigrin10/status/1234152749090164743

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/4/2020 14:00 לינק ישיר 

מעניין שכעת מאשימים את את העולם ואת אשתו, ואת המדינה, ואת משרד הבריאות, רק לא את עצמם, ומבקשים מכולם להתייצב לעזרתם.

רק לא מזמן אמרו שהמדינה ומשרד הבריאות וראש הממשלה לא מעניינים אותם כלל והם לא קובעים כלום, ומי שקובע זה שר התורה ורק הוא.

מוזר שלא פונים למרן שר התורה לבקש את עזרתו כעת.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/4/2020 15:14 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/4/2020 02:48 לינק ישיר 

פסתםנחמד כתב:

תלוי אם זה הצליח או לא

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/4/2020 03:35 לינק ישיר 

נוירולוג.אין סתירה שלא פונים לבקש עזרה מסביבתו של שר התורה,חלק ניכר מהמגזר החרדי הגיע למסקנה:"שהעזרה" היחידה שהוא יכול לקבל בסביבתו היא "לנקות את הכיסים לפסח,ולכל השנה, מכל מטבע" אצל חלק אחר מנוי וגמור שר' גרשון הוא שר התורה וברשבם יש עוד יהודי טוב שאולי לא פחות גדול ממנו אך מצבו,על פניו, לא משהו בלשון המעטה ,ובשל כוחו הפוליטי מצליחים להביא אליו כל מיני ידוענים.וב"ה אלוקים יודע לסדר את העניינים כדי להוציא את סביבתו באור "חיובי"ולגלות לעם ישראל את כל מה שמנסים להסתיר ממנו זה זמן רב:האיש אינו מתפקד לכאורה ,ללא כחל ושרק ,ראה את ר' גרשון ברגע שהוציא הנחי'ה לא להתפלל במניין,ראית שהוא עצמו קיים הוראתו, לעומתו אצל ר' חיים נראה שמישהו  אחר הוציא הנחי'ה בשמו, אחרת ,הוא היה זורק אותם מביתו:יש כאן מנהיגות שאומרת  יצחק תגיד שגם ר' חיים מתנגד להשתמש בזום? אתה מבין, זה כל הסיפור כלום אחד גדוללללללללל?.כל זה כמובן אינו מוריד מגדולתו של שר התורה: אבל מה לעשות שהאיש אינו יותר במיטבו?אבל מאחר ואין ספק שזה בריא, וטוב לאדם בגילו, שלא משאירים אותו בבדידות וגם זכות לאלה שבאים אליו ! כל עוד שאנו זוכים שהוא מאציל מקדושתו עלינו,זה זכות גדולה,גם לזאטוטים שעוזרים לו לספר אותם לקראת החלאקה,וגם לקבל ממנו וופלים בסוכות ועוד!

תוקן על ידי לךתדע1 ב- 05/04/2020 03:57:46

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/4/2020 03:55 לינק ישיר 

למה הרב אדלשטיין לא נלחם על דעתו ???
למה יענקוש קנייבסקי רומס אותו !!
הרי הרב גרשון אדלשטיין שמהתחלה טען שצריך לשמוע להוראות משרד הבריאות!!
הוא היה אמור להיות הממשיך של הרב שטינמן זצל !!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/4/2020 04:05 לינק ישיר 

אז את מבקשת להאשים את הרב איידלשטיין כי הוא אינו עוסק בטרור:אין בכך להסיק שאני מאשימה אחרים בטרור ח"ו מה שבטוח שסביבתו של ר' גרשון אינה רואה בהנהגה "עסק" ,הביני מדובר בראש ישיבה בפועל ולא במי "שמוכרים הגנות בשמו להתגוננות מפני הנגיף הקטלני" והוא עצמו עדיין לא מודע למגפה?אולי עדיין מחפשים בסביבתו שלוש שנפטרו מהנגיף ללא בעיות רקע,או שמנסים לברר עכשיו שיעור חזון איש,ואולי הנפטרים ענדו שעונים בניגוד להוראות

תוקן על ידי לךתדע1 ב- 05/04/2020 04:18:55

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/4/2020 22:51 לינק ישיר 

שרית560 כתב:
למה הרב אדלשטיין לא נלחם על דעתו ???
למה יענקוש קנייבסקי רומס אותו !!
הרי הרב גרשון אדלשטיין שמהתחלה טען שצריך לשמוע להוראות משרד הבריאות!!
הוא היה אמור להיות הממשיך של הרב שטינמן זצל !!

נשלח מהאנדרואיד שלי

זו לא הפעם הראשונה שר' גרשון חושב אחרת ומזהה את הסכנה והבעיות שיש בחצר רשב"ם ואת הנזקים שנגרמים משם, אבל הוא מכפיף את דעתו. למה? יש לזה יותר מתשובה אחת.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/4/2020 23:42 לינק ישיר 

לךתדע1 כתב:
נוירולוג.אין סתירה שלא פונים לבקש עזרה מסביבתו של שר התורה,חלק ניכר מהמגזר החרדי הגיע למסקנה:"שהעזרה" היחידה שהוא יכול לקבל בסביבתו היא "לנקות את הכיסים לפסח,ולכל השנה, מכל מטבע" אצל חלק אחר מנוי וגמור שר' גרשון הוא שר התורה וברשבם יש עוד יהודי טוב שאולי לא פחות גדול ממנו אך מצבו,על פניו, לא משהו בלשון המעטה ,ובשל כוחו הפוליטי מצליחים להביא אליו כל מיני ידוענים.וב"ה אלוקים יודע לסדר את העניינים כדי להוציא את סביבתו באור "חיובי"ולגלות לעם ישראל את כל מה שמנסים להסתיר ממנו זה זמן רב:האיש אינו מתפקד לכאורה ,ללא כחל ושרק ,ראה את ר' גרשון ברגע שהוציא הנחי'ה לא להתפלל במניין,ראית שהוא עצמו קיים הוראתו, לעומתו אצל ר' חיים נראה שמישהו  אחר הוציא הנחי'ה בשמו, אחרת ,הוא היה זורק אותם מביתו:יש כאן מנהיגות שאומרת  יצחק תגיד שגם ר' חיים מתנגד להשתמש בזום? אתה מבין, זה כל הסיפור כלום אחד גדוללללללללל?.כל זה כמובן אינו מוריד מגדולתו של שר התורה: אבל מה לעשות שהאיש אינו יותר במיטבו?אבל מאחר ואין ספק שזה בריא, וטוב לאדם בגילו, שלא משאירים אותו בבדידות וגם זכות לאלה שבאים אליו ! כל עוד שאנו זוכים שהוא מאציל מקדושתו עלינו,זה זכות גדולה,גם לזאטוטים שעוזרים לו לספר אותם לקראת החלאקה,וגם לקבל ממנו וופלים בסוכות ועוד!

תוקן על ידי לךתדע1 ב- 05/04/2020 03:57:46

אני תוהה איך הציבור מסתמך על "פסקי ההלכה" היוצאים בשמו
אין לנו מושג מה שאלו, איך שאלו, אלו נתונים הציגו בפניו, ומה הוא באמת ענה, ועל מה. (ראינו שאלות מוזרות, תשובות מוזרות, וגם תשובות שאינן מן עניין השאלה וד"ל)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/4/2020 23:20 לינק ישיר 

אין לי מושג לגבי האותנטיות של המסמך הזה שעלה כאן בפורום, אך רוח הדברים במה שקשור להתנהלות החצר ברשב"ם מול משרד הבריאות והממשלה, דומים לדברים שידענו והכרנו, אז אעלה זאת כאן.

בהדלפה שמשתחררת לאט ובחלקים עולה כי התקיימה שיחה קשה ביותר בין השרים דרעי וליצמן לבין ראה"מ נתניהו.
כששני השרים החרדיים החלו לתקוף אותו על הסגר בבני ברק ובשכונות ירושלים , נתניהו שיחרר את חרצובות לשונו דבר שנמנע לכל אורך התקופה מול הנציגים החרדיים ככה"נ בעקבות השמירה על ציר גוש הימין בימים הקריטיים הללו.
"במוצאי שבת 14/3 שיצאתי לתקשורת יחד איתך ליצמן, והבאנו שורת הוראות לכל תושבי המדינה ללא שום אזור או מגזר, קיבלנו באותו לילה פושים מטורפים באתרי האינטרנט שלכם שהנכד של הרב קנייבסקי מעביר שצריך להמשיך את כל הישיבות והבתי ספר שלכם. פניתי לשניכם" המשיך נתניהו להצליף "ואמרתם לי שהנכד זקוק לתשומת לב והדרך היא שאבוא להיפגש עם הרב וזה יגרום לו לשתף פעולה. הסכמתי לשטות הזו ואף הצהרתי על זה בשידור חי לכל המדינה שאגיע לרבנים. מה נהיה ? יותר גרוע. יצאו נגדי ונגד המשרד שלך בגלוי חזיתית.
בכירי המשרד שלך, (ליצמן) הזהירו שוב ושוב מזה שבתי הכנסת, החתונות הסודיות, הישיבות, הכינוסים הצפופים במחתרת יביאו את הריכוזים החרדיים לקטסטרופה, ואתה הודית לי בשיחה אישית שאין לך שליטה על הילד הזה. אמרתי לשניכם אז שאם לא תשלטו בכוחות עצמכם על המגזר, ניאלץ לעשות זאת בדרכים של חוק , שיטור וניהול צבאי".
ואז הפתיע נתניהו והמשיך "גורמים בכירים במגזר פנו אלי ישירות דרך אנשי קשר ודיווחו שמופעל לחץ ציבורי של אנשי הנכד להמשיך את פעילות המוסדות כנגד הוראת המדינה.
גם אם אני מבין שאינכם מעיזים להפנות בגלוי אצבע מאשימה לעבר אותו עבריין, אז אני מצפה ומציע לשניכם להתעשת ולא להפנות לכיווני אצבע מאשימה בענין הזה, כי אם אני יאלץ להיכנס למיגננה כנגד ההתקפות בתקשורת החרדית, לא תהיה לי ברירה ואצטרך לחשוף את השיח שהיה לי איתכם ועם ח"כ גפני" סיים נתניהו.
ע"כ ציטוטים כמעט מילה במילה מהשיחה שהתקיימה במהלך הימים האחרונים.

זהו אולי ההסבר לשתיקה המוזרה של שלושת ראשי המפלגות החרדיות סביב ההתנהלות של המדינה מול המגזר.

https://www.bhol.co.il/forums/topic.asp?cat_id=4&topic_id=3164215&forum_id=771

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/4/2020 22:28 לינק ישיר 

תפסיקו לדמיין שבחצר של ר' גרשון המצב יותר טוב.

סך הכל ליענקי יש סבא שעושים ממנו יותר כסף, ויש לו השפעה פי 1000 מר' גרשון, ולכן חצר ר' גרשון רועדת ממנו, כי אם ר' חיים יוציא מילה נגד ר' גרשון הוא מחוסל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/4/2020 22:39 לינק ישיר 

6-3

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/4/2020 22:45 לינק ישיר 

https://www.bhol.co.il/news/1094018

ביבי בהודעה רשמית

https://www.bhol.co.il/news/1094016

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/4/2020 23:13 לינק ישיר 

timobl כתב:

תפסיקו לדמיין שבחצר של ר' גרשון המצב יותר טוב.

סך הכל ליענקי יש סבא שעושים ממנו יותר כסף, ויש לו השפעה פי 1000 מר' גרשון, ולכן חצר ר' גרשון רועדת ממנו, כי אם ר' חיים יוציא מילה נגד ר' גרשון הוא מחוסל.

אין לדיין אלא מה שעיניו רואות

בינתיים כולנו רואים ומזועזעים ממה שהולך בבית שר התורה

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > מאות אלפים שמבחינתם לא רה״מ ולא שר הבריאות או האוצר קובעים
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר