בית פורומים בחדרי חרדים

המטורללת שמצטרפת למרגרינה מסריח!!!

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-7/4/2020 14:27 לינק ישיר 
המטורללת שמצטרפת למרגרינה מסריח!!!

רינה מצליח צדקה

המתקפה בגין הביקורת על החברה החרדית היא חלק ממלחמה על התודעה: ככל שתתחזק הדרישה לנירמול החיים החרדיים, כך יתחזקו זעקות השבר

עו"ד בתיה כהנא דרור | פורסם 00:18ישיבת מיר אחרי פרסום הנחיות משרד הבריאות

ההסתה הפרועה נגד העיתונאית רינה מצליח בגין הביקורת שמתחה על התנהלות החברה החרדית ברקע מגפת הקורונה, כללה הפעם - מעבר להשמצות הצפויות מהמגזר - גם ערב רב של מצייצי-דעה חילונים, מומחי חרדים מטעם הרשתות והעיתונות, וכמובן פוליטיקאים מכל הסוגים שתמיד ישמחו להצטרף לחגיגה (החרדים לעולם יהיו הון פוליטי). אלא שלא מיניה ולא מקצתיה.

 

לטורים נוספים - היכנסו לערוץ הדעות ב-ynet

 
גם אם לא הסכמתי עם הסגנון ונימת ההכללה, לא היו בדבריה אנטישמיות או שנאה, אלא אמירה אותנטית על האבסורד שהורגלנו אליו ביחסי המדינה-חרדים, שלאחרונה מקבל חיזוק מהאגף הפוסטמודרני המזויף. המתקפה חשודה כמונעת מאינטרס להסיט את הדיון מאחריותם של הרבנים לממדי ההדבקה בציבור החרדי.
 
התמונות של חיילי צה"ל מפטרלים בבני ברק מוכת הקורונה, מובילים תינוקות בית רבן לבתיהם, מחלקים מזון או משננים יידיש, ככל שהן מחממות את הלב, לא מבטלות את ההכרח בשידוד מערכת היחסים בין המדינה לאזרחיה החרדים. אם לא עכשיו, ספק אם תינתן לנו הזדמנות נוספת.

 
בימים כאלה מתעוררת החובה לבחון מחדש את האידיאולוגיה החרדית הדוגלת בהימנעות משותפות במדינה, תוך הסתגרות חברתית-תרבותית, כמו גם את התפיסה של הקידמה והטכנולוגיה כסכנה קיומית עבורם.
 

ומצד שני: בשבילכם, חזרנו להיות גוש שחור אחיד / יעקב פלבינסקי

 
המגפה הזו הזכירה שהבסיס לשלטון דמוקרטי הוא החוזה בין האזרח למדינה, ולפיו האזרח יציית לחוק וימלא את חובותיו כלפי הכלל, והמדינה תספק לו בריאות, ביטחון ועוד. זו גרסה מודרנית לעיקרון היהודי של הערבות ההדדית, שהפכה בימים אלו למצווה הכי חשובה, זו שגם החברה החרדית אינה פטורה ממנה.

 
אלא שבישראל הורגלנו לכך שיש קהילות פריבילגיות עם חוזה אחר. קהילות המושתתות על עיקרון "תורתם אומנותם", שבשמו הן נמנעו משותפות בביטחון המדינה ובכלכלתה, בעודן נהנות מחובת הרשות לכלל אזרחיה (בטחון, קצבאות וחינוך).
 
ככל שגדלה האוכלוסייה החרדית והסתגרה, כך הידרדרו יחסיה עם המדינה, והדבר פגע בראש ובראשונה באלה שמצאו עצמם לכודים בין הרצון לשמור על עקרון לימוד תורה לבין הצורך להתפרנס. עכשיו, בזמן המגפה, הוא פגע בהם שוב.לא היה צריך את משבר הקורונה כדי להכיר בכך שהחברה החרדית יושבת על חבית חומר נפץ. הצפיפות והעוני אינם דבר חדש. הניסיון לכלכל הרבה ילדים, לחתן אותם ולדאוג להם למגורים, וכל זאת ממשכורת של אישה וקצבה של אברך, הוא משימה בלתי אפשרית. במקרה הטוב היא מחייבת להישען על נדבנים, ובמקרה הרע לתמרן בין קצבאות מדינה. בשלב הבא, היעדר הכשרה מקצועית והשכלה כללית בסיסית מסליל את הילדים לתרבות עוני (וכל זה ללא קשר חוסר השותפות בתוצר לנפש יחסית לגודלם באוכלוסייה).

עו"ד בתיה כהנא דרור

את הדברים הללו יודעים מנהיגי הציבור החרדי היטב. המתקפות נגד דבריה הנכונים של מצליח הם חלק מהמלחמה על התודעה, כי ככל שתגבר הדרישה – מבפנים או מבחוץ – ל"נירמול" החיים החרדיים, כך יתחזקו זעקות השבר מנגד.
 
לראיה, רק אתמול פורסמה הקפיצה המטאורית בצריכת הגלישה באינטרנט בקרב החרדים, מה שגם מלמד מה באמת רוצה הציבור החרדי ובאיזה דיסוננס הוא חי, וגם מפריך את הטענות על מחסור בידע בעת התפרצות המגפה.
 
משבר הקורונה הדגיש את התלות של כולנו לא רק במוסדות מדינה חזקים, אלא גם ברופאים, מדענים ומנהלים טובים. בכל אלו עשויים להיות יתרונות בולטים לציבור החרדי, כחברה אינטלקטואלית לומדת. לא מן הנמנע שמגלה התרופה למגפה הבאה יושב כעת בפונוביץ' או בישיבת מיר. וכבר אמרו חכמים מאיתנו: "תּוֹרָה שֶׁאֵין עִמָּהּ מְלָאכָה, סוֹפָהּ בְּטֵלָה" (משנה אבות, ב ב).
 
ההיסטוריה היהודית מלמדת שמשברים כאלה יכולים להוביל לפריצות דרך ולמהפכה. הגיעה הזמן לערבות של אמת ושותפות קיום במדינה. תורת ישראל כבר לא נתונה בסכנת כליה, ומדינת ישראל תדאג תמיד לשמור על חוד החנית של הממיתים עצמם באוהלה. תפקידו של הרוב החרדי להיות שותף אמיתי במדינה שיכולה לאפשר זאת.

מווינט!


נשלח מהאנדרואיד שלי

_________________

הממסכן עצמו. מרחמים עליו אך לא מעריכים אותו!!! 
אך מי שלא ממסכן עצמו. לא מרחמים עליו! 
אלא מעריכים אותו!!!
דווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-7/4/2020 14:47 לינק ישיר 

מעניין אם גם מטורללת "נאורה" זו היא רווקה זקנה ומרירה - כמו קורינה מצליח - שלא יודעת מה זה משפחה וילדים??דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-7/4/2020 15:25 לינק ישיר 

ומה התועלת בכינויי גנאי תינוקיים?
מדובר בעיתונאית שחטאה לתפקידה וניצלה אותו לרעה, ובכך צריכה להתמקד הדרישה לסילוקה לצמיתות מכל פעילות ציבורית.


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-7/4/2020 16:16 לינק ישיר 

תפסיקו להתייחס לגופו של אדם במקום לטענות אי אפשר כל הזמן לחגוג על 2 חתונות. גם להחרים את לימודי הטכנולוגיה. ומצד שני להשתמש בטכנולוגיה. גם להנות מהזכות להיות בשלטון ומזכיות אזרח כולל הסוציאליות ומצד שני לא להשתתף בחובות. מה לא ברור?דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-7/4/2020 18:10 לינק ישיר 

momeir כתב:

תפסיקו להתייחס לגופו של אדם במקום לטענות אי אפשר כל הזמן לחגוג על 2 חתונות. גם להחרים את לימודי הטכנולוגיה. ומצד שני להשתמש בטכנולוגיה. גם להנות מהזכות להיות בשלטון ומזכיות אזרח כולל הסוציאליות ומצד שני לא להשתתף בחובות. מה לא ברור?


מדוע היא מתייחסת לחרדים כמקשה 1!?!


נשלח מהאנדרואיד שלי

_________________

הממסכן עצמו. מרחמים עליו אך לא מעריכים אותו!!! 
אך מי שלא ממסכן עצמו. לא מרחמים עליו! 
אלא מעריכים אותו!!!
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-7/4/2020 19:36 לינק ישיר 

בתיה דרור כהנא היא שונאת ישראל ותיקה כשהיא מייצגת מסורבות גט (נשים שמסרבות לקחת גט כל זמן שהם לא סחטו את הבעל כלכלית עד תום) היא הקימה ארגון שמטרתו להלחם בבתי הדין בשם מבוי סתום או מוח סתום או משהו כזה וכאן מצא בעל חוב לגבות את חובו, 

היא לא קולטת שכל הבעלים יכריזו מהיום והלאה שאפשרותם לתת מזונות פחתה באופן דרסטי, ופסקי הדין יהיו בהתאם, (כבר נידון באשכול נפרד השבוע)  מה שיביא לעליה במסרבות לקבל גט, דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-7/4/2020 19:39 לינק ישיר 

בתיה, החיים החרדים לא זקוקים "לנירמול"

מי שזקוק לנירמול הם כל אוכלי השקץ והעטלף שהביאו לכאן את המגיפה מתאילנד ואיי ספרד, וכל הסוטים והלהט"בים וכל החולאים שיש בציבור הישראלי, ואם לעושי רצונו כך לעוברי רצונו על אחת כמה וכמה, דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-7/4/2020 21:49 לינק ישיר 

אם אנחנו במילא נחשבים כאן ככאלו שלא תורמים לכלכלת ישראל
אפשר כבר לפטור אותנו על הדרך ממיסים?
או שהכל רק דיבוריםדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-7/4/2020 22:46 לינק ישיר 

רק דיבורים. כלאם פאדי.
אתה במזרח התיכון אחרי הכל. אל תצפה ליותר מזה מהילידים.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > המטורללת שמצטרפת למרגרינה מסריח!!!
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר