בית פורומים בחדרי חרדים

הרפו לכם מרבי חיים!!!

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-7/4/2020 15:31 לינק ישיר 
הרפו לכם מרבי חיים!!!

גמרא תענית כאבסורא הוות דברתא בשיבבותיה דרב לא הוות דברתא סברו מיניה משום זכותיה דרב דנפיש איתחזי להו בחלמא רב דנפישא זכותיה טובא הא מילתא זוטרא ליה לרב אלא משום ההוא גברא דשייל מרא וזבילא לקבורהתרגום: בעיר סורא היה דבר, בשכונתו של רב לא היה דבר. סברו האנשים "משום זכותו של רב, שהיא גדולה". גילו להם בחלום:"רב,שגדולה זכותו מאד-דבר זה קטן הוא לעומתו, אלא משום אותו אדם המשאיל מעדר וסל לקבורה".בתרגום שלי, תעשו חסד עם חבריכם, וזה מה שיציל אתכם. הרפו לכם מהרב חיים קניבסקי! תקראו לו שר התורה ומלאך צבאות וכל מה שאתם רוצים. פוסק הלכה הוא לא!קודם כל יש לזכור שמדובר בתלמיד חכם, אולי יחידי בדור, וחייבים אנו בכבודו בכל מקרה. כמה יהודים יש בימינו עם שקידה כל כך מופלאה? כמה יהודים אתם מכירים, שיש להם שליטה כזו בכל התלמוד בבלי וירושלמי וטור ובית יוסף וכו'? שנית, על פי ההלכה, אם חלילה נותרה במדינת ישראל רק מכונת הנשמה אחת ויחידה, והבררה הנוראית היא בין (חלילה) הצלת חיים של רב חיים או הצלת חייו של נתניהו, לפי ההלכה יש קדימות לרב חיים קניבסקי.ועדיין, הבעיה היא בכם, אחים יקרים, שאתם הולכים לשאול אותו על כל צעד ושעל, לא ראוי בכלל לשאול אותו שום דבר, בטח לא הלכה ולא שאלות ציבוריות. רק "מה הפשט בגמרא זו וזו". לא יותר. הוא לא פוסק ומעולם לא רצה לפסוק. תבינו, העולם התורני בנוי מכל מיני התמחויות. ישנם הבקיאים בש"ס, ישנם דיינים, יש מו"צים, יש ראשי ישיבות, יש דרשנים. אתם צריכים למצוא לכם אנשים מתאימים בהתמחות המתאימה.הרי על כל הספרים שהוא מוציא, או שאחרים מוציאים ספרים הבנויים על לימוד מפיו, מופיעה אזהרה: "אין לסמוך על זה למעשה". ראיתם הערה כזו על יביע אומר, שבט הלוי או אגרות משה? מי שפוסק – פוסק (ואתם קובעים אם לסמוך עליו). מי שלא רוצה לפסוק – לגיטימי. אתם שוגים שגיאה גסה כאשר אתם מתייחסים לכל מילה שהוא אומר כ"פסק הלכה". זוהי זילות של ההלכה! פוסק הלכה אמור לקחת אחריות על ההשלכות של הפסק שלו. כולל גם בעניינים דאורייתא ממש. אני נזכר איך הרב עובדיה בשו"ת יביע אומר חלק ז אבן העזר סימן ח' התיר למישהו דבר כבד מאד. משהו ששום מו"צ מן השורה לא יקח על עצמו. וזה חוץ מהעגונות של מלחמת יו"כ ועוד דברים שרב חיים לא רוצה, פשוט לא רוצה. דבר נוסף, מי אמר לכם שהוא אכן יתפלל עליכם בפרטיות אם תתרמו לקופה זו או אחרת? נראה לכם שיש לו זמן להזכיר כל שם ושם? תורתו אימתי נעשית? מקסימום הוא יניח ידיו על רשימת השמות ויאמר "כל התרומות ומעשרות יחולו על זה כפי הכתוב בנוסח החזון איש". לא יותר. תנו את הצדקה שלכם ביד רחבה לעניי עירכם! עניי עירכם קודמין גם אם אין להם יח"צנות אדירה כמו זו של קופת העיר.כבר הסטייפלר ע"ה אמר שמרוב הפתקים הנערמים על שולחנו אין לו מה לעשות, ורק בטרם ילך לישון הוא קורא תהילים כעשר דקות עבור כל הכתוב בפתקים הללו בלי לקרוא כל פתק. והציבור אז היה הרבה יותר קטן.מי מכם שיצליח להיכנס אליו ולשאול אותו שאלה פרטית, (בין בתורה או ברפואה או בכל נושא אחר) עם הסבר של כל הצדדים, ויצא ממנו עם תשובה ברורה – אני הראשון לשמוח בשבילו ולאחל לו שיצליח. אבל הוראות לציבור? כבר ראינו איך יענקי מכשיל אותו, מספיק! מי מכם שיתפלל על עצמו ועל הרב שמריה יוסף חיים בן פעשע מרים ועל כלל ישראל – יועיל הרבה יותר. כימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות, ולא יתן המשחית לבוא אל בתיכם לנגוף. אמן

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי שחור_כתום ב- 07/04/2020 15:54:58

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/4/2020 23:18 לינק ישיר 

יש משהו בטענות,
אני רק תוהה למה בכל הנוגע לבחירות לדוגמה-רוב חברי הפורום חזרו על הסיסמה "ר' חיים-ר' חיים", ורק עכשיו כשהנזק היה מוחשי היה מותר לנהוג אחרת ממה שיצא מביתו

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/4/2020 15:03 לינק ישיר 

לא ייתכן שהאיש, רב גדול בתורה ככל שיהיה, מכובד ורב-זכויות ככל שיהיה, נערץ על רבים ככל שיהיה, יקבל "פטור" מאחריות לקרקס ההנחיות, ההמלצות והקביעות המיוחסות לו. בתוך עמו הוא יושב, הוא יכול להשיג מידע ממקורות שונים ומאנשים שונים. אם הוא בחר מרצונו לאפשר לאחרים להפיץ הבלים בשמו, ההחלטה הזאת אינה משחררת אותו מאחריות במיוחד כשמדובר בחיי אדם. הנחיות שהופצו בשמו גרמו להדבקה, אולי של מאות, אולי אלפים. מבין אלה היו, ועוד עלולים להיות, קרבנות בנפש. אי אפשר לטעון ברצינות שאין לו דבר וחצי דבר עם התוצאות האלה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/4/2020 13:02 לינק ישיר 

לכאורה אין לסמוך על מה שיוצא משם לא רק בענייני ציבור, אלא גם בפסקי הלכה
עוד יבוא היום וגם את זה יבינו

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/4/2020 08:42 לינק ישיר 

1. תנסה להשאיר רווח בין פסקאות.
כתבת דברי טעם וקשה לקרוא אותם.
אני חושש שזאת הסיבה שרוב המגיבים הגיבו על רוח הדברים ופחות על התוכן.

2. אני לגמרי מסכים, הגר"ח התרחק כל חייו מפסיקת הלכה לרבים, אם היה חפץ בכך הרי היו מכתירים אותו ל"גדול הדור".

3. יש דרכים לפסוק הלכה לציבור.
אם אתם שומעים ש"יצאה הוראה" זה לא פסק הלכה לפני שרואים פסק כתוב ומנומק.
יותר מדי גיחזים נולדו לנו מכדי שנקבל הוראות ממקורבים.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/4/2020 07:50 לינק ישיר 

מצאתם לכם שעיר לעזזאל את יענקוש

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/4/2020 06:30 לינק ישיר 

מצטרף לפותח האשכול

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/4/2020 22:18 לינק ישיר 

אף אחד לא מדבר על רבי חיים 
וכבר כתבתי באשכול אחר:

אף אחד לא מבזה את שר התורה
כי אף אחד לא יכול לחלוק על גדולתו בתורה.

כן מבזים את מלך הבאבות
האיש והסגולות
השר לענייני הכל מכל כל והסביבה
והשר המקשר בין שמים וארץ.

האיש שעונה לכל התארים מהרשימה האחרונה אכן ראוי לביזוי.
לדעתי האיש הזה לא קשור לרבי חיים

מי שרואה ברבי חיים את כל הנ"ל מוזמן להעלב ולהיחרד.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/4/2020 22:11 לינק ישיר 

שחור_כתום כתב:

ליאתליאת כתבה:

מצטרפת למחאה...אין לדבר על גדול הדור!!!!!

ביהדות: "אשר נשיא יחטא"
בנצרות: "האפיפיור אינו טועה לעולם"

הממסכן עצמו. מרחמים עליו אך לא מעריכים אותו!!! 
אך מי שלא ממסכן עצמו. לא מרחמים עליו! 
אלא מעריכים אותו!!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/4/2020 19:20 לינק ישיר 

שחור_כתום כתב:
 אבל הוראות לציבור? כבר ראינו איך יענקי מכשיל אותו, מספיק! 

כב' בא לברך ונמצא מקלל...

אם כדבריך יענקוש מכשיל אותו עד כדי כך שהוא חורץ גורלות אפי' בדיני נפשות ללא שמץ של מושג, פשיטא שלא ניתן לעשות 'פלגינן דיבורא' ואין לנו לסמוך על שום הוראה שיוצאת מפיו ללא יוצא מן הכלל ואין לך בזיון גדול מזה...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/4/2020 19:11 לינק ישיר 

גם אני מצטרף למחאה על הפגיעה בגדול הדור !

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/4/2020 19:08 לינק ישיר 

וגם ההקלטה שהם מביאים הוא לא מדבר כלל מכתב שמירה, ולא מדבר על סכום, ולא מדבר לכלל, ולא מדבר דווקא על תרומה לקופת העיר, שואלים אותו ספציפית על בן אדם שתרם, כך, שהם שקרנים בחסד עליון, ולמעשה אם אני זוכר טוב, כבר בתחילת התייסדותם פירסמו על עלוניהם שיש להם פסק שלצורך צדקה מותר להם לשקר, וכנראה שהם להוטים לקיים את זה בהידור

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/4/2020 19:03 לינק ישיר 

אי אפשר להאמין לשום דבר ציבורי היוצא משם, לעולם לא תדעו מה שאלו אותו ומה ענה, והאם בכלל שאלו אותו, והאם בכלל ענה. לדעתי מזמינים את התשובה אצל הבני בית והכל לפי גובה התשלום, המשקיעים הכי גדולים נראה לי שהם קופת העיר, בגלל שההשקעה מכספי הציבור התמים, [דרך אגב, אני לא משלם שקל לקופת העיר עד שייתנו גישה חופשית לדו"ח ההכנסות וההוצאות לנציג אחד מכל קהילה,] 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/4/2020 17:42 לינק ישיר 

ליאתליאת כתבה:

מצטרפת למחאה...אין לדבר על גדול הדור!!!!!

ביהדות: "אשר נשיא יחטא"
בנצרות: "האפיפיור אינו טועה לעולם"

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/4/2020 16:42 לינק ישיר 

מצטרפת למחאה... אין לדבר על גדול הדור!!!!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/4/2020 15:57 לינק ישיר 

גמרא תענית כא
בסורא הוות דברתא בשיבבותיה דרב לא הוות דברתא סברו מיניה משום זכותיה דרב דנפיש איתחזי להו בחלמא רב דנפישא זכותיה טובא הא מילתא זוטרא ליה לרב אלא משום ההוא גברא דשייל מרא וזבילא לקבורה
תרגום: בעיר סורא היה דבר, בשכונתו של רב לא היה דבר. סברו האנשים "משום זכותו של רב, שהיא גדולה". גילו להם בחלום:"רב,שגדולה זכותו מאד-דבר זה קטן הוא לעומתו, אלא משום אותו אדם המשאיל מעדר וסל לקבורה".
בתרגום שלי, תעשו חסד עם חבריכם, וזה מה שיציל אתכם. הרפו לכם מהרב חיים קניבסקי!
תקראו לו שר התורה ומלאך צבאות וכל מה שאתם רוצים. פוסק הלכה הוא לא!
קודם כל יש לזכור שמדובר בתלמיד חכם, אולי יחידי בדור, וחייבים אנו בכבודו בכל מקרה. כמה יהודים יש בימינו עם שקידה כל כך מופלאה? כמה יהודים אתם מכירים, שיש להם שליטה כזו בכל התלמוד בבלי וירושלמי וטור ובית יוסף וכו'?
שנית, על פי ההלכה, אם חלילה נותרה במדינת ישראל רק מכונת הנשמה אחת ויחידה, והבררה הנוראית היא בין (חלילה) הצלת חיים של רב חיים או הצלת חייו של נתניהו, לפי ההלכה יש קדימות לרב חיים קניבסקי.
ועדיין, הבעיה היא בכם, אחים יקרים, שאתם הולכים לשאול אותו על כל צעד ושעל, לא ראוי בכלל לשאול אותו שום דבר, בטח לא הלכה ולא שאלות ציבוריות. רק "מה הפשט בגמרא זו וזו". לא יותר. הוא לא פוסק ומעולם לא רצה לפסוק.
תבינו, העולם התורני בנוי מכל מיני התמחויות. ישנם הבקיאים בש"ס, ישנם דיינים, יש מו"צים, יש ראשי ישיבות, יש דרשנים. אתם צריכים למצוא לכם אנשים מתאימים בהתמחות המתאימה.
הרי על כל הספרים שהוא מוציא, או שאחרים מוציאים ספרים הבנויים על לימוד מפיו, מופיעה אזהרה: "אין לסמוך על זה למעשה".
ראיתם הערה כזו על יביע אומר, שבט הלוי או אגרות משה? מי שפוסק – פוסק (ואתם קובעים אם לסמוך עליו). מי שלא רוצה לפסוק – לגיטימי. אתם שוגים שגיאה גסה כאשר אתם מתייחסים לכל מילה שהוא אומר כ"פסק הלכה". זוהי זילות של ההלכה!
פוסק הלכה אמור לקחת אחריות על ההשלכות של הפסק שלו. כולל גם בעניינים דאורייתא ממש. אני נזכר איך הרב עובדיה בשו"ת יביע אומר חלק ז אבן העזר סימן ח' התיר למישהו דבר כבד מאד. משהו ששום מו"צ מן השורה לא יקח על עצמו. וזה חוץ מהעגונות של מלחמת יו"כ ועוד דברים שרב חיים לא רוצה, פשוט לא רוצה.
דבר נוסף, מי אמר לכם שהוא אכן יתפלל עליכם בפרטיות אם תתרמו לקופה זו או אחרת? נראה לכם שיש לו זמן להזכיר כל שם ושם? תורתו אימתי נעשית? מקסימום הוא יניח ידיו על רשימת השמות ויאמר "כל התרומות ומעשרות יחולו על זה כפי הכתוב בנוסח החזון איש". לא יותר. תנו את הצדקה שלכם ביד רחבה לעניי עירכם! עניי עירכם קודמין גם אם אין להם יח"צנות אדירה כמו זו של קופת העיר.
כבר הסטייפלר ע"ה אמר שמרוב הפתקים הנערמים על שולחנו אין לו מה לעשות, ורק בטרם ילך לישון הוא קורא תהילים כעשר דקות עבור כל הכתוב בפתקים הללו בלי לקרוא כל פתק. והציבור אז היה הרבה יותר קטן.
מי מכם שיצליח להיכנס אליו ולשאול אותו שאלה פרטית, (בין בתורה או ברפואה או בכל נושא אחר) עם הסבר של כל הצדדים, ויצא ממנו עם תשובה ברורה – אני הראשון לשמוח בשבילו ולאחל לו שיצליח. אבל הוראות לציבור? כבר ראינו איך יענקי מכשיל אותו, מספיק!
מי מכם שיתפלל על עצמו ועל הרב שמריה יוסף חיים בן פעשע מרים ועל כלל ישראל – יועיל הרבה יותר.
כימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות, ולא יתן המשחית לבוא אל בתיכם לנגוף. אמן

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > הרפו לכם מרבי חיים!!!
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.