בית פורומים בחדרי חרדים

אז מי הרבנ''ש שהתחסן בשושו?! אשרוב או יצחק? או שיש עוד?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-19/2/2021 01:36 לינק ישיר 
אז מי הרבנ''ש שהתחסן בשושו?! אשרוב או יצחק? או שיש עוד?

יועץ רפואי בכיר בחברה החרדית, הנחשבת כר פורה של חדשות כזב ותיאוריות קונספירציה בנושא החיסונים, מגלה באולפן ynet כי קיבל לאחרונה פניות מכמה פעילים - כולל אחד הרבנים הבולטים המטיפים נגד החיסון - בבקשה כי יחסן אותם בחשאי: "מדובר כבר באלפים"

מתנגדי חיסוני הקורונה הצליחו לסחוף אחריהם המוני ישראלים , ואילצו את משרד הבריאות לצאת בקמפיין הסברה נגד ה"פייק ניוז", אבל נראה כי חלקם לא מאמינים אפילו לעצמם. יועץ רפואי בכיר בחברה החרדית, הנחשבת כר פורה של חדשות כזב ותיאוריות קונספירציה בנושא זה, מגלה כי קיבל לאחרונה פניות מכמה פעילים כאלה - כולל אחד הרבנים הבולטים המטיפים נגד החיסון - בבקשה כי יחסן אותם בחשאי.

הרב יוסי ערבליך, יו"ר ארגון "למענכם", יצא בשבוע שעבר במבצע להגדלת מספר המתחסנים החרדים, ובשיתוף עם המרכזים הרפואיים שיבא ואיכילוב פתח מוקדי חיסון בריכוזי המגזר ואף בתוך הישיבות. כעת הוא מספר, כאמור, כי בין המשתכנעים "לתת כתף" היו לא רק אזרחים מן השורה - אלא אף כאלה הפועלים יום-יום בניסיון לחבל במאמץ הלאומי למיגור המגפה.

"הייתה אליי פנייה מאחד האנשים שקוראים לעצמם רבנים", אמר ערבליך בראיון לאולפן ynet. "ראיתי כל מיני סרטונים שבהם הוא מסביר לציבור כמה גדולה הסכנה שכרוכה בחיסון הזה. ואז יום אחד אני מקבל ממנו טלפון והוא מתחיל להתייעץ איתי 'בשושו' ולשאול אותי מה דעתי על החיסון, מה אני יודע לספר ולומר לו על כך.
"אני כבר הבנתי לאן השיחה הזו הולכת, ואכן כשסיימנו, אחרי 10 דקות או רבע שעה, הוא שואל אותי: איך אתה יכול לדאוג לי לחיסון שיעבור בשקט? כשראיתי שאדם כזה, שמספר ואומר כמה חששות יש בחיסון הזה, מבקש לקבל אותו - זה נתן תמריץ לצאת עם הפיילוט הזה, ולשמחתי ההיענות הייתה בלתי רגילה".

"מביאים את החיסונים אליהם"

ערבליך מספר על אלפי "מתחסנים בשושו", ומוסיף כי מעבר לאלה שהוא מטפל בהם, ישנם ארגוני בריאות אחרים שאמצו את המודל. "לצערי הרב, כבר תקופה ארוכה שהפייק ניוז מחלחל לציבור החרדי, דרך מטיפים נגד החיסונים. לכן התחלנו, בסיוע בתי החולים איכילוב ושיבא, בשבוע שעבר, במבצע הנגשת החיסונים עד אליהם הביתה, כי אני לא רואה דרך אחרת להילחם בפייק ניוז. אך ורק להגיע אליהם ולחסן אותם. 

"אנחנו נמצאים בתקופה של מלחמה", ערבליך מוסיף, "אז אנחנו צריכים לעשות את הכל על מנת לחסן כמה שיותר. ברוך ה' שבבני ברק אנחנו ב65% ציבור מחלימים ומתחסנים, ואני מאמין שנגיע ביומיים הקרובים ל70%... יש פלג קיצוני מאוד בירושלים שהצלחנו לחסן שם 400 אברכים וזה מחלחל. אי אפשר להתעלם מקריאתם הברורה של הרבנים ללכת להתחסן, וגם סיפור היולדות הצעירות, שאני מלווה אישית, שלא התחסנו והגיעו לבתי החולים במצב קריטי כשהן מוחברות בחלקן למכשיר אקמו, חלחל לציבור".
הרב ערבליך מספר כי החשש מפני פגיעה בפוריות הייתה הכר הנוח ביותר לצמיחת הקונספירציות במגזר. "היינו אצל כל מיני מנהלי מחלקות בגניקולוגיה ומיילדות, ויצא מכתב ברור שאין חשש ללכת להתחסן". לדברי ערבליך, "זה עזר והעלה את המוטיבציה בקרב נשים להתחסן... אבל בתקופה האחרונה – בשבועיים-שלושה האחרונים - ראינו ירידה מסוימת אצל הציבור החרדי, וידידי הפרופ' ברבש הציע לקחת את היוזמה ולהיכנס למוסדות החינוך לחסן שם".

https://m.ynet.co.il/Articles/58884190

נשלח מהאנדרואיד שלי

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/2/2021 07:16 לינק ישיר 

יוחנןש כתב:

גם אני שמעתי אותו, ועל פי דון דיבורו - היה נראה סיפור מצוץ מן האצבע.

וזה מעיד כי הוא רואה את הציבור כמו מורה בכיתה מכינה - שעובדים עליהם בסופרלטיבים כדי לזרזם להשתתף במבצע. ואנחנו אפוא הניצבים...

אכן תחכום וערמומיות זו לא נמצאת אצל חסידים.

במקור הוא ממשפחה חסידית (סבו כמדומני היה אחד מאדמורי סאסוב)

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/2/2021 16:56 לינק ישיר 

אם הוא לא ציין את שמו מה הבעיה להודיע שיש מישהו שחזר בו ורוצה להתחסן? למה זה פוגם בדיסקרטיות?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/2/2021 12:24 לינק ישיר 

לא יודע מי התחסן בשושו דרך הרב ערבליך אם בכלל אבל תחושה שלי גם יצחק וגם אשרוב התחסנו כבר ממזמן

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/2/2021 12:07 לינק ישיר 

פצקו כתב:

נוירולוג כתב:
או שהוא שקרן רודף פרסום או שהוא אדם שאי אפשר לסמוך על הדיסקרטיות שלו ויש לחשוב מיליון פעם אם להתייעץ אתו בעניינים רפואיים שאינך רוצה שיהיו נחלת הציבור.

נ.ב. מיותר לציין שדעתי האישית בעד החיסונים

נ.ב. מיותר לציין שערבליך ליטאי (גם אם לא ממש מתפלל אשכנז, אבל משתייך לציבור הדגלאי, בשביל נוירולוג זה מספיק...)

ליטאי¿
לא בשורשיו...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/2/2021 15:33 לינק ישיר 

יש לו את אותו יחצ של משרד הבריאות

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/2/2021 14:34 לינק ישיר 

פצקו כתב:
או שהוא שקרן רודף פרסום או שהוא אדם שאי אפשר לסמוך על הדיסקרטיות שלו ויש לחשוב מיליון פעם אם להתייעץ אתו בעניינים רפואיים שאינך רוצה שיהיו נחלת הציבור.

נ.ב. מיותר לציין שערבליך ליטאי (גם אם לא ממש מתפלל אשכנז, אבל משתייך לציבור הדגלאי, בשביל נוירולוג זה מספיק...)

מה יהיה?
אין סיכוי שתיגמלו מהפוזיציה?
הכל מתחיל ונגמר אצלכם בפוזיציה, מה לעשות שלא כולם כמוכם.

תגובה לגופו של עניין יש סיכוי לקבל או שזו התגובה "לגופו של עניין" שכל עוד הוא דגלאי (לטענתך, לי אין מושג מה הוא) אז מותר לו לשקר בפומבי או לעשות סיבוב מכוער על מישהו שהתייעץ אתו שיחה רפואית אישית?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/2/2021 14:31 לינק ישיר 

נוירולוג כתב:

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/2/2021 14:13 לינק ישיר 
ואני לא מבין למה צריך שמנהל קשרי לקוחות, צריך לסדר תור לציפורן חודרנית, שאפשר לעשות בשיחה פשוטה למזכירה?!

הדיבוק כתב:

לא הבנתי למה צריך לחפש עסקן רפואי כדי להתחסן, אבל בכל מקרה זה בטוח לא רהינו אמנון. האגדה אומרת שהוא התחסן בילדותו והצמיח אנטנה, אין סיכוי שהוא יחזור על הטעות

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/2/2021 13:47 לינק ישיר 

גם אני שמעתי אותו, ועל פי דון דיבורו - היה נראה סיפור מצוץ מן האצבע.

וזה מעיד כי הוא רואה את הציבור כמו מורה בכיתה מכינה - שעובדים עליהם בסופרלטיבים כדי לזרזם להשתתף במבצע. ואנחנו אפוא הניצבים...

אכן תחכום וערמומיות זו לא נמצאת אצל חסידים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/2/2021 12:47 לינק ישיר 
גלאגוזים

נוירולוג כתב:

לכאורה נראה דיש לתפוס לשון ראשון.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/2/2021 12:38 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/2/2021 12:37 לינק ישיר 

הכותרת הייתה צריכה להיות: מי השושו וגו'

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/2/2021 12:33 לינק ישיר 
פלדלפי

הכובס1 כתב:
שמעתי את ערבליך, (וגם אני התחסנתי) הוא התראיין בכמה ערוצים, ואני שמעתי אותו נ"ל בגלי צהל, ובערוץ חרדי, אותם מילים בשתי הראיונות, כאילו הכין את עצמו לראיון, והצד השווה שהקטע של רב שביקש ממנו וכו נשמע מאוד לא אמיתי הוא מנסה לשכנע עם שקר קל עוד כמה אנשים. עלי זה לא עבד

הוא עושה פייק נייוז לפיקים 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/2/2021 12:29 לינק ישיר 

לך תוכיח שאין לך אחות , קלאסי, גם אלי פנה משהו מאד בכיר מלמענכם, ואמר לי שהוא מחרטט חופשי

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/2/2021 09:15 לינק ישיר 

לא הבנתי למה צריך לחפש עסקן רפואי כדי להתחסן, אבל בכל מקרה זה בטוח לא רהינו אמנון. האגדה אומרת שהוא התחסן בילדותו והצמיח אנטנה, אין סיכוי שהוא יחזור על הטעות

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > אז מי הרבנ''ש שהתחסן בשושו?! אשרוב או יצחק? או שיש עוד?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.