בית פורומים בחדרי חרדים

מרד גטו ורשה התחיל בערב פסח תש"ג

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-16/3/2021 18:39 לינק ישיר 
מרד גטו ורשה התחיל בערב פסח תש"ג

האם המרד היה מחוייב המציאות ?

תוקן על ידי ברנהארד ב- 16/03/2021 18:41:18

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/3/2021 23:26 לינק ישיר 

ואגב הטענה שלך למה אני מגן על משת"פ של הנאצים מגוכחת. אתה קובע שהוא משת"פ ואז טוען למה אני מגן עליו. אני לא נוטה להאמין לשני נאצים נגד יהודי. גם המראיין היה נאצי שיכור שרצה לעשות כסף, ורבו הטוענים שהוא שיפץ את הראיון בשביל למכור אותו ביותר כסף.

ואי לכך אשאל אותך למה אתה שש להאמין למפלצות נגד קורבן יהודי?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/3/2021 22:49 לינק ישיר 
קלעפער

בנוגע לאנשים שהגרמנים הונו ראה כאן: (לחץ על מילה כאן)

זה שהראיון היה בפאב אחרי שתיה מופיע בראשית הראיון. כנראה שלא ראית את המקור...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/3/2021 22:27 לינק ישיר 

קלעפער כתב:
אל תשכחו שהיו תלמידי חכמים  וצדיקים שהגרמנים הונו אותם והם בעקיפין עזרו להם מבלי להבין.

לא ידוע לי על אף אחד שכזה?

תראה לי דוגמה אחת של תלמיד חכם שעזר לנאצים בלא להבין?

תוקן על ידי רעיונוביץ ב- 18/03/2021 22:27:48

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/3/2021 22:26 לינק ישיר 

קלעפער כתב:
את יכולת ההבנה שלך כבר ראינו. אפילו בציטוט הזה (וזה תרגום מגרמנית בעת שכרות) לא מופיע שקסטנר הבין שזו התרמית או אפילו אם הבין שהייתה לו כלל ברירה.

הבאתי לכם ראיות, משני אתרים עם מאמרים מנומקים,

ואתה ממציא שאייכמן כביכול אמר את זה כשהיה שיכור?

למה להגן על משת"פ שפל של הנאצים ימ"ש?

אגב, את הדברים הללו שמעתי מבן דודו ! ששמו כשמו !

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/3/2021 19:22 לינק ישיר 

אל תשכחו שהיו תלמידי חכמים  וצדיקים שהגרמנים הונו אותם והם בעקיפין עזרו להם מבלי להבין.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/3/2021 19:21 לינק ישיר 

את יכולת ההבנה שלך כבר ראינו. אפילו בציטוט הזה (וזה תרגום מגרמנית בעת שכרות) לא מופיע שקסטנר הבין שזו התרמית או אפילו אם הבין שהייתה לו כלל ברירה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/3/2021 18:29 לינק ישיר 

הנה ציטוט מה אמר אייכמן ימ"ש על קסטנר,

כל מילה נוספת מיותרת ! ! !

"קסטנר העניק לי את השקט בהונגריה, והביא לכך שלא חוויתי ורשה הונגרית (הכוונה למרד). הוא עשה לי עבודה שלמה. הוא נתן לי את כל היהודים מבלי שנורתה ירייה אחת, בלי הפגנות, ומבלי שהייתי צריך לתת אדם אחד לעזרת המשטרה ההונגרית. הוא הנעים לי את החודשים בבודפשט וחסך לי צרות ומועקות. היה לו חופש תנועה מלא. הוא גרם לכך שהס (מפקד אושוויץ) בא להתחנן כדי להמעיט במשלוחים. קסטנר עשה לי את השהות במטה לעבודה משרדית נעימה. לאיש אמונים כזה, הכרת התודה שלי היתה
מתן חופש תנועה מלא... נעשינו חברים... זה היה עסק טוב בשבילי, מחיר של 20-15 אלף יהודים תמורת סדר במחנות".

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/3/2021 13:34 לינק ישיר 

מעבר לכך שאייכמן צורר היהודים ודאי היה לו אינטרס להאשים את היהודים עצמם ולכן לא נאמן אפילו כמשיח לפי תומו, הוא מעולם לא אמר שקסטנר עשה זאת מרצון, אלא הוא תיאר את העובדה שדרך קסטנר הוא השיג את התרמית, הוא לא אומר שקסטנר היא כלל מודע לתרמית.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/3/2021 12:56 לינק ישיר 
מצדרביעי

והנה מאמר למתקדמים על הסיבות לכאורה מדוע ה"היסטוריונים" של השואה בארץ "משום מה" העלימו/גמדו מאוד את זכרונותיו של ורבה שהוא וחבירו היו הראשונים שהצליחו לברוח מאושוויץ (בין היתר בניסיון שדי נכשל למגינת כל לב להציל את יהודי הונגריה שהתעתדו לבוא) ומסרו את המידע שממנו גובש דו"ח אושוויץ הראשון.
(ספוילר- יש לו טענות קשות כלפי קסטנר והמימסד הציוני)

תוקן על ידי מצדרביעי ב- 18/03/2021 12:56:43

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/3/2021 10:19 לינק ישיר 
מצדרביעי

לגבי האדמו"ר מבעלז - אני חושב שמאמרה של אשת החבר הרבנית אסתר פרבשטיין שאביא להלן מסביר את הנתונים טוב שעיקרם, בזמן שהאדמו"ר מבעלז עזב את הונגריה התפיסה הרווחת בקרב כולם הייתה שלא יגעו לרעה באלו שיש להם אזרחות הונגרית, לעומת זאת האדמו"ר מבעלז בהיותו פליט מפולין בנוסף לכך שכמנהיג ציבור תמיד "חפשו" אותו היה נתון בסכנה תמידית.
אולי לא היו סרטיפיקטים לבני משפחתו, אבל קשה להאמין שהוא היה זונח אותם כל כך בקלות לו היה סובר שהם בסכנה, הנה הקישור:

http://www.daat.ac.il/daat/kitveyet/sde_chem/harabi.htm

לגבי קסטנר, אייכמן בעצמו טען בראיון עיתונאי לאחר השואה כי קסטנר שיתף אתו פעולה (כמובן שקשה להסתמך על כך כמקור יחיד אבל חזי לאיצטרופי...):

http://www.daat.ac.il/daat/hungary/document/28.htm

הנה טור מאת נכדו של העו"ד מטעם ההגנה (נגד תביעתו של קסטנר)שגם כן מספק נתונים מעניינים (לרבות בתגובות לטור),
בין היתר ובנוגע לנושא האשכול דידן הנה דברים נוספים שאמר בראיון לאחר השואה:
קסטנר העניק לי את השקט בבודפשט ובשאר אזורי הונגריה, והביא לכך שלא חוויתי ורשה הונגרית. הוא עשה לנו עבודה שלמה. הוא נתן לי את כל היהודים מבלי שנורתה אף ירייה, מבלי שראיתי את ההפגנות הקטנות ביותר ומבלי שהייתי צריך לתת למשטרה ההונגרית תגבורת של אדם אחד… 

תוקן על ידי מצדרביעי ב- 18/03/2021 10:32:45

תוקן על ידי מצדרביעי ב- 18/03/2021 10:36:35

תוקן על ידי מצדרביעי ב- 18/03/2021 10:37:42

תוקן על ידי מצדרביעי ב- 18/03/2021 10:45:07

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/3/2021 22:19 לינק ישיר 

בכל מצב אסור לסכן את הנפש?
אם גנב בא במחתרת "חזקה אין אדם מעמיד עצמו על ממונו" האם מצד הדין חייב לברוח אלא שהרוב עבריינים?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/3/2021 22:16 לינק ישיר 
מאירקה99

איש_חשוב כתב:
טעות עצומה היה המרד, רבבות יהודים בכל אתר ואתר הצליחו להתחבאות בבונקרים במרתפים בעליות, או אלו ששרדו את כל מוראות השואה ועברו מיון באושוויץ, עבדו קשה וחיו או חיים עד עתה
אלו נהגו בתבונה, הבינו שזה הזמן לא להילחם אלא לנסות להמשיך לחיות, להרכין ראש לחטוף מכות ולקוות לחיים
המרד הותיר אדמה חרוכה של מוות טוטאלי
הנאצים ימ"ש שרפו את כל הבתים בשיטתיות הותירו אדמה חרוכה, הבונקרים ומקומות המסתור הפכו להיות מלכודת מוות, ובעוד הנאצים איבדו 16 חיילים ו85 פצועים, (מעריכים שזה יותר אבל לא הרבה יותר) איבדו אלפי יהודים את חייהם, כאלו שיכלו לשרוד
המרד היה טעות, ואלו שצידדו ומצדדים בה, לא מתוך שיקול ותבונה הם עושים את זה, אלא מתוך הכבוד של "לא הלכנו כצאן לטבח" התוצאה היתה ידועה מראש, אלף לוחמים מול צבא אכזרי של מליוני חיילים, קצת מזכיר את הטעות שעשו בחורבן בית שני. מלחמת כבוד על חשבון החיים

תוקן על ידי איש_חשוב ב- 17/03/2021 08:22:14

אלו ששרדו את המיון באושוויץ היו יהודי הונגריה (בהם שני הורי שליט"א) , גטו לודז', סלוניקי וכו' בשלב מאוחר יותר. יהודי ווארשא נשלחו כולם לטרבלינקה והושמדו ללא מיון. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/3/2021 19:26 לינק ישיר 

מצדרביעי כתב:

אתה בטוח שניצלו מיליונים מתוך אלו שהיו על אדמת אירופה?
(אני כמובן מדבר על אלו שהיו במקומות בהם הייתה שואה "אמתית" כמו פולין ושות').
עם העיקרון של המניפולציה של הנאצים אני לגמרי מסכים אתך, אני רק טוען שאם מרד גטו ורשא היה באמת מהווה השראה ליהדות הונגריה לדוגמה יכול להיות שבדרך הטבע התוצאה הייתה שונה...

מספר היהודים לפני השואה היה כ18 מליון יהודים, עשרה מליון חיו באירופה, נספו ששה מליון, כך ששלשה מליון יהודים שרדו את השואה אבל אינם נקראים ניצולי שואה.
ניצולי שואה ששרדו את מוראות השואה, וחיו במקומות מהם גורשו והושמדו יהודים, ניצלו יותר ממליון, מפולין עצמה שרדו 120 אלף והיא היתה הקשה מכולן.
כיום חיים בישראל 197 אלף ניצולי שואה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/3/2021 15:51 לינק ישיר 

לא חושב שיש ראיות של ממש כנגד קסטנר, להבנתי גם אם הוא נכשל זה כנראה נבע מהתנאים הקשים שבהם פעל, מהנטייה האנושית להשלות את עצמנו ומהאיום שנשקף על חייו ולא מהחלטה מודעת לשתף פעולה עם הנאצים - ברור שהוא הציל כמה מאות, לא ברור בכלל אם הוא גרם נזק וכמה, אלו שנשארו מאחור כנראה כעסו מאוד על זה שהעדיפו אחרים על פניהם ואין ספק שהייתה עדיפות ל"מיוחסים" זה עדיין עדיף על כלום

אני גם לא מאשים את האדמור מבלז במשהו, אני רק חושב שהוא "הרדים" יותר אנשים מקסטנר כנראה מכוונות טובות ומחוסר יכולת להודות (אולי גם לעצמו) שהוא בורח על נפשו ומשאיר את עדתו מאחוריו - מכאן ההסבר על התשוקה לעבודת ה' בארץ הקודש ב1944

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/3/2021 15:21 לינק ישיר 
מצדרביעי

לגבי קסטנר יכול להיות שקצת הגזמתי, אבל שמעתי האשמות על סוג של "הסכמה בשתיקה/קריצה", ולכן הוא לא רק "דאג למיוחסים" אלא גם עודד לכאורה את ה"פעילות התקינה" של המשלוחים לאושוויץ בלי התנגדויות ובריחות.
בין היתר תומכת בטענה זו העובדה שהוא הציל את הקצין הנאצי קורט בכר ממוות בעזרת עדות שקר, כשהטענה היא שהוא חשש שאם לא יעיד לטובתו הוא "יפתח" את כל מה יש לו עליו.

לגבי האדמו"ר מבעלז- ניתן לבקר את התרבות החסידית בהרבה דברים, אבל אי אפשר להתחמק מכך שלכאורה הוא פעל בתום לב גם אם טעה בסוף (מה שכנראה אי אפשר לומר על קסטנר).

תוקן על ידי מצדרביעי ב- 17/03/2021 15:41:39

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > מרד גטו ורשה התחיל בערב פסח תש"ג
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.