בית פורומים בית שטפנשט

חדשות אונליין

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-25/9/2003 04:26 לינק ישיר 
חדשות אונליין

יום חמישי ערב ראש השנה

תתקיים עצרת תפילה והתעוררות בשעה 20.30 ליד ציון הצדיק משטפנשט
תחבורה מבני ברק וירושלים.

לפרטים במוקד הישועותדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-9/10/2003 02:24 לינק ישיר 

נשלחו סטים ארבעת המינים לרומניה

הבוקר יום ג' נשלחו מאות סטים ארבעת המינים שיחולקו בקהילות ישראל ברומניה,
מסורת חלוקת ארבעת המינים ע"י מוסדות שטפנשט נמשכת מזה עשור שנים וכוללת קהילות ישראל ברחבי רומניה שמצפים בכליון עינים לסטים המהודרים הללו/
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-9/10/2003 02:34 לינק ישיר 

תיקון מיוחד ותפילת רבים

היום יום חמישי ערב חג הסוכות יתקיים תפילת רבים ותיקון מיוחד לרגל יום ההילולא של
אדמו"ר הרה"ק רבי שלום שכנא מפרובהישט

על יד ציון נכדו הצדיק משטפנשט
בבית העלמין נחלת יצחק גבעתיים
בשעה 20.30

תחבורה
מאורגנת מב"ב וירושלים
לפרטים בטל' 5790303-03


סגולת ההילולא ובפרט שנופל ביום חמישי

כידוע הצדיק משטפנשט אמר שביום חמישי סגולה להזכיר את זקינו רבי שלום שכנא מפרוהובישט, שזו סגולה לשבת שמחה ולכל השבוע שיהיה מבורך, ואמר אם לא יודעים לספר סיפור ממנו, שידברו מהשולחנות והכיסאות שבחצרו שזו גם סגולה לכל טוב.

דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-10/10/2003 03:31 לינק ישיר 

לרבים השואלים

בחול המועד סוכות יערך תיקון ותפילת רבים מיוחדת הקבועה על יד הציון של הצדיק משטפנשט בבית העלמין נחלת יצחק גבעתיים.

למרות שזה חול המועד שכן התפילה קבועה מזה שנים. וכן שעולים לציון הצדיק להתפלל ולא לשם צער.

התפילה מתחילה בשעה 20.30 ומסתיימת 21.30

השערים של בית העלמין ננעלים בשעה 22.00 בדיוק.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-16/10/2003 02:40 לינק ישיר 

ליל הושענא רבה תשס"ד

הערב יום חמישי חול המועד סוכות תיערך תפילת רבים על יד ציון הצדיק בסימן 100 שנה להסתלקות הרה"ק רבי דוד משה מטשורטקוב בנו החמישי של הסבא קדישא מרוז'ין זיע"א.

וגמר חיתום הדין פתקא טבא

תחבורה מבני ברק וירושלים לנרשמים מראשדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-27/10/2003 01:11 לינק ישיר 

יום שלישי ב' חשון

לקראת הבחירות הקריבות לעירייות מתבקשים היכולים לסייע למועמדים שהבטיחו את סיועם להמשך התפילות על ציון הצדיק משטפנשט במשך שעות היום והלילה.

וחלילה מלסייע ולתמוך במפלגות שחרטו על דגלם את נס המאבק והמרד בדת ישראל ובמתפללי הציון של הצדיק.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-27/10/2003 01:16 לינק ישיר 

יום רביעי ג' חשון תשס"ד

יום הילולת הרה"ק מרוז'ין

תפילה על ציון נכדו משטפנשט בבית העלמין נחלת יצחק גבעתיים בשעה 4.00 אחה"צ.

סעודת מצווה בבית הכנסת שטפנשט רחוב מהרש"ל 13 בני ברק בשעה 6.00 אחה"צ.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-27/10/2003 01:20 לינק ישיר 


לקראת יום ההילולא של אדמו"ר הראשון משטפנשט ה- 135 שיחול ביום י"ד כסלו תשס"ד.

תתקיים הכנסת ספר תורה

שניצל מרומניה לבית הכנסת שטפנשט,

ברחוב בעלי התוספות 26 אלעד

פרטים בהמשך.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-28/11/2003 12:13 לינק ישיר 

הרבנית חיה שרה שור ע"ה למנוחות
אשת הגה"צ יו"ר ועד חסידי שטפנשט בארץ הקודש


קהל רב ובמרכזם חסידי בית שטפנשט, בראשות כ"ק אדמורי"ם מסדיגורא, בוהוש, וואסלוי, אנטניה, אשלג ורבני רומניה בישראל, ליוו למנוחות עולמים את הרבנית הצדקת מרת חיה שרה שור ע"ה, אשת חבר ילחט"א הגה"צ רבי שמואל שור שליט"א יו"ר ועד חסידי שטפנשט בארץ הקודש, אשר נודעה בפעולותיה הברוכות והמסועפות למען העמד הדת על תילה בגולת רומניה ובארץ הקודש.
הרבנית המנוחה נתגדלה על ברכי אביההרה"ח רבי דוד לייב קוזולובסקי הי"ד נו"נ להיהודי הקדוש, שחינכה וגידלה לתורה למצוות ולגמילות חסדים, בימי עברה וזעם השואה האיומה איבדה את הוריה וכל בני משפחתה שעלו על המוקד עקדה"ש ע"י הצוררים הנאצים ימ"ש, לימים נישאה לבעלה הדגול הגר"ש שור שליט"א שהיה יד ימינו ונאמן ביתו של אוהב ישראל וקדושו מרן הצדיק משטפנשט זיע"א.
שם בחצר הצדיק משטפנשט בהיותו 'יושב' בחצר הצדיק משטפנשט ולומד ומלמד תורה לצעירים מגילו, נודעה חיבתו המיוחדת של כ"ק מרן אדמו"ר רבי אברהם מתתיהו משטפנשט להרב שור, שבמשך שלוש שנים רצופים היה נכנס מדי לילה בלילה בטרם עלותו על יצועו להתברך מפי הצדיק בברכת "לילה טוב" בעת סיומו את לימודיו. חברותא מיוחדת ללימודים הייתה לו עם כ"ק אדמו"ר רבי חיים זאנויל מרימניץ זצוק"ל שאותה עת הגיע אף הוא להתיישב בחצר הצדיק כאחד היושבים. לא אחת נזכר הרב שור ומספר שמרן הצדיק משטפנשט היה נוכח בעת נישואיו ואף בירך את הברכה אחריתא מתחת לחופתו דבר נדיר ובלתי שגרתי בחצר הצדיק.
בעלותו לארץ הקודש, אחר ששתה את כוס התרעלה עד תום, בהעלותו על מוקדה שני בנים שאחד מהם היה קרוי אברהם מתתיהו ע"ש רבו משטפנשט, ולאחר טלטולי הדרך ויסורי ארץ ישראל התיישב בעיר גבעתיים, שלימים שוכן בה כבוד ציונו של רבו משטפנשט, שם התגלה עד מהרה כפעיל ומפעיל למען קרנות צדקה וחסד ופעולות נשגבות אחרות, יחד עם רבני העיר גבעתיים הגר"י גליקסברג שליט"א והגר"פ אדרי שליט"א, כן מהל ילדי ישראל בימי השואה במחנות הנאצים ואף כאן בארץ הקודש היה מכתת רגליו למול ילדי ישראל מתוך חדותא ויקרא דמצוה.
הרבנית חיה שרה שור ע"ה עמדה לימין בעלה בהפצת היהדות וסיוע לפעולות החסד, והכנסת האורחים שלהם שהיו לשם דבר, הרב שור עם להבחל"ח רעייתו הרבנית ע"ה אימצו להם בחום משפחות במצוקה כשאת ילדיהם הם מלווים עד לנישואיהם ואף אח"כ. כשכל מחסורם על הרב והרבנית שור ממש כבניהם הם.
פרק מיוחד רשמו בקימום מוסדות שטפנשט בארץ ישראל, ובהנצחת זכרו כשהיא ע"ה הייתה הרוח החיה בסיועה לבעלה להרחיב ולהגדיל ולהרבות פעלים לתורה. בימי ההילולא לאדמו"רי שטפנשט ערכו סעודה מיוחדת כשחדשים לפני כן כבר דאגו לידע ולזמן את כל חסידי ויוצאי שטפנשט למען יזכו לשבת בשבת אחים גם יחד.

נסתלקה לבית עולמים שבעה מעשים טובים וצדקות לרוב, אמונת חכמים וטוב לב.

בהלווית רבת משתתפים שיצאה מביה"ח דרוז'ין דרך בית המדרש דשטפנשט ברחוב מהרש"ל 13 בבני ברק, ומשם לביהכ"נ וישיבת בוהוש ברחוב חגי.

ספדוה הגאון רבי יואל טוביאס שליט"א רב דשכון ו' בבני ברק, שהזכיר כי למרות שלא זכתה להפקד בצאצאים, מעשיה הטובים ופעולותיה הברוכים הם שמלוים אתה עכשיו לעולם האמת, בבחינת מה שאמר דוד המלך ע"ה בתהילים: "ישבעו בנים והניחו יתרם לעולליהם, אני בצדק אחזה פניך אשבעה בהקיץ תמונתך" לאמור אלו שזכו והניחו בנים ישבעו, אולם אלו שלא זכו להניח בנים, אזי "בצדק אחזה פניך" בצדקותיהם ובמעשיהם הטובים כמעשיה של הרבנית שור עם זה היא תבוא לפני כסא הכבוד. אשבעה בהקיץ תמונתך.
הגה"צ הרב מקראלי שליט"א ציין את מסירות נפשה למען הקמת מקדש מעט ע"ש של הצדיק משטפנשט שכעת מלווים אותה ממנו למנוחת דרכה, הגרמ"מ טוביאס שליט"א רב ביהמ"ד שטפנשט, ציין את היות הצדיק משטפנשט פועל ישועות והרב שור שהיה כה קרוב אל הצדיק ודאי שכעת הצדיק משטפנשט יגמול למנוחה בעולם העליון ולהיותה מליצת יושר על בעלה שליט"א, ליד קברה שנכרה בסמוך ונראה לציון הצדיק משטפנשט בבית העלמין נחלת יצחק גבעתיים נפרד ממנה הרב אברהם יעקב סלמון שליט"א ר"מ מוסדות שטפנשט שתיאר את מסירות נפשה בעמדה לימין בעלה שליט"א לחדש כנשר את זכר פועלו של הצדיק משטפנשט בעריכת סעודות ההילולא ופעולות חסד וצדקה רבים לזכרו של הצדיק שבעלה ילחט"א כה דאג להנציחו, כעת בעמדנו סמוך ונראה לציון הצדיק מבקשים אנו כי תהיה שליחה לפני כסא הכבוד להיות מליצת יושר בזכות הצדיק בעל הישועות משטפנשט, על בעלה ילחט"א וכל עם ישראל לגאולת ישראל ופדותו אמן.

יהי זכרה ברוך ות.נ.צ.ב.ה.

דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-28/11/2003 12:17 לינק ישיר 

נדחתה חגיגת הכנסת ס"ת בעיר אלעד
לזאת חנוכה בעז"ה

בשל האבל בחסידות שטפנשט על פטירת הרבנית שור ע"ה הוחלט לדחות את חגיגת הכנסת ספר התורה ליום השלושים שיחול ביום זאת חנוכה שהוא יום ההולדת של רבי אברהם מתתיהו משטפנשט זיע"א.

דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-28/11/2003 12:21 לינק ישיר 

הילולת אדמו"ר הראשון משטפנשט
באולמי מודיעין ברמת גן

במוצאי ש"ק פרשת ויצא, י"ב כסלו תשס"ד, 6/12/03 תתקיים עצרת התעוררות עם כיבוד עשיר בליווי נגנים ידועי שם כרונן אלבר ודקלון מגדולי הזמר המזרחי, ותיקון מיוחד לרגל המצב עם הרב המקובל רבי דוד בצרי שיערוך תיקון עם "100 שופרות".

האירוע יתקיים באולמי מודיעין רחוב בן גוריון 20 רמת גן במוצאי ש"ק פרשת ויצא בשעה 20.30.

דמי כניסה לכיסוי חלק מההוצאות 15 ש"ח.

תוקן על ידי - שטפנשט - 28/11/2003 12:24:32דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-28/11/2003 12:27 לינק ישיר 

תיקון יום חמישי עם הרב בוקובזה

ביום חמישי י' כסלו 4/12/03 יתקיים תיקון מיוחד עם המקובל רבי נתן בוקובזה שליט"א מנתיבות שישתף בתפילה הקבועה הנערכת כמידי יום חמישי.

לכבוד ההילולא ה 135 של אדמו"ר רבי מנחם נחום משטפנשט שיחול בי"ד כסלו תשס"ד.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-28/11/2003 12:32 לינק ישיר 

סעודת ההילולא של אדמו"ר הראשון משטפנשט

ביום ראשון ליל י"ד כסלו תשס"ד תתקיים סעודת ההילולאלזכר הצדיק בבית החסידים רוז'ין ברחוב חפץ חיים 5 בבני ברק בהשתתפות חסידי בית שטפנשט ורוזין, את הסעודה יפתח הגה"ח רבי שמואל שור שליט"א שלו זכות הראשונים בעריכת סעודות ההילולא בהילולות צדיקי שטפנשט.

למחרת יום שני יום ההילולא י"ד כסלו תתקיים עליה לציון בנו בבית העלמין נחלת יצחק גבעתיים בשעה 16.00.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בית שטפנשט > חדשות אונליין
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר