בית פורומים בחדרי חרדים

הרב צבי יהודה קוק העדיף לגור בקרב חרדים!

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-13/3/2004 21:41 לינק ישיר 
הרב צבי יהודה קוק העדיף לגור בקרב חרדים!

הרב צבי יהודה קוק העדיף לגור בקרב חרדים

מתוך טורו של הרב אליעזר מלמד, 'בשבע':

יחס לחרדים

בתקופה שהציבור החרדי בירושלים הפגין כנגד מכוניות שנסעו בשבת בשכונות החרדיות, נודע כי אנשי 'השומר הצעיר', יוצאי יחידות קרביות, מתכוונים לעלות לירושלים ולהכות את מפגיני השבת. התעוררה בישיבת 'מרכז הרב' יוזמה למנוע בכוח את כניסתם לעיר. הרצי"ה תמך בהתארגנות. כשאחד שאל, הרי הדבר לא ייראה יפה בעיני הציבור הרחב. ענה הרב: "וכי אנחנו בגלות, שכשמכים יהודי הוא צריך להתכופף?"
מקום מגוריו היה בשכונת גאולה, בקרב הציבור החרדי. פעם הציע לו פרופסור הוגו ברגמן, אחד מגדולי המרצים לפילוסופיה, לעבור לשכונת רחביה. כפי הנראה הכיר הפרופסור את השכלתו הרחבה ואת רוחב דעתו, וחשב כי יתאים יותר לרצי"ה לגור בסביבה בה התגוררו יחד דתיים וחילוניים, ובתוכם טובי המדענים והמרצים באוניברסיטה. אולם הרצי"ה דחה את דבריו ואמר שעיקר קירבתו היא לנוף היהודי המקורי (מזכרונות הרב רמר בקובץ 'גדול שימושה').

עם הרב יחזקאל סרנה
בעטיים של בעלי לשון הרע ומחרחרי מחלוקות, רבים אינם יודעים עד כמה העריכו גדולי התורה, גם מקרב החוגים החרדיים, את הרב קוק ואת בנו הרצי"ה.
כנראה שגם עלי השפיעו אותם הדברים, ובצעירותי הטרידה אותי השאלה מדוע יש התנגדות לדרכו של הרב קוק בקרב הציבור החרדי. ופעם אחת באתי לרצי"ה ושאלתיו מדוע הרבה רבנים מתנגדים לדרכו של הרב קוק. שאל בחזרה: איזה רבנים למשל? עניתי, למשל הרב יחזקאל סרנה זצ"ל. ענה לי, הרי היינו בקשרים טובים מאוד. כאן, על המקום שאתה יושב הוא זכרונו לברכה היה יושב כשהיה מבקר אצלי. אח"כ נודע לי כי אכן היה ביניהם קשר מיוחד, וכשהיו נפגשים היו מתחבקים ומתנשקים בחום ובאהבה.
הרב יחזקאל סרנה, ראש ישיבת חברון, שהיה גם ראש מועצת גדולי התורה של 'אגודת ישראל', היה מרבה לבקר בביתו של הרצי"ה. בשמחת שבע ברכות של אחד מבני ישיבת מרכז הרב, שהתחתן עם בת אחד מבחירי ישיבת סלבודקה לשעבר, השתתפו ראשי ישיבת חברון ובראשם הרב יחזקאל סרנה, וגם הרצי"ה. הרב יחזקאל סרנה, שהיה מנהיג חשוב ומבוגר מהרצי"ה, הציע לרצי"ה לומר דבר תורה. בתחילה הרצי"ה סרב, וכשביקש שוב - נענה ודיבר. לאחר דבריו אמר הרב סרנה: "אשרי הדור שגדולים נשמעים לקטנים".

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/3/2004 06:33 לינק ישיר 

היה צפוי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/3/2004 02:59 לינק ישיר 

מצורף קובץ

מתוך 'שיחות הרצי"ה', בהוצאת "עטרת כהנים".

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/3/2004 19:18 לינק ישיר 

תכלת - אוכל להביא, מאוחר יותר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/3/2004 16:50 לינק ישיר 

מאירקה,
לא צריך ללכת רחוק הרב שילה רפאל היה רב בית הכנסת אוהל יצחק בקרית משה, בית כנסת נוסח אשכנז, ציוני, מדוקדק ומסודר אשר הציונות וחיבת הבנים המשרתים טבועה בכל הליכותיו וחוקיו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/3/2004 16:42 לינק ישיר 

איזה יופי. הנה גרפנו גם את הרב צבי יהודה קוק. כמו הגרש"ז ש"תראו לאן הוא שלח את ילדיו" כדי ללמוד על השקפתו (ולא לשמוע ח"ו מה הוא אמר, שזה כידוע היה לקירוב לבבות ורחוקים...), גם הרצי"ה, תראו בקרב מי הוא העדיף לגור...

וחצקל, תוכל להביא מקור לתשובה שאמרת בשם הרב צבי יהודה קוק?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/3/2004 16:29 לינק ישיר 

הרב שילה רפאל היה מקורב אל האדמור מגור הבית ישראל זצ"ל ולכן מה שאתה כותב כאן בשבילי זה חידוש

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/3/2004 16:23 לינק ישיר 

הרב שילה רפאל זצ"ל - נכדו היחיד של הרב מיימון זצ"ל - היה קרוב מאוד לציונות כפי שהכיר אותה בבית אביו וסבו, מנהיגי המזרחי.
זה נכון שהוא למד בטשעבין, ושלח את ילדיו לחינוך חרדי - אך תמיד, הרגיש קרוב בנפשו ל"ראשית צמיחת גאולתינו" בגרסה זו או אחרת. אני לא חושב שהוא הכחיש זאת אי פעם.
כותב שורות אלו, שמע את שיחתו המרתקת, בישיבת הכותל, כאורח כבוד ב"סעודת יום העצמאות" והשאר אומר דרשיני.
לכן - קלף - הזהר בדבריך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/3/2004 15:13 לינק ישיר 

ואם בעובדות עסקינן היכן מכהן פאר הרב החרדי שהוא ממנהלי המוסד ? בבית כנסת שבו אומרים הלל בברכה ביום העצמאות.

ללמדך, שכסף מטהר ממזרים, והשוחד יעור עיני חכמים ויסלף דברי צדקים,ולאדבוננו יש הרבה יהודים שאינם עומדים בניסיון הקשה וכשמדובר בדמי אתנן הם שוכחים מהתורה הקדושה ומדרכי אבותם והם מוכרים את נשמתם בעד נזיד עדשים,ואז הוא מתייף שהוא כאילו אינו עוסק בקטנוניות של השתייכות לפי לבוש או לפי ציונות, אלא עוסק במה שטוב לו ונראה לו נכון להגדיל תורה ולהרבות אהבת ישראל.....

אין חדש תחת השמש!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/3/2004 15:10 לינק ישיר 

מרכא, קטנוניות זה דבר יחסי.

איני יכול להשיב לך בגלל טעמים שלא תוכל להבין בפורום שאתה מנהל.

(אני מקוה שתוכל להבין את הרמזים)

דרך אגב, אם כבר לדבר על קירוב וכי אתה מנסה לעשות השוואות מי מצליח יותר לקרב את ישראל לאבינו שבשמיים?

תוקן על ידי - טוב5 - 14/03/2004 15:19:29

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/3/2004 15:05 לינק ישיר 

טוב5,
ואעפ"כ ממשיכים להוציא ספרים שאין להם דריסת רגל בעולם שלך. הדוגמה הבולטת והמוצלחת ביותר הוא התנך עם פירוש דעת מקרא שהוא פאר היצירה של מוסד הרב קוק וכולו על טהרת המפרשים הציונים דתיים ובראש המערכת עמד הרב שאול ישראלי.

גם החומשים הפופולריים תורת חיים שמוכרים מהם המון אינם עבור הצבור החרדי.

ואם בעובדות עסקינן היכן מכהן פאר הרב החרדי שהוא ממנהלי המוסד ? בבית כנסת שבו אומרים הלל בברכה ביום העצמאות.

ללמדך, שכל מי שלבו עם פיו אינו עוסק בקטנוניות של השתייכות לפי לבוש או לפי ציונות, אלא עוסק במה שטוב לו ונראה לו נכון להגדיל תורה ולהרבות אהבת ישראל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/3/2004 14:56 לינק ישיר 

תולעת שני.
אתה יכול לתת אולי מקור לדברים שלך אודות הרב הנ"ל שהיה חבר בקבוצה של ארנון?

לא שאני ח"ו לא מאמין לך....לפעמים אני מעדיף לדעת את המקור.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/3/2004 14:51 לינק ישיר 

מרכא,

לצערך ואולי לצער רבים מחבריך, מוסד הרב קוק נמצא בידי חרדים ולא בידי אנשים מסוגך. (ולצערך אנשי המוסד קרובים אלי יותר מאשר אליך-מה לעשות??)

נ.ב. - מקוה שלא תמחק לי את ההודעה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/3/2004 14:46 לינק ישיר 

טוב5,
מכהנים כבוד במוסד שנקרא ע"ש הרב קוק ומוציא לאור ספרים שהיית מעדיף שלא יצאו מתחת ידי הנהלה שיש בה חרדים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/3/2004 14:41 לינק ישיר 

כדי לתקן את העובדות כדאי לומר, שנכדו של הרב מימון כבר אינו בין החיים.

יש לנכד ז"ל בן וחתנים תלמידי חכמים מפוארים ביותר.(כולם חרדים!!)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/3/2004 14:35 לינק ישיר 

כנראה שנגעתי באיזה עצב רגיש.

רציתי רק לומר שהרי זה בבחינת אמור לי מי חברך ואומר לך מי אתה. בהקשר לכך ציינתי את הקשר בין עוזי אורנן לנשוא האשכול.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > הרב צבי יהודה קוק העדיף לגור בקרב חרדים!
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.