בית פורומים בחדרי חרדים עיתונות ותקשורת

עיתונאים ומוסר עבודה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-10/6/2004 13:26 לינק ישיר 
עיתונאים ומוסר עבודה

לא יודעת מה אתכם אבל העלהום על עבודתם של העיתונאים, מתחיל קצת לעצבן אותי.

אז כמה עובדות לפני:
א. אני עיתונאית. אמנם לא מהסוג שרץ אחרי סקופים. אלא מהסוג שכותב כתבות מגזיניות ומתוקף תפקידו זה צריך להתקשר לאנשים, לשאול אותם, לדבר איתם ולהוציא את זה לאור.

ב. לא אחת התבטאתי באופן חריף ולא מחמיא על עדת העיתונאים. רבים מהם, אנשים לא אמינים, קשקשנים בלתי נלאים, מוכנים למכור את טיפת היושר האחרונה שלהם תמורת פחות מנזיד עדשים. וכו' וכו' וכן הלאה.

אבל...
שמתי לב, במיוחד בפורומים הדתיים-חרדיים שאם יש משהו שכולם כולם נהנים להתלבש עליו - זה מוסר העבודה של העיתונאים.
הם מעתיקנים.
הם עצלנים.
הם לא מקוריים.
וכו' וכו' וכו'

אז בואו נראה מה יש לנו פה:
המון אנשים, שגולשים (איך לא) בשעות העבודה שלהם.
רובם של האנשים, הם לא עיתונאים, מאחר והם לא עיתונאים, עבודתם היא לפי שעות עבודה ולא לפי הספק.
משמע - הם גולשים בזמן שהם צריכים לעשות את העבודה שלהם.

אני מכירה המון המון מזכירות שמחפפות על ימין ועל שמאל.

אני מכירה בלי סוף מורים ומורות שאין להם שום דבר מקורי. הם מחזיקים מחברת של אחד התלמידים מלפני 10 שנים ומלמדים דורות של ילדים על בסיס אותה מחברת.

אני מכירה מלחינים וזמרים שאין להם משהו אחד מקורי משלהם. הם לוקחים קצת משל זה. קצת משל ההוא - ויוצאים עם דיסק חדש.

ואני מכירה ומכירה ומכירה ומכירה.

ומה אני רוצה להגיד?
שלעיתונאים, נוסף לכל הצרות שלהם, יש בעיה אחת ענקית.
הם חשופים. שבוע אחרי שבוע יושבים אנשים ובודקים בזכוכית מגדלת את העבודה שלהם.

ואל תגידו - הם מרוויחים המון אז שישלמו על זה. כי הם לא.

תוקן על ידי - יוכבד - 10/06/2004 13:41:36

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/6/2004 23:13 לינק ישיר 

משתכרים הרבה ולא צריכים להתבייש בכך. עובדים על זה קשה מאד.
את בהחלט צודקת באבחנות שלך, חוץ כמובן מהשורה האחרונה: עיתונאים טובים שקורעים את עצמם ומראים תוצאות, מרוויחים יפה. חוץ אם הם ברנע או כספית, שאז הם לא צריכים לעבוד קשה, אלא מקריצים טור פרשנות ומקבלים 30 אלף ש"ח.

אגב - האם בדקת פעם מהי משכורת ממוצעת בעיתונות החרדית? לבטח תופתעי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/6/2004 14:34 לינק ישיר 

יוכבד -

ברבר, אתה מוכן לספר לנו על אלו משכורות עתק אתה מדבר? עיתונאים, להוציא כמה כדוגמת אלה שהזכרת, הם ממש לא עשירים. הם חולי כתיבה וסקרנים בלתי נלאים, אבל בכסף הם לא מבינים שום דבר, ברוב המקרים. מה שמאפשר לשלם להם די גרוע.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/6/2004 16:41 לינק ישיר 

אי אפשר להסיק ממשכורת של כתב לכתב. לכל אחד חוזה עבודה אחר ותלוי גם בכמות החומר שהוא כותב.
בשבועונים החרדים משלמים לכתבים הבכירים משהו כמו 4-6 אלף שקלים נטו. הטאלנטים מגיעים ל-6-8 נטו.
היומונים החרדים משלמים לבכירים 10-14 ברוטו, שזה ג"כ 8-9נטו.
לעורכים יש מחיר אחר - גם בשבועונים וגם ביומונים שם כבר מדברים על משכורות של 15-20 אלף שקלים.
על זה אני מדבר.
הכתבים הזוטרים מקבלים הרבה פחות. בשבועונים בקושי אלפיים עד שלושת אלפים שקלים וגם זה הרבה. וביומונים מקבלים הזוטרים משהו כמו 4 אלפים.
מישהו יודע מה המצב בעיתונות החילונית. כמה שם מקבלים כתבי שטח?

תוקן על ידי - ברבר - 11/06/2004 16:59:12

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/6/2004 09:32 לינק ישיר 

ברוב המקרים תלוי בכמות הכתיבה.

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-20/6/2004 11:29 לינק ישיר 

ברבר אתה נשמע ממש כמו הזקן שיושב לידי בתפילה, ויודע על כל החלטות המימשל, שבועיים לפני שהן קורות, או שלא. מאיפה הנתונים שלך, שנשלפים ביטחון שכזה?, או יותר נכון בכמה יומונים ושבועונים בדיוק עבדת?, תן קצת כבוד לותיקים... תברר קודם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/6/2004 12:51 לינק ישיר 

תאמין לי לבבי. שאני יודע היטב על מה אני מדבר. וחוץ מזה אל תזלזל בזקן שיושב לידך. הוא הרי ותיק בדיוק כפי שאתה מחפש. תן כבוד לזקנים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/12/2004 10:59 לינק ישיר 

לא תמיד זה אותו הדבר.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים עיתונות ותקשורת > עיתונאים ומוסר עבודה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר