בית פורומים בחדרי חרדים עיתונות ותקשורת

נמרודי: ערוץ 1 מתנקם בי

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-28/6/2004 14:05 לינק ישיר 
נמרודי: ערוץ 1 מתנקם בי

נמרודי: ערוץ 1 מתנקם בי
יום שני, 28 ביוני 2004, 11:18 מאת: ענת באלינט, הארץ


הרצל. הגה את "הכשרת היישוב" שנמכרה ב-1987 למשפחת נמרודי לצורך גאולת קרקעות

עופר נמרודי. מקווה שאולמרט ייקח את המושכות מבראל, "הדיקטטור מרוממה" (צילום ארכיון: רועי בכרך)

יעקב נמרודי. ב"מעריב" טוענים כי בערוץ 1 גם ביטלו כתבה על NRG, אתר האינטרנט החדש של העיתון (צילום ארכיון: בוצ'צ'ו)מנהל הערוץ מנע הופעת מו"ל "מעריב" במשדר על הרצל, בעקבות ביקורת קשה בעיתונו על התנהלות הערוץ הציבורי. ברשות השידור לא מגיבים

מנהל ערוץ 1, מוטי עדן, הורה למנוע את הופעתו של עופר נמרודי, הבעלים והמנכ"ל של העיתון "מעריב" וחברת הכשרת היישוב, בכתבה על הכשרת היישוב שהוכנה לציון 100 שנה למותו של בנימין זאב הרצל. עדן אמר למפיקת התוכנית, איטה גליקסברג, כי האב, יעקב נמרודי, יוכל להופיע בתוכנית, אך לא נמרודי הבן. זאת, בגלל פרסומים ב"מעריב" שמתחו ביקורת על ערוץ 1 ועל רשות השידור.

בני משפחת נמרודי כעסו על החלטתו של עדן, ויעקב נמרודי הודיע שהוא מסרב להופיע ללא בנו. משום כך, בוטל יום הצילום שתוכנן עם השניים לאתמול. גורמים בערוץ 1 טוענים כי ההחלטה לא התקבלה על דעתו של עדן, אלא בהוראתו של מנכ"ל רשות השידור, יוסף בראל. מלשכת בראל נמסר כי המקרה אינו מוכר להם, ותגובתו של עדן לא התקבלה.

במסגרת ההכנות בערוץ 1 למשדר מיוחד לציון 100 שנה למות הרצל, שישודר ביום שני הבא, התבקש הכתב איתן אורן לצלם כתבה על מפעלו של הרצל. הוא תיכנן, בין השאר, להקדיש חלק נכבד ממנה לסיפורה של חברת הכשרת היישוב, שהרצל הגה את הקמתה לצורך גאולת קרקעות מהערבים. הכשרת היישוב נמכרה למשפחת נמרודי ב-1987 והפכה אותה לאחת המשפחות העשירות בישראל. הכתבה ביקשה להציג את סיפור החברה כסמל לתהליך ההפרטה שעוברים נכסי המדינה. יעקב ועופר נמרודי הסכימו לשתף פעולה עם אורן והציגו לצוות של ערוץ 1 את הארכיון של החברה, המתעד את תהליך רכישת הקרקעות.


פרסומתזהו מקרה שני שבו נוקט ערוץ 1 צעדי החרמה נגד "מעריב", בשל האופן שבו העיתון מסקר את המתרחש ברשות השידור. בפעם הקודמת טענו בכירים ב"מעריב" כי כתבה על עליית אתר האינטרנט החדש של העיתון, NRG, שהיתה אמורה להיות משודרת בערוץ 1, בוטלה מאותה סיבה.

עופר נמרודי אמר אתמול: "אוי לערוץ טלוויזיה ציבורי שהעומד בראשו, מר יוסף בראל, נוקט נקמות אישיות, באמצעות החשכת המסך, משיקולים אישיים פסולים, ו'מעניש' את מנכ"ל העיתון מכיוון שהעיתון פירסם עליו ידיעות אמת בלתי נעימות. אני מקווה שהשר הממונה אהוד אולמרט, לכשישמע על הפארסה האחרונה מבית היוצר של הדיקטטור מרוממה, ייקח את המושכות לידיים".דווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים עיתונות ותקשורת > נמרודי: ערוץ 1 מתנקם בי
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר