בית פורומים בחדרי חרדים

התלבטות בענין מעשה "רצח"

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-21/12/2004 09:34 לינק ישיר 
התלבטות בענין מעשה "רצח"

כן, זה קרה כמו דבר שבשגרה מתקשר אלי חבר ואומר לי אתה מוזמן היום למסיבת האירוסין של ביתי כמובן ששמחתי מאוד ונגשתי לאחל לו מזל-טוב והנה אני רואה את אבי הכלה ב ה ל ם שיערתי לעצמי שזה מכיון שזה ביתו הבכירה הדבר נובע משמחה. והנה לאחר ימים מספר אני רואה שההלם רק גובר נכנסתי לעובי הקורה נתברר לי שהאב הנ"ל חיפש במשך שנה לביתו חתן והיה מוכן להתחייב על סכום מינימאלי וכמו שאומרים בעברית אף אחד לא הסתכל לכוון שלו וכך נאלץ להתחייב על 60000$ במילים שישים אלף דולאר מדובר באדם שעל כל שקל שהיה מוציא חושב פעמיים. המצב קריטי אני חושב שאין צורך להכביד במילים כדי לתאר מצבו.

וכאן יש לי ג' שאלות שאני צריך את עזרתכם

א. האם זה נקרא מעשה "רצח" של הבחור או שזה "התאבדות" של אבי הכלה?

ב. האם לפרסם הענין שפלוני נמצא במצוקה נוראה מצד אחד אולי מישהו יעזור לו מצד שני זה יכול להזיק לו בשידוכים עם ילדיו האחרים החתן "היקר" יוכל לשמוע על-כך וזה לא נעים ועוד?

ג. לפי דעתי הצנועה עד ש.......... לא תקום קבוצה שתודיע שהם לא מצביעים בבחירות עד שלא ימצא פתרון לבעיה הקרויה "שוד הדירות" שום דבר לא יזוז.

מזל- טוב לכל המתארסים החדשים (להורים קצת פחות)

שימו לב!
הבעיה קיימת ר ק בציבור הליטאי כך שזה לא עוזר שבגור בעז ספרדים וכד' פתרו את הבעיה

תחשבו על זה...............

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/12/2004 09:35 לינק ישיר 

זה נקרא התאבדות קולקטיבית

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/12/2004 09:44 לינק ישיר 

הבעיה איננה שוד הדירות, הבעיה שההורים מחתנים.
אפילו שדירה תעלה 50 אלף דולר,
מה זה יעזור להורים שזכו למשפחה ברוכת ילדים וצריכים להוריד על השולחן כל שנה שנתיים עוד עשרות אלפים?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/12/2004 10:39 לינק ישיר 

לשם הידיעה.

איך זה הולך. החתן מנהל מו"מ עם אבי הכלה או הוריו ?

אם זה החתן עצמו אני פחות מתפלא איך מגיעים לאבסורדים כאלה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/12/2004 10:48 לינק ישיר 

ואני שואל את עצמי, איך דור שלם חינכו ילדיהם לאכזריות בסדר גודל כזה? האם החתן או הכלה לא יודעים שההורים כורעים תחת הנטל? האם אין להם שכל? רגש? מצפון?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/12/2004 10:52 לינק ישיר 

chouteng,

זה בגלל שיש צד אחד שמרגיש שהוא בהיצע נמוך ויש צד אחר שחושש שהוא חלק מהיצף....

שניהם מדומיינים לחלוטין אבל היות והדעת החרדית נובעת מהדמיון של רבנים/מנהיגים מסויימים כל מי ששיך לכך בבעיה לא פשוטה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/12/2004 12:11 לינק ישיר 

נפשי_בכפי,
אני תמה: וכי אין עוד אנשים שרוצים לחתן בן ואין להם סכומים כאלה?
מה הבעיה: שאותו אדון ימצא אדם דומה לו, והבעיה נפתרה.

אלא מאי, כנראה שלאותו אדם, או לאותה כלה, יש בעיה, וכדי להתגבר על הבעיה הוא שילם כסף.

אם זה כך, זה סביר בהחלט. זכותו של אדם להחליט אם הוא רוצה בן זוג עם בעיה דומה, או שהוא מעדיף לשלם כסף כדי לכסות את הבעיה.

יותר ויותר מקרים אני שומע של אנשים שיודעים או חושבים שיש להם בעיה, ומוכנים לשלם כדי לפתור את הבעיה, ואח"כ מתלוננים. שלא יתלוננו, ושימצאו מישהו דומה.

אני מכיר מישהו דומה, שיש לו בת, והוא חיפש מישהו דומה לו, ובסוף מצא משפחה דומה, והזוג חי בדירה שכורה באחד הפרוייקטים וחוסכים קצת כסף ובע"ה בעתיד ירכשו דירה בעזרת משכנתאות מהמדינה, ויהיו רגועים כשיידעו שהילדים שלהם ג"כ יחתנו את עצמם באותה דרך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/12/2004 12:19 לינק ישיר 

הנושא נטחן כאן בפורום שוב ושוב, וכמה שהועילו האשכולות ההם, יועיל האשכול הזה.

עד שהראשי ישיבות, לא יקראו את האשכולות בחדרי חרדים, אין שום סיכוי.

זה המשבר בהנהגה הליטאית (אצל החסידים, פחות או יותר פתרו את הבעיה. כמו"כ אצל הספרדים, לא הייתה קיימת).

יש סכוי נמוך שיקרה משהו טוב, כי מי שינסה להוביל מהלך כזה, שהזוג חייב לדאוג לעצמו, שזה אומר שביום מן הימים האברך יצטרך לצאת לעבודה, ייחשב למהרס "עולם התיירה" ו"מבזה תלמידי חכמים".

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/12/2004 12:26 לינק ישיר 

מוציא לאור
הבעיה היא שצריך אמונה בדרך, מפחדים אולי לא ימצאו מישהו שדומה להם? ובינתיים הבחורה גדלה...
ועוד משהו: לדעתי צריכים קודם לתקן את הבעיה שבנות צריכות לתת יותר ואח"כ לפעול שבכלל לא יתנו דירות (זו דעתי ולא נראה לי שתשתנה)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/12/2004 22:49 לינק ישיר 

אני לא מבינה את ההגיון של האנשים שמסכימים לתת לבנות שלהן סידור מלא, כשאין להם בעצמם כסף.

ממה נפשך, הרי בחור שדורש מהורי אישתו "סידור מלא", במצב הכלכלי הנוכחי, דבר זה מראה שהוא מושחת במידותיו, בעל מידות רעות ולב רע, ובעל גאווה גדול. ולכן, כל ה"תוירה" שהוא לומד לא תעזור לו לקום לתחיה לעתיד לבוא. (שהרי כבר אמרו חז"ל שאדם שיש בו גסות הרוח, אין עפרו ננער לתחית המתים).

מכאן שאדם שנותן לבת שלו סידור מלא, בעצם רק מפסיד מזה, וגורם נזק לעצמו ולביתו, מכל כיוון שלא מסתכלים:

* הוא מסתבך בחובות וכך הוא הורס לעצמו את העולם הזה (וגם את הבריאות).

* החובות גורמים לו לעבור על עבירות כגון הלוואה בריבית, וכדו', וכך הוא מפסיד את העולם הבא של עצמו.

* הוא גורם לבת האהובה שלו להתחתן עם אדם גס רוח, שחצן ורע לב, וכך הוא הורס לה את העולם הזה שלה.

* הוא גורם לבת האהובה שלו להתחתן עם אדם שלא יקום לתחית המתים, וכך הוא הורס לבת שלו גם את העולם הבא.

לעומת זאת, אדם שמתנהג בצורה ראציונליות, ואומר: יש לי X ש"ח כחסכונות, יש לי N ילדים, ולכן לכל ילד אתן בע"ה נדוניה של X/N,

אז אולי הבת שלו לא תוכל להתחתן עם "עילוי" אשכנזי שמידותיו מושחתות, אבל היא תוכל להתחתן עם איש עסקים בעל לב טוב, או עם בחור ישיבה ספרדי תמים דרך, או עם חוזר בתשובה חריף שלמד באוניברסיטה ועכשיו החליט להקדיש את חייו ללימוד תורה, וכדו'.

* ואז גם החיים של האבא יהיו טובים יותר, רגועים יותר, והוגנים יותר,

* וגם החיים של הבת יהיו טובים יותר. כי יהיה לה בעל ירא שמים עם לב טוב, וזה הכי הכי חשוב.

ושכל ה"עילויים" האלו, שמוכנים לרצוח את הורי כלותיהם רק בשביל בצע כסף, ישארו רווקים לנצח.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/12/2004 23:07 לינק ישיר 

זה לא הבחור ולא ההורים, יש לי שכנים שיש להם בן בישיבה שנחשבת טובה, שם הנוהג המקובל הוא שפחות מ 50-60 אלף דולר לא סוגרים שידוך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/12/2004 00:52 לינק ישיר 

נשמע עסק טוב להתחתן אז למה הם עושים את זה

כל כך מאוחר ביחס לחסידים

מזכיר לי

לפני כ 15 שנה הייתי בקייב שבאוקריינה
פגשתי שם יהודי מקומי ישבנו דיברנו
בין השאר שאלתי אותו שאלות שגרתיות
"איך חיים"
והוא ענה לי "גונבים"
שאלתי מהההה
הוא קם זה היה בבית הכנסת הגדול בקייב
נגש לחלון וקרא לי בא רגע תראה משהו
אתה רואה את האיש ההוא שם ושם ואת ההוא
הם גנבים איך אני יודע ???
פשוט מאוד הם הולכים ברגל
וזה אומר שהם פועלים
פועל כאן מרוויח בערך 200 250 רובל
מסכום כזה אי אפשר להתקיים בשום אופן
הוא עשה לי חשבון הוצאות הכרחי
שאני לא זוכר אותו בדיוק
והרי אנו רואים שהוא הולך וחי
הראיה שהוא גנב

אקצור מה אני אמור לחשוב על אברך ליטאי שחיתן עשרה ילדים
ומעולם לא הופיע ברשימה של הזוכים בפייס????????????????

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/12/2004 01:03 לינק ישיר 

איך פתרו את הסיפור אצל החסידים?

אני לא רואה אותם בקראוונים, הם בדירות יפהפיות במרכזי הערים.

אז איך בדיוק זה הולך שם.

אדרבה, נשמע מה הפתרון...

לגבי הספרדים, עצוב שדווקא בדבר זה הם לומדים בתקופה האחרונה מהאשכנזים, והם גם התחילו עם דרישות וסכומים גבוהים.

אולי הסכום יותר נמוך, אבל מה זה עוזר?

גם את זה אין להורים לתת...

בכל אופן אשמח שמישהו יעלה את הפתרון שעשו אצל החסידים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/12/2004 01:29 לינק ישיר 

בייקי
אכן כן!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/12/2004 01:40 לינק ישיר 

בבעלז יש תקנה, כמדומני, 15 אלף לדירה כל צד. גרוש לא יותר, גם העשיר הגדול מחוייב לזה.

בצאנז, היה פרוייקט מיוחד שבנתה הקהילה לזוגות צעירים. קונים את הדירה במחיר מוזל ובתנאים מסויימים. לא יודע הים מה הולך בדיוק. (וזה תשובה למי שכתב באשכול אחד למה משלמים דמי חבר לקהילה, רק מחמת הלעג שלו לא השבתי שם).

בגור, עד כמה שידוע לי בגלל כמה תקנות, יש את ערד וכדומה ששם המחירים זולים.

זה הפתרון, ללכת ממרכזי הערים היקרים למקומות שקטים וזולים.

הנה למשל מה קורה בירושלים בשכונה שנחשבת עדיין חילונית, רק סמוכה לשכונה חרדית, סמוכה לסנהדריה, "מעלות דפנה" (נדמה לי). מישהו שלאחרונה רצה לקנות שם דירת 3 חדרים, דורשים 170 אלף דולר, כמו באיזור חרדי. דבר שלא היה לפני כן. למה? כי יש דרישה גבוהה, מנצלים את המצב.

תוקן על ידי - עפר_הארץ - 22/12/2004 1:50:13

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/12/2004 10:42 לינק ישיר 

לא הבנתי.

אני מכיר המוני בעלזערס זוגות צעירים המתגוררים במרכז ירושלים, וכן המון המון געררעס, אז איך מחמש עשרה אלף מכל צד החתן כלה יכולים לקנות כאלה דירות???

ובכלל, עם שלושים אלף דולר אפי' בירוחם הם לא קונים, אז איך זה הולך???

אולי מישהו שמכיר מבפנים יואיל בטובו להסביר ביתר פירוט???

אדרבה, אולי יש מודל טוב שיוכלו כולם לחקות, ואז תפתר סוף סוף המכה הנוראה הזו?

בינתיים עוד לא שמעתי על פתרון מעשי, רק ברבורים בנוסח "רצח" וכו', אבל בלמעשה גאר נישט.

מי שבידו הפתרון ואינו נותן את המרשם, הוא הרוצח!!!

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > התלבטות בענין מעשה "רצח"
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 5 לדף הבא סך הכל 5 דפים.