בית פורומים בחדרי חרדים

העיתונאי אהרן גרנות עורר סערה רבתי בחב"ד

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-4/3/2005 12:11 לינק ישיר 
העיתונאי אהרן גרנות עורר סערה רבתי בחב"ד

העיתונאי המוכשר ר' אהרן גרנות פירסם השבוע ידיעה על פגישה בין נשיאי ארה"ב ורוסיה שבמהלכה דרש בוש מפוטין להחזיר לאתר את ספריית שניארוסון לבעליהם החוקיים. הידיעה עוררה סערה גדולה בחב"ד. גרנות התראיין לאתר חב"דניק וסירב להסגיר את מקורותיו.

להלן הידיעה שהופיעה ב"משפחה". לאחר מכן: הראיון של גרנות באתר חב"דניק.

............

"הנשיא ג'ורג' בוש דרש מנשיא רוסיה ולדימיר פוטין בפגישתם השבוע להחזיר את הספרים של ספריית שניאורסון השייכים לחב"ד, לבעליהם החוקיים. אלא שכאן שלף הנשיא פוטין קלף שלא ציפו לו האמריקאיים: "הרב בערל לאזאר הרב הראשי של רוסיה, מוכן לקבל את הספרים ולהשאיר אותם ברוסיה, ולמה עלי לעביר אותם לידי ארה"ב?" תהה והותיר את בוש נבוך...

ממש כך פותח עיתון משפחה והכתב אהרון גרנות את סיפורו הדרמטי. מישהו עוד עשוי לחשוב, שגרנות ישב לימינו של בוש, ורשם פרוטוכול.

מבדיקת 'חבדניק' מתברר, כי לא היה ולא נברא, ואפילו לא חלום. הכתבה היא מגמתית, רצופה באי דיוקים, ומעלה ריח של רצון לסכסך, אין זו פעם ראשונה שאהרון גרנות מביא ידיעות הקשורות בחבר העמים, שאין מתקרבות אפילו לחקר האמת ומשרתות גורמים אינטרסנטיים. בתגובה לדברים אומר גרנות כי הדברים נעשו בתום לב וללא כל כוונה לשרת את אותם גורמים.

גורם המקורב לרב לאזאר מסר לכתב חב"דניק שבזמנו התבקש הרב לאזאר ע"י חברי המשלחת להחזרת הספרים לפעול שהספרים יועברו מספריית לנין לביהכנ"ס במרינה ראשצ'ה, ואף העבירו לממשל הרוסי יפוי כח בכתב בנדון, לאחר הסכמת הממשל הרוסי חזרו בהם חברי המשלחת מבקשתם, והעדיפו בשלב זה להותיר את הספרים בספריית לנין עד להחזרתם לספריית הרבי בע"ה.

...........................................

בעקבות פרסום ההאשמה המרושעת, חסר הבסיס, שהוטחה ברבה הראשי של רוסיה הרב בערל לאזאר שליט"א ושמקורה בגורמים מרושעים אינטרסנטים, יצר האתר חב"דניק קשר עם העיתונאי אהרן גרנות בכדי לשמוע ממנו את גירסתו לסיפור.

מר גרנות, מה המקור לסיפור שפרסמת בעיתון משפחה?

הסיפור הזה פורסם בכלי התקשורת הישראלייים השבוע.

פורסם רק שבוש העלה את נושא הספרים בפני פוטין, לא פורסם מה פוטין אמר לו...

אני קיבלתי את האינפורמציה הזו מיהודי חסיד חב"ד, שאמר לי את הדברים.

מיהו אותו אדם?

אני לא מסגיר את המקור שלי.

ואיך אימתת את הסיפור הזה, לבדוק את נכונותו ואמיתותו?

יצרתי קשר עם דובר חב"ד הרב מנחם ברוד. אני פונה אליו בכל נושא ועניין הקשור לחב"ד. הרב ברוד סיפר לי על פרשת הספרים והפנה אותי לרב שלום בער לוין מניו יורק, ואמר לי שגם הרב לאזאר קשור לנושא. הוא נתן לי את מספר הטלפון של הרב שלום בער לוין ואמר לי שלצערו אין לו את המספר טלפון של הרב לאזאר.

ויצרת קשר עם שני האישים האלה?

לא הצלחתי לתפוס את הרב לאזאר, השארתי הודעות בכמה מקומות וביקשתי תגובה ולא הצלחתי לקבל תגובה. העיתון היה חייב לרדת לדפוס ואי אפשר היה לחכות.

ומה בקשר לשלום בער לוין?

הוא אימת לי את הסיפור הזה. הוא נתן לי הרבה חומר על פרשת הספרים ואמר לי שלרב לאזאר לא הייתה שום ברירה, כי הוא נמצא בלחצים של הממשל וסיפר לי שהרב לאזאר עשה מאמצים לשחרור הספרים כפי שנכתב בכתבה.

הוא נכח בפגישה בין בוש לפוטין?

תשמע, בוש סיפר את העניין הזה לאנשיו בארה"ב, והם כנראה אלה שהעבירו את זה לרב לוין. הרב לוין אמר לי שהוא לא יודע אם פוטין שלף מכתב של הרב לאזאר והציג אותו לבוש או שהכל היה בעל פה, אבל זה שפוטין שלף את השם של הרב לאזאר זה ברור.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/3/2005 12:25 לינק ישיר 

כבר פתחו אשכול על הנושא.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/3/2005 12:49 לינק ישיר 

הוא עיתונאי בס'הכ לא?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/3/2005 13:43 לינק ישיר 

לכל בר בי רב ידוע, שלרש"ב לוין היה השליח האישי של כ"ק אדמו"ר מלויבאביטש בעניני הספרים, כמו שמבואר בספרו המיוחד בנושא ספריית ליובאביטש.

והוא מהימן, ביותר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/3/2005 14:06 לינק ישיר 

ושוב: ספטמבר השחור.

ר' אהרן גרנות הוא ותיק כתבי השטח החרדיים. הוא החל לכתוב לפני כ-30 שנה ב"זרקור" במדור "שליחנו הנודד". הוא היה אז נער, מיד לאחר בר מצווה.

יש לו רזומה שאין לאף כתב חרדי.

תפרגן ספטמבר השחור!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/3/2005 15:45 לינק ישיר 

מה? הוא כבר בן 43?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/3/2005 18:35 לינק ישיר 

א. גרנות הוא נחמד וגם כותב מאוד יפה, אבל אחרי שפגשתי אותו וראיתי האיך הוא מכין כתבה, והאיך הוא מסלף ןמשקר אח"כ, כל פעם שאני רואה את שמו בכתבה, אני עובר מיד לכתבה הבא.

פרשת הספרים הוא לא פרשה קלה. עצם הענין שהוא מודה שהוא לא דיבר עם הרב לאזאר, מראה שהוא סתם סיפר סיפורי סבתא. עיתונאי מוכשר היה מתקשר לשתי הצדדים, ושואל שאלות, וכל שכן שהוא עוד כותב על הרב לאזאר בכתבה.

באתר חב"ד און ליין, היה מודעה שהרב שד"ב לוין אומר שהוא לא יודע האיך א. גרנות קיבל מידע על הפגישה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/3/2005 21:40 לינק ישיר 

glicklach
זכותך למתוח ביקורת ולהעלות טענות, אני איש ציבור ואוי לי אם לא אדע לקבל ביקורת.
אבל אין לך שום זכות להשמיץ כשאתה מוגן תחת ניק נסתר ואני עונה לך בגלוי. אם אין לך אומץ לגלות את פניך ולהופיע ברבים בשמך האמיתי אל תעז להשמיץ בלי לקחת אחריות. ולעצם העניין, אולי תואיל לשתף את הציבור מתי נפגשנו ומתי נוכחת לדעת כי אני מסלף ומשקר? בלי שתעשה את זה אין למה שכתבת כל משמעות

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/3/2005 21:48 לינק ישיר 

אהרן גרנות
..........

כל מילה בסלע.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/3/2005 21:51 לינק ישיר 

תוקן על ידי - אהרןגרנות - 05/03/2005 22:07:14

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/3/2005 22:09 לינק ישיר 

אהרן,

אם כל הכבוד לכתבות המרתקות שלך (נושא בפני עצמו) עוד לא הבנתי איך מפרסמים דבר שאמר אדם מבלי לקבל את תגובתו. זה לא אתי, לא מקצועי ובטח שלא - עיתונאי!

אשמח לקבל תשובה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/3/2005 22:19 לינק ישיר 

תגובתי המלאה הובאה באתר 'חב"דניק'. לא אביא את כולה רק אומר שני דברים:
א. הגר"ב לזר לא יצא רע מהכתבה הזאת בסך הכל הכללי כולם שיבחו אותו על העובדה שהוא ניסה לעזור להחזרת הספרים וציינו את העובדה שפוטין מתשמש בו ולוחץ עליו והוא מסכים רק בחוסר ברירה.
ב. בלי כל קשר לאיך שהוא יצא, ניסיתי להשיג אותו. מאוד עניין אותי לדבר איתו על חלקו בכל הפרשה. בדיוק כפי שעניין אותי לדבר עם הרב לוין, הכתבה לא היתה שלמה בלי שיחה עם הרב לזר. לא הצלחתי להשיג אותו למרות שניסיתי יותר מפעם אחת. אם הגר"ב לזר היה יוצא מהכתבה רע, לא הייתי מפרסמה בלי תגובה ממנו, אבל מאחר ואני לא חושב שהוא יצא מזה רע, למרות שזה באמת לא מושלם בלי לדבר איתו, לא יכולתי לעכב אותה יותר. העובדה שלא דיברתי איתו למרות שזה לא מושלם היא לא עילה שלא לפרסם אותה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/3/2005 22:32 לינק ישיר 

תוקן על ידי - אהרןגרנות - 05/03/2005 22:37:55

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/3/2005 22:51 לינק ישיר 

אהרן,

'חב"דניק' האשים אותך: "מבדיקת 'חבדניק' מתברר, כי לא היה ולא נברא, ואפילו לא חלום. הכתבה היא מגמתית, רצופה באי דיוקים, ומעלה ריח של רצון לסכסך, אין זו פעם ראשונה שאהרון גרנות מביא ידיעות הקשורות בחבר העמים, שאין מתקרבות אפילו לחקר האמת ומשרתות גורמים אינטרסנטיים. בתגובה לדברים אומר גרנות כי הדברים נעשו בתום לב וללא כל כוונה לשרת את אותם גורמים".

למה לא הגבת על זה והיית מסיר את האשמה. חבל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/3/2005 23:31 לינק ישיר 

הגבתי ועוד איך, בתוך אתר חב"דניק. אפשר לומר שהכרחתי אותם לפרסם תגובה שלי והם אכן עשו זאת

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/3/2005 00:49 לינק ישיר 

קו 400
מיני אותו יום בו הערתי לך בשנינות על הקטע עם דשדוש אינך יודע מנוח ובאופן קצת פרנואידי תוקף אותי בכל פעם את המשפט השחוק החוזר ונשנה שלך 'ספטמבר השחור'' וחוזר יאללה תתקדם תחליף סיסמה ותבין מותק שחוץ מפונבי'ז והדברים החשובים שאתה מספק לנו יש גם מה שנקרא מעט הומור

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > העיתונאי אהרן גרנות עורר סערה רבתי בחב"ד
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.