בית פורומים בחדרי חרדים

מה ההבדל בין "ועד הרבנים" ל-ועד הארצי"

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-21/3/2005 00:56 לינק ישיר 
מה ההבדל בין "ועד הרבנים" ל-ועד הארצי"

בעוד ימים מספר, יתרום כל אחד מאתנו צדקה עבור
"מתנות לאביונים".
שאלתי,?
עבור איזה ארגון כדי לתרום עבור וועד הרבנים לעניני צדקה",? או עבור "הוועד הארצי להצלת משפחות במצוקה"?. אשמח להתעדכן מי עומד מאחורי שני האירגונים הגדולים הללו? והאם יש מתח ביין שני גופים אלו?.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2005 01:41 לינק ישיר 

"ועד הרבנים", כשמו כן הוא. מנוהל ע"י רבנים חשובים שזכו לאימון הציבור, ומחזור התרומות שעובר דרכם, עולה משנה לשנה. העסקנים פועלים בהתנדבות מלאה.

"ועד הארצי" (או "הועד הארצי" או "ועד ארצי". הטעויות האלה מרגיזות אותי.) הוא גוף שמנוהל ע"י עסקנים חשובים ומוכרים. יש אומרים שהיקף פעילותם פוחת והולך ויש אומרים שהם שומרים על הקיים.

השמות מופיעים על הפרוספקטים שלהם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2005 03:07 לינק ישיר 

לאחד מהם, ואין לי מושג למי מהם, יש בכל בניין פח מיוחד שנקרא על שמו, כדי לשים שם את הדואר שהוא מחלק.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2005 14:30 לינק ישיר 

יש מתח.
"ועד הרבנים" הינו ליטאי קלאסי,(לחסידויות יש קרנות משלהם)
ולעומת זאת "הועד הארצי" משוייך "לעדה החרדית",
"בועד הארצי לא תמצא הסכמה של הגרא"ל שטיינמן כמשל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2005 14:43 לינק ישיר 

הועדות האלו נותנים לכל מי שעומד בקרטריונים
עניינית, או גם שם זה לאנ"ש?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2005 14:46 לינק ישיר 

ההבדל ביניהם הוא כך:

וועד הארצי עובד כבר שנים לפני הקמת הארגון על ידי כמה עסקנים יראי השם, כמו, ר' אברהם סלונים, ויונה פערל, ושמואל לובצקי, אנשים שכל מהותם זה לחיות למען הזולת.
והמכנה משותף שלהם זה לעזור לאנשים, והם אנשים שהרבה אדמורים וראשי ישיבות, וגאוני הדור היושבים על המדין, סומכים עליהם בעינים עצומות.
יש להם את הגמח סלונים, קרנות סיוע לפני החגים, ושיקום משפחות, וכן, מח' המסייע לבחורים למצוא תעסוקה לבל יפלו לבאר שחת.

ועד הרבנים, זה אימפריה של ניהול קרנות, בניהול הרבנים והגבאי הצדקה, ועוד.

ההבדל הגדול ביניהם, זה שועד הרבנים פותח קרן חד פעמי, ליתומים, וכו', בקיצור נותנים מכה של כסף.
ועד הארצי זה יותר טיפול במשפחות.

שני הארגונים מנוהל בדרך אמת, ללא שום פוליטיקות, ומנוהל בצורה מקצועית.

דרך אגב, ראיתי השבוע בעיתון את עדותם של הגר"ח קנייבסקי, ושל הגר"ש וואזנר, שקופת העיר בני ברק הולך מאה אחוז לעניי העיר.
שקר וכזב
כולם מקבלים משכורת שם בדיוק כמו בכל ארגון אחר, ואף אחד אינו עובד חינם, ואיננו מבין איך לא מתביישים לכתוב כזה דבר? היש אחד מאתנו שחושב שאנשים מפגרים, והלא אם לא ירוויחו יצטרכו לארגונים האלה. על מי עובדים?
אני בעצמי עשיתי כל מיני עבודות לכל הארגונים, הן קופת העיר, הן ועד הרבנים, הן ועד הארצי, ועוד, וכולם שלמו לי,

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2005 15:13 לינק ישיר 

אני מאמין שהחילוק הוא מי יעשה את המליונים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2005 15:14 לינק ישיר 

כולם עובדים בהתנדבות, והשם יעזור...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2005 17:23 לינק ישיר 

ודאי שאלה שעושים עבודות מקבלים על כך תשלום, וכ מישהו חשב שהטלפנים או מדפיסי העלונים עובדים בחינם? אבל, אלו שעומדים בראשות הקופה, העסקנים המרכזים את הנתונים טמתרוצצים יומם ולילה להשיג את הכסף ולחלקו, לברר מי נזקק וכו' עושים זאת בהנדבות מלאה, לפחות בקופת העיר, שמותיהם מוכרים בב"ב הרב ד"ש הרב מ"ש י"פ ועוד. הם מלאכים ממש.
לגבי הועד הארצי התהלכו שמועות שהוא משתמש עם הכסף למימון פשקוילים, אני אישית אינני מאמין לזה, אך כך התהלכו השמועות עד לפני שנה. הם היחידים, אגב, שלא מפרסמים שום דו"ח על הסכומים אותם הם מגלגלים, והם גם לא מכנסים אסיפות של רבנים ועסקנים לדון בפניות, ואני לא מדבר על הכינוסים המתוקשרים.
אגב לא רק מרן הרב שטיינמן מוחרם שם גם הרב אלישיב ר' חיים קניבסקי ור' שמואל אויערבאך לא מופיעים שם ועוד.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2005 19:02 לינק ישיר 

לידיעתכם :

קופת העיר תומכת אך ורק בעניי העיר ב"ב ובשום אופן לא נותנת למישהו מעיר אחרת,

לכן אם אינכם תושבי ב"ב חובה עליכם לתרום לוועד הרבנים או ועד הארצי שאצלם אין הבדל בין עם העניים תושבי ירושלים או ב"ב או אשדוד ובכך אתם מקיימים מצוות עניי עירך קודמים .

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2005 19:07 לינק ישיר 

דלפון,
לכאורה יש פתרון יותר טוב: שכל אחד ימצא קרן הגונה לסיוע לנזקקים שבעירו דווקא. ובתנאי שהוא בטוח שהיא אכן הגונה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/3/2005 00:39 לינק ישיר 

אני מכיר הרבה יהודים נחמדים וטובים שמשתייכים לזרמים ליטאיים וחסידיים, שבבואם לקיים מצות צדקה, ובזוכרם את הבילבול הרב ששרר בציבור לפני שנפתחו הקרנות האוספות את כספי הצדקה באופן מאורגן, הם רואים בכל אחת מהקרנות מכשיר חשוב ולא מחפשים לדבר בהם סרה, ואף שכל אחד ראוי שירכז את ה"תרומה" הגדולה בקרן שמוכרת לו וקרובה לליבו, אין להמנע מלקיים את פיזור המצוה לאביונים רבים כדעת הרמב"ם ע"י שתורמים סכום מסויים לכל אחת מהקרנות החשובות שמתנהלות בהכוונת גדולי ישראל, והמכוון לש"ש יסייעו לו לקיים המצווה בכשרות ובהידור!

פ ו ר י ם .. ש מ ח.. ו כ ש ר ! ! !

תוקן על ידי - ngn - 22/03/2005 0:47:35

תוקן על ידי - ngn - 22/03/2005 0:49:05

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/3/2005 10:34 לינק ישיר 

ואיזה וועד תורם למשפחות ספרדיות נזקקות??

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/3/2005 11:15 לינק ישיר 

למה הוועד הארצי להצלת משפחות במצוקה (לובצקי - סלונים) לא מפרסם אף פעם שום דוחות????

האם זה נכון שמשפחת לובצקי משודכים עם משפחת הירש המפורסמת פעמיים???

שיהיה ברור אין לי שום דבר אישי נגד הועד הזה, רק אני רוצה לראות דוחות!!!

קופת העיר ב"ב מפרסם דוחות בדיוק לאן הלך הכסף, ועד הרבנים לעניני צדקה מפרסם דוחות בדיוק לאן הלך הכסף, רק הוועד הארצי להצלת משפחות במצוקה לא מוצא לנכון לעדכן אותנו לאן הולך הכסף!

אם משה רבינו היה צריך להראות דוחות (עיין תחילת פרשת פקודי) בוודאי שהם צריכים, וכל זמן שאינם מראים דוחות הם חשודים!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/3/2005 13:32 לינק ישיר 

יורה דעה רנ"ז ס"ב

גבאי צדקה שאין להם עניים לחלק מצרפים המעות דינרים לאחרים אבל לא לעצמם וכן אם צריכים למכור מה שגבו מהתמחוי ימכרו לאחרים אבל לא לעצמם מפני החשד ואין מחשבין בצדקה עם גבאי צדקה ולא בהקדש עם הגזברים שנאמר ולא יחשבו את האנשים אשר יתנו את הכסף על ידם לתת לעושי המלאכה כי באמונה הם עושים (רמב"ם שם): הגה ומ"מ כדי שיהיו נקיים מה' ומישראל טוב להם ליתן חשבון (טור) וכל זה בגבאים הכשרים אבל מי שאינו כשר או שנתמנה באלמות וחזקה צריך ליתן חשבון וה"ה בכל ממונים על הצבור (מהרי"ו סי' קע"ג וכשרוצים הצבור יכולין לסלק הגבאי ולמנות אחר ואין כאן משום חשד וה"ה שאר ממונים (כל בו).

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/3/2005 13:39 לינק ישיר 

כאמונים על אמונת חכמים, נראה שהדו"ח החזק ביותר של הקרנות הוא אמונם של גדולי ישראל שמתחדש מידי שנה בחתימה מחודשת!!!.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > מה ההבדל בין "ועד הרבנים" ל-ועד הארצי"
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.