בית פורומים בחדרי חרדים

רבות מחשבות בלב איש ו... סיפור מדהים

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-30/3/2005 10:23 לינק ישיר 
רבות מחשבות בלב איש ו... סיפור מדהים

סיפור קטן שקרה לפני שנים רבות והותיר עלי רושם רב "לאבי שיחי' הי' בית מלאכה קטן ליצור תכשיטים, יום אחד בא אליו לקוח לקנות מספר דברים, מכיון שלא הי' את כולם במלאי, נדברו להיפגש כעבור שבוע. ככה לפני שהם נפרדים אבי אומר לו   " אז אי"ה נפגש בעוד שבוע". עכשיו, בינינו, כמה פעמים ביום אנחנו אומרים "בעזרת השם" או "אם ירצה השם" בכלל בלי לשים לב, פשוט כי כך התרגלנו. בכל אופן בפעם הזאת הלקוח אומר "ירצה או לא ירצה, אני פה". באותו רגע ששמעתי את זה, זה צרם לי באוזן, אבל מה שבאמת הותיר עלי את חותמו הי'שהבן אדם שבר את הרגל, וכמובן שלא הופיע. מאז, כל פעם שאני אומר "אי"ה" או "בעזרת השם" או סתם כל מה שאני מוציא מהפה, אני ממש מתכון לכך. ולא רק מה שאני מדבר, אלא גם דברים שאני שומע מאחרים. ןלמה נזכרתי בכל זה עכשיו? י לא מזמן קרה אצלינו סיפור (יותר נכון נס) שהזכיר לי איך צריך לשמור על מה שמוציאים מהפה אפילו ללא כונה או עם כונה הכי טובה. ומעשה שהי' כך הי' לפני מספר שבועות אישתי וביתי שיח' היו אמורות לנסוע ללייקווד להפגש עם שדכן. נסיעה כזאת לוקחת בדרך כלל שעה ורבע עד שעה וחצי. לפני שיצאו לדרך (בשעה 2 ) דיברה אישתי עם השדכן וקבעה להיפגש איתו בערך בשלוש וחצי ואז השדכן אמר אני לא רואה שום סיבה שלא תגיעי לכאן עד שלוש וחצי כששמעתי את זה מאישתי, זה מאוד הפריע לי, ואמרתי "מי הוא בכלל שהוא רואה סיבה או לא רואה סיבה, אני לא סובל כאלו דיבורים" (אמרתי לכם, המקרה הותיר עלי רושם עז) וכמובן אשר יגורתי בא, לאחר כעשר דקות אני מקבל טלפון מאישתי " ל. קרה לי תאונה" מה שקרה הי' שהגלגל האחורי ניתק , והמכונית התהפכה 4 פעמים. כדי להבין את גודל הנס צריך לדעת שהמכונת התהפכה בכביש מהיר (BELT PARKWAY) ונחתה על הגג חוסמת 2 מסלולים, ובחסדי השם הן יצאו ללא שום פגע. הסיבה שאני מספר את זה היא קודם כל לפרסם את הנס הגדול, וגם לעורר את תשומת ליבנו לכל מה שמוציאים מהפה.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/3/2005 10:48 לינק ישיר 

כבר אמרו גדולים שיותר ממה שמקפידים
להכניס לפה צריכים להקפיד על מה שמוציאים מהפה,וד"ל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/3/2005 11:26 לינק ישיר 

בבית החיים סגולה פתח תקווה, יש מצבה, שכתוב עליה, משהו כזה, שיש לשמור על מה שמוציאים מהפה, וכו'. אל תפתח פה לשטן, וכו' (מי הולך לחפש ולצלם?)

מעשה שהיה כך היה:

כשקדשו את הבית החיים, דברו אנשים ביניהם בין מנחה למעריב, מי יסכים להיקבר שם, כל אחד אמר, יש לי חברים כבר בתל אביב, למה שאסכים להיות פה לבד, ועוד משפטים כאלה ואחרים, פתאום קם איזה יהודי שקט, חייכן, ואמר בצחוק, למה? לי מאד מתאים פה, מקום שקט, ריק, דווקא אמור להיות נחמד פה. לא עבר יום, והוא נפטר.

זה לא צחוק, יש להיזהר

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/4/2005 12:29 לינק ישיר 

הודעה של *נפש יהודי*:
--------------------

בחלקה העתיקה של בית העלמין סגולה, בראש גבעה נמוכה שעליה מפוזרים קברי ראשוני פ"ת ובוניה (ששמותיהם מוכרים לך מתוך שמות הרחובות הראשיים בעיר), ניצבים ציוניהם של רבני פתח תקוה, הגבוה בהם הוא קברו של הגאון הרב ראובן כ"ץ זצ"ל בעל "דגל ראובן" ולידו קבר הגה"צ רבי אליהו דושניצר זצ"ל, משגיח ישיבת לומז'ה. בסמוך אליו ממש, עומד לו קבר ועליו מצבה המספרת סיפור מיוחד במינו. וזו הכתובת שעל המצבה (בערך, מתוך הזיכרון):

פ"נ הנפטר הראשון שנטמן בבית הקברות הזה
איש תם וישר בר אוריין הישיש
ר' ניסן לייב ב"ר חיים גמזו
עלה מפינסק עם קבוצה מבני עירו והיה מתושבי מושבתנו
כעשרה ימים לפני פטירתו, והוא בריא אולם
אמר, כי לא היה מתנגד להיקבר הראשון בבית הקברות הריק
ובחול המועד סוכות נפטר בפתע
נלב"ע י"ט בתשרי תרמ"ט
תנצב"ה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/4/2005 14:09 לינק ישיר 

מישהו יודע אם זה עוזר גם בדברים חיוביים.
אם אני יגיד לאשתי שבחודש הקרוב אני יזכה בלוטו זה מקדם את הסיכוי לכך?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/4/2005 02:33 לינק ישיר 

למה תמיד החברים שלי אומרים לי שצריך להזהר ממה שאומרים?
אתם יודעים כמה פעמים אמרתי לעצמי "אני יזכה בטוח" וכו' וזה לא קרה? מעניין שעל הדברים הרעים ל"ע תמיד יודעים ואת הטובים לא? וזו גם השאלה ששאל קודמי התשובה לכך היא: מובא בספרי החסידות שהפתגם תחשוב טוה יהיה טוב זה ממש כך כי מחשבה טובה סוחפת אחריה דברים טובים. אגב גם בספרות גויית שמאוד נכנסה לאזורינו הדברים כתובים באותה צורה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/4/2005 07:18 לינק ישיר 

הרבה פעמים חושבים או מדברים על דברים טובים, והם מתקיימים (אני לא מדבר על לוטו)
אנו פשוט לא שמים לב לכך ולוקחים את זה בתור מובן מאליו
שאו עיניכם והביטו סביב
כמה פעמים חשבתם שאתם רוצים לפגוש או לצלצל למישהו, והנה הוא מופיע.
דוגמאות לא חסר
כל אחד\אחת יחשוב קצת, ואני בטוח שימצא עוד דוגמאות.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > רבות מחשבות בלב איש ו... סיפור מדהים
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר