בית פורומים לשמוע אל הרינה ואל התפילה

סיגריות ומיתרי הקול

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-16/9/2005 16:37 לינק ישיר 
סיגריות ומיתרי הקול

יש חזנים שמעשנים סיגריות, האם סיגריה מזיקה לקול מבחינה מדעית?

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/9/2005 16:54 לינק ישיר 

בטח שזה בריא..גם סיגרים (במיוחד מהוונה קובה)..אגב הרב לאו הביא לרבין סיגרים..אז יש לו)..מומלצים סיגריות...מלרבורו..קנט..(לא דובק..זה לא טרי..)..אסקוט..זה הולך טוב עם..שיבס-ריגל..או..ויסקי
מומלץ 3 פעמים ביום..ופעמיים בלילה..זהירות לא ליד האשה..זה מעורב.. ובנגוד לדעת ..בג"ץ..בד"ץ..מח"ץ..לח"ץ...
אח"כ..לנוח..ולשכב..(שוב זהירות..לא ליד האש..)..
ולקום לשטופ פנים ושניים...ולנסוע הביתה!!!
נסיעה טובה...ושבת שלום.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/9/2005 23:48 לינק ישיר 

חלילה לא לעשן תראה כאן כמה שמזיק מיתרי הקול
http://notsosynonymous.tripod.com/sing/qa.html#smoke
Smoke burns the cilia that
line the airways to your lungs. These cilia protect the suface they line from infection. In addition, without these cilia lining your airways, you will likely begin to experience a retention of fluid in your lungs because the mucus created in your nose and elsewhere will continually slide down your windpipe.
You will find yourself short of breath not only because of fluid in your lungs, but because the smoke burns, turns black, and destorys your alveolar, the air sacs in your lungs. Less of them means less air, the exact thing you need to have to sing. (I found a great picture of this in 8th grade.)
Nicotine and other things you may be inhaling will have, as per the definition of "drug," will affect your mental state, and you may not be able to convey the emotion or feeling you are trying to get across. Imagine trying to sing these words while on cocaine: "...And now it's time we say goodbye..."

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/9/2005 16:22 לינק ישיר 

סיגריות הן אחד הגורמים לסרטן ריאות וגרון,ובמקרה הקל לצרידות שיעול וקוצר נשימה.תראו לי חזן עם אחת מהתופעות הנ"ל שממשיך להתחזן.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/11/2005 06:48 לינק ישיר 

שמעתי שהחזן יעקב ברקין היה מעשן.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/11/2005 17:36 לינק ישיר 

אינני יודע מבחינה מדעית.
אני יודע שבמציאות מאז שהפסקתי (כחפיסה ליום) לפני כשנה וחצי. הפסקה מוחלטת כאשר ולו גם שאכט'ה אחת לא נכנסה לפי מאז.
מאז אני חש אחרת לחלוטין, אני מרשה לעצמי לעלות לטונים גבוהים יותר ומגלה את עצמי בפחות מקרים בהם הקול לפתע מצטרד והגרון נמלא ב...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/11/2005 17:44 לינק ישיר 

מצורף קובץ

את השופט אלון גילון, העומד היום בראש "הוועדה לצמצום העישון והפחתת נזקיו" אי אפשר היה לזהות לפני 10 שנים בלי סיגריה ביד. "נהניתי מכל רגע של עישון ולפעמים הייתי מדליק סיגריה רק כדי להריח את העשן", הוא אומר. היום, לאחר שהבריא מסרטן הגרון לאחר מאבק עיקש, הוא יודע שאסור לעשן כמו שאסור לנהוג שיכור. אמנם עברו כמעשן עדיין לא מאפשרת לו לגשת למעשן במסעדה ולבקש ממנו לכבות סיגריה. הוועדה שבראשותו עשויה בהחלט לשנות את המצב הקיים ולהכביד עוד יותר המעשנים. את מסקנות הוועדה, הוא אמור להגיש בחודשים הקרובים.בשיאם של דיוני ועדת שמגר לחקירת ארועי הטבח במערת המכפלה חש מרכז הוועדה, השופט אלון גילון, בכאבים בגרון. "חשבתי שמדובר בהתקררות אבל אלו היו ימים לחוצים מאוד בוועדה, לא היה לי זמן ללכת לרופא. רק יומיים אחרי שהגשתי את הדו"ח במשרד ראש הממשלה הלכתי לקופת חולים. עברתי את המסלול הרגיל: אנטיביוטיקה חזקה שלא עזרה, נבדקתי על ידי כמה רופאים והעבירו אותי ממומחה למומחה. אני כבר ידעתי שיש לי סרטן", מספר גילון. הרופאים עוד לא היו בטוחים אבל גילון כבר לפני הביופסיה הרגיש שמדובר בגידול סרטני. הו א ידע במה מדובר ­ אביו נפטר מסרטן הריאות כשהיה בן 52. גילון גילה את המחלה כמעט באותו הגיל, כשהיה כמעט בן 53. האב נפטר כתוצאה ישירה מעישון כשאלון גילון היה בן 19 ­ מעשן כבר שלוש שנים.גילון: "למדתי בבית ספר חקלאי הכפר הירוק. כשהמדריכים אמרו לנו 'אוי ואבוי אם מישהו יעשן' הבנו מיד שעישון הוא דבר טוב וכמו כולם התחלתי לעשן בגיל 16. התנאים הסביבתיים היו מתאימים: הייתי בפנימיה בין החבר'ה וזה היה קל מאוד לעשן. בחופשות כשיצאתי הביתה לירושלים לא הייתי מעשן בבית אלא רק בחוץ. רוב החברים העירוניים שלי התחילו לעשן רק בצבא ולא בתיכון. גם כשהמדריכים אמרו לנו לא לעשן, בשנים האלו לא חשבו על הצד הבריאותי אלא על משמעת בבית הספר. לא חשבתי שאני עושה מעשה לא בריא. המוות של אבא שלי לא גרם לי לחשוב על הפסקת העישון. לא הדחקתי את האסון אבל היה ברור לי שלי זה לא יקרה".עם השנים הפך גילון למעשן "כבד" יותר ויותר. "הייתי מגיע לשלוש קופסאות סיגריות ביום. כשהתחלתי ללמוד משפטים ובמקביל עבדתי קשה, הייתי מעשן המון. היו מקרים שהייתי כותב עבודתי והייתי מצית סיגריה כדי שהעשן יעלה ואני אריח אותו, בלי לעשן בכל ל, רק בשביל הריח. תקופה מסויימת גם עישנתי מקטרת. לאורך כל התקופה שעישנתי, כמעט 40 שנה, מעולם לא ניסיתי להפסיק לעשן. נהניתי מכל סיגריה שעישנתי. לא היו לי כל בעיות בריאותיות, שיחקתי כדורסל, אני אוהב לרקוד ומעולם לא הפריעה לי העובדה שעישנתי. כשהייתי בחופשה מהצבא עישנתי "אסקוט" ברחוב, עצרו אותי פרסומאים והציעו לי להופיע בפרסומת לסיגריות. הופעתי אז מעשן עם קופסת הסיגריות ביד בכל העיתונים. אשתי הראשונה, מאיה, עישנה גם היא ואשתי היום, אילנה, לא מעשנת אבל לא הפריע לה העישון שלי. למעשה, לא הייתה לי סיבה להפסיק עד שהחלו הכאבים בגרון". העישון ליווה אותו בכל שנות עבודתו החל בפקיד בבית משפט השלום בירושלים, מזכיר משפטי ומזכיר ראשי בבית משפט העליון, סגן רשם בבית המשפט העליון ורשם בית המשפט העליון ­ תפקיד ממנו נעדר כשמונה חודשים בגלל המחלה. במהלך השנים הוא גם ריכז וועדות חקירה רבות: התנהגות השב"כ בפרשת קו 300, תפקוד מערכת הבריאות, חקירת רצח ארלוזורוב והיה השופט הצבאי במשפט גבעתי א'.המחלה התגלה בשלב מאוחר מאוד והרופאים חששו שהגידול כבר שלח גרורות. במכון שרת ב"הדסה" עין כרם בירושלים ש ם טופל, המליצו על ניתוח. גילון העדיף טיפולי הקרנות. "לא היה לי ספק שאני אצא מהמחלה. למרות שהסבירו לי שאם אעבור את הניתוח תוך כדי הקרנות המצב יהיה מסובך יותר ושאני לוקח הימור, לא רציתי לעבור את הניתוח. אמרתי לרופאים ולמשפחתי שאני מעדיף לנסות כל אופציה לפני ניתוח בו יוציאו לי את מיתרי הקול. ידעתי שבלי מיתרי הקול חיי לא יהיו חיים נורמליים. ידעתי שקיימת אפשרות שאני אמות אבל מבחינתי היה לי ברור שאני יוצא מזה. הרופאים אמרו לי ש­%40 מההחלמה שלי תלויים בהרגשה שלי וביכולת שלי להתמודד. כולם ידעו את ההסטוריה המשפחתית ושאני בגיל בו אבי נפטר. הבת שלי נלחצה מזה, אבל להבדיל ממנו אני שרדתי".הקשר בין העישון לסוג הסרטן ממנו סבל גילון היה ברור מעבר לכל ספק. הפסקת העישון היתה מובנת מאליה. "הרופא לא אמר לי אף פעם שאני צריך להפסיק לעשן. כשהייתי בבדיקות הראשוניות עוד עישנתי במסדרון בדרך לפגישה עם הרופא. ברגע שידעתי מה קרה לי, הפסקתי בבת אחת", אומר גילון בהחלטיות. מאז ועד היום הוא לא עישן סיגריה אחת. הוא עבר הקרנות קשות והמחלה הותירה בו סיבוכים. כך לדוגמה בלוטות הרוק בגופו נשרפו בהקרנות, דבר שמ חייב אותו להרטיב את הפה עשרות פעמים ביום וגם בלילה, להתעורר ולשתות משהו. חיצונית, גילון נראה בריא לגמרי וגם קולו ­ שכמעט נעלם לאחר הניתוח חזר לעצמו.על שולחנו בהנהלת בתי המשפט בגבעת שאול בירושלים, שם הוא עובד כיום כסגן מנהל, אין מאפרה. "כשעישנתי, מאוד לא אהבתי ואפילו שנאתי, כשהייתי בא למקום והיו מבקשים ממני לא לעשן. רוב האנשים שמכירים אותי יודעים על המחלה ולא מעשנים לידי. בתי, ורד בת 37, מעשנת אבל מקפידה גם בביתה לעשן רק בחוץ. אני באופן אישי, דווקא בגלל עברי כמעשן, יכול להבין את הצד השני, את האנשים שאומרים 'לי זה לא יקרה'. ולכן היום אני לא אבקש מאדם שיושב לידי להפסיק לעשן. אני לא מתגעגע לעישון ולא מפריע לי שמעשנים לידי".העדפה אישית זו תשתנה אולי עכשיו, כשגילון מנסח את מסקנות הועדה הציבורית לבדיקת הדרכים לצמצום העישון והפחתת נזקיו. הוועדה הוקמה ב­1999 ומונתה על ידי שר הבריאות אז, שלמה בניזרי, כתוצאה מהחלטת בג"צ בנושא. בוועדה חברים עוד שושנה ארבלי אלמוזלינו, פרופ' ערן דולב, בנימין קלנר, אליעזר רובינזון ובראש הוועדה עומד גילון. "למרות שנפגעתי מהנושא אף פעם לא עניין אותי הנושא. גם לאחר שחליתי לא קראתי כתבות בנושא בעיתונים, לא התעניינתי. רק כשהחלו העדויות בוועדה התחלתי להבין אילו נזקים גורם העישון", אומר גילון. הוועדה אמורה להחליט על דרכים לצמצם את העישון בקרב בני נוער, לקבוע דרכי אכיפה, להתייחס לנשים בהריון, ילדים, עישון פסיבי שחברי הוועדה מעדיפים לכנות "עישון כפוי", ועישון בצבא. הדיונים בוועדה במהלך השנתיים האחרונות הובילו לדיונים בכנסת, לחקיקות והצעות חוק בנושא כגון האיסור לעשן במקומות ציבוריים והאכיפה, איסור לעשן בבתי ספר ועוד.­ איך זה מתיישב עם היחס המבין לציבור המעשנים המרגיש כמיעוט נרדף?"כ­1,500 אנשים מתים בשנה מעישון פסיבי. מבחינתי לאסור עישון במקומות ציבוריים שווה לאיסור נהיגה תחת השפעת אלכוהול. היום אנשים יותר מודעים לנושא ובדרך כלל שואלים את האנשים סביבם אם העישון יפריע.בחודשים הקרובים יוגש הדוח כך שלא אוכל לחשוף את דרכי האכיפה עליהם נמליץ, אך יהיו המלצות בנושא. מדובר בנושא שכבר לא צריך לטרוח להוכיח אותו ­ העישון מזיק לבריאות נקודה".

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/11/2005 20:27 לינק ישיר 

שאלה שמצאתי באתר, לגמילה מעישון:

שלום

ברצוני לדעת אם בן אדם שמעשן מיתרי הקול שלו מתעבים והקול שלו משתנה לסירוגין

כמו למשל זמר שמעשן האם זה משפיע הסיגריות?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/11/2005 20:27 לינק ישיר 

התשובה:
ורד שלום,

מיתרי הקול כמו כל איזור הגרון עלולים להפגע קשות משאיפת עשן הסגריות והחומרים הרעילים והמסרטנים שבו. עקב הדלקת הכרונית האיזורית עלולה להתפתח צרידות כרונית המתבטאת בשינויים בקול - הצרידות האופיינית עד לאיבוד קול. במקרים הקשים יותר עלול להתפתח סרטן שקשה במיוחד לטיפול. הפסקת העישון לעיתים יכולה להטיב את המצב.

מהר להפסיק לעשן!

בברכה,
ד"ר עמית רותם
מנהל המרכז למניעת והפסקת עישון
הפקולטה למדעי הבריאות
אוניברסיטת בן גוריון בנגב

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/11/2005 20:39 לינק ישיר 

ישר כח...lorial ,,כתבתך מדברת בעד עצמה...
בידוע שהחזן המהולל בעולם משה קוסוביצקי עשן סיגריות..סופר.. שברלה חגי..היה מעשן מקטרת..משה אוישר ..סיגרים...בישראל רוב החזנים השרים עם מקהלות..או כחזנים אורחים ..מעשנים...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/11/2005 00:00 לינק ישיר 

Laryngeal (Voice Box) Cancer

המאמר מדבר בעד עצמו...95 % מהמעשנים ..חטפו סרטן..במיתרי-הקול..מה צריך יותר מזה..
הפסיקו לעשן.."אתמול"..כדי שתחיו.."מחר",..

Fact Sheet: Laryngeal (Voice Box) Cancer

The American Cancer Society estimates that approximately 38,000 new cases of head and neck cancer were diagnosed in the United States in 2002; about 9,000 of these were in the larynx (voice box).Experts anticipate similar statistics for 2003.

An estimated 3,700 people died of laryngeal cancer in 2002 representing approximately two thirds of one percent of all cancer deaths in this country.Even for disease survivors, the consequences of laryngeal cancer are often severe.Laryngeal cancer is a preventable disease because the risk factors are associated with modifiable behaviors.

The Causes Of Laryngeal Cancer

Development of this deadly disease is a process which involves many factors, but approximately 90 percent of head and neck cancers occur after exposure to known carcinogens (cancer causing substances) causing a type of the disease calledsquamous cell carcinoma (SCCA).

Smoking:More than 95 percent with laryngeal SCCA are smokers.Smoking contributes to cancer by causing mutations or changes in genes, impairing clearance of carcinogens from the respiratory tract, and decreasing the body's immune response.Tobacco use is measured in pack-years, where one pack per day for one year is one pack-year (or one pack per day for two years, or two packs per day for one year, equals two pack-years).Depending upon the number of pack-years smoked, studies have reported that smokers are about five to 35 times more likely to develop laryngeal cancer than nonsmokers.Other research findings indicate that the duration of tobacco exposure is probably more important overall to the cancer causing effect than the intensity of the exposure.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/11/2005 06:34 לינק ישיר 

עוד כתבה
נזקי העישון לטווח הארוך
השפעת העישון על הבריאות הוכחה באופן חד משמעי, בעיקר לטווח הארוך. המחלות הראשונות הנקשרות לעישון הן דלקת הסמפונות הכרונית ומחלת הריאות הכרונית, שמפריעה לחילופי גזים בריאות. הסובלים ממחלה זו משתעלים, בעיקר בבוקר, וכושרם הגופני הולך ויורד עד שכל מאמץ, אפילו הקל ביותר, הופך כמעט בלתי אפשרי עבורם בשל מיעוט החמצן בדם. כמו כן, קיים קשר ברור בין סיגריות לבין סרטן הריאה והתקפי לב.
על פי נתונים סטטיסטיים מצטברים הנאספים מזה שנים במדינות רבות בעולם, שיעור התמותה מסרטן הריאה בקרב מעשנים גדול פי עשרה ויותר מאשר אצל לא מעשנים. למעשה, 80% מכל מקרי סרטן הריאה מתגלים אצל מעשנים. בשלושים השנים האחרונות עלתה בצורה דרמטית שכיחותה של מחלה איומה זו, עלייה שהקשר שלה לעישון סיגריות הוכח מעל לכל ספק, גם על פי נתוני ישראל. בנוסף לסרטן הריאה ישנה למעשנים סכנה מוגברת לחלות בסרטן הפה, הגרון והוושט, זאת עקב מרכיב הזפת המסרטן המצוי בסיגריה. כשמעשנים קופסה ליום במשך שנה, שוקעים כ-100 גרם זפת בריאות. זפת זו צריכה לצאת בליחה בזמן שיעול, לכן רוב המעשנים הקבועים מפתחים שיעול קבוע בבוקר. עישון לאורך זמן עלול לגרום להתקשרות או היצרות של כלי דם בלב ובמוח, דבר שמקטין את זרימת הדם ומגדיל את הסיכון לקבל התקף לב ולחלות במחלות לב שונות.
עישון לטווח ארוך גורם גם לקוצר נשימה, לכושר גופני ירוד, לזיהומים רבים ומחלות בדרכי הנשימה כגון הצטננות, דלקת ריאות ועוד. בנוסף, גורם עישון לטווח ארוך לכיבי קיבה, להשפעות על הפוריות אצל גברים ונשים ולהירפאות איטית יותר ממחלות ופצעים, דבר שנגרם עקב מיעוט ויטמין C בדם, ויטמין אשר חיוני לריפוי פצעים ומחלות.

[עריכה]
השפעות נוספות של העישון
בנוסף לנזקים שהוזכרו כבר, לעישון יש השפעות גם בתחומים אחרים. ראשית, עישון פוגע בחושים השונים:

ראייה
לעישון השפעה שלילית ברורה על הראייה. שיבושים בתפיסת העומק, בכושר התאוששות מסינוור, מסך הדמעות המגן על העיניים מתפרק מהר יותר. התכווצויות שנגרמות בעקבות הניקוטין גורמות לעוויתות בכלי הדם של הרשתית, ויכולות לשנות את חדות הראייה תוך דקות אחדות. אצל אנשים מסוימים סיגריה אחת מספיקה לשינוי שכזה בראייה.
ריח וטעם
חוש הריח וחוש הטעם קשורים זה לזה באופן הדוק. לאנשים מעשנים יש סף טעם וריח גבוה פי שלושה מזה של לא מעשנים, כלומר: הם זקוקים לגירוי חזק פי שלושה מזה של לא מעשנים על מנת לחוש באותו טעם או ריח.
מגע
העישון מקהה את קצוות העצבים שמעבירים שדרים למוח ולכן דרושים גירויים חזקים יותר כדי לקבל תגובות, דבר שגורם להתארכות זמן התגובה. העישון גורם לירידה בהספקת החמצן המגיע למוח וכתוצאה מכך ישנה ירידה בכושר השכלי – המוח, פשוטו כמשמעו, לא מתפקד במלוא יכולתו.
הפגיעות בחושים יכולות לבוא בעוצמות שונות, לעתים אחרי פרק זמן ארוך של עישון אך לפעמים גם אחרי תקופה קצרה בלבד.
העישון משפיע גם על הפוריות, אצל גברים ונשים כאחד, ויש לו השפעות מסוכנות ביותר על עוברים: בזמן הריון, הניקוטין מצליח לעבור דרך מחסום השליה (פלצנטה) של העובר ולפגוע גם בו, וזו הסיבה לאיסור לעשן בזמן הריון. עובר של אישה מעשנת סובל מעליית קצב הלב ולחץ הדם, הפחתה בתנועות הנשימה ופגיעה בהתפתחות. כאשר אישה מעשנת בזמן ההריון גדל הסיכון ללידות פג, ללידות של תינוקות במשקל נמוך באופן חריג, מוות עוברי ועוד.
בנוסף, הניקוטין גורם לכתמים צהובים על השיניים, על האצבעות ועל כל דבר נוסף שהוא בא איתו במגע (קירות, חלונות, בגדים וכו'). העשן מאיץ את תהליך ההזדקנות, העור מזדקן מהר יותר ויש קמטים מגיל צעיר יותר. המעשנים מתים בממוצע בין עשר לחמש עשרה שנה מוקדם יותר, כאשר ההערכה היא כי כל סיגריה מקצרת את חיי המעשן בחמש וחצי דקות. בישראל מתים מדי שנה כ-5000 איש כתוצאה מהשפעות העישון, ובעולם כולו מתים מעישון יותר מ-3.6 מליון בני אדם בשנה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/11/2005 06:35 לינק ישיר 

נשאלת השאלה
ידוע על חזנים שהיו מעשנים והסיגריה לא הרסה להם את הקול?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/11/2005 17:27 לינק ישיר 

נראה לי שהחזון יעקב וולפא מעשן האם זה נכון?
אגב אצלו קולו מושפע מן העישון.

שמעתי פעם שמי שלא מדבר כשהוא מוציא עשן המיתרים לא נפגעים מהסיגריה.

אני למרות שעישנתי שנים לא הרגשתי שיש לזה השפעה על קולי.

(אני כבר לא מעשן זמן רב)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/11/2005 18:26 לינק ישיר 

גם חיים אליעזר הרשטיק מעשן סיגרים
לדעתו זה מועיל

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/11/2005 01:16 לינק ישיר 

פעם לא ידעו כמה זה מזיק.להביא שמות של חזנים מכובדים שעישנו כהוכחה שאפשר לעשן מאד לא משכיל!
א.העישון פוגע ברוב החזנים גם במיתרים וגם בראות.נכון שיש במה יוצאים מן הכלל,אבל מי פתי ילמד מהם במקום להתחכם?
ב.העישון הורג, וקשה לשיר מתחת לאדמה.גם חזן שמסוגל לשיר ולעשן, מסתכן במוות.
מה הדיון בכלל??

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > הכל סביב המוזיקה > לשמוע אל הרינה ואל התפילה > סיגריות ומיתרי הקול
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.