בית פורומים ישיבת הגולשים התמימים חבד

בצל המלחמה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-2/8/2006 02:23 לינק ישיר 
בצל המלחמה

בתאריך כ"ז תמוז במרכז רפואי "קפלן" בשעה 10:20 בבוקר נולד חיל חדש.
בקיצור נעדרתי מהפורום יותר משבוע כי ילדתי את בני הרביעי.
ביום ראשון היתה הברית ושמו חיים-שלום.
יותר משבוע שאני לא שמעתי חדשות ולא קראתי כותרות.
בלילות שמעתי את המטוסים "קורעים" ת'שמיים והיה לי קשה לישון. ליבי עם האמהות ששולחות את הבנים לקרב.
אני מהרהרת ביני לבין עצמי אם אני אשמח לשלוח את הבנים שלי לצבא.
פעם לא היתה לי שאלה והייתי אומרת "טוב למות בעד ארצנו".
היום לאור האירועים (בצל האירועים - יותר מתאים ) אני ממש חושבת שלא אתן לבנים שלי להילחם.
אל תחשבו שאני אגואיסטית. אסביר את עצמי:
א. בקבלת ההחלטות לוקחים הפוליטיקאים את ה"רייטינג" כגורם כמעט מכריע. "מה יגידו אם נתקוף מהאויר
או מהקרקע...כמה יפגעו "חפים מפשע" בצד האויב...
לצערי הרב בוחרים לסכן את חיילינו מאשר לסכן את האזרחים ה"חפים מפשע".  - זה לא מקובל עליי.
ב. למה שילחמו ויהרגו ויפצעו אם ממילא אח"כ ממשלות ישרל יתנו את השטחים חזרה ועוד יפנו את קיברי
החיילים שנלחמו....(ראינו בגוש קטיף ...)
ג. כל הלחימה נראית לי כאילו "לא שווה" היות ואנחנו לא רוצים להשמיד אותם אלא רק "להחליש את כוחם" - כך לפחות
מדווח בתקשורת.
ד. צה"ל ירד לי מהעניים (איבד את הכבוד - הקונצנזוס) בפינוי הגוש והשומרון.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/8/2006 21:22 לינק ישיר 

מזל טוב מזל טוב.

אני מקווה שהילדים שלי ישרתו את בני ישראל על ידי שישרתו בצה"ל.

ולא אתן שיהיו רשומים באיזה כולל וכדומה, בזמן שהם בכלל לא שם על מנת שהכולל יחלוק עמהם את התקציב.

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-8/8/2006 23:52 לינק ישיר 

מיימיי , בגדול את צודקת .
זוהי מהותו של חייל - לבצע פקודות ללא הבנה. כי אם כל חייל יחליט שהוא מבין יותר מהמפקד אז אוי ואבוי.
לכן את צודקת שפקודות ניתנות בצבא וחייבים לבצעם  זה לא "משימות רשות".
רק תרשי לי לחדד את העניין שכתבת "אתה כחייל לא מבין כלום בתמונה הגדולה"
גם אם החייל מבין גדול עדיין תפקידו לבצע פקודות ללא הבנה.
הדברים ידועים וברורים אבל מה דעתך על כך שאת ההחלטות הצבאיות הקשורות עם בטחוננו מקבלים לא אנשי הצבא - הקודקודים שרואים את כל התמונה בבירור אלא פוליטיקאים שמערבים שיקולים אישיים ופוליטיים וכלכליים וכו'
מפורסמים הדברים כך שאי אפשר להתעלם מהם.
ידוע שהצבא קפוף לממשלה . והממשלה לא תמיד רואה רק את שיקולי הביטחון .
לכן הרבי דיבר הרבה ודרש שאת ההחלטות על נושאי ביטחון יתנו לאנשי הביטחון לקבל ללא עירוב הפוליטיקאים.
מכאן דעתי היא שהצבא "יתנתק" מהממשלה ויחליט על מהלכים ללא אישור הממשלה שנגועה בשחיתות ובשיקולים זרים ומוזרים.
אם אנשי הצבא וגורמי הביטחון יחליטו מה לעשות איך איפה ומתי אני בעניים עצומות סומכת עליהם.
ראי לדוגמא שאנשי הצבא התנגדו לרעיון של "ההתנתקות" וצפו הכל מראש אבל מה עשו הפוליטיקאים ?!  החליפו רמטכ"ל.  או למשל העלמת עין להתחמשות והתעצמות החיזבלה בגבול הצפון זה נטו החלטת ממשלה שלא להגיב ולא לדווח על כך.
בעניי אלו דברים חמורים כי לא מדובר על הפסד ממון או כבוד מדובר כאן על חיי אדם שכל אחד הוא עולם מלא. אני לא חושבת שיש מקום ל"ראש קטן".

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/8/2006 02:30 לינק ישיר 

אזרחי עצם הביטוי "מתנחלים" הוא בעייתי.
מה זה "מתנחל"?
ומה מניע את קו החשיבה של "אני עצמי מעדיף בשביל חיי האדם שלהם שלא יגורו שם".
אין צורך לדמיין את המציאות שהם לא שם כי אחרי ההתנתקות הם אכן לא שם ואנחנו רואים וחווים את הגירוש שלהם.
יורים על נתיבות במקום על הגוש , החזית בצפון נפתחה.
אולי אתה אוחז בדיעה שלצורך חיי אדם שלהם כדאי להתנתק גם מנתיבות וגם מהצפון וכולנו נגור יחדיו בתל אביב והרצליה? ניצטופפה...
שגם שם לעיתים מתפוצצים אוטובוסים אז אולי לא נהיה פה וזהו?
בעיניי זה קו מחשבה שמניע את הטרור קדימה וגורם לנו להתכנס במקלטים.
הטיעון שחיילים לא צריכים לאייש את הגבול בשביל "כמה מתנחלים" זה טיעון עלוב שהוביל למצב הגרוע שלנו עתה.
אני לא באה לצמצם ולהמעיט את האוזלת יד של הממשלה כשירו על הגוש - זה חמור בעיניי  וגם היום לא מדווחים כלל על הלחימה והמצב הגרוע בדרום כאילו זה מצב שהורגלנו אליו ואין לנו ציפיות לשיפור.
כל אימצעי התקשורת מדווחים על הצפון כאילו שבדרום אין חזית ואין אזרחים מוכיי טרור.
אני פשוט בשוק.
עד כמה שאני מבינה על גבולות הארץ צריך להגן ולא חשוב ולא משפיע אם גרים אזרחים סמוך לגבול או לא גרים שם.
הכינוי "מתנחלים" זה כינוי שגובל באנטישמיות.כאילו אין להם לגיטימציה לחיות שם , למרות שזה שטח של הארץ והיום רואים עד כמה חשובה היתה ההתישבות והאחיזה בשטח הזה.
אפשר לומר שזה היה צפוי כי להלחם נצטרך - השאלה היא באיזה תנאים!!!
התנאים שיצרנו , נסיגה בצפון ונסיגה בדרום , מקשים עלינו את הלחימה , גובים קורבנות מהעורף , גובים קורבנות מיותרים מהצבא ובכלל ההוצאות הכלכליות עולות על כל דמיון כשהמשק בדרום ובצפון מושבת בגלל צימצום שיצרנו בנסיגות.
אלה גם דיברי הרבי שאמר שבשלב מסויים נגיע למצב שנאלץ להלחם בעל כורחנו בתנאים קשים שיצרנו לעצמנו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/8/2006 20:08 לינק ישיר 

נכון, אראל. אבל עם ישראל מטבע יהירותו, כל אחד חושב שהוא חכם יותר, כל אחד מוכן שכולם יתאחדו איתו, אבל לא שהוא יתאחד עם אחרים... העם הזה מתאחד כגוף אחד רק בעת מלחמה, ואיך שמגיע שקט יחסי - מתחיל לרתוח וליצור פירוד בתוך עצמו...

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-23/8/2006 01:11 לינק ישיר 

אני קראתי במדורי החדשות על המילואימניקים שחזרו מהקרב וכעת שובתים ומפגינים על מחדלי הלחימה.
יש גם סקר בוואלה אם ההפגנה תחזיק מעמד רק כמה שבועות או שיחול זעזוע במדינה.
האמת קשה לי לענות על הסקר הזה.
אבל כאן יש מקום לשאול שוב את מה שהעליתי לדיון בהתחלה.
אני מעתיקה את סעיפים א' וב'.

א. בקבלת ההחלטות לוקחים הפוליטיקאים את ה"רייטינג" כגורם כמעט מכריע. "מה יגידו אם נתקוף מהאויר
או מהקרקע...כמה יפגעו "חפים מפשע" בצד האויב...
לצערי הרב בוחרים לסכן את חיילינו מאשר לסכן את האזרחים ה"חפים מפשע".  - זה לא מקובל עליי.
ב. למה שילחמו ויהרגו ויפצעו אם ממילא אח"כ ממשלות ישרל יתנו את השטחים חזרה ועוד יפנו את קיברי
החיילים שנלחמו....(ראינו בגוש קטיף ...)

והשאלה אם המילואימניקים יסכימו שוב לצאת לקרב ולהתגייס לצבא בתנאים כאלה
שהדרג המדיני קובע - לא עפ"י שיקולי ביטחון וגם מטרות הלחימה נוגדות את האינטרס הלאומי.

ראיתי גם עצומות עליהם חתמו חיילים גם סדירים וגם מילואים שלא להתגייס בעקבות הדברים הנ"ל.

אז יהיה שינוי בתפיסה?
ינתקו את הממשלה מהצבא?
בלחימה הבאה אנשי ביטחון יחליטו או פוליטיקאים?
ואם המצב ישאר כך  - להתגייס?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/8/2006 11:24 לינק ישיר 

שמעתי על יוזמה לרכך את מכת המילואימניקים (תרתי משמע).
בנוסף על הצעת "בונוס השתתפות" של כ2000 ש"ח לחיל, משאירים אותם בבית לשבוע חופשה בצו 8 בתרוץ של "נכונות מבצעית" על חשבון המדינה.
זה נשמע כמו :סתימת פיות" של מחאת המילואימניקים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2006 02:13 לינק ישיר 

שלום איתי ברוך הבא 

אני לא שמעתי על זה ואם זו מחאה של אנשים רציניים אז זה לא יעזור.
אבל עצם ההצעה מצביעה על אופן התנהלות העניינים במדינה שלנו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2006 03:17 לינק ישיר 

תודה טל. באמת כיף לחזור לספסל הלימודים. דרך הלימוד מאוד מקורית. תוכנית הלימודים פה כל כך מקורית ומושלמת שקשה מאוד להבחין בה, כשהנושא הראשי הוא כנראה הכרת הזולת (= הכרת עצמינו ע"פ הבש"ט). יכול להיות שההתפשטות מגשמיות הגוף תורמת חלק ניכר מההצלחה. אבל אני שוב גולש מנושא האשכול..

תוקן על ידי - Itay123 - 24/08/2006 3:22:20

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/8/2006 23:06 לינק ישיר 

שלום לכולם , חזרתי מתיקון של המחשף.
אזרחי , בטוח שהחיילים ימשיכו להלחם במסירות נפש שוב ושוב.
היום כשהם מפגינים הם בעצם אומרים שהם מוכנים להילחם אבל לא בתנאים
כאלה. הם רוצים ומבינים שנכון להתגייס בשעת צרה וזה מה שאכן עשו.
אבל כדי למנוע מחדלים ושחיתות לפעם הבאה ... הם דורשים תיקון מצב.
אני בטוחה שאם עכשיו הם יקבלו צו גיוס הם יעזבו את ההפגנה ויתגייסו.
הם , החיילים , בסדר גמור . הבעיה למעלה יותר .
שמעתי איש מבוגר שהצטרף להפגנה מסביר שהוא נלחם בלבנון ב82' והיו אותם מחדלים - 
זאת אומרת שכלום לא השתנה חוץ מ"השחקנים בהצגה".
אם אנחנו לא רוצים לראות את הילדים שלנו או הנכדים שלנו מפגינים עוד כמה שנים 
כדאי לתת את הדעת ולא לוותר.

א ר א ל  : אכן אני יודעת רק 3 מצוות.
אולי אם אשב ללמוד כאן עוד כמה שנים אלמד עוד מצווה.

עכשיו אני נזכרת באמרה : טול קיסם מבין שינך - טול קורה מבין עניך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/8/2006 13:16 לינק ישיר 

נכון.

את חושבת שהפעם המחדלים האלו יטופלו?

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-30/8/2006 16:36 לינק ישיר 

האימון שלי במערכת שואף לאפס.
העם נבון ונטול שיקולים זרים ולכן רואה את התמונה נכון יותר - כולי תקווה שלא נוותר
ועוד ועוד יבינו שחייבים לדרוש תיקון באופן קבלת ההחלטות בנושא ביטחון.
אפילו סבתות צריכות להצטרף למאבק היות וזה נוגע לכל אחד ואחת .
אם המחדלים יטופלו באופן כנה ולא כמו תמיד שמוצאים ת'ש.ג אשם יש סיכוי שבפעם הבאה
מי שצריךלהחליט יחשוב פעמיים ...
הייתי רוצה לראות את פושעי אוסלו נותנים ת'דין כמו את פושעי ההתנתקות ופושעי הבריחה
מלבנון וכו'...
חייבים להפנים שדם יהודי אינו הפקר!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/8/2006 18:21 לינק ישיר 

טלוש,
מישהו פעם אמר לי - תגנבי מאה שקל, יכניסו אותך לבית סוהר, יגנו אותך ויצביעו עלייך ברחוב. תגנבי עשרה מיליון, יכניסו אותך אחר כבוד לממשלה, יזמינו אותך למסעדות יוקרה ויכנו אותך מומחה כלכלי...

על אותו משקל - רוצח של אדם אחד יושב בכלא והוא גמור לעולם. רוצחי המונים - מקבלים וולוו ושעות שידור בטלויזיה...

פושעי אוסלו, שעברו על כל נוהל חוקי וכל נוהל תקין במה שעשו והביאו עלינו את האסון בו אנו חיים, אחראים למותם ופציעתם של אלפי אזרחים - לעולם לא ישלמו את הדין.
והאחראים למחדלי המלחמה הזאת - מקסימום לא ייבחרו שוב, במקרה הטוב... אבל הם יחיו על פנסיה ממשלתית ענקית עד סוף ימיהם ויסבירו לכולם מה נכון ומה צריך...

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי

בית > פורומים > דת ואמונה > ישיבת הגולשים התמימים חבד > בצל המלחמה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר