בית פורומים בחדרי חרדים

האדמו"ר מנארול שליט"א במכתב מחאה נגד "הגאון"

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-2/8/2006 15:07 לינק ישיר 
האדמו"ר מנארול שליט"א במכתב מחאה נגד "הגאון"

לאחר עבודה אינסטנטיבית של שנים בה הוכיחו לפני גדולי הדור שליט"א את כל מקורותיו ה"משכילים" של אלייאך ואת כל הסילופים שסילף בזדון נחלץ לראשונה זקן האדמו"רים, כ"ק האדמו"ר מנארול שליט"א וכבר לפני כחודש (ביום ה' לסדר "שמעו נא המורים" ג' תמוז) יצא במכתב מחאה נוקב נגד ספר "הגאון" אותו הוא מכנה "כתב פלסתר - בדרכי המשכילים בדורות שעברו" והוא קורא לכל הרבנים ובתי הדינים: "חובה להרים קול, ולהושיב בית דין לדון כתבים אלו לשריפה כדין כתבי מין".
אחרי שהביד"ץ של העדה החרדית כבר נענתה לקריאת קודש זו, ישבו ודנו בכך השבוע הביד"ץ של הגר"ש ווזנר שליט"א והביד"ץ של בעלזא, שהחלו לדון בכך.

המכתב הופץ בריכוזים חרדים, ואקוה שאחד החברים יסרוק אותו כאן.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/8/2006 23:06 לינק ישיר 

חבר'ה שיכנעתם אותי.

קיבלתי את הספר בערך שבוע אחרי שיצא לאור. ועדיין לא פתחתי אותו.
אבל אחרי כל כך הרבה המלצות והשמצות, אני מוכרח לדעת על מה המהומה (או המאומה).

אני משער, שבערך בחגים, תוכלו לשמוע את התרשמותי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/8/2006 00:01 לינק ישיר 

אם רק אלפי חסידי נאראל לא יקנו את הספר, אז בטוח כבר לא תהיה לאליאך פרנסה...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/8/2006 00:23 לינק ישיר 

נאראל???
הרב אליאך: עכשיו ממש אכלת אותה.
כי מילא הבד"ץ או אדמו"ר מגור היו יוצאים ניחא
אב  לנאראל???
אללי לי...
הלא למשמע אוזן דאבה נפשינו

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/8/2006 00:56 לינק ישיר 

הרב  אליאך?

עם מי הוא רב?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/8/2006 16:41 לינק ישיר 

הנה לשון המכתב (עד שיסורק):

יום ה' לסדר "שמעו נא המורים" ג' תמוז תשס"ו פה בני ברק תובב"א
באשר נתפרסם כתב פלסתר - בדרכי המשכילים בדורות שעברו, אשר מלעיב במלאכי א-לוקים קדושי עליון, מאורי האומה ועיני העדה בדורות הקודמים, ותולה בוקי וסרוקי בתורת החסידות אשר יסודתה בהררי קודש מעם רבינו אור שבעת הימים הבעש"ט הק' זי"ע. כל זאת במעטה של שכתוב תולדות אותו קדוש ישראל, אשר אור תורתו מאיר לעולם מאז ועד עתה, ה"ה הגאון החסיד מווילנא זי"ע.
מעיקרא סברתי שאין שיטת החסידות זקוקה לסנגורים , לא לדידי ולא לדכוותי, כי אף שבזמנו היו שחששו מפני שיטה קדושה זו, הרי שמשך מאות השנים גם המפקפקים בה ראו זאת באור אחר. מה עוד שהתברר שרק במקומות שנגה אליהם אור החסידות והנשפעים ממנה, רק שם נשתמרה היהדות בצורתה המקורית. בפרט לאחר מלחמת העולם עת חרבו מוסדי תבל הוקם הדור החדש ברובו המוחלט מצאצאי החסידים ויוצאי אונגארין שנשפעו ממנה.
גם כל גדולי ליטא בדורות האחרונים - אותם זכיתי להכיר אישית - ראו זאת בעין כזאת ופעלו יד ביד עם מאורי החסידות לשיקום חורבות עולם.
אך עתה לאחר שנתברר על ידי אנשים נאמנים שכתבים אלו מיוסדים על בדותות ושקרים, סילופים וזיופים, שיניקתם מכתבי המשכילים שונאי ה' אשר רצו לעקור את הכל, וכיון שהדבר עלול לגרום לבלבול המוחין אצל הדור החדש, חובה להרים קול ולהושיב בית דין לדון כתבים אלו לשריפה כדין כתבי מין.
והדברים ראויים להיעשות עתה בכדי שישכון שלו' ושלוה בין כל חלקי היהדות החרדית למען כבוד שמו יתברך, ולהגדיל תורה ולהאדירה.
 הק' חיים מאיר יחיאל שפירא

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > האדמו"ר מנארול שליט"א במכתב מחאה נגד "הגאון"
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר