בית פורומים ישיבת הגולשים התמימים חבד

נספחים לנושא הגורלות לשו"ת של אולו

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-19/10/2006 15:19 לינק ישיר 
נספחים לנושא הגורלות לשו"ת של אולו

1) ספר יונה - ויאמרו איש אל-רעהו לכו ונפילה גורלות ונדעה בשלמי הרעה הזאת לנו ויפלו גורלות ויפל הגורל על-יונה:

2) משנה מסכת יומא פרק ד משנה א-  טרף בקלפי והעלה שני גורלות. אחד כתוב עליו: לשם, ואחד כתוב עליו: לעזאזל.

3)גמרא מסכת סנהדרין - ויאמר ה' אל יהושע קום לך למה זה אתה נופל על פניך חטא ישראל אמר לפניו רבש"ע מי חטא אמר לו וכי דילטור אני לך הטל גורלות...ונפל הגורל על עכן אמר לו יהושע בגורל אתה בא עלי אתה ואלעזר הכהן שני גדולי הדור אתם אם אני מפיל עליכם גורל על אחד מכם הוא נופל אמר לו בבקשה ממך אל תוציא לעז על הגורלות שעתידה ארץ ישראל שתתחלק בגורל שנאמר אך בגורל יחלק את הארץ תן תודה אמר רבינא שחודי שחדיה במילי כלום נבקש ממך אלא הודאה תן לו תודה והיפטר מיד ויען עכן את יהושע ויאמר אמנה אנכי חטאתי לה' אלהי ישראל וכזאת וכזאת עשיתי

4) שולחן ערוך סימן תקי"ז סעיף ג - אסור להטיל גורלות בי"ט כמו בשבת

5) שולחן ערוך חלק חושן משפט סעיף ו - האחים שבאו לחלוק ושמו החלקים זה כנגד זה, ובאו להטיל שלשה גורלות, ואחד מהם חפץ באחד מן החלקים ומעלה אותה ואומר: אני אתן בו יותר כך וכך על מה ששמאוהו או אתם תקחו אותו בכך וכך, שומעין לו, ואם אינם רוצים באותו עילוי, יטלנו הוא בלא גורל; ויש חולקים. הלכות מצרנות

דווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-19/10/2006 15:22 לינק ישיר 

בהודעה הקודמת הבאתי כמה דוגמאות לשימוש בגורלות.

אבל בהלכות מעונן ומכשף בשולחן ערוך יורה דעה, קע"ט

בהלכה הראשונה כותב שאין שואלין בחוזים בכוכבים ולא בגורלות, בגלל שצריך להיות תמים עם ה' אלוקיך.

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי

בית > פורומים > דת ואמונה > ישיבת הגולשים התמימים חבד > נספחים לנושא הגורלות לשו"ת של אולו
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר