בית פורומים בחדרי חרדים אלעד

אולפנה לבנות הדתי-לאומי

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-31/12/2006 11:12 לינק ישיר 
אולפנה לבנות הדתי-לאומי

לפני שאציב כאן מכתב מרשימת התפוצה של הקהילה הדתית-לאומית, אציין שבשיתוף פעולה איתם, הוחלט לא להעלות את הנושא הזה ב"חדשות אלעד" (ועד כמה שאני יודע גם לא ב"קוראים אלעד").

מתחת לפני השטח כמובן יש את כל המרכיבים לסיפור טוב: שני חברי מועצה שיש להם מטרה משותפת אחת אך מחלוקת על הדרך להשגתה, התנגדות חרדית להקמתה של אולפנה, פרטים טכניים למכביר, דינמיקה בפרשה (כמעט כל שבוע זה משתנה) ועוד.

הנה מכתב ששלח חבר המועצה משה בן חורין לחברי הקהילה במוצ"ש, את דעתו של שמואל עמרוסי אני יודע, אבל לא מעודכן מספיק בשביל להעלות אותה לכאן בנקודת הזמן הזו. אני מאמין שאדע בהמשך.
זה לשונו של המכתב, לא נגענו:

חברי/ות הקהילה שבוע טוב לכם

לא הייתי מטריח עצמי בשעה זו של מוצ"ש כדי להביא את דעתי, עמדתי, ואת האמת שמאחורי ההתנהלות בהקמת האולפנה אילולי שטף של שמועות וטלפונים מחברים שונים בקהילה שהביאו לידיעתי כי יש נסיונות של כמה גורמים להטיל את כישלון הקמת האולפנה לפיתחי, לצערי הבחישות שבחשו גורמים שונים בעניין הביאו את רעיון הקמת האולפנה למצב שבו הוא נמצא היום, ואפרט את השתלשלות העניינים והארועים כדי שאתם הקהילה תשפטו ותביעו את דעתכם

מזה כמה חודשים חברי לסיעה שמואל עמרוסי משקיע את כל מרצו הציבורי בהקמת האולפנה, הוא נפגש עם גורמים שונים ביניהם, משרד החינוך, אנשי הפיקוח במשרד, חברי כנסת, ראש המועצה, אנשים בקהילה והורי התלמידות הבוגרות של כיתה ו' השנה, את כל הפעילות הזו מנהל שמואל עמרוסי לבד מבלי לשתף אותי או להתייעץ איתי, מידי פעם היו זליגות של אינפורמציה מצידו של שמואל אליי ברמת הידיעה בלבד, ולפעמים גם נסיונות לצרף אותי לפגישות שהוא עורך עם גורמים שונים תוך שהוא מודיע לי דקות ספורות לפני מועד הפגישה על קיומן, זאת כאשר הפגישות נקבעו זמן רב לפני, בכל הפעמים שנדרשתי לכך לא אכזבתי אותו והצטרפתי לאותם פגישות והייתי מליץ יושר על האולפנה ועל הצורך החשוב בהקמתה.

לפני כשלושה חודשים פניתי לרב אברהם נחשון רב הקהילה ובקשתי אותו לכנס פורום של אנשי חינוך בקהילה כדי לדון בצורה רצינית בהקמת האולפנה , ע"פ הבנתי ללא כינוס פורום נרחב כזה וללא התווית קו חינוכי, מסגרת חינוכית, וכמובן קונצנזוס סביב הרעיון יהיה קשה מאוד להקים מערכת כזו, יתרה מזו לדעתי צריך לשאול מספר שאלות יסוד לפני שרצים לבניית מערכת כזו ואם אכן יתקיימו שאלות היסוד האלה לא מן הנמנע שחייבים להקים את האולפנה ומייד, כאן אני חייב לציין שאינני איש חינוך, מעולם לא הייתי איש חינוך, מעולם לא עסקתי בחינוך, ולטעמי ראוי שאנשי חינוך יעסקו בתחום הזה תוך דחיפה שלנו נציגי הציבור.

הרב נחשון אכן כינס אותנו לפני כחודש בביתו ביחד עם שי נתן ,מי שעוד היה אמור להיות נוכח בפגישה הוא הרב ליאור הלפרין מנהל אולפנת צפירה אך נבצר ממנו להיות נוכח בפגישה , בפגישה הועלו כל השאלות הרלוונטיות וזה לא המקום להלאות אתכם בדיון הארוך שהתקיים, שאלת המפתח שריחפה באויר הייתה בנוגע לקו החינוכי , מי תהיה הדמות שתסחוף  את האולפנה מבחינת תכנים ואיזה קו חינוכי צריך לנקוט וכמובן האם יש מספיק בנות  כדי להקים כיתה בהתחשב בעובדה שיש 26 בוגרות השנה ומתוכן אנחנו זקוקים ל20 בנות בטוחות שמצטרפות

דעתו של הרב הייתה כי ראוי שבראש האולפנה תעמוד אישה כיוון שאישה יכולה ביתר מקצועיות להתחבר לצרכים של הבנות והרב אף הציע שתי מועמדות עם ניסיון רב בהקמת מערכת כזו ושהוא מוכן לשוחח איתן ולעניין אותן בפרוייקט.

חלוקת העבודה הייתה שהרב ידאג למנהלת החינוכית או למי שתוביל את המערכת, שמואל ידאג לרישום ולאחר שיהיו לנו מנהלת ו20 בנות בטוחות אני אכנס לתמונה ואעשה השתדלות אצל ראש המועצה לסיוע

שבוע לאחר מכן התכנסנו אצל הרב לא היו לנו 20 בנות רשומות היו רק 15 ע"פ טענתו של שמואל ,כששמואל נשאל על הרישום הוא לא ידע לענות ולציין את שמות המשפחות למעט שלושה ,הרב קיבל תשובה שלילית ממועמדת אחת ובינתיים הרב פנה  למועמדת השניה שהביעה את הסכמתה להיפגש איתנו, סיכמנו כי אותה מועמדת תגיע לעיר תיפגש איתנו ועם ההורים ונראה איך מתקדמים מנקודה זו, סוכם גם כי יצורפו עוד אנשי חינוך מהקהילה עם נסיון כדי לסייע בהנעת גלגלי האולפנה כך ע"פ דרישתי, נכתב פרוטוקול וסוכמו הדברים

בנקודה זו משהו כנראה השתבש,שמואל החליט לפנות לרב הרנוי וביקש ממנו לעמוד בראש האולפנה, או לקבל ממנו שמות של מועמדים תלוי לאיזה גירסה רוצים להאמין, סוף דבר הוא שמיום שלישי שעבר חג החנוכה הרב הרנוי הפך להיות המועמד המוביל לניהול האולפנה זאת מבלי שהרב נחשון או אני נדע על כך, מועמדותו " תפסה תאוצה" ותחת כל עץ רענן דאג מי שדאג להפיץ כי הרב הרנוי הוא מועמד מוסכם על כולם, עודכנתי על המהלך ע"י שי נתן שביקש להפגיש אותי עם הרב הרנוי , סוכם שהרב הרנוי ביחד עם שי יגיעו לבייתי במוצאי שבת חנוכה כיוון שמיום חמישי עד מוצאי שבת לא שהיתי בעיר, ואכן במוצאי שבת הגיעו שי והרב הרנוי אליי בשעה 22:00 ושוחחנו כשעתיים על העניין, לאורך השיחה מה שעניין אותי היה האם נוכל להגיע לרישום מקסימלי, והאם הבסיס שירכיב את כיתת הביכורים של האולפנה חזק מספיק כדי שעל בסיסו תוקם האולפנה, ציינתי כי רצוי שנקים פורום חינוכי רחב שיתמוך באולפנה ושיורכב מאנשי חינוך מובילים בקהילה,שלחתי את הרב הרנוי לעשות את הבדיקות שלו כאיש חינוך תוך שאני מציין וכך סוכם כי כל מסקנה אליה יגיע הרב הרנוי תספק אותי ואסכים לתמוך בדעתו באם יתקיימו התנאים שציינתי

ביום ראשון בבוקר בשעה שמונה התקשר הרב הרנוי לשמואל והודיע לו כי הוא יורד מהאולפנה, יומיים לאחר מכן נתבשרתי כי הרב הרנוי הוכתר לרב האולפנה ובמעמד ההכתרה היו שמואל עמרוסי ועמרם חורי,מבלי ליידע את הרב נחשון איתו היו לנו סיכומים ומבלי לכנס פורום של אנשי חינוך ,התקשרתי  לרב הרנוי ושאלתי אותו האם נכון הדבר שהוא הוכתר לרב האולפנה, ציינתי שאני ממתין למסקנות של בדיקתו, לא קיבלתי תשובה .הרב הרנוי ציין כי הוא מעוניין לראות אותי מוביל איתו את המערכת , אמרתי לרב הרנוי בצורה חד משמעית שבאופן התנהלות העניינים איני רואה עצמי נוטל חלק בדבר שנבנה על בסיס רעוע ואיננו עומד בבסיס הקונצנזוס הקהילתי ועל כן אני מושך ידי מכל דבר שנוגע לאולפנה  ואיחלתי לו הצלחה, בנקודה זו תם חלקי בכל מה שנוגע לאולפנה, ככל שנקפו השעות והימים הבנתי שהנשמות הטובות במקרה של כישלון  יגלגלו את זה לפיתחי ואכן לא התבדתי, שמואל מיהר לשלוח מייל לקהילה ביום חמישי ,שבו הוא מודיע קבל עם ומייל כי הם עמרם והוא מצאו את המועמד הראוי להוביל את האולפנה, ביום שישי החליט הרב הרנוי מסיבות השמורות עימו לפרוש מהקמת האולפנה.

מסקנות

א. הקמת אולפנה זה לא הקמת גן ילדים, מדובר בעתיד בנות שאמורות להיות מוגשות לבחינות בגרות, אי אפשר להקים את זה כדי שמאן דהו יציין בפני הקהילה בפריימריס הנה עשיתי משהו לקהילה

ב. מערכת מורכבת כזו צריכה להיות מוקמת ע"י אנשי מקצוע קרי אנשי חינוך שמבינים את העניין בעלי נסיון מוכח בתחום כאלה לא חסרים לנו  ,היא צריכה לכלול מגוון רחב של אנשים בקהילה שידעו ליצוק תוכן למסגרת הזו והיא חייבת להיות מוסכמת על כל רובדי הקהילה 

ג. אי אפשר לזגזג חייבים לתפוס קו וללכת איתו עד הסוף, אי אפשר לפנות לרב הלפרין ולעניין אותו, ואח"כ לדבר עם הרב נחשון ולסכם איתו, ואח"כ לדבר עם הרב הרנוי ולהכתיר אותו, ואח"כ לפנות לעוד כמה גורמים ולעניין אותם בניהול האולפנה , (בתוך חודש ימים היו כעשרה מועמדים שסוכם/הובטח/נסגר איתם) ולשלוח מיילים לכל העולם ולהכריז הקמנו אולפנה כשאין שום דבר ביד, זו אחיזת עיניים.

ד. אני משוכנע שאולפנה בע"ה תקום, התחייבתי על כך לפני כשנה בריאיון לעיתון מפתח העיר וציינתי שהיא תקום על אפם וחמתם של הרבנים החרדיים בעיר, אעשה כל שלאל ידי שאכן תקום כאן אולפנה, בעבודה נכונה עם תכנית מותוית שבנויה תוך קונצנזוס אין לי ספק שהיא אכן תקום.

שבוע טוב לכם

משה בן חורין  

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/12/2006 11:28 לינק ישיר 

תוקם האולפנה לאלתר!

אולי בכך יושם סוף לקרטל המחירים בתחום השמרטפות בעיר...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/12/2006 11:43 לינק ישיר 

צורם -

הרבה זמן לא צחקתי צחוק משחרר כזה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/12/2006 13:12 לינק ישיר 

אם משה בן חורין אומר שאולפנא תקום הרב גרוסמן יכול להיות רגוע.

תזכירו לי מה הוא אמר והתקיים?

לא לא לא תנתקו אותי לא תנתקו אותי כל כך מהר...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/1/2007 18:30 לינק ישיר 

חיים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/1/2007 20:47 לינק ישיר 

לונגען?

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים אלעד > אולפנה לבנות הדתי-לאומי
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר