בית פורומים בחדרי חרדים אלעד

* פינוי תחת אש מלשכת ראש המועצה *

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-16/4/2007 12:41 לינק ישיר 
* פינוי תחת אש מלשכת ראש המועצה *


* דרמה בלשכת ראש המועצה. מנהל סמינר 'בית יעקב' הרב ויינברג מפונה בשעה זו על ידי כוח שיטור בפיקודו של פקד אופיר כפרי מלשכת ראש המועצה. *

לרב ויינברג, (ולא רק לו) טענות קשות כנגד התנהלות ראש המועצה בכל הנוגע לחלוקת מבני החינוך בעיר. ראש המועצה - לגרסת הרב ויינברג - מתחמק פעם אחר פעם מלהשיב לפניותיו ולפניות הורי התלמידות.

משכלו כל הקיצין הגיע הרב ויינברג ללשכת ראש המועצה ושטח את מררתו. ראש המועצה, ששהה במקרה באותה שעה בלשכתו, זעם והורה למנהלת הלשכה להזמין למקום כוח שיטור על מנת לפנות את "המנהל הטרדן" הדואג לתלמידותיו.
דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-16/4/2007 12:48 לינק ישיר 

תגובת מקורבי ראש המועצה שנמסרה זה עתה: "ראש המועצה חש עצמו מאויים ולפיכך הוזמן כוח השיטור למקום".

הציניקן שבין המקורבים ("ובלי קרדיט", כבקשתו), חיכך ידיו בהנאה ואמר: "מדובר באקט פינוי חינוכי, המקובל במחלקת חינוך"...דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-16/4/2007 13:22 לינק ישיר 

"בסרט הזה כבר היינו" אומרים בסביבתו של הרב ויינברג.

מסתבר כי לטענת הרב ויינברג, העבירה המועצה המקומית את 'מועדון הנוער' לידיהם של שני גורמים, זה שלא על דעתו של זה.

מוסדות חב"ד שקיבלו את היתר הכניסה הראשוני לצורך הקמת ספרייה, הופתעו לגלות כי תיכון 'בית יעקב' התנחל במקום, ופינו (שוב פינוי), את הריהוט התיכוני שהוכנס למבנה.

הרב ויינברג מצידו נכנס למקום בהוראת המועצה, ונדהם לגלות שאנשי "ספריית חב"ד" השליכו את הריהוט שהציב במקום, הואיל ולטענתם, 'מועדון הנוער' הועמד לרשותם.

"אלו ואלו דברי מועצה חיים", ומשכל ניסיונותיו של הרב ויינברג ליצור קשר עם בכירי המועצה, עלו בתוהו, לא נותרה בידיו הברירה אלא להגיע ללשכת ראש המועצה ולהקים קול זעקה, הקול היחיד הנשמע ומובן במחוזותינו.
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-16/4/2007 13:33 לינק ישיר 

עד כמה שידוע לי, מוסדות חב"ד לא "קיבלו היתר" להכנס לספריה. הקרוון שם הוא מבנה פרטי של חב"ד.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-16/4/2007 14:54 לינק ישיר 

במועצה המקומית מאשרים הן את נכונות סיפור הספרייה, והן את הטענות הקשות לנוכח סחבת בירוקרטית מיותרת המעכבת העברות תקציביות, שהובטחו למוסד ומגיעות לו בדין.

הטענות ראויות, הדרך בה הושמעו קצת פחות, טוענים במועצה.

מנגד, מבהירים בסביבתו של הרב ויינברג, כי לנוכח אטימות המערכת, לא נותרה הברירה אלא לפעול בדרך המקובלת, שיעילותה והשפעתה על מקבלי ההחלטות בעיר, מוכחת ובדוקה.

תוקן על ידי מרנן_ורבנן ב- 16/04/2007 20:02:46
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-16/4/2007 15:21 לינק ישיר 


מרנן הקדמת אותי

עיקר הזעם הופנה לעבר הבירוקרטיה התקציבית של המועצה, לא לעניין חב"ד, על זה הבטיחו לסמינר תשובות "עד מחר".

הכל התחיל כשהכספים של המועצה לא הגיעו למוסד. בכל חודש מעבירה המועצה סכום של בערך 60,000 שקלים לסמינר "בית יעקב" (רובו של הכסף מגיע ממשרד החינוך). הכספים הללו הם המשכורות של אנשי הצוות בעיקר.
"בכל חודש", אומרים בהנהלה, "יש בעיות אחרות עם העברת הכספים". ('איפה המועצה של קריספל ואיפה המועצה של צביקה', אם לדייק). בעקבות העיכובים הקבועים, הבנק בו מתנהל חשבון המוסד נוהג להחזיר שיקים ללא כיסוי, שלא לדבר על המורות שממתינות הרבה מעבר לתאריך למשכורות שלהן.

החודש, כך מסתבר, הבירוקרטיה הייתה גם אטומה ומעצבנת. ל"בית יעקב" היה חסר טופס חשוב שפג תוקפו (אישור ניהול ספרים למתעקשים). כשהתקשר מנהל המוסד הרב וויינברג למועצה כדי לברר מדוע לא הועברו הכספים, סיפרו לו שפג תוקפו של המסמך. זה היה בעשירי לחודש, מספר ימים אחרי יום המשכורות.

מנהלי המוסד, שכעסו שהעדכון הגיע במקרה ואחרי הרגע האחרון, מיהרו להוציא טופס עדכני, אבל אז התברר שחסר עוד "טופס חשוב". ואחרי זה עוד אחד. וכל זה, אחרי שהם פונים ומנסים לברר מהי הבעיה.

לתפוס את הגזבר ואת ראש המועצה לא הצליחו שם, אז המנהל בעצמו החליט לעלות למועצה ולנסות לזרז את העניינים (המורות כבר הגיעו לשלב שבו הן התחננו כבר למשכורות).
 
אחרי המתנה ארוכה + קבלת יחס 'לא משהו', החליט המנהל להיכנס ללשכה של צביקה, שם התנהלה ישיבה עם הגזבר, והוא החל להטיח בנוכחים דברים קשים. משתתפי הישיבה עזבו את החדר בעקבות הצעקות והרב וויינברג הודיע שמצידו הוא נשאר בלשכה "עד שיעבירו לו את הכסף".

צביקה ענה לו: "אני לא אעביר לך את האישורים היום כי אם אני אתן לך אותם, מנהלי כל המוסדות יבינו שהם צריכים לבוא ולצרוח כאן כדי לקבל משהו. לכן אביא לך מחר". בתגובה אמר הרב וויינברג, שאין לו בעיה, הוא ממתין בלשכה עד האישור, גם אם זה יהיה עד מחר. בתגובה לתגובה, הזמין צביקה כהן משטרה כדי לפנות את המנהל.

והנה לך אלעדי ותיק עוד פרשה שהייתה יכולה לא להתרחש...דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-16/4/2007 17:39 לינק ישיר 

אאללעעדד,

בסופו של דבר, מבינים מנהלי המוסדות, כי על מנת לקבל משהו, ולו למחר, הם צריכים לבוא ולצרוח!
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-16/4/2007 18:03 לינק ישיר 

הרב ויינברג שליט"א הוא משכמו ומעלה. כל הכבוד לו שהוא נלחם בשביל משכורות למורות נגד שלטון הרשע של צביקה כהן בעיר שכמו צרת החינוך רומס ומשפיל את החינוך החרדי ונותן כספים רק למקורבים. עדיף ראש עיר חילוני מראש עיר חרדי שמתנהג כמו נציג שינוי שונא חרדים וכל יום נלחם במוסדות חינוך חרדים ברוח ישראל סבא.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-16/4/2007 19:22 לינק ישיר 

ואני לתומי חשבתי שתקציב המשכורות מועבר למוסד ישירות דרך משרד החינוך. אגב, הרב וינברג שליט"א ידוע כמי שנתון למצבי רוח......... אם בתקרית הוא לא הגיעה לאלימות פיזית, זה הישג.
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-16/4/2007 19:47 לינק ישיר 

מוסדות ה'מוכר שאינו רשמי', מתוקצבים, 'פר ראש' על ידי 'משרד החינוך' והכסף אכן מועבר ישירות לבעלות המוסד.

שונים הדברים במוסדות הרשמיים (ממלכתי וממ"ד) וברשת 'החינוך העצמאי' ו'מעיין החינוך התורני' (שמעמדם לעניין זה, הושווה בחוק למוסדות הרשמיים), שם מועבר התקציב ישירות לחשבונות הבנק של המורים.

בנוסף וללא קשר לתקציב דלעיל, מעביר משרד החינוך למועצה, מידי חודש בחודשו, תקציב מיוחד למוסדות שבקטגוריה השנייה (רשמיים, החינוך העצמאי ומעיין החינוך), עבור 'שרתים ומזכירים'. הרשות מחוייבת להעביר את התקציב למוסדות, ונהלי משרד החינוך אף דורשים שהרשות תפתח חשבון מיוחד, עבור תקציב זה. נוהל, שכמו נהלים רבים נוספים, אינו מיושם באלעד.

ובתקציב זה האחרון, דברים אמורים.

תוקן על ידי מרנן_ורבנן ב- 16/04/2007 19:57:35
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-16/4/2007 19:55 לינק ישיר 


כתב -

צורי, כל אדם אחר היה מגיע לכדי כמעט אלימות. אין דבר שנוא יותר מאטימות לשם אטימות.
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-16/4/2007 20:11 לינק ישיר 

הרב וינברגר מדבר נגד אטימות?????????

נו אולי תפילת הורי בנות שסבלו ממידה זו  בעת ניסיון קבלת ביתם לבית יעקוב התקבלה,                ומשמים זימנו  לרב וינברגר לימוד מהי אטימות וכיצד יש לנהוג!!

הקוזק הנגזל.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-17/4/2007 00:42 לינק ישיר 

הגרש"ז

ישנו פתגם על אותה גברת בשינוי אדרת, נראה שאצלכם הגיהו אותו אחרת אותה אדרת בשינוי הגברת ולמרות הכל נשארה אותה הברברת,

"ממשלת רשע" "עדיף מישהוא משינוי" ועוד אמירות כנף שנהגתם לשחרר נגד ראש המועצה הקודם, ועיין במכתבו של הגרש"ז  הנדפס מקרוב בח"ח אלעד מרא דאתרא קא"ק אלעד, וכאן הבן שואל האם לא השתנתה הגברת??? האם לא הגיע הזמן לשנות את האדרת??? ואת בגדי החמודות השמורות לאנשים כמו עשיו הרשע לדורותיהם, השואלים איך לעשר את התבן ואת המלח?

האם לא שאלתם את עצמכם באיזה מקום רשע אתם גרים? ראש המועצה הראשון רשע, השני רשע כל מי שמסביבם עוכר ישראל, אז מה אתם מחפשים בסדום הזו?

אולי הגיע הזמן שתביטו במראה מדי פעם, או אולי המראה מצידה האחת מכוסה בכסף ומצידה השני ישנו את  האני הניבט ממול ואני ואפסי עוד,את איזה רבש"ע אתם עובדים ויאזה מצוות ודיברים חרוטים בלוחותיכם,

האם המלא "לא" לא חרוטה בלוחות שלכם, ואתם גורסים תרצח בלבד כמה שנאה עוד תזרעו בעיר הזו תמהני...
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-17/4/2007 01:05 לינק ישיר 

אקטיב,

כנראה שיש כאלה שלוקחים קשה מידי את מאמר ההגדה "אלא שבכל דור ודור עומדים עלינו לכלותנו"...דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-17/4/2007 01:10 לינק ישיר 

אני אישית יכול לומר "והקב"ה מצילנו מיידם"דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-17/4/2007 02:04 לינק ישיר 


קיבלתי באישי מניק החפץ בעילום שמו

__________________________________________________

 

בכל חודש מעביר משרד החינוך למועצה המקומית כסף עבור שרתים ומזכירות ועוד פרטים קטנים שונים ומשונים. המועצה המקומית בהנחיתו של צוריאל קריספל כראש מועצה יצרה נוהל הפרטה קטן . כלומר: המועצה מעבירה את הכסף ישירות למוסדות.

המטרות שהמועצה משיגה בכך.

מטרה א. היא מפחיתה את כח האדם שלה בזה שהיא איננה המעסיק הישיר של השרתים והמזכירים בבתי הספר וזה חיסכון עצום.

מטרה ב. היא חוסכת התעסקות בפיקוח ניהול וניהול שכר וכן תשלומים סוציאליים שונים.

מטרה ג. היא פטורה מלהעסיק עובדים במוסדות קטנים וזורקת את הבעיה על מנהלי המוסדות.

 מעבר לתשלומים הנ"ל מעבירה המועצה את השתתפותה {שצריכה להיות מלאה} בתשלומים עבור מים חשמל טלפון ומעט מן המעט העשרה ומסיבות. 

בשתי ההעברות גם יחד טוענת המועצה שהיא בעצם רק רוצה ליעל את המערכת ובכך שהעול מוטל על כתפי המוסדות הן תדאגנה לחסכון. זה אמנם נכון כשלעצמו אבל זו איננה האמת של המועצה. אלא כפי שהוסבר לעיל חסכון אמיתי של המועצה.

 חשוב מאד לציין שלפי הנוהל המקובל במדינת ישראל משתתפות המועצות המקומיות בתקציבי בתי הספר ביחס של שליש לפחות מהשתתפות משרד החינוך. כלומר אם משרד החינוך מעביר למועצה כל שהיא 100000 ₪ מוסיפה המועצה 50000 ₪ ובכך היא משלימה את הוצאות החינוך של בתי הספר.

ובזה מועצה מקומית אלעד לא משתתפת אפילו לא באגורה אחת בלבד . {כיום יש לכל מוסד פירוט מושלם מה נותן משרד החינוך והוא יודע מה לא נותנת המועצה וכדי בזיון וקצף שהממד מקבל את השתתפות המועצה והחנוך החרדי לשלוחותיו אל המעיין והחנוך העצמאי לא} והנה לכם עוד חסכון של המועצה שאפשר להציגו לפני משרד הפנים כהישג של המועצה. או ואבוי להישג כזה. 

והנה לאור האמור לעיל שהמועצה לא נותנת מעצמה כלום וכלום אלא היא צינור בלבד להעברת כספי משרד החנוך ומשרד הפנים לבתי הספר, מן הראוי היה שאת המעט הזה לפחות המועצה תתן ברוחב לב ובפנים מאירות ובכל ראשון לחודש בעת שראשי המועצה סופרים את המשכורת שלהם, יספרו גם המוסדות את כספיהם כדי לשלם את תשלומיהם משכורותיהם ושאר הוצאותיהם.
המציאות שונה מאד. היו תקופות שהמועצה לא שילמה במשך חמישה חודשים את חלקה והכניסה את המוסדות להוצאות גדולות מאד. גם כיום לאחר כל ההבטחות שום דבר לא מתקיים ויש צורך להתחנן בכל חודש מחדש לפקידות המבצעת  נו נו נו נו נו מה יהיה מה יהיה. האוברדרפט עולה למעלה המשכורות לא משולמות בזמן והכל בוקה ומבולקה.

הנה למשל הגיע חג הפסח שהשנה יצא בתאריך לועזי מעניין 3 באפריל . ביום שלישי בשבוע.

כלומר 1 באפריל יצא ביום ראשון בשבוע עדיין עבדו במועצה שהרי יום ראשון יצא ביום יג ניסן.

אף אחד במועצה לא בפקידות המבצעת ולא בפקידות הגבוהה לא חשב לרגע מה קורה עם העברות הכספיות ולא דאג שמיד בצאת הפסח דהינו ב10  לחודש אפריל  תהיה העברה מסודרת.  ומי שלא מכין בערב שבת מה יאכל בשבת?  ומי שלא מתכנן לפני פסח מהיכן יערוך העברה אחרי פסח?

 

הגיע יום רביעי בשבוע בתאריך 11 לאפריל והרב וינברג מקבל טלפון בשעה 13+ שאי אפשר לבצע העברה למרות הבטחה משעות הבוקר לבצע. בגלל שלמוסד חסר טופס של פטור ניקוי מס במקור .

{זוכרים את מי שלא טרח בערב שבת? ברור שאם מישהוא במועצה היה מידע על הנושא בערב פסח שיש צורך בטופס חדש  וכדאי להתכונן כי אז גם יג ניסן הוא זמן מספיק לכך}

ברור שמוסד שעובד באופן קבוע עם מועצה מקומית שיש לה חשב מיומן ויש לה ראש מועצה יכול לקחת על עצמו את התשלום כמקדמה ולהתריע שאם תוך שבוע לא יהיה מסמך נו נו נו ותשכח מכסף בחודש הבא. מה שלא קרה במועצה שלנו.

במקום זה הרב וינברג התרוצץ עד יום חמישי בצהרים להמציא למס הכנסה מסמך כל שהוא שנשכח משנת 2004 . וקיבל את האישורים הנדרשים, העביר אותם בפקס למועצה המקומית לפקידה הממונה על העברה והיא הבטיחה לעשות העברה מיד. אבל יש מיד שהוא מיד ויש מיד שהוא לאחר זמן. ובמקרה שלנו המיד היה לאחר זמן ובינתים הציפורים שחותמים על העברות עפו מן הקן ולך חפש את הרוח. 

אף אחד לא טרח לידע את הרב וינברג שאין העברה ואין חתימה ורק ביום שישי בבוקר הוא נוכח לדעת שהמשכורות שהוא העביר לחשבונות הבנק עלולים לחזור כלעומת שבאו . וכדי בזיון וקצף. 

הגיע יום ראשון והפקידה הממונה נשאלת מה קרה ואז היא מספרת על הציפורים שעפו מן הקן ביום חמישי לפני הזמן.  נו ומה יקרה היום, היא נשאלת.? "היום אני מבצעת העברה ברגע שהם נכנסים למועצה". 

מגיע יום שני בבוקר ובבדיקה בבנק מתברר שהעברה איננה וכסף אין . ושוב טלפון לפקידה הידועה, והפעם היא מודיעה שהגזבר הודיע לה אתמול בשעה אחרונה {בערך 3 אחה"צ } שאין להעביר כסף לרב וינברג מסיבה כל שהיא היא איננה יודעת מה הסיבה אבל מנהל מחלקת החנוך הרב ממליה יודע.

והרב וינברג מנסה להשיג את הבלתי אפשרי את הרב ממליה. שובר אפרכסת וחוגה אחת שובר שניה שובר שלישית אין קול ואין עונה. חוזר למנהלת לשכת ראש המועצה והיא לא במקומה יש ישיבה עם מנהלי המחלקות הם ספונים בחדר הישיבות ואין יוצא ואין בא. תורתם תורת חיים וכל המפסיק ממשנתו ......... 

לוקח הרב וינברג את עצמו ומגיע למועצה פונה לפקידה ושואל מה קרה והיא עונה את אותה תשובה אני לא מעבירה כי הגזבר הורה לי לא להעביר .

פונה הרב וינברג ללשכת ראש המועצה ומבקש כמעט בתחנונים מהמזכירה: אנא כנסי וקראי לרב ממליה { זוכרים: הוא יודע את הסיבה} היא יוצאת ועונה: הוא מסרב לצאת. נכנס הרב וינברג לפנים חדר הישיבות ושואל למה אין כסף בחשבון? מה הבעיה? יש משכורת של אנשים שכל שכרם המועט הוא ללחם וחלב מדוע אתם מעכבים להם את השכר? ואף אחד לא עונה חוץ מראש המועצה שאומר: תצא בחוץ אין כסף כעת אין כסף. והרב וינברג מרים מעט את קולו והרב כהן מבקש עוד פעם שיצא כי כעת לא יהיה כסף. והנה קמה ממקומה מנהלת הלשכה ואומרת לרב וינברג : סליחה אבל אתמול העבירו כסף אני שמעתי איך ראש המועצה דורש להעביר כסף מיד אליכם. והרב וינברג בשלו ולא עזר כלום עד שחד גדיא והגיעו אל הפקידה הממונה והיא אכן אישרה שיש לה הוראה מהגזבר לא להעביר כסף. 

עד כאן חלק א.

 היתה הפסקה בדיונים שבחדר הישיבות ואילו היו האנשים מעט יותר חושבים על הזולת ומעט פחות חושבים על עצמם ושכרם הם היו רצים מהר מאד לבצע העברה בנקאית. אבל לא הם יושבים בשקט שותים משהוא מפטפטים קצת פה ושם.

 ואז נכנס הרב וינברג לחדרו של ראש המועצה -- שאיננו יכול לסבול רעש {מלבד הדציבלים בחתונות שהוא משתתף בהם} -- וגער בו בכל פה וראש המועצה שכאמור איננו יכול לסבול רעש אמר שאם ימשך הרעש מהכון של הרב וינברג הוא יצא והרב וינברג אמר שהוא יכול לצאת אבל הרב וינברג ישאר בחדר עד שהוא יחזור. וראש המועצה הסכים לכך. אבל ברגע שיצא מהחדר שינה את טעמו וביקש מהקבט להזמין איש שמירה של המועצה וגם משטרה. וראו זה פלא הגיע בחור מאד נחמד שקוראים לו כפרי ואמר לרב וינברג שראש המועצה מבקש שהוא יעזוב את חדרו ושהקבט מבקש להודיע לו שיגיע למועצה רק לאחר שיבקש פגישה מסודרת עם ראש המועצה...

עכ"ל
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים אלעד > * פינוי תחת אש מלשכת ראש המועצה *
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.