בית פורומים בחדרי חרדים

"ראש העיר החרדי הראשון מאז דוד המלך"?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-7/11/2002 22:57 לינק ישיר 
"ראש העיר החרדי הראשון מאז דוד המלך"?

מי יהיה היורש של אולמרט?


"בשיחות שניהל עם גורמים פוליטיים וחברים טובים במשך השנה, אמר אולמרט כי
הוא אכן רואה את עצמו מתנחל בשנים הקרובות בצמרת הגבוהה של הליכוד. אם
אולמרט אכן יילך לקריירה חדשה-ישנה ויצטרף לממשלה של שרון או נתניהו אחרי
הבחירות, מועצת העיר תבחר לו מחליף. יגאל עמדי רוצה להיות ראש העיר, אבל
השמועות מדברות על כך שאורי לופליאנסקי הוא היורש המועדף על אולמרט, ואפילו
סוכמה הדרך שבה הוא יחליק לתפקידו החדש. במקרה מהפכני כזה, אגב, יהיה
לופליאנסקי ראש העיר החרדי הראשון בירושלים מאז ימי דוד המלך".

בשבוע שעבר בדקתי את השמועות עם ראש העיר. אולמרט אמר שלא ידוע לו על שום
יורש ושום עסקת המשך. הוא ממשיך להיות ראש העיר, ואפילו ירוץ לקדנציה
נוספת.

(שלום ירושלמי, כל הזמן)

מאן דאמר,

תוקן על ידי - המדפיס on 11/7/2002 10:57:19 PMדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-7/11/2002 23:00 לינק ישיר 

אחרי אורי לפוליאנסקי לעירית ירושלים.
יבוא חנניה צו'לק לראשות בני-ברק.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-7/11/2002 23:53 לינק ישיר 

מתוך כל חברי מועצת העיר הנוכחיים, אורי לופוליאנסקי הוא הכי מתאים והכי ראוי ללא כל ספק.
לקדנציה הבאה, אם אולמרט לא יתמודד, מי שלוטש עיניים גדולות מאד לתפקיד הוא אביגדור ליברמן.

אור זרוע לצדיק
ולישרי לב שמחהדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-8/11/2002 00:35 לינק ישיר 

ואני חשבתי לתומי שאורי לופוליאנסקי יחליף את ביבי, הרי לשניהם יש יד שרהדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-9/11/2002 20:49 לינק ישיר 

חבר'ה! כולכם שכחתם את ראש העיר החרדי הראשון אחרי דוד המלך!

אז הנה טריויה: מי הוא היה?
(רמז: יש על שמו רחוב בירושלים).

______________________________
http://2499.hydepark.co.il/
הפורום החדש לביתרים

הצדיקים הטהורים
אינם קובלים על החושך, אלא מוסיפים אור,
אינם קובלים על הרשעה, אלא מוסיפים צדק,
אינם קובלים על הכפירה, אלא מוסיפים אמונה,
אינם קובלים על הבערות, אלא מוסיפים חכמה.
(הראי"ה, ערפלי טוהר)דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-9/11/2002 23:11 לינק ישיר 

אתה מתכוין לפינדרוס או גרליץ?

על כל פנים הכונה היא לראש עיר הראשון של ירושלים.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-9/11/2002 23:43 לינק ישיר 

ולדעתי הכי מתאים חיים מילר שיהיה רשא העיר הבא של ירושליםדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-10/11/2002 01:12 לינק ישיר 

מה פתאום לפוליאנסקי? מה הוא בכלל עשה עד היום? יש במועצה הרבה יותר מתאימים ממנו למשל מקלבדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-10/11/2002 01:43 לינק ישיר 

עכשיו בררתי באופן מעמיק יותר ונודע לי שהחוק קובע שאם ראש העיר המכהן מתפטר בתוך השנה הסמוכה לבחירות שהיו אמורות להתקיים ללא ההתפטרות, לא חל הסעיף הקובע שראש המועצה יבחר מבין חברי המועצה אלא הולכים לבחירות בתוך שישים יום.
כלומר: אם אולמרט מתפטר אז יש בחירות לראשות ומועצת העיר ולופו יצטרך לחכות להזדמנות אחרת.

אור זרוע לצדיק
ולישרי לב שמחהדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-10/11/2002 05:17 לינק ישיר 

אתה מתכוון לשלמה זלמן שרגאי. אך הוא לא היה חרדי במובן המקובל היום, אלא משהו בין מזרחי, פא"י ואגודה.
היה מקורב לחסידות (לובלין, איזבצא, וחב"ד), והוציא ספרים בענין, כמו ספרי הגות שונים.
למיטב זכרוני היה ראש עיר כשלוש שנים בתקופת הבריטים. אבל אולי אני טועה.

תוקן על ידי - אצת_ים - 11/10/2002 5:50:03 AMדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-10/11/2002 08:44 לינק ישיר 

שלמה זלמן שרגאי - הוא איש מזרחי מובהק.
זה שהיה לו זקן והוא כתב על איזביצא - זה לא סותר.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-10/11/2002 10:55 לינק ישיר 

אולמרט יפרוש מעיריית ירושלים רק אם ימונה לשר חוץ או ביטחון

מאת יהונתן ליס

מקורביו של ראש עיריית ירושלים, אהוד אולמרט, העריכו אתמול כי הוא יפרוש מתפקידו כראש העירייה רק אם יובטחו לו תפקידי שר החוץ או שר הביטחון בממשלה הבאה. לדברי המקורבים, הודעת אולמרט על כוונתו להתמודד על מקום ברשימת הליכוד לכנסת היא בבחינת נסיון "להשאיר את כל הקלפים הפוליטיים פתוחים", ולהתמנות לתפקיד בכיר בממשלה הבאה. אולמרט אמר אמש בכנס בחדרה, כי יתפטר מתפקידו בעירייה רק לאחר הבחירות לכנסת "ובכפוף לתוצאות הבחירות".

בשבועות הקרובים אולמרט צפוי לבחון את ההתפתחויות בזירה הפוליטית ולדון עם יו"ר הליכוד שייבחר, ראש הממשלה אריאל שרון או שר החוץ בנימין נתניהו, על תפקידו בממשלה עתידית. בפריימריס לראשות המפלגה נוטה אולמרט לתמוך בשרון, אף שהאחרון כבר הבטיח את תיק הביטחון לשאול מופז, אם יקים את הממשלה הבאה, ונראה כי ינסה לשכנע מפלגות שותפות להצטרף לקואליציה תמורת תיק החוץ. מקורבי אולמרט אומרים כי אם יתברר לו שלא יוכל לכהן בתפקיד בכיר בממשלה הבאה, הוא צפוי לפרוש מרשימת הליכוד לכנסת עוד לפני הבחירות, להתמודד על קדנציה שלישית בתפקיד ראש עיריית ירושלים בשנה הבאה.

אם אולמרט ייבחר לכנסת ויפרוש מהעירייה, החוק קובע שאחד מחברי מועצת העיר ימונה לראשות העירייה בפועל למשך חודשיים, שלאחריהם יתקיימו בחירות כלליות למועצה ולראשות העיר. בעיריית ירושלים הזכירו אתמול כמה חברי מועצה, שעשויים לזכות בתואר ראש העיר הזמני. המועמד המוביל הוא ממלא מקום ראש העירייה, אורי לופוליאנסקי (יהדות התורה). אם ייבחר, ישמש לופוליאנסקי ראש העירייה החרדי הראשון בירושלים. מועמדים אחרים שהוזכרו, שעשויים להיות מקובלים על מרבית סיעות המועצה ולזכות בתמיכתן, הם חבר המועצה יהורם גאון (סיעת "אני ירושלמי"), סגן ראש העיר הוותיק יגאל עמדי וחבר המועצה חיים כהן (שניהם חברי סיעתו של אולמרט, "ירושלים מלוכדת").

בירושלים מעריכים כי איש מחברי המועצה הנוכחיים לא יצליח לזכות בתפקיד ראש העירייה בבחירות שיתקיימו באפריל, אם אולמרט אכן יפרוש. במפלגת העבודה הוזכרו בעבר כמועמדים אפשריים לתפקיד יו"ר הכנסת אברהם בורג והשר לשעבר מתן וילנאי, שכבר הודיע כי הוא מהרהר ברעיון. ייתכן כי השניים, העשויים למצוא את עצמם מחוץ לממשלה הבאה, יבקשו לזכות במשרת ראש העיר היוקרתית. מועמד נוסף שהוזכר בחודשים האחרונים כנציג אפשרי של העבודה הוא מפקד חיל האוויר לשעבר, האלוף (מיל') איתן בן אליהו.

לאחר הבחירות, עשויות מפלגות הימין לגבש מועמד מוסכם להתמודדות לראשות העיר. בין היתר, הוזכרו שמותיהם של שר התקשורת, ראובן ריבלין, ושל יו"ר האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, שכבר ציינו בעבר כי הם מעוניינים לשמש בתפקיד.

(הארץ)דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-10/11/2002 19:36 לינק ישיר 

האם יוכל לופוליאנסקי לכהן כראש עיריית ירושלים?


מאת: סיון רהבמנהיג הזרם הליטאי, הרב יוסף שלום אלישיב, עדיין לא הודיע האם יתיר לאורי לופוליאנסקי לכהן כראש עיריית ירושלים.
לאחר שראש העיר אהוד אולמרט הודיע כי יתמודד בפריימריז בליכוד, גברו ההערכות כי סגנו החרדי לופוליאנסקי יתפוס את מקומו. הרב אלישיב, פטרונו של לופוליאנסקי, צריך להכריע האם אדם חרדי יכול לעמוד בראשות עיר שאינה חרדית, ולהיות אחראי מתוקף תפקידו על פעילויות ומוסדות שאינם פועלים לפי ההלכה.

http://glz.msn.co.il/glz/news/39AD294176854D8599FD6728D1AACE2B.htmדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-10/11/2002 19:44 לינק ישיר 

לפני מספר שנים, בבחירות לעירית ירושלים - בבוקר הבחירות התעוררו תושבי ירושלים לקלפיות עם שמותיהם של "טדי קולק" "אהוד אולמרט" ו"מאיר פרוש". תוך שעות ספורות נעלמו כל פתקי ההצבעה של פרוש, ונמצאו מודעות של הרבנים הקוראות להצביע עבור קולק.

באותו יום הייתה חרושת שמועות ע"כ שהרבנים "פחדו" שפרוש יזכה בבחירות, ומכיוון שלא נאה שלירושלים יהיה ראש עיר חרדי, הורו להצביע עבור אולמרט.

האם באמת הסיבה הייתה משום שהרבנים לא רוצים ראש-עיר חרדי בעיר חילונית?דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-11/11/2002 09:57 לינק ישיר 


רק לא בני ברק ב'


הצבת ראש עיר חרדי בירושלים מעלה בעיות של דימוי ואינטרס

שלום ירושלמי

ראש עיריית ירושלים, אהוד אולמרט החליט לפני הרבה זמן, מתברר, לפתוח בקריירה חדשה. הוא הודיע לגורמים פוליטיים, בעיקר בליכוד, כי הוא רואה את עצמו בצמרת הגבוהה של התנועה, חבר ממשלה בכיר, מינימום שר בטחון או שר חוץ. עיתונאים ששאלו את אולמרט ואת דובריו אם זאת אכן הכוונה קיבלו הכחשה נמרצת, וראש העיר נשבע כי הוא רץ לקדנציה שלישית בירושלים. העיתונאים מוחלים כרגיל על כבודם, כי זו לא הפעם הראשונה שפוליטיקאים מכחישים ידיעות נכונות, אבל תושבי ירושלים, שבחרו באולמרט דווקא האמינו לו, עד שהודיע להם השבוע שיש לו סדר עריפויות חדש, ועיר הבירה לא נכללת במקום הראשון.

אבל זה באמת לא הסיפור. אולמרט עוזב את ירושלים ורץ לכנסת ולממשלה, ואת כסאו תופס, למשך חודשיים, ממלא מקומו החרדי, אורי לופליאנסקי. ההמשך לא ברור מבחינת החוק. ייתכן שהולכים לבחירות חדשות בתוך חודשיים. ייתכן שלופליאנסקי יהיה ראש העיר בפועל עד הבחירות המוניציפאליות הבאות, אולי בעוד שנה וחצי, אחרי שייבחר לראשות העיר על ידי חברי מועצת העיר. במועצת העיר ירושלים, להזכיר, חצי מחברי המועצה הם דתיים וחרדים (7 חברים ליהדות התורה, 5 לש"ס ו-3 למפד"ל). יכול להיות גם מצב שאולמרט לא יהיה שר בכיר והוא יחזור לנהל את העיר בלית ברירה אחרת.

לופליאנסקי הוא איש מצויין. הלוואי שהיו הרבה חילוניים כמוהו. ביום ששי האחרון שמעתי אותו בראיון קול ישראל מבטיח כי ינתק את עצמו מהמאבקים המדיניים, ויטפל סוף סוף בעיר. כל תושב ירושלים צריך לקפוץ על ההכרזה הזו. ירושלים מודל 2003 היא עיר ענייה, מוזנחת, מלוכלכת, מוכת פיגועים ואכולת מתחים בין יהודים, ערבים וחילוניים. ירושלים אכן צריכה שריף מקומי מסור ואכפתי, פטריוט שיהפוך את העיר למקום שרוצים לגור בו, ולא לברוח ממנו.

הבעיה היא הדימוי והאינטרס. ראש עיר סקטוריאלי עלול לפגוע בדימוי של עיר בירה, שרוצה לשמור על המעמד שלה כמקום פתוח וקוסמופוליטי, ולא סגור ומנוכר. הסקטור החרדי פעיל אמנם מאד בחיי העיר, בעיקר בתחום הפוליטי, אבל בשלב זה הוא מהווה מיעוט (%28 מבין כלל התושבים). מינויו או בחירתו של איש חרדי עלול להרתיע צעירים חילוניים רבים, שגם כך נוטשים את העיר בהמוניהם, לפחות על פי נתוני משרד הפנים מאתמול (8,000 תושבים, רובם גילאי 29-15 עזבו את העיר בשנה האחרונה).

שנית, לופליאנסקי אומר שהוא ידאג לכולם, אבל הנטייה הטבעית שלו, מה לעשות, היא לציבור החרדי שבחר בו למועצת העיר. ראש עיר חרדי, ולא חשוב מיהו, יאהב לראות בית כנסת ומקווה חדשים, הרבה יותר מדיסקוטק או בית קפה, שיש גם סכנה שייפתחו בשבת. הוא יעדיף מוסד תורני על פני תיאטרון חילוני. הוא יתפלל ליום שבו תושבי העיר יילכו בשבת אחר הצהריים לסעודה שלישית, ולא לאצטדיון טדי למשחק של בית"ר. הציבור החרדי שגם כך זוכה ליחס נפלא בעיריייה, יקבל מעתה משאבים והעדפות, כי אי אפשר לנתק בין ההוויה והאינטרס.

יש לי תחושה שגם העסקנים החרדים חושבים כי לא כדאי להם להשתלט על ראשות העיר. הם לא רוצים להיות אחראים לנטישה נוספת של הציבור האזרחי והיצרני, שעלול להביא להדרדרות נוספת של העיר. שמעתי אתמול חברי מועצת עיר חרדים ודתיים, שאמרו בראיונות לרדיו ירושלים כי הם יסתדרו היטב עם כל ראש עיר חילוני. שלא לדבר על הסכסוכים הפנימיים בעולם החרדי, שעלולים להפוך את ירושלים בתוך זמן קצר לבני ברק ב', ואסור שזה יקרה.

(מעריב)דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-11/11/2002 23:43 לינק ישיר 

שלום ירושלמי א-נ-ט-י-ש-מ-י!!!דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > "ראש העיר החרדי הראשון מאז דוד המלך"?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.