בית פורומים בחדרי חרדים

חסידי גור, אלימים או לא?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-22/11/2007 14:16 לינק ישיר 
חסידי גור, אלימים או לא?

הגיע הזמן לברר את העניין.
הם טוענים שהם לא אלימים.
שאר כל העולם משוכנע שכן.

מי צודק?

להלן דוגמא שתאיר את המצב.

ותודה ל*כלכלן*.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/11/2007 20:23 לינק ישיר 

כלל הזהב בכל העולם הוא: שכאשר המילים אינן עוזרות --עוברים לצעקות --אם גם זה לא עוזר
משתמשים בידיים. פרט לבודדים שבולמים עצמם בשעת מריבה(תולה ארץ על בלימה)
--כך נוהגים בכל העולם ולאו דוקא חסידים או מתנגדים--כל אחד שיבדוק את עצמו--בביתו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/11/2007 20:28 לינק ישיר 

רוורס
אתה נשוי? מסכנה אשתך!!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/11/2007 20:30 לינק ישיר 

רווסר,
יש כאלו שקודם כל ידים, אם לא עובד מנסים באלימות, ואם לא עובד מנסים במכות.
יש גם כאלו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/11/2007 20:37 לינק ישיר 

זה כמו לשאול האם כלב זה כלב או שזה חתול
 בלי קשר לסיפור של מנחם פורוש

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/11/2007 21:53 לינק ישיר 

נורמלי.
אני מודה לך מאוד על הרחבת הדברים
 אך מצטער שהרחבת יותר מידי - עד לכדי פגיעה בכבוד הרב שך זצןק"ל
אני חש מחוייב למחות על מילותיך שנאמרו בהקשר זה על קדוש ישראל  שהנהגתו הפוליטית הגיעה הרבה אחרי גדלותו התורנית והאישית המופלאה!
לפי דבריך, הרי שאם לפי ההגיון הזה, אם באמת נכונים הדברים ששמעתי שאמרן אברהם רביץ בעת מסיבת העליבות בביתר - על הרב עובדיה -  כעת היו צריכים גם כמה מתלמידי הרב עובדיה לדאוג לו לנכות קשה יותר מזו שיש לו כבר?
אולי הוא בנה על זה שלפרענקים יש שם של אלימים - אבל יש להם עוד כברת דרך ארוכה מאוד כדי להגיע ל"חיות הקודש" הידועות של גור? 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/11/2007 23:18 לינק ישיר 

בספר "שמות"פרשת "יתרו" יש בן היתר את "עשרת הדברות ".

חסידות מסוימת מאוד נאמר עליה :שיש להם שתי דברות "אנוכי "" ולא יהיה לך".

כל פעם שמשיהו נתקל בהם .או יש לו איזה עסק איתםהוא כמה האימרה נכונה .

אתם בטח מנחשים למי הכונה .

החינוך של חסידי גור הוא "קוצק" .

על כל המשתמע מכך .

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/11/2007 00:13 לינק ישיר 

נורמלי כתב:  "ה'לב שמחה' כבר היה אז ספון בביתו בימי מחלתו ולפרוש לא ניתנה הזדמנות לבוא לבקש סליחה עד ההלוייה."

חסידי הלב שמחה היכו מנחם פרוש והמוכה צריך לבקש סליחה מרבם של המכים?! הלוא לסדום היינו!!!

אולי להלב שמחה לא ניתנה הזדמנות לבקש סליחה מפרוש על העוול של חסידיו ועל שלא מיחה על מעשיהם?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/11/2007 00:18 לינק ישיר 

ענדע,
אם היה לך קשה לקרוא את הכל, מדוע התחלת מהסוף?...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/11/2007 00:29 לינק ישיר 

השאלה היא: האם חסידי גור יותר שמנים בממוצע משאר החסידים ? ("וישמן ישורון ויבעט")

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/11/2007 00:29 לינק ישיר 

שרית 560

איזה חינוך כן מוצא חן בעיניך הביקורתיות???

לא הסמינרים והישיבות הליטאיות לא גור וקוצק...

אז אולי עדיף לומר שמישהו אחד/ת לא מחונך/ת במקום כולם?

נקודה למחשבה...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/11/2007 02:52 לינק ישיר 

נורמלי נא לדייק המקרה אירע בשנת תשמ"ד שבת לפני חג השבועות ואכן בליל שבת דפק ר' שמחה בונים שפרנוביץ בבית המדרש ומחה על כך אלא שלמחרת אחה"צ בישיבת שפת אמת דהיינו בשבת אחה"צ דפק אחד הבחורים על הבימה בישיבה והזכיר את מחאתו של הרה"ח שמחה בונים מאמש והכריז שלא מובן איך הבחורים יושבים בשקט ואכן לא עברו מס' שניות וכל הבחורים רצו לכיוון מלון המרכז ואני מדגיש כל בחורי הישיבה ושם ירדו לבית הכנסת של המלון ונעמדו למחות על ביזוי כבוד מרן האדמו"ר מגור ואז בנו מאיר פרוש השליך כסא לכיוון הבחורים כסא זה פגע בנברשת שהיתה שם ונפלה לא היו מכות שם בשום פנים ואופן היו צעקות ואז נלקח השטריימל ע"י בחורי הישיבה ונעלם כל זה ארך כ 10 דקות מצאת הבחורים מהישיבה ועד חזרתם ואז לקראת מוצ"ש נודע שמנחם פורוש נלקח לבי"ח לבדיקות וחזר ורק מאוחר יותר התאשפז והתחיל כל הרעש עד שמרן הרב שך זצ"ל עלה לבקרו ונישק אותו תמונה זו פורסמה בהבלטה בעתונות ואז יכל מנחם פורוש לחזור לביתו
אגב מרן הלב שמחה עדיין לא היה ספון בביתו רק שבאותה שבת אכן לא חש בטוב ולא יצא לבית המדרש

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/11/2007 03:01 לינק ישיר 

קובי,

תודה על העדכון וההרחבה.
באמת לא זכרתי שהתרופה לצלעותיו השבורות של מנחם פרוש היתה נשיקה של הרב שך...

מה שכתבתי הוא, שכשמנחם פרוש שכל את בנו ה'לב שמחה' היה ספון בביתו בשל מחלתו. למיטב זכרוני זה היה בשנת תשמ"ז או תשמ"ח.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/11/2007 03:56 לינק ישיר 

בעזהי"ת

צ'מעו.
   אפשר לומר הרבה באבע מיישעס על מה היה לפני שלשים שנה.
   אבל על מה היה אתמול, עוד מתועד כאן בפורום, אי אפשר.

עשה יהודי בבני ברק מה שעשה.
   באמצע חתונה מרכזית דחסידי גור, בדיוק ברגעים החשובים, תפס מערכת כריזה והתחיל למחות על כך שזה לא אולם שמחות כאן באמצע השכונה.

או...
   אל תשאלו מה התרחש כאן.
   למרות שיש שלחן ערוך מפורש שהמרים יד על חברו, אפילו לא הכהו, הוא רשע, למרות זאת, נאספו כאן כמה חסידי גור (לכאורא. לך תדע מי נמצא מאחורי מסווה הניק. אולי זה בכלל כאחל, ואולי אהוד אולמרט), ודיברו גבוהה גבוהה על הצורך לקרוע את אותו אחד לגזרים, ולערוך חורבן בביתו וכהנה וכהנה.

הכל מתועד כאן ליד.

אז תגידו לי.
   מי שמדברים בשבח מעשי לינץ', ומצהירים שיקחו בהם חלק, הם אנשים אלימים?

ככה: או שהם אנשי אגרוף אלימים, או שהם 'מדברים גוגלו גולו -עושים פקה פקה"...

כך או כך, אחלה של פדיחה עשיתם כאן לחסידות גור, כל המתלהמים מהאשכול ההוא. 

לא בחיל ולא בכח כי אם ברוחי אמר ה' צבא-ות  

תוקן על ידי 000_אלישיר ב- 23/11/2007 3:57:39

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/11/2007 04:27 לינק ישיר 

אדון אלישיר היקר

חסידי גור הם דבר ראשון חסידים, דהיינו שאם מישהו יפגע בכבוד רבם הם ילכו עם זה עד הסוף, אבל עדיין זה רחוק רצונות ממעשים, הבנאדם עדיין חי ונושם.. אולי גם למורת רוח של כמה משונאי חסידות גור...

אני חושב שרוב רובם של הכותבים פה נגד גור זה פשוט מקנאה, לראות בערב חג את כל הצי של האטובוסים ברחוב בר אילן, או לראות בליל ראש השנה את הציבור הענק שעובר להתברךבשנה טובה אצל כ"ק האדמו"ר מגור שליט"א.

מה לעשות והאדמו"ר נאמן לעקרונותיו, ויחסי ציבור לא בדיוק מופיעים בסידרי העידיפות שלו.

אני חושב שבחוג שאתה נמנה עליו, הציבור הרבה יותר אלים..... (אני מכיר שם כמה סיפורים ששחכו שצריך סנהדרין כדי להלקות)

תפתח אשכול האם חסידי ברסלב אלימים ונראה מה יהיו התגובות....

ולעצם הטענה שלך על הביטוים כאן בפורום, אני רוצה להגיד לך משאלת לב, ומציאות זה שני דברים...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/11/2007 06:36 לינק ישיר 

בעזהי"ת

חוצניק2000 הנכבד.
   אנא, בא ותבין.
   תחילה, בוודאי שאינך יכול לשייך אלי את כל מריבות הקנאה הקטנוניות האלה, סביב למי יש שטריימל יותר גדול. לא רק מצד זאת שאני רחוק כמזרח ממערב מכל כהאי גוונא מטופש, ואדרבא לדידי תבורך חסידות גור המעטירה ותשגה ותצליח, ולמה לא תהיה עין טובה בעם קדוש בית ישראל, על כל קהילותיו?
   ואפילו אם תעלה על דעתך , לשייך אותי לשוטים שכאלה, הן ידעת שחסידי ברסלב לא בדיוק מונים רק ארבעה חסידים ושני משב"קים ותו לא מידי... אז אפילו מצד ההשוואות המטופשות 'אצל מי הפרנצעס יותר גדולים', לא תוכל להעמיד אותי כאילו מקנאה כתבתי משהו.

אז מה נשאר?
   קומץ של לבלרי אינטרנט מחתרתיים, שצריכים ללכת להתייצב בפוזמקאות ובראש מורכן אצל הרבי מגור, ולבקש מחילה ונזיפה על שהם מדברים גבוהה גבוהה סביב הדמים העכורים ותאוות המכות חס וחלילה, ועוד עושים זאת 'כאילו בשמו של הרבי מגור'...
   זה להגן על כבודו של כ"ק אדמו"ר מגור?
   להציג אותו, כאילו הוא מנהל עדת ביריונים?

(מה אכפת לי עם ברסלב אלימים או לא. ונניח שכן, חלילה. תחילה אני מתנגד נמרצות לכל מעשה אלימות חלילה בין יהודים -כולל כאלה בתוך ברסלב, ושנית, מאי נפקא מינה לכאן? בגלל שיש רשעים, מותר למישהו להיות רשע?).

לא בחיל ולא בכח כי אם ברוחי אמר ה' צבא-ות  

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > חסידי גור, אלימים או לא?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 לדף הבא סך הכל 4 דפים.