בית פורומים בחדרי חרדים

תקדים: החינוך העצמאי נותן יד להשבתת בתי"ס בפ"ת

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-29/12/2007 22:16 לינק ישיר 
תקדים: החינוך העצמאי נותן יד להשבתת בתי"ס בפ"ת

קיבלתי באישי:

ביום שישי האחרון קיבלו תלמידות בתי הספר של "בית יעקב" בפ"ת מכתב בנידון: "השבתת מוסדות החינוך העצמאי בפ"ת"
ובו נקבע  שהחל ממחר יום ראשון כ"א טבת יושבתו הלימודים בכל מוסדות החינוך העצאי בפ"ת, עד שעיריית פ"ת תעביר את התקציבים המגיעים לבתי הספר( אשר לא הועברו החל מראשית 2007 עקב בעיה משפטית).

על החתום: ועד הורי ביה"ס שהוקם לעזרה לצורך נושא זה.(עאלק...)

ואני שואל, מי התיר לחינוך העצמאי להשבית מוסדות חינוך של אלפי תלמידות  עקב בעיה תקציבית (צודקת ככל שתהיה), הרי מן המפורסמות שאחת מאבני היסוד של החינוך החרדי היא אי קיום שביתות והשבתות בכל מצב שהוא!!!.
הייתי  מציע להנהלת החינוך העצמאי לעשות חושבים, ובמקום להחליט על השבתה שתוצאותיה לוטות בערפל  ולהסתתר מאחורי ועד הורים אנונימי, להפשיל שרוולים  לקחת עו"ד טוב ( מה לעשות ינובסקי עייף וכבר מזמן לא מספק את הסחורה) ולפתוח במאבק משפטי  לוחמני ויעיל כנגד עוולות אלו  בעת"מ ואם צריך להגיע גם לבג"ץ, ולא לנסות ללפתור בעיות מורכבות על גבם של התלמידות.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/12/2007 23:21 לינק ישיר 

ממתי החינוך העצמאי טורח לבקש היתרים על משהו?
לידיעתך, באבא_זוטא, מדובר באחד הגופים היותר מסואבים הקיימים בציבור החרדי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/12/2007 23:31 לינק ישיר 

באלעד לוריא היה מוכן לא לפתוח שנת לימודים ושמאות בנות ישבו בבית
בגלל שסלבודקה פתחו בית ספר ל 20 בנות
הוא גם הוריד את הרב שטינמן לברכיים יותר מדיי כוח מרוכז במקום אחד

תוקן על ידי GeorgeSoro ב- 29/12/2007 23:31:51

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/12/2007 23:51 לינק ישיר 

מה הבעיה להשבית את בית יעקב?

ביטול תורה זה לא.
שיעזרו קצת לאמא בבית במקום להעביר את הזמן בבית הספר, מה רע?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2007 14:51 לינק ישיר 

אם מדובר בשביתה ללא הגבלת זמן, נראה לי שהנהלת החינוך העצמאי תצטרך להכין סולם גבוה מאוד בכדי לרדת מהעץ...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2007 14:58 לינק ישיר 

הרב  שטיינמן ירד  על הברכיים?

ואיש לא  מחא  על  כך.

פשקווילים?

שרפית  פחי אשפה

למה  שתקו  כי  הרבנים  שותפים  בהעלתו  לגדולה  של  אותו  לוריא  והם  יודעים  שאם  הוא  יפתח  את  הפה  שלו  בבית המשפט  הרבה רבנים  יאלצו  לבוא  להעיד  בארכעות  והבזיון  עד  השמים

מה יאמרו  הרבנים  בבית הדין  של  מעלה

זה  כבר  שאלה  אחרת\

בושה  וחרפה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2007 15:52 לינק ישיר 

השביתה באה לחפות על אוזלת היד של חברי מועצה החרדים בפתח תקוה. כידוע, על אף שש"ס הצליח להעביר "חוק נהרי", ההעברות לבתי הספר דרך הערים ומועצות מקומיות הותנה בהתקנת תקנות ע"י שר המשפטים או החינוך (או שניהם). ללא התקנות, היה אסור להעביר כספים לצורכי שיפוצים, ניקיון, חשמל, הסעות, וכל שאר הנושאים באחריותם. כל הנושאים הללו אינם בסמכות החינוך העצמאי ואינם מענינים אותו כי הוא זה. אז אין כל קשר לצדקות או רשעות של לוריא לשביתה.
בכל המקומות בארץ, בתי הספר הגיעו להסדרים עם הרשויות וקבלו את המגיע להם, וכל מקום בדרך שלו. אבל בפתח תקוה, היועצת המשפטית סירבה להעביר כספים ללא תקנות שבוששו לבוא. הנציג של ג', שמיל טירר הצליח מאד לסדר את כל מבוקשיו של הפטרון שלו, אבל כנראה מוסדות החינוך העצמאי אינם נמנים על אלו.
כל תקציב שאינו נוצל עד תום שנת התקציב, מסיבה כלשהי, חוזר למשרד האוצר, ומחולק רק ע"פ התקציב החדש. לכן, בתי הספר המקומיים החליטו לצאת לשביתה יומיים לפני תום השנה בתקווה שאולי זה יזיז מישהו למעלה.
מה שבטוח הוא שבבחירות העומדות בפתח (תרתי משמע) אין כל תקווה לג' לקבל יותר משלוש מאות קולות של הבחורים באור ישראל שהישיבה רשומה כמקום מגוריהם, ובתנאי שהספיקו להעביר בזמן.  

תוקן על ידי 22דוגרי ב- 30/12/2007 16:16:31

בדרך כלל כדאי להיות דוגרי כשלפעמים משלמים מחיר כואב

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2007 18:32 לינק ישיר 

טירר הוא נציג שלומי אמונים, הוא מונה אישית ע"י הרב מאיר פרוש,
הוא לא נציג של ליצמן, אדרבה הפטרון שלו נלחם נגד חסידי גור כל הזמן,
ואם הוא לא הצליח להביא כסף מהעיריה, נא לא להאשים במרומז מישהו אחר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2007 19:35 לינק ישיר 

נכון לעכשיו אין מחר שביתה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2007 19:42 לינק ישיר 

קלף מה כואב לך, לוריא עומד בראש החינוך העצמאי עוד לפי שהרב שטיינמן אחז במושכות כך שלא הוא אשם במחדל
לפחות לפי ההצהרות של לוריא הוא פורש שנה הבאה
הרב שטיינמאן נכנע לו פשוט בגלל שהוא מפעיל בתי ספר לא כלכליים בערי הפרברים על פי הוראת מרנן, זה עולה להם בדמים תרתי משמע אבל הם צריכים לרקוד את מחול החרבות הזה בשביל כלל ישראל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2007 19:48 לינק ישיר 

מה  שאני  יודע על  לוריא  יכול  להכניס  אותו  ועוד  כמה  רבנים  חשובים  לבית  סוהר
צריך  להיות  גבר  עם  ב*צ*ם   ולצפצף  בגדול  על התוצאות  בשביל  לעשות  את  הצעד  הנדרש  ולהביא  לידעת  החוק  את  המעשים  הפלילים בהם  מעורבים  כמה  וכמה  מהבכירים  שברבנים  ולוריא  הוא  עלה  התאנה  שלהם

וזה  מה שנותן  לו  כח  לצפצף  ולזלזל  ברבנים 
הוא  יודע  שיש  לו  כח  להעיף  רבנים  לכל  הרוחות  אם  רק  יסכים להיות  עד  מדינה

בשביל  שלא  יבינו  אותח  לא נכון
המידע  שהגיע  אחי מצוי  אצל  כל  חברי  הכנסת  והעסקנים  החינוכיים  וארגוניים  של  הציבור  החרדי אני  לא  הראשון  ולא  האחרון  ששמע על  הגועל נפש 

יבוא  יום  וזה  כמו  מוגלה יצא  החוצה   צריך  פשוט לחכות  מי  יקיא  ראשון  את  הזבל  החוצה    לציבור  הרחב

הרב  שטיינמן ועוד  רבנים  נכנעים  לפניו  בגלל  שהוא  מסוגל  לשלוח  אותם  ואת  כל  החברי  כנסת  של  היהדות  החרדית לכלא
לוריא  יודע  שהוא  רק  בורג  קטן  בשחיתות החרדית  אבל  יש  לו  קלפים  שבהם  הוא  מחזיק  ולכן  יש לו כח

ביום  שהזבל  יצא  החוצה  הסיפור  של ספינקא  בארה"ב  יחוויר
הרבה  צווארונים  לבנים  יקבלו הזמנה  לחקירה  תחת  אזהרה

גם  רבנים יענו  גדולי תורה תוקן על ידי - קלף - 30/12/2007 20:10:53

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2007 19:56 לינק ישיר 

מעניין מה חשבו חכמי חלם  מעיקרא כשהכריזו על שביתה עד לקבלת התקציב, כאשר הדד ליין לקבלת התקציבים הוא 31/12/2007 (כפי שמופיע במכתב), האם הבעיה המשפטת עליה מדובר מזה חודשים רבים ( אשר מקורה בחוסר התמצאות משפטית בסיסית של אנ"ש בחינוך העצמאי ודו"ק)  תתאדה מאליה ב-48 השעות האחרונות של השנה בעקבות שביתה בת יום אחד? 

בקיצור, אני מציע לחינוך העצמאי כשפעם הבאה יחליטו (על דעת עצמם) על השבתה שיקחו שיעורי בית אצל רן ארז...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2007 20:24 לינק ישיר 

קלף כתב:

הרב  שטיינמן ועוד  רבנים  נכנעים  לפניו  בגלל  שהוא  מסוגל  לשלוח  אותם  ואת  כל  החברי  כנסת  של  היהדות  החרדית לכלא

מעבר לפתפותי הביצים הללו, אני לא מסוגל להבין איך פורום חרדי מחזיק עדיין את חולה הנפש הלזה הקורא לעצמו קלף

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2007 21:31 לינק ישיר 

אם הייתה למישהוא שאלה מדוע הכותבים היותר איכותיים בפורום נעלמים ממנו, לטובת רמת ביבים,
הרי שכתיבתו של קלף הן מבחנת סגנונה ( גבר עם ... )
והן מבחינת תוכנה ( הגרא"י שטיימן חשוד בפלילים ולכן הוא נכנע ללוריא )
בהחלט מסבירה זאת .
עם סגנון כזה ועם אמרות כאלו לא צריך שונאים .
 מובן שעל קטנות כמו התיחסות לבעיה המקומית בפתח תקוה שאין לה כל קשר ללוריא, במקום כתיבה על לוריא שאיננה כלל נושא הדיון אין לנו שום דרישות, אחרי אמרות השפר .
יצוין שכתיבתו של קלף שברה אצלי טאבו של אי התיחסות אישית בכל שנות כתיבתי בפורום
לצערי ההתיחסות האישית לקלף היא נושא ציבורי .

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/12/2007 13:38 לינק ישיר 

כאשר  הניק  קוהלת  כתב  מילה  מכוערת  כמו 

ש-מ*-ק
שמתארת  איבר  מסוים  בגוף  הגבר  לא  הגבתם  כמו  חתולים  מייללים 
רק  כאשר  אני  כותב  דברים  שמכאיבים  לכם  ומקלפים  מעל  העסקנים  שלכם  את  המסכה 
תמשיכו  להתחבא 
כמו  שהתפוצצה  הפרשה  של  הרב  א.ב  שהיה  ראש  כולל  בגור   והוציא במרמה  כספים   ממשרד  הדתות   והצליח לברוח לחוץ לארץ    ככה  בשלב  מסוים  יעלו  על  השחיתות  של  הרבנים  המעורבים  בחינוך  העצמאי
יבוא יום  והזבל  יצא  החוצה   ואז  תפתח  חקירה  פלילית  נגד  כמה  מהחשובים  של  הרבנים  ואתם  תשארו  עם  הלשון  בחוץ

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/12/2007 15:36 לינק ישיר 

לקלף היקר
א. לא ראיתי את הביטוי האמור, מה אפשר לעשות, אינני נוהג לעבור
   בעיון על כל מילה בפורום .
ב. אם הייתי רואה, חזקה שהייתי מגיב .
ג. מובן שכתיבה לא נאותה של אחד, איננה מהווה הצדקה לכתיבה 
   דומה על ידי אחר, כתרוץ לכתיבה כזאת, זה לא רע .
ד. בין דיבור על עסקנים, או מתחזים לרבנים על שחיתויות, לבין
    כתיבת דבר דומה על הגרא"י שטיימן יש הבדל מסוים, אני מניח
    שאתה מבין אותו, ובכל זאת כתבת מה שכתבת .
ה. אינני חתול, אינני מיילל,ומחאתי על סגנון כתיבה המבזה בעיקר
    את כותבו .
ו. הדרך פתוחה בפניך להגיב שלא לענין, אני כתבתי את מחאתי
   על דברים שמעבר לחומרתם, מדרדרים את הפורום לפשקווילידה
   שהשפעתה הציבורית יורדת לתהום, כמעט שהייתי חושד שטובי
   מושחתי עסקנינו שלחו לפורום אי אלו דמויות, כדי לגרום לכך שלא
   יתיחסו אליו ברצינות .

תוקן על ידי אליהו1000 ב- 31/12/2007 15:37:20

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > תקדים: החינוך העצמאי נותן יד להשבתת בתי"ס בפ"ת
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.