בית פורומים בחדרי חרדים

" ידידים " - כנס היסוד

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-23/1/2008 09:53 לינק ישיר 
" ידידים " - כנס היסוד

בס"ד

אתמול באולם מפואר בקרית ספר התקיים כנס היסוד של אגודת "ידידים" העוסקת בעזרה שניה.
האגודה קמה בעקבות הצורך של שילוב אנשי מקצוע היכולים לעזור לנזקקים ולחסרי אונים בכל מיני נושאים.
לדוגמא: רכב תקוע, בעייה בחשמל בבית, הורה שלא מספיק לקחת את הילד מהגן ומבקש ממישהו שיעזור לו בנושא זה וכו'.
הארגון פועל ע"י שירות הווקי טוקי של חברת מירס למהדרין אשר כולם מחוברים לאשכול קבוצתי בו הם יכולים לבקש עזרה מהשני כמו"כ הוקם מוקד למי שאין עדיין ברשותו מכשיר מירס שמספרו 057-3131310 לפניות ולבקשת עזרה.

כיום מתנדבים בארגון כ- 300 איש המחוברים לקבוצה זו.

ישנם הדים רבים על התועלת שבארגון זה וב"ה שאתמול הוא הוקם באופן רשמי ומסודר.

בכנס חולקו למתנדבים אפודים זוהרים, ג'קים, כבלים לרכב וכן כלים שאפשר דרכם לעזור ליהודי.

מי שיכול להעלות רשמים מהכנס מוזמן וכן מי שבידיו תמונות מוזמן !

עלו והצליחו וה' עמכם !!!

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/2/2008 09:35 לינק ישיר 

מהיכרות אישית עם פעילות הארגון, לאחר שמתנדבי הארגון באו לעזרתי מספר פעמים,

בשעות חירום, כששום מוצא לא היה נראה באופק, באו המתנדבים ברוחם ובגופם,

במסירות, בהתלהבות, וללא בקשת תמורה, (ביניהם פעם אחת בשעה 2.45 לפנות בוקר...)

אני רוצה לברך את ראשי הארגון, את מתנדביו, ואת פעיליו, שיזכו להוסיף פעלים וזכויות

ומעשים טובים, המגינים על הדור כולו, ורק בעל הגמולות יכול לשלם להם על פעלם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/2/2008 09:46 לינק ישיר 

תשמעו סיפור:

אמש נתקעתי עם חבריי באחד מצמתי הצפון, ללא דלק במיכלית. היינו אובדי עצות, חסרי אונים, מבואסים לגמרי. בכל זאת, שעת לילה מאוחרת, כביש שומם, רכב תקוע וחבר'ה עייפים שמתים להגיע הביתה.

לפתע אמר אמר אחד החברים בתרועת ניצחון: "מה הבעיה, יש ידידים"..

נטלתי את המכשיר הסלולרי והתקשרתי למספר שמסרו לי.

על הקו היה פקיד עייף. נשמע חרדי.

הוא שמע את הפרטים, המהם משהו על תחנת הדלק שנמצאת במרחק של לא הרבה קילומטרים ממקום הימצאותנו, וקינח בהודעה שאם יוכל לעזור, יחזור אלי.

עד עכשיו לא חזרו אלי.

"איז מזל שלא חיכינו לו", אמרתי לעצמי.

בסוף הסתדרנו, בעזרת ידידים אמיתיים, כאלה שאומנם אין להם ביפר, אין להם לוגו, אין להם רכב שכור, יחסי ציבור, רעש, צילצולים והרבה רוח אבל יש להם הרבה רצון טוב לעזור ולחלץ, גם כשאין בעקבותיהם מערכת משומנת של יחסי ציבור.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/2/2008 09:50 לינק ישיר 

פפוס אתה יודע שאתה מצחיק?

ארגון ידידים הוא ארגון שעוזר ומנסה לעזור כמיטב יכולתו.
עוד מעט מישהו הולך לעלות סיפור שהתקשר למוקדן של ידידים שהוא רוצה רכב לימוזין שתקח אותו לנופש של 10 ימים בצפון.

הארגון עוזר, ועוזר כמה שהוא יכול. מתוך עשרות סיפורים ששמעתי וחוויתי. וכמה שהארגון הזה מערך משומן גם האפשרויות שלו מוגבלות.

תוקן על ידי בעל_מספר ב- 14/02/2008 9:51:06

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/2/2008 10:17 לינק ישיר 

בעל מספר,

א: חשוב לי להבהיר, שאנשי 'ידידים', הם לא באמת ידידים שלי ולכן הם לא חייבים לי מאומה.

אבל אם העזרה שהם מגישים מסתכמת במקרים המתרחשים בתוך השכונה, גם אייזנבך, השכן המסור, עוזר לי מכל ליבו כל אימת שצינור האינסטלציה עושה בעיות ושעון השבת מסרב להתכוונן. בשביל זה לא צריך ארגון עם רכבים וביפרים ומוקדנים וכנסי יסוד ותמונות ואשכול ב"בחדרי". את זה כולנו עושים.

לפי היקף הזרקורים והצ'קלקות, הסקתי שמדובר בארגון השולח זרועות לכל מוקד מצוקה אליו הוא מוזעק, גם ובעיקר אם מדובר במקום נידח ובאמצע הליל.

הציפיה הזו התנפצה לי שם בצומת. למדתי לקחת את הדברים בפרופורציות הראויות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/2/2008 10:20 לינק ישיר 

יופי שתפסת את עצמך בזמן

עוד היית חושב שהם גם ירוצו לעשות בשבילך קניות בערב שבת.

לא הבישן למד ולא הקפדן מלמד!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/2/2008 10:29 לינק ישיר 

קאדילק,

אני לא מוצא לנכון להסביר לך מעבר למה שכתבתי.

מי שמעונין להבין את כוונתי, הבין היטב למה ציפיתי וממה התאכזבתי. מי שנגוע באינטרסים, חיוביים ככל שיהיו, לא יבין גם אם אסביר לו מאה פעמים ואחת, כרבי פרידא בשעתו.

מעבר לזה, אני מבקש להדגיש בהין צדק:

אין לי דבר וחצי דבר נגד הארגון המוקם. לדידי, מדובר ביוזמה חיובית ומבורכת. עוד ביטוי מפעים ואצילי ליהודים יקרים ונמרצים החפצים בעשיית חסד.

יצא לי גם לדבר על כך בפורום מסויים (לא וירטואלי. גם לא חרדי). עמדתי על כך, שהארגון הזה מביא עמו רוח חרדית-התנדבותית רעננה, חדשנית. בעוד שעד היום, רוב ארגוני החסד החרדים התמקדו בהגשת עזרה רפואית ו/או כלכלית - הרי שכעת מתמסד לו ארגון שיעסוק בהגשת עזרה טכנית ולוגיסטית חיונית בשעות הצורך.

אני מאחל להם את כל ההצלחה שבעולם,

אך בד בבד אני מרשה לעצמי להביע את אכזבתי מכך שבשעה שבאמת הייתי זקוק לעזרה, לא היה לאל ידם לסייע. חבל. המקרה הנמיך את ציפיותי, צינן את התלהבותי ונתן לי פרופורציה מאכזבת מעט. 

על כך אני מצר.    

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/2/2008 10:31 לינק ישיר 

כדאי שתזכור שהאירגון עדיין צעיר, והפריסה שלו לא מי יודע מה. יכולים - שמחים לעזור, לא יכולים - אז לא.

וכל זה שלא מתוך היכרות עם האירגון, אינני מכיר ולו אדם אחד שמתנדב שם. לדון לכף זכות - זו חובה ולא זכות.

לא הבישן למד ולא הקפדן מלמד!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/2/2008 17:15 לינק ישיר 

"לפי היקף הזרקורים והצ'קלקות"

ב"ידידים" עד כמה שידוע לי, וידוע לי! כאמור, מאז באו לעזרתי, אין לא זרקורים ולא צ'קלקות.....

יש רק לב יהודי חם שפועם בהמוני יהודים טובים, שכל רצונם הוא לעזור לזולת.

חשבתי בליבי כמה וכמה פעמים, שאילו הבארדיטושבער היה מחובר ל"ידידים", והוא היה שומע

על היקף החסד הנעשה שם 24 שעות ביממה, לבטח הוא היה מביא את המשיח באוזניו...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/2/2008 17:29 לינק ישיר 

האם ראש הארגון גם מתנדב או שלוקח כסף לעצמו?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/2/2008 18:08 לינק ישיר 

יוסף ה"צדיק"

מאיפה אתה רוצה שיקח כסף? הם לא מתרימים (עדיין) את הציבור. ראש הארגון מתפרנס מיגיע כפיו ונותן הרבה משלו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/2/2008 19:33 לינק ישיר 

פפוס כתב:

אמש נתקעתי עם חבריי באחד מצמתי הצפון, ללא דלק במיכלית.

בעל המיכלית נתקע ללא דלק...

הוא שאמרו: הסנדלר הולך יחף...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/2/2008 21:01 לינק ישיר 

את זה מסביר בטוב-טעם מנחם פינס בחדשות משפחה של השבוע בטורו "ניידת מקרטון".

מי סורק את הטור לטובת הכלל?

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > " ידידים " - כנס היסוד
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר